0
zpět
 

diskuze k tématu: Jak na povinné ručení?

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.01.2010 19:53, hasičská
BMW 320d , u první moravské brokerské platím 3740 CZK ročně. Předtím 7200 CZK u Generali. To jsou rozdíly.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.01.2010 22:01, RE: Výše pojistných limitů
nepřihlášen napsal:
Nedokážu si představit do čeho by jste musel nabourat, aby způsobená škoda dosáhla 100 miliónů. Do raketoplánu?
Důležitý je hlavně limit na zdraví. Občanský zákoník to stanovuje takto: Pojišťovna při poškození zdraví hradí z povinného ručení viníka jednorázově bolestné a odškodnění za ztížení společenského uplatnění (tzv. trvalé následky) a dále náklady léčení a ztrátu na výdělku. Dojde-li při nehodě k usmrcení osob, pak se hradí především jednorázové odškodnění pozůstalým. Na odškodnění mají nárok manžel či manželka usmrceného, jeho rodiče, jeho děti, sourozenci a blízké osoby žijící ve společné domácnosti. Výše odškodnění činí 240 000 korun pro každou osobu, s výjimkou sourozenců, u nichž přísluší každému 175 000 Kč. Při usmrcení se rovněž hradí přiměřené náklady spojené s pohřbem a důchod na výživu pozůstalým, pokud byli na zemřelého odkázáni svou výživou.

teď si vem, že zabiješ někiolik lidí s velkým a příbuzenstvem a nějakého manažera zmrzačíš a budeš se modlit aby ti stačil limit 100 mega. s minilimetem nemáš šanci a v momentě, kdy těch 35 mega dojde cáluješ ty - pojišťiovna zaplatí oškodné za mrtvé a náhradu platu nebo platů - třeba 80 000 měsičně budeš platit ty. Jak by se ti žolo s takovou představou?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.01.2010 22:06, RE: Prechod k levnejsimu
mufik.martin napsal:
Vtipne je, ze vas star pojistovna nepusti drive, nez pred vyprsenim roku nebo dalsi splatky, takze jsem to vyresil jedoduse. (v druhe pojistovne, levnejsi, m poradili at predlozim darovaci smlouvu na auto, kterou jsem napsal na mamu a mama zase svoje auto na me. Zadny prepis aut se nekona, je to jen kus papiru, ktery ukazete pojistovne a ona vas pusti a vyplati vam zbytek pojistky zpet) tak jsem tak s mamkou ucinili a sli k jine,kde platim mene nez pulku toho co predtim. Ja ford Mondeo 1995 1.8 ...
Když Ti nabídli nižší cenu bez bonusů, tak Ti bez Tvého vědomí nabídli tzv. fiktivní bonusy - platíš jako s bonusem, a když někoho sejmeš, tak musíš doplácet rozdíl v pojistném za celou dobu, co Ti bonusy neseděly. Úžasná představa. Tohle dělají neseriozní pojišťováci a makléři, jenom o tom klienta jaksi zapomenou informovat. Doporučuji se podívat do smlouvy, jestli tam nemáš větší slevu za bezeškodní průběh, než na jakou máš nárok. Může se to docela vymstít.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 31.01.2010 19:42, RE: Výše pojistných limitů
lordbaal2 napsal:
Důležitý je hlavně limit na zdraví. Občanský zákoník to stanovuje takto: Pojišťovna při poškození zdraví hradí z povinného ručení viníka jednorázově bolestné a odškodnění za ztížení společenského uplatnění (tzv. trvalé následky) a dále náklady léčení a ztrátu na výdělku. Dojde-li při nehodě k usmrcení osob, pak se hradí především jednorázové odškodnění pozůstalým. Na odškodnění mají nárok manžel či manželka usmrceného, jeho rodiče, jeho děti, sourozenci a blízké osoby žijící ve společné domácnos...
U škod na majetku je ten limit na všechny poškozené dohromady, pokud jich je tam víc, u škod na zdraví je to na každého poškozeného jednotlivě (10 zraněných = 10 x limit)... no ale pokud přiletí vrtulník, pak několik operací atd, tak ty nižší limity fakt stačit nemusí ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 08.02.2010 12:51, RE: hasičská
cypressjoe napsal:
BMW 320d , u první moravské brokerské platím 3740 CZK ročně. Předtím 7200 CZK u Generali. To jsou rozdíly.
mají nějaké www stránky?
reagovat
jareknovak
počet příspěvků1
datum registrace22.10.2013
Úterý 22.10.2013 13:04, Nedávno jsem na povinném ručení uspořil přes 1200
Já jsem ušetřil přes 1200 porovnáním ve srovnávači povinného ručení.
reagovat
Milan4
počet příspěvků1
datum registrace05.11.2013
Úterý 05.11.2013 15:03, Slevový kód na povinné ručení
Já změnil nedavno povinné ručení na ePojisteni.cz a úspora 50 % oproti starému povinnému ručení. S novou smlouvou mi přišly jako bonus i slevové šeky na povinné ručení a havarijní pojištění na 100 Kč, já je již nevyužiji, tak kdyby měl někdo zájem slevovy kod je 1311194-mk

online je na této url adrese:
slevový kód povinné ručení na 100,- Kč.
reagovat
Terezka1985
počet příspěvků2
datum registrace24.09.2015
Čtvrtek 24.09.2015 09:32, Srovnávač povinného ručení - Nejlevnější povinné ručení
Mně osobně se nejvíce osvědčil srovnávač povinného ručení
/smazáno admin/
Vždycky přes něj najdu nejlevnější povinné ručení a každý rok na tom ušetřím dost peněz
Papa Terka
reagovat
Kelthuzad
počet příspěvků33
datum registrace19.10.2015
Pondělí 19.10.2015 10:41, RE: Nedávno jsem na povinném ručení uspořil přes 1200
jareknovak napsal:
Já jsem ušetřil přes 1200 porovnáním ve srovnávači povinného ručení.


To bych chtěl vidět
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pondělí 19.10.2015 11:42, RE: Nedávno jsem na povinném ručení uspořil přes 1200
Kelthuzad napsal:
jareknovak napsal:
Já jsem ušetřil přes 1200 porovnáním ve srovnávači povinného ručení.
To bych chtěl vidět


Já stáhl POVko loni z 6t Kč na 4,5t Kč. Stejné limity, stejná pojišťovna, jen nová pojistka přes srovnávač....
reagovat
Chlibačik
počet příspěvků4
datum registrace10.11.2015
Úterý 10.11.2015 13:31, RE: Srovnávač povinného ručení - Nejlevnější povinné ručení
Terezka1985 napsal:
Mně osobně se nejvíce osvědčil srovnávač povinného ručení /smazáno admin/ Vždycky přes něj najdu nejlevnější povinné ručení a každý rok na tom ušetřím dost peněz Papa Terka



Terezko a tobě podobní... Jděte laskavě spamovat jinám!
reagovat
Chlibačik
počet příspěvků4
datum registrace10.11.2015
Úterý 10.11.2015 13:33, RE: Nedávno jsem na povinném ručení uspořil přes 1200
KoobaS napsal:
Kelthuzad napsal:
jareknovak napsal:
Já jsem ušetřil přes 1200 porovnáním ve srovnávači povinného ručení.
To bych chtěl vidět
Já stáhl POVko loni z 6t Kč na 4,5t Kč. Stejné limity, stejná pojišťovna, jen nová pojistka přes srovnávač....


Kéž by to tak bylo!
reagovat
Libo007
počet příspěvků6
datum registrace18.12.2015
Pátek 18.12.2015 12:20, Povinné ručení bych přepočítával každý rok
Povinné ručení bych si nebál porovnávat každý rok, protože to pro pojišťovny chytačka klientů, takže věřím, že tu někdo ušetří litr za rok...

A s těma limitama... Pravda tisíc bouraček jsou ťukance, ale pak vjede týpek na přejezd, trefí ho vlak a škoda 200 milionů jak ve studénce je na světě... jasně je to extrém, ale 20 letej motorkář, který ochrne se už pekelně prodraží na limitu na zdraví :/

kouknout můžete na pojisteni-prehledne.cz, zajímavý články postřehy, komenty k pojišťovnám, apod...

Není to srovnávač, ale postřehy jsou fajn k pojištění aut: www.pojisteni-prehledne.cz
reagovat
morty
počet příspěvků7
datum registrace21.12.2015
Pondělí 21.12.2015 23:45, 1x
Já měnil akorát jednou. Útěk od škofinu je skoro kamkoli výhodnější.
reagovat
spiteful
počet příspěvků71
datum registrace18.06.2015
Čtvrtek 24.12.2015 10:36, pojišťovny
nechodil bych za makleřema, zašel bych rovnou na pobočku nějaké větší pojišťovny, limit bych nastavoval přes 100 mega, kvůli poškození na zdraví - to leze do astronomických čísel - zvláště když vám auto chytne někde v tunelu - mat se oheň šíří jako komínem a bere všechno sebou, pak Vám limit 100 mega ani nebude stačit. vlítnete pod vlak a je tam hned 50 mega.... obešel bych větší nadnárodní pojišťovny typu AXA,Allianz, Generali, tam je jistota, že případnou škodu na zdraví zaplatí... vykašlal bych se úplně na nějaké e-pojištění, protože to vždy zařizuje externí firma, která může udělat chybu... vždy je lepší zajít na pobočku a chtít slevu, vždy se dá někde dohledat a najít, když se chce jinak pojištění na auta zdražuje meziročně kvůli právě těm pojišťovnám, kterým se nechce platit a kvůli zvýšenému počtu škod na zdraví poškozených. třeba já osobně mám teď limit 200 mega a nevim, nevim jestli to je dostačující číslo na případný bouračky v západní Evropě, když se těch našich 200 mega vydělí 27 kačkama za Euro, pak už ten limit tak velkej není... a to furt zapomínáme celkem nato, že nám v čechách auta jezdí spíše bez pojištění právní ochrany (DAS), kterou mají auta na západ od nás skoro vždy sjednanou, takže je z toho právník vyseká, nás ne...
reagovat
spiteful
počet příspěvků71
datum registrace18.06.2015
Čtvrtek 24.12.2015 10:38, pojišťovny
jinak pokud chcete pojištění na auto zlevnit, musíte zajít na pobočku pojišťoven sami. oni Vás ty pojišťovny samy oslovovat nebudou, proč by se samy ošizovaly o zisk ????
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.