0
zpět
 

diskuze k tématu: Jak na povinné ručení?

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.01.2010 08:05, Prechod k levnejsimu
Vtipne je, ze vas star pojistovna nepusti drive, nez pred vyprsenim roku nebo dalsi splatky, takze jsem to vyresil jedoduse. (v druhe pojistovne, levnejsi, m poradili at predlozim darovaci smlouvu na auto, kterou jsem napsal na mamu a mama zase svoje auto na me. Zadny prepis aut se nekona, je to jen kus papiru, ktery ukazete pojistovne a ona vas pusti a vyplati vam zbytek pojistky zpet) tak jsem tak s mamkou ucinili a sli k jine,kde platim mene nez pulku toho co predtim. Ja ford Mondeo 1995 1.8 TD, cena 3400 plus 700 celni sklo puvodne ceska pojistovna skoro 7 tis. Mama Mondeo 2004 2.0 benzin ted plati 4200 plus 1000 celni vyhrivane sklo (jeho cena je skoro 2 0 tis) puvodne kooperativa skoro 12 tis. Co bylo nejlepsi, kdyz sedime v kooperative a rusi se pojistka mamy auta a darovaci smlouva na me, tak pani se pta, kam to budu hlasit, rekl jsem ze jinak kvuli cene, a aniz by se me ptala na bonusy nebo cokoliv jineho tak me rekla, ze me to mamy auto necha za 4600 :) mama supela, ze ji celou dobu nechali platit tolik a me hned nabidli mene nez za pulku bez bonusu. Jo takto to proste chodi, jdete do pojistovny a reknte, ze jinde vam to nabidli o dost levneji a uvidite ze o oni pujdou o dost niz
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.01.2010 08:30, RE: Prechod k levnejsimu
mufik.martin napsal:
Vtipne je, ze vas star pojistovna nepusti drive, nez pred vyprsenim roku nebo dalsi splatky, takze jsem to vyresil jedoduse. (v druhe pojistovne, levnejsi, m poradili at predlozim darovaci smlouvu na auto, kterou jsem napsal na mamu a mama zase svoje auto na me. Zadny prepis aut se nekona, je to jen kus papiru, ktery ukazete pojistovne a ona vas pusti a vyplati vam zbytek pojistky zpet) tak jsem tak s mamkou ucinili a sli k jine,kde platim mene nez pulku toho co predtim. Ja ford Mondeo 1995 1.8 ...
No tuto zkušenost teda s Kooperativou nemám. Napřed jsem se na info lince informoval, jak to mám korektně zrušit a pak jsem to přímo na pobočce rušil a měli to na háku. 10 let povinné ručení, bezškodní průběh a bylo jim úplně jedno, že z důvodu vysoké ceny odcházím. Asi mají takových klientů hodně a já jen zabíral místo...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.01.2010 10:39, ČKP - zkušenosti
Česká kancelář pojistitelů obesílá zřejmě i lidi, kterým třeba auto ukradli. Kamarád nemá auto už 8 let (ukradeno) a letos dostal výzvu na zaplacení kanceláři z důvodu neplacení povinného ručení. Po telefonu mu neřekli nic kromě toho, že si může zjistit na internetu údaje o autě z registru vozidel, což je naprostá blbost... Vlastně se s ním vůbec nehodlali bavit. Má s nimi někdo podobnou zkušenost? Jak to dopadlo? Kamarád jim poslal doporučený dopis, že to platit nebude protože auto bylo ukradené a zatím déle než 2 měsíce žádná reakce.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.01.2010 10:49, RE: Prechod k levnejsimu
mufik.martin napsal:
Vtipne je, ze vas star pojistovna nepusti drive, nez pred vyprsenim roku nebo dalsi splatky, takze jsem to vyresil jedoduse. (v druhe pojistovne, levnejsi, m poradili at predlozim darovaci smlouvu na auto, kterou jsem napsal na mamu a mama zase svoje auto na me. Zadny prepis aut se nekona, je to jen kus papiru, ktery ukazete pojistovne a ona vas pusti a vyplati vam zbytek pojistky zpet) tak jsem tak s mamkou ucinili a sli k jine,kde platim mene nez pulku toho co predtim. Ja ford Mondeo 1995 1.8 ...
presnetak sem pred rokem a pul dopadl taky v koop. jdu zrusit smlouvu a oni proc? tak rikam cena a oni "a kdyz vam dame pulku? " ja jasne beru a bylo za pul
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.01.2010 11:34, RE: Prechod k levnejsimu
David V napsal:
No tuto zkušenost teda s Kooperativou nemám. Napřed jsem se na info lince informoval, jak to mám korektně zrušit a pak jsem to přímo na pobočce rušil a měli to na háku. 10 let povinné ručení, bezškodní průběh a bylo jim úplně jedno, že z důvodu vysoké ceny odcházím. Asi mají takových klientů hodně a já jen zabíral místo...
Já k nim naopak kvůli ceně přešel - vyptával jsem se a porovnával (končil mi leasing). Jakmile řeknete - tihle mi to dali levněji - okamžitě jdou s cenou dolů. Takhle jsem pojišťovny 2x obešel (pobočky jsou v okruhu 300 m) a cena klesla z 19 na 10 tisíc za all risk havarijní pojistku a povinné, navíc se spoluúčastí 0% minimálně 2000. Případná zaviněná nehoda mě tedy vyjde na 2000 Kč. Jediná pojišťovna se kterou nic nehlo byla česká pojišťovna - tak vypadla z výběru, pojišťoven je dost a je z čeho vybírat - jen člověk nesmí být pohodlný.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.01.2010 11:40, RE: Prechod k levnejsimu
benzinak napsal:
presnetak sem pred rokem a pul dopadl taky v koop. jdu zrusit smlouvu a oni proc? tak rikam cena a oni "a kdyz vam dame pulku? " ja jasne beru a bylo za pul
Já odešel z čsob k generali.Mám to o půlku levnější.Na 2.4 platím 4100 a mám v tom i čelní sklo a pojištěnýho řidiče a spolujezdce.Bez toho by to bylo 3500.Mimo to jako jediní pojišťujou auto proti zvěři.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.01.2010 11:42, RE: ČKP - zkušenosti
cave napsal:
Česká kancelář pojistitelů obesílá zřejmě i lidi, kterým třeba auto ukradli. Kamarád nemá auto už 8 let (ukradeno) a letos dostal výzvu na zaplacení kanceláři z důvodu neplacení povinného ručení. Po telefonu mu neřekli nic kromě toho, že si může zjistit na internetu údaje o autě z registru vozidel, což je naprostá blbost... Vlastně se s ním vůbec nehodlali bavit. Má s nimi někdo podobnou zkušenost? Jak to dopadlo? Kamarád jim poslal doporučený dopis, že to platit nebude protože auto bylo ukraden...
Pokud vám auto ukradnou je potřeba na základě policejní zpávy pojistku dojít zrušit. Jinak na Vás skutečně bude pojištovna nebo ČKP vyžadovat placení pojistného.
Je to blbý,ale je to tak.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.01.2010 11:50, Slavia
Mám myslím si velice dobrou nabídku na pojistku u pojišťovny Slavia (Mondeo 2,5 V6 2001 za necelé 3800Kč + čelní sklo do 20000Kč za 1200Kč) a chci se vás zeptat jaké máte s touto pojišťovnou zkušenosti?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.01.2010 11:58, RE: Prechod k levnejsimu
Pavlik napsal:
Já k nim naopak kvůli ceně přešel - vyptával jsem se a porovnával (končil mi leasing). Jakmile řeknete - tihle mi to dali levněji - okamžitě jdou s cenou dolů. Takhle jsem pojišťovny 2x obešel (pobočky jsou v okruhu 300 m) a cena klesla z 19 na 10 tisíc za all risk havarijní pojistku a povinné, navíc se spoluúčastí 0% minimálně 2000. Případná zaviněná nehoda mě tedy vyjde na 2000 Kč. Jediná pojišťovna se kterou nic nehlo byla česká pojišťovna - tak vypadla z výběru, pojišťoven je dost a je z čeh...
Ženská se mě ptala, proč to ruším. Jsem říkal, že kvůli ceně, tak mi nabídla úsporu cca stokoruny, když to budu platit jednou ročně a ne čtvrtletně. Přecházím k jiné pojišťovně, kde mi nabídli s o třetinu nižší cenu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.01.2010 12:14, RE: Prechod k levnejsimu
David V napsal:
Ženská se mě ptala, proč to ruším. Jsem říkal, že kvůli ceně, tak mi nabídla úsporu cca stokoruny, když to budu platit jednou ročně a ne čtvrtletně. Přecházím k jiné pojišťovně, kde mi nabídli s o třetinu nižší cenu.
Toto doporučuji i u mobilních operátorů. Jsou schopni jít s cenou tarifu až o 50% dolů. Vyzkoušeno u Vodafone již 3x. Stačí zavolat, že byste chtěli odejít a již se Vám ozvou. Je jasné, že když platíte vysokou částku bez řečí, nemají důvod Vám nabízet slevu. Jinak Oktávka 1.6 benzín, čtvrtletně asi 590-600Kč. (napsaná na otce, pojišťovna česká podnikatelská)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.01.2010 12:23, RE: ČKP - zkušenosti
TOM napsal:
Pokud vám auto ukradnou je potřeba na základě policejní zpávy pojistku dojít zrušit. Jinak na Vás skutečně bude pojištovna nebo ČKP vyžadovat placení pojistného.
Je to blbý,ale je to tak.
To je fakt.Před léty jsem totálně zrušil rok a půl nový auto a tak jsem šel na čp zrušit pojistku.Jenže ta ženskáz čp mi nakecala,že se pojistka automaticky zruší protokolem o totální škodě a bude mi vyplacená a díky za to 1% spoluúčast.A tak ok říkám si,prachy mi přišly na konto a za měsíc upomínka na zaplacení pojistky.Zavolal jsem nějaký Judr co má tohle na starost a prostě jsem musel zaplatit asi 5000,jinak vše dají k soudu.Neměl jsem proti nim šanci,protože co je psáno je dáno a ta kráva mi opravdu fajnově poradila.Už nikdy čp!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.01.2010 13:18, Výše pojistných limitů
Michy007 napsal:
Mám myslím si velice dobrou nabídku na pojistku u pojišťovny Slavia (Mondeo 2,5 V6 2001 za necelé 3800Kč + čelní sklo do 20000Kč za 1200Kč) a chci se vás zeptat jaké máte s touto pojišťovnou zkušenosti?
Jedna věc je najiít levnější pojištění, ale záleží na výši pojistných limitů a dalších službách-asistencni služba apod, případně sleva za propojištění s dalšími pojistkami - byt, havarijní, ...
Já platím za 1,5 + čelní okno s bonusy kolem 4000,- ročně, pojistka u české pojišťovny na 100/100 mil. Nabízeli mi i nižší limity plnění o pár set levnější, ale to mi za nízké krytí nestojí. Jinak havarijní pojistku nemám. stejně toho pojišťovna moc nezaplatí, pokud máte starší auto (nad 3-4 roky).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.01.2010 13:22, RE: Výše pojistných limitů
zeneva napsal:
Jedna věc je najiít levnější pojištění, ale záleží na výši pojistných limitů a dalších službách-asistencni služba apod, případně sleva za propojištění s dalšími pojistkami - byt, havarijní, ...
Já platím za 1,5 + čelní okno s bonusy kolem 4000,- ročně, pojistka u české pojišťovny na 100/100 mil. Nabízeli mi i nižší limity plnění o pár set levnější, ale to mi za nízké krytí nestojí. Jinak havarijní pojistku nemám. stejně toho pojišťovna moc nezaplatí, pokud máte starší auto (nad 3-4 roky).
Nedokážu si představit do čeho by jste musel nabourat, aby způsobená škoda dosáhla 100 miliónů. Do raketoplánu?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.01.2010 13:39, RE: Výše pojistných limitů
zeneva napsal:
Jedna věc je najiít levnější pojištění, ale záleží na výši pojistných limitů a dalších službách-asistencni služba apod, případně sleva za propojištění s dalšími pojistkami - byt, havarijní, ...
Já platím za 1,5 + čelní okno s bonusy kolem 4000,- ročně, pojistka u české pojišťovny na 100/100 mil. Nabízeli mi i nižší limity plnění o pár set levnější, ale to mi za nízké krytí nestojí. Jinak havarijní pojistku nemám. stejně toho pojišťovna moc nezaplatí, pokud máte starší auto (nad 3-4 roky).
Tato nabídka je s limyty 100/100.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.01.2010 13:40, RE: Výše pojistných limitů
nepřihlášen napsal:
Nedokážu si představit do čeho by jste musel nabourat, aby způsobená škoda dosáhla 100 miliónů. Do raketoplánu?
Třeba sestřelit mikrobus s 9 lidmi, 2-3 zabít a ostatní zinvalidnit. To budeš mrkat na drát...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.01.2010 13:46, RE: Výše pojistných limitů
Pepe napsal:
Třeba sestřelit mikrobus s 9 lidmi, 2-3 zabít a ostatní zinvalidnit. To budeš mrkat na drát...
No jo, ale co když sestřelím autobus s 45-ti lidmi. 8 ubezduším a zbytek zmrzačím a o vykolejeném Pendolinu ani nemluvím....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.01.2010 14:24, RE: Výše pojistných limitů
David V napsal:
No jo, ale co když sestřelím autobus s 45-ti lidmi. 8 ubezduším a zbytek zmrzačím a o vykolejeném Pendolinu ani nemluvím....
Dva nebo tři roky zpět, když byla na D1 v zimě ta velká řetezová havárie mnoha aut, tak celková škoda, na majetku/zdraví nepřekročila 40/40 milionu, což kryje skoro i ta nejlevnější pojistka, alespoň takhle si to pamatuji. Myslím, že málokdy způsobí jedinec vetší škodu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.01.2010 15:02, RE: Výše pojistných limitů
Michy007 napsal:
Tato nabídka je s limyty 100/100.
Platím u directu 1480 ročně škoda octavia 1,8 t
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.01.2010 15:06, RE: Výše pojistných limitů
centaur napsal:
Platím u directu 1480 ročně škoda octavia 1,8 t
U directu jsem to počítal přes kalkulačku na netu a chtěli nějak 10-12tis...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 29.01.2010 15:25, RE: Výše pojistných limitů
Michy007 napsal:
U directu jsem to počítal přes kalkulačku na netu a chtěli nějak 10-12tis...
Mám nejviší bonus
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.