0
zpět
 

diskuze k tématu: Hyundai Getz 1.5 CRDi - po dvou letech bez poruch

kategorie zařazení tématu: korejská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.05.2008 09:25, RE: zigi
Ráďa napsal:
zigi: Nemyslím že přehnal, když je to vlastní zkušenost. Možná bude lepší doplnit vysvětlení. Sám na destičky připouštíš 150tkm. Předpokládám, že máš zkušenosti s vozy cca dvoulitr 4,5m jezdící často trochu brzda plyn. Správným vozem je u mě po léta pouze S-klasse (všech generací). Za předpokladu, že původní majitel (kterého znám osobně) strávil většinu času na dálnici na tempomat a nebyl to pruďas. Tak mi opravdu čidlo destiček začalo občas problikávat až chvíli před 200tkm. Navíc destliček máš...
Samozrejmne, ze kdyz jezdite s Sclasse po dalnici, tak temer mebrzdite, casto si vystacite s brzdenim motorem, ale mala auta, primarne urcena do mesta to je porad semafor, chodci, brzdeni, razeni takze tam ty desky opravdu nevydrzi ani tech 100 tis pri mestskem provozu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.05.2008 09:30, RE: svět je relativní
anonym napsal:
Mám vochcáfku v dehtu, s křídlem, stříbrnou, na hlínách. Najeto asi 500 tisíc, a ještě sem destičky neměnil.

zdravíme OSLA!
ještě jste zapomněl dodat, že táhne neskutečně vocpodu a je čipnutá vod cimbu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.05.2008 10:05, RE:
zigi napsal:
To jsem psal já, zapomněl jsem se lognout...
To je všechno opravdu relativní. Na dodávce jsem dal minule na destičkách 40 tkm, pak skřípot a bylo, že jo. Kámoš jezdí s prakticky stejným modelem, a směje se, že je mění s olejem po 20tkm. Říkám si - to seš teda dobytek. No a teď ty moje šly pryč po 25 tkm... Jezdím převážně město a hodně naloženej, po dálnici bych těch 100 tkm asi dal, ale to je tak maximum...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.05.2008 10:07, RE: svět je relativní
anonym napsal:
Přesně, u Toyoty Yaris se mění destičky v 60 tis. km! Tak se probuď, už je ráno.
Kdyz se u toho Yarisu meni po 60tkm, tak proc v 90tkm tam mame porad puvodni a kluci na servise mi rikaji, ze jeste dlouho mit budu? :)) to jsou fakt takove vykriky do tmy od nekterych lidi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.05.2008 11:13, 40 kg blondýna
Ta bloncka asi pravidelně parkuje tak před ambulanci pro anorektičky,co?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.05.2008 11:17, RE:
Pepe napsal:
To je všechno opravdu relativní. Na dodávce jsem dal minule na destičkách 40 tkm, pak skřípot a bylo, že jo. Kámoš jezdí s prakticky stejným modelem, a směje se, že je mění s olejem po 20tkm. Říkám si - to seš teda dobytek. No a teď ty moje šly pryč po 25 tkm... Jezdím převážně město a hodně naloženej, po dálnici bych těch 100 tkm asi dal, ale to je tak maximum...
Pepku, samozřejmě záleží v jakém provozu je auto používáno...S tím s tebou souhlasím!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.05.2008 11:39, RE: svět je relativní
Banjo napsal:
E46 je výbornej Bawor. Motor super, spotřeba slušná a to svezení. Už pak není cesta zpět - po Bávu už do mainstreamu nikdo nepůjde. Ovšem jak potřebuješ servis, potom holt BMW - budeš mít wýdaje Když na to máš, tak pohoda. Getz je trochu jinde.
A těch 200 na destičky mi přijde docela hodně moc, ale to hodně záleží na stylu. Pokud ovšem nemáte nějaké "spešl" materiály od NASA...
JInak se sloupky, vodou a asi i s tím olejem souhlas.
Destičky bych neřešil. Co nestojí ani tolik co celá nádrž benzínu, nemá pro mě prakticky žádnou váhu. Pokud bych najel na deskách pouhých 20 tkm, tak bych se určitě rozhodl pro jiného výrobce. Na autě mám oboje od Feroda (kotouče i desky) a nijak to neřeším. Zatím mají najeto ke 30-ti tisícům a vypadá to, že tam ještě hódně dlouho budou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.05.2008 11:40, RE: 40 kg blondýna
watchtower napsal:
Ta bloncka asi pravidelně parkuje tak před ambulanci pro anorektičky,co?
Ne, je jí 13, dyť jemu je 18.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.05.2008 11:49,
Bych chtěl vidět kde to vzalo 81KW? možná 81PS
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.05.2008 12:24, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Bych chtěl vidět kde to vzalo 81KW? možná 81PS
Skutečně 81kW/110k
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.05.2008 12:49, RE: svět je relativní
anonym napsal:
Kdyz se u toho Yarisu meni po 60tkm, tak proc v 90tkm tam mame porad puvodni a kluci na servise mi rikaji, ze jeste dlouho mit budu? :)) to jsou fakt takove vykriky do tmy od nekterych lidi.
asi proto, že tak jako spotřeba benzínu/nafty, tak i brezdového (nebo i spojkového) obložení je dána především STYLEM JÍZDY. Proto můžou odcházet v tak rozdílných nájezdech km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.05.2008 12:53, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Skutečně 81kW/110k
No ale ať dělám, co dělám, nikde Getz s 1.5CRDi a 81kw nemohu najít...Opravdu pouze 81PS, tj 60kw.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.05.2008 13:24, To je snad lepší než Octa
Ty brďo to je snad lepší než Octávia, motor jak bejk žádný zastaralý tdi kufr jak kráva, vevnitř místa i na zadních sedačkách habaďej, řazení gut, cena skoro úplně zadarmo. Kde se škodovka hrabe, ta už je úplně zahrabaná. Jó pozor nejede to za 3,něco, ale to ta Vochca taky né. (Berte to jako hec, aby se mohla diskuze skvěle rozjet jako včera)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.05.2008 13:28, věk
Jak může osmnáctiletý kluk používat auto dva roky??
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.05.2008 14:15, RE: svět je relativní
David V napsal:
Destičky bych neřešil. Co nestojí ani tolik co celá nádrž benzínu, nemá pro mě prakticky žádnou váhu. Pokud bych najel na deskách pouhých 20 tkm, tak bych se určitě rozhodl pro jiného výrobce. Na autě mám oboje od Feroda (kotouče i desky) a nijak to neřeším. Zatím mají najeto ke 30-ti tisícům a vypadá to, že tam ještě hódně dlouho budou.
Já jenom reagoval na to tvrzení, že destičky vydrží 200 tisíc. Možná s chlazenými kotouči, při jízdě po dálnici bez brždění a nějaké od lepšího výrobce by mohly mít se štěstím šanci tohle ujet, ale spíš je to rarita. Při normálním průběhu bych to viděl tak možná na 100 tisícovek km.
Normálně tohle taky neřeším, já jen aby si můj předřečník nemyslel, že mu to žeru Ani třeba nevím, kolik to na moje auto stojí - ještě mi je neměnili. Banjo
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.05.2008 15:04, RE: bez předmětu
zigi napsal:
No ale ať dělám, co dělám, nikde Getz s 1.5CRDi a 81kw nemohu najít...Opravdu pouze 81PS, tj 60kw.
Opravdu, ale opravdu nedelas co bys mohl, 3 odkaz na google: http://hyundai.katalog-automobilu.cz/automobil/hyundai-getz-1-5-crdi-vgt/
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.05.2008 15:09, RE: svět je relativní
anonym napsal:
asi proto, že tak jako spotřeba benzínu/nafty, tak i brezdového (nebo i spojkového) obložení je dána především STYLEM JÍZDY. Proto můžou odcházet v tak rozdílných nájezdech km.
v 60 tis. velká prohlídka - výměna olejů,filtry,brzdove destičky.U Škody Rapid to měnit nemusíš, ta je totiž ani nemá, ta brzdí gumama z drogerie.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.05.2008 15:29, RE: věk
anonym napsal:
Jak může osmnáctiletý kluk používat auto dva roky??
on nekde rekl, ze je mu 18?

btw pokud neridi na pozemnich komunikacich, tk je mu Zakon o provozu na pozemnich komunikacich (ci jaxe to presne jmenuje) u prdelky a nemusi se jim preci ridit ;o)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.05.2008 16:26, RE: zigi
anonym napsal:
Těch 150t km se dá považovat u spousty lidí za strop a to jsou buď klobouci nebo auta, co jezdí jen dálnice. Normální člověk je rád, když na deskách dá alespoň 100t km, nejčastěji 60-80t km. Osobně dám asi 60tkm, ale uznávám, že jsem nekoupil nějaký extra kvalitní desky a je mi celkem jedno kdy odejdou, koupit nové za 1500-2000 je v poho.

S tím eSkem je ti zajímavý, ale kolik lidí ho u nás má? Možná je to ten správný vůz jak píšeš, ale já žiju v realitě. eSko k životu nepotřebuji a po dálnicích...
Ale jo chápu tě co chceš říct. A neboj o flame nejde, na to je život příliš krátký Srovnávám nesrovnatelné a každý pochválí to svoje. Už jen proto, protože to má přesně ty vlastnosti kvůli kterým si to koupil. Getzka se mu zas vejde do každé garáže a ještě v ní může mít vpředu regál a vzadu jízdní kolo. Auta jsou jako ženy, každému se prostě líbí jiná no. Ale i tak mi přišlo kontrolovat destičky v 50tkm celkem brzo. Mé první auto byl nejmenovaný sovětský stroj (ne Lada). V té době tu byl hit Favorit se znakem ještě naboku. Všichni se tehdá smáli že bolševik a kdesi cosi, nicméně auto žije dodnes (byť s propadlými papíry) a většina Fáček už dojezdila. Destičky vydržely 73tkm, a zkončily proto, protože za jízdy prdla hadička (výborná situace brr) a potřísnila vnitřek kol a nešlo ani moc zastavit. Tak jsem ho schoval a až jsem za čas vytáh, tak destičky byly "rozlepené". To já nepotřebuju k životu +- žádné auto a MHD mi problém nedělá když na to přijde. Ale ten pocit, ze 2x týdně zajít do garáže, pohladit ho po kapotě, sednout za ty těžké dveře, hezky se rozvalit, dát déčko a vychutnat si šumění čistokrevného velkoobjemového benzínu. Kocháš se krajinou a je ti hrozně hezky. Na origo gumách najet 150tkm je už moc a to nevěřím (osobní auto). Nicméně kdysi gumy vydržely dýl, to jj. Přilnavost sice nic moc, muselo se to co cca 14dní dofukovat ale 75tkm (a do totálního slajdu 100tkm) na větších autech šlo. Když jsi správně hustil a prohazoval vzájemně všech 5 kol dle knížky. Dneska nad 50tkm na gumu už je to docela úspěch. Destičky za 1,5 - 2 tkč njn, tak to darovanému koni na zuby nehleď
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.05.2008 16:29, RE: věk
anonym napsal:
on nekde rekl, ze je mu 18?

btw pokud neridi na pozemnich komunikacich, tk je mu Zakon o provozu na pozemnich komunikacich (ci jaxe to presne jmenuje) u prdelky a nemusi se jim preci ridit ;o)
On to neřekl, ale napsal, a najezdit 52tkm po polňačkách za dva roky a před tím nevím kolik s felicií je skutečně obdivuhodné ...
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.