0
zpět
 

diskuze k tématu: Honda Accord nebo Ford Mondeo II - které vybrat?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, japonská vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 14.02.2011 08:35, rada
si treba uvedomit, ze to na co ste zvyknuty z Octavie uz sa nezopakuje...Sam to mate vo svojom dotaze ako posledne: "Které auto, zejména z těchto dvou verzí, byste doporučili pro člověka, kterého Octavie TDi naučila NEjezdit příliš sportovně, zato však téměř beznákladově?"
ZIADNE!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 14.02.2011 08:47, rada
Jestli chcete jezdit za 5 na 100, tak si nechte Octávku a že budou mít všechny auta z českých bazarů najeto do 150 000 je jasné :) Jinak za sebe bych bral Accord 2.4, ale ten půjde sehnat těžko, protože jakmile se nějaký ve slušném stavu objeví, je okamžitě prodaný.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 14.02.2011 08:48, rada
Mondeo je kvalitní ale těžký vůz, Honda zase zbytečně drahá. Zkus to ještě přehodnotit a mrknout třeba ještě na Focuse, do města je v pohodě a na dálnici ti ostudu taky neudělá. A dá se to pořídit už za docela slušné peníze.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 14.02.2011 09:21, rada
Já mám celkem jasno:
1) Chceš ušetřit maximálně? - nech si Oktávku
2) Chceš jiný auto a máš dost peněz na pořízení? - kup si Accorda v benzínu
3) Chceš jiný auto za babku? - kup si Mondeo v benzínu

Pokud bys měl volit mezi Accordem v benzínu a Mondeem v naftě, šel bych do Hondy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 14.02.2011 09:53, rada
Podle mě jednoznačně accord. S 2,0 benzínem to sice není žádná raketa, ale při rozumné jízdě (cca dle předpisů) se dá jezdit klidně za 7,5 litru, motor tichý, spolehlivý, rozvody řetězem, takže není co řešit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 14.02.2011 10:42, rada
Accord 7G je natolik povedený, že ani skvělé Mondeo bych neupřednostnil. Ano, Accord je drahý, ale taky kupuješ to nejlepší, co se v tehdejší době nabízelo! Naprosto srovnatelné s prémiovkami, ikdyž image je o trochu nižší, ale i to už dnes podle mě platí méně. Statisticky spolehlivostí předčí Mondeo, benzínové motory jsou špička a nafta: slušný výkon, rozvody řetězem, odolná turba i čerpadla! Odolné spojky, celkově ani dnes na ten motor neslyším nic špatného. Ve své době byla tato nafta jedna z nejlepších variant co se dalo pořídit. Vstřiky jsou jako u ostatních CR náchylné na kvalitu nafty. Přesto bohužel pro Vás věřím, že koupíte Mondeo, většina lidí kupuje auto podle ceny a roku roku výroby a Mondeo 2006 za 180tis vypadá líp než Accord 2005 za 200tis.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 14.02.2011 16:14, rada
Být váma tak se zkusím podívat na jakýkoliv benzínový accord (nejlépe 2.4 ) nebo naftové mondeo 2.2 tdci. Zároveňbych se však zkusil podívat na avensis.Nepočítajte však s tím že by jste jezdil s jakýmkoliv z těchto aut za stejnou spotřebu jako s oktávkou. Pokud se chcete této spotřebě alespoň přiblížit ,tak bych volil naftové mondeo 2.2 nebo 2.0 nebo naftový acord
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 14.02.2011 19:17, rada
Mám 3 roky starého Accorda Tourera s 2.4 benzínem a neměnil bych ani za Mondeo ani za koncern. Jasně třeba takové bmw.....
Co se týká spotřeby tak dlouhodobá osciluje kolem 8.5 l/100 km a nejedná se o ecorally! Pravdou ale je, že tankuju pouze 100-oktanovou carreru. Motor už pohodově táhne nad 2000 otáček a když ko vytočíš přes 7000/min? Na to, že to jsou jen 4 válce a není to boxer i docela dobře zní. Řízení je úžasně komunikativní, řazení přesné, prostor na všech sedadlech výborný, kufr obrovský....
Doporučuji Accorda v benzínu!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 14.02.2011 20:06, rada
Já bych volil mondeo. Je to hodně nedoceněné a spolehlivé auto. Když koupíte rok 2005 a výš, tak v podstatě nemá slabinu, náhradní díly seženete na každém rohu a jsou oproti accordu za babku. Sám jsem si ho před rokem koupil s motorem 2.0tdci 96 kw r.v.2006 ve výbavě titanium a je to naprostá bomba, zatím jsem do něj nedal ani korunu. V zimě průměr 6.5 l, v létě 6 a to jezdím hodně couračky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.02.2011 09:21, rada
Nechte si tu Octávku a počkejte až mentálně dospějete, potom "sportovní jízdu" (čti jízda jako prase) nebudete potřebovat. Při dodržování rychlostních limitů ani "tédéíčko" není moc hlučné, stejné je to s "bezpečností".
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.02.2011 10:07, rada
Rada ode mě na základě vlastní zkušenosti s ojetým Mondeem 2.2 TDCi r.v.2004 . Mondeo je velké pohodlné auto s vynikajícími jízdními vlastnostmi a velmi slušnou výbavou, které se dá sehnat ojeté za velice rozumné peníze. I cena servisu a dílů je i ve značkovém servisu velmi rozumná. Mám ho již 3.roky a auto je absolutně bez vážných problémů a závad. Pokud byste uvažoval o dieselu tak stojí za to uvažovat o tomto motoru 2.2 TDCI, který nabízí absolutně vynikající poměr super dynamiky a velmi dobré spotřeby při značné spolehlivosti. Co se týče krátkých jízd, tak já sám jezdím také okolo 15.000 km ročněm a v drtivé většině se jedná o krátké cesty po městě a auto nemělo během 40.000 km sebemenší motorický problém. Důležité ovšem používat kvalitní naftu, protože na to jsou naftová Mondea dost háklivá. Myslím, že Mondeo nabízí za cenu za kterou se dá sehnat velmi pěkný kus hodně dobrý poměr cena x hodnota s velmi rozumnými provozními náklady.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.02.2011 10:10, rada
Myslím, že pokud jsou pro vás důležité provozní náklady a porovnáváte Mondeo od r. 2007 s Accordem r. 2005 je Mondeo jasná volba.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.02.2011 10:10, rada
David V - Mám stejný názor a líp bych to nespecifikoval, jako to udělal on.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.02.2011 10:14, rada
Srdcem bych zvolil Accord, taková 2,4 benzin je na dálnici skvělá volba. Jede skoro jako šestiválec a při velmi rychlých dálničních přesunech přes půl Evropy jsem měl reálnou spotřebu tak o 1,5 litru vyšší než u Octavie II 77kW (kvůli pětikvaltu jsem jezdil věčně na hranici červených otáček). Servis na Hondu je sice poněkud dražší, ale pokud vyberete dobrý kus, tak jej v porovnání s Fordem nebo WV Group budete potřebovat méně často. Mondeo je spíš volba rozumu. Není špatné a verze po faceliftu vysoce doporučeníhodné. Oproti libovolné Octavii je to auto o třídu výš. Na delší cesty oceníte prostornost a pohodlí (výrazně lepší sedačky, méně drncající podvozek) a celkově nižší hlučnost. Pokud bych měl na výběr, tak se vyhnu jakémukoliv dehtu a jdu do 2,0 benzín (nebo i 2,5 šestiválec). Servis na Forda je relativně levný a náhradní díly jsou i v originálu cenově dostupné.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.02.2011 11:50, rada
jako majitel Accorda 7G 2,4 je jasné na jakou stranu bych volil já. Nicméně Vám doporučuji Mondeo. Pokud jste zvyklý na nízké celkové náklady a nerad utrácíte za další jakoukoliv péči, je Mondeo volbou pro Vás. Accorda by měl vlastnit člověk, kterému nevadí připlácet za servis nebo za originální stěrače a ocení promyšlenost celku, což není myšleno pouze konkrétně Vám. Mondeo je super volba, přesto si myslím, že Accord je o kousek promyšlenější ve většině srovnání a hlavně jízdně opravdu zábavný (v případě benzínu).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.02.2011 15:54, rada
Ja len dodam, ze PP Octavie je pomerne optimisticky, tak aby ste sa nedivili spotrebe realnej
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.02.2011 16:49, rada
Rozhodně Accord a rozhodně 2.4 benzín (jeden z nejlepších čtyřválců s kterým jsem jel). Celkově výborně jezdí a při běžné jízdě se spotřeba od dvoulitru v podstatě neliší. Doporučuji se podívat na test spotřeby na Tipcars. To samé potvrzuje i kolega, který ho už nějaký ten rok má. Spotřeba odpovídá testu spotřeby Tipcars a jeho spokojenost s Accordem velká. Základem je dopřávat Accordovi kvalitní předepsaný olej a měnit jej včetně filtrů NEJPOZDĚJI po 15 000 km. A průběžně stav oleje raději kontrolovat (přece jen jde o vysokootáčkový motor). Osobně jsem taky uvažoval, že si ho koupím, ale nakonec u mě vyhrálo BMW 3 (E46 benzín). Také můžu vřele doporučit jako alternativu. Sice vychází dráž než Accord, ale radost z jízdy je díky skvělému řízení a pohonu zadních kol ještě větší.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.02.2011 16:53, rada
Re: Nicco S Oktávkou TDI 1. generace jsem se něco najezdil a její palubní počátač považuji za přesný. Když jsem změřil spotřebu po dotankování, odchylka většinou byla + - do 0.2 l/100 km. Toť má zkušenost :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.02.2011 19:29, rada
Je to těžké.. ale si bych bral Hondu v benzínu 2.4 l
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.02.2011 15:23, rada
Mondeo 2004, 2.0 TDCi, 96 kW, 5,4l/100km. Vše OK, jen v 210000km odešlo turbo - 34000Kč. Jinak ale pohoda a je to kočár.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.