Honda Accord nebo Ford Mondeo II - které vybrat?
 
 
 
 
 
 

Honda Accord nebo Ford Mondeo II - které vybrat?

již zítra na TipCars.com

Seat Arona 1.0 TSI - chování premianta
nejčtenější články
1. S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?
2. Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?
3. KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?
 
Dotaz:Dobrý den!
Rozhodl jsem se po letech vyměnit svou Octavii TDI za něco většího, bezpečnějšího, vybavenějšího, sportovnějšího a hlavně tiššího :) Do konečného výběru se mi dostaly Honda Accord 7G a Ford Mondeo předposlední generace. Oba dva vozy se dají koupit kolem 200 tisíc s nájezdem -150 000 km. Mondeo ovšem s rokem výroby minimálně 2007, Accord bohužel jen 2005 max. A zde je můj problém: ročně najedu kolem 15-20 tisíc, největší část z toho po dálnicích, ale často se vydávám i na kratší cesty do 10km (do práce).
Bojím se, že koupě dieselu by mohla právě kvůli krátkým cestám se studeným motorem znamenat cestu do pekel a obrovské výsledné náklady na servis. U benzínových motorů Honda mě ovšem děsí spotřeba (přeci jen jsem z Octavie zvyklý na průměr podle PP 4,5-5,5l). Dovedete nějaký způsobem zhodnotit, který z automobilů by přinášel při podobném stylu jízdy menší náklady na provoz? Tím míním nejen spotřebu paliva, ale také spolehlivost jako celek, nějaké známé časté závady na elektronice apod.? Zatímco Accordy jsou k mání zejména s 2,0 benzínem, Mondea téměř výhradně v dieselech, takže to jsou moje implicitní volby. Které auto, zejména z těchto dvou verzí, byste doporučili pro člověka, kterého Octavie TDi naučila NEjezdit příliš sportovně, zato však téměř beznákladově?

Díky moc za radu a pomoc,
Tomáš Drahoňovský
PORADNA, 18.02.11 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Honda Accord, Ford Mondeo

Odpověď:

Honda Accord 7G - r.v.: 2004Oba dva vozy jsou v rámci třídy velmi dobrou volbou a v souhrnu všech vlastností a faktů zde těžko můžeme očekávat jednoznačné výrazné vítězství. Co tedy jednotlivé vozy nabízí a v čem se liší?
O Fordu Mondeo II můžeme říct, že během svého výrobního cyklu zrálo jako víno a tak modely posledních ročníků výroby této generace jsou velmi dobrou volbou ke koupi. Velká většina výrobních problémů zde byla již odstraněna, ceny jsou velmi příznivé, nabídka hodně široká stejně jako servisní síť s velmi rozumnými cenami servisních úkonů i náhradních dílů. V jízdních vlastnostech i vnitřní prostornosti si oproti Octavii samozřejmě výrazně pomůžete a koupí dobře vybraného Mondea nemůžete nic zkazit, a kdyby šlo jen o tento vůz, lze Vám takovou výměnu jedině doporučit.
Jenže Honda Accord je vybavena na takovéto srovnání velmi silnými trumfy. Jsou to jednak skvělé motory (vznětový i zážehové – zejména ten silnější), vynikající jízdní vlastnosti, bezpříkladná spolehlivost a v neposlední řadě velmi kvalitní dílenské zpracování. U sedmé generace Accordu byly použity tři čtyřválcové motory. Pro snížení servisní náročnosti jsou u všech tří ventilové rozvody poháněné řetězem. Slabší benzínový dvoulitr (114 kW) není špatný, ale stojí ve stínu svého silnějšího a ve svých vlastnostech skvělého bratra 2,4i 16V i-VTEC (140 kW), který si v reálném provozu nárokuje srovnatelné Honda Accord 7G - r.v.: 2004množství paliva při lepší dynamice. Zároveň byl od počátku výroby osazen šestistupňovou převodovkou (dvoulitr si musel vystačit po celý výrobní cyklus s pětikvaltem, diesel dostal šestistupňové ústrojí až při modernizaci v roce 2006). Pokud někdy doporučujeme žíznivější zážehové jednotky na úkor úsporných vznětových je to vždy zejména z důvodu rizika drahých oprav na dnešních moderních dieselech. Vznětovému motoru Hondy 2,2i-CTDi (103 kW)se naštěstí (nebo spíš díky kvalitní a promyšlené konstrukci) většina problémů vyhýbá. Emisní normu Euro IV dokáže plnit bez filtru pevných částic (od roku 2006 jím některé vozy mohly být vybaveny), EGR ventil má ovládaný elektromotoricky, což výrazně zvyšuje jeho spolehlivost a ani o odcházejících turbodmychadlech, nebo dvouhmotových setrvačnících zde neslyšíme. K tomu se přidávají výborné jízdní výkony, dobrý zvukový projev a nízká spotřeba.
Co může Mondeo nabídnout navíc oproti Accordu? V pasivní i aktivní bezpečnosti jsou si oba vozy víceméně rovny a rovněž mají shodný předepsaný servisní interval 20 000 km. Nezmiňujete se, jaký typ karoserie vyhledáváte, ale každopádně Mondeo se mimo jiné, na rozdíl od Accordu, vyrábělo s velmi praktickou a žádanou karoserií typu liftback, čímž praktičností a zároveň objemem zavazadelníku Accord převyšuje. Další nespornou výhodou Mondea je již zmíněná výrazně širší nabídka ojetých vozů a jejich nižší ceny. Honda ovšem opravdu dokáže nabídnout takové kvality a spolehlivost, že pokud by nabídka na českém trhu byla pro Vás nedostatečná, vůbec bych neváhal se poohlédnout na zahraničních trzích. Accord 7G je totiž skutečně velmi povedený vůz, takže se vyplatí si ho nechat dovézt, nebo věnovat výběru vhodného exempláře patřičný čas.
Ford Mondeo II - r.v.: 2007Volba pohonné jednotky vzhledem ke způsobu používání bude pro Vás nelehká. S motorem 2,4 určitě neuděláte chybu, ale počítejte s průměrnou spotřebou mezi 9-9,5 l/100km. Naopak vznětový 2,2i-CTDi si bude nárokovat v průměru o 3 l/100km méně a konkrétně u tohoto motoru se nemusíte ani zdaleka tolik obávat strašáků moderních dieselů, které hrozí u většiny konkurence. Svými jízdními výkony a charakteristikou vás určitě nezklame. Zatahuje již od 1400 otáček a velmi snadno se vytočí k 4500 ot./min (lze až 4900 ot.). Takže účinný rozsah využitelných otáček je dostatečně široký, že ani nevadí pětistupňová převodovka s dlouhými převody předfaceliftové verze. Spolu s vynikajícím koeficientem odporu vzduchu (pouze 0,26) bude ideálním společníkem na polykání rychlých dálničních kilometrů.
Krátké trasy do 10 km nejsou samozřejmě dobré pro žádný motor a je jasné, že vznětový agregát takový provoz snáší hůře než zážehový, ale pokud budete mít na paměti základní pravidla jízdy se studeným motorem, přímo cesta do pekla to není a neznamená to, že by Vás v brzké době měla kvůli tomu čekat velká investice a motor se měl v dohledné době odporoučet.
Ford Mondeo II - r.v.: 2007Koupí Mondea druhé generace z posledního roku výroby rozhodně neuděláte chybu. I když se naftové motory během výrobního cyklu vylepšily, zvýšená citlivost na kvalitu nafty oproti konkurenci jim zůstala a občas můžete narazit na odcházející dvouhmotový setrvačník. To platí zejména pro nejsilnější 2,2 TDCi s mamutím točivým momentem 400 Nm (při overboostu). Zážehové jednotky použité v Mondeu jsou vcelku spolehlivé (až na problematické vířivé klapky v sání u čtyřválců) a servisně nenáročné (rozvody jsou rovněž poháněny řetězem), ale již zmíněný 2,4 i-VTEC v Hondě je prostě lepší. S ohledem na lepší motory i přes vyšší cenu bych nakonec volil Hondu Accord. Silnější zážehový motor je vysloveně sázkou na jistotu, a pokud budete ochotný akceptovat zmíněnou spotřebu, každá jízda s tímto vozem Vás bude bavit. Pokud ale chcete ušetřit nějaké peníze za palivo a nevadí Vám mírné snížení dynamiky a při studeném motoru přece jen vyšší hlučnost, s klidným svědomím zvolte Hondu se vznětovým 2,2i-CTDi.

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 21.02.2011 19:15 
Čtu titulek Ford Mondeo II, na fotce vidím Ford Mondeo III, v textu mi to ani tak nevadí, ale v nadpise velikým jak kráva, který jsem přehlíd pohledem a říkal si jak se někdo může rozhodovat mezi accordem a starým mondeem
- 21.02.2011 19:22 
roth21cz napsal:
Čtu titulek Ford Mondeo II, na fotce vidím Ford Mondeo III, v textu mi to ani tak nevadí, ale v nadpise velikým jak kráva, který jsem přehlíd pohledem a říkal si jak se někdo může rozhodovat mezi accordem a starým mondeem
On je totiž chaos ve značení. Mondeo Mk.III je špatné značení Mondea Mk.II. Mondeo označované (opět nesprávně) Mk.II, to kulaté je výrazný facelift Mondea Mk.I.
Časově to pak vypadá následovně:
Mondeo Mk. I 1993-2000 (1996 facelift - kulatý model)
Mondeo Mk. II 2000-2007 (2003 facelift - vyloženě kosmetické úpravy)
Mondeo Mk.III 2007 - současný model
- 22.02.2011 12:37 
Petr S napsal:
Co se týče noh, tak v tom Accordu nohy dopaly lépe než hrudník v Mondeu (aspoň v té stupnici 1-5). Nejde o to že by se člověk zaklínil, ale že se praští se do kolen (tam píšou). <br>
No mě to tehdy zkrátka od Mondea odrazovalo, možná kdybych natrefil na dobrý a levný kousek, tak do něj jdu. Ale člověk stejně nakonec kupuje víc srdcem než hlavou, tak vlastně crash testy nejsou až tak relevantní
Ano souhlas, Mondeo je pro mě srdcovka. Kdyby v tom crashtestu byl nějaký extrémní průser, tak bych si to patrně rozmyslel, ale já to tak nevidím. Výsledné hodnocení je jen výklad naměřených hodnot, kdyby to byl opravdu průser, 4 hvězdy by mu nedali. Kdyby ten hrudník nedali hnědej, možná by už museli sahat po pěti hvězdách, co já vím, asi si mysleli, že to si už nezaslouží, tak to nějak udělat museli. Co si vzpomínám, tahle formulace (s velkým zatížením hrudníku) se vyskytovala u více aut, mně to přijde jako menší problém, než že se hlava sveze po airbagu a pak trefí sloupek. Dobrá rána do spánkové kosti a dáš si velkého šlofíka, to je horší než zlomené žebro (i když i to může způsobit průser). Přesto měl Passat hlavu zelenou, ať mi někdo nevykládá, že tam nejsou politické tlaky.
- 22.02.2011 14:08 
David V napsal:
On je totiž chaos ve značení. Mondeo Mk.III je špatné značení Mondea Mk.II. Mondeo označované (opět nesprávně) Mk.II, to kulaté je výrazný facelift Mondea Mk.I.
Časově to pak vypadá následovně:
Mondeo Mk. I 1993-2000 (1996 facelift - kulatý model)
Mondeo Mk. II 2000-2007 (2003 facelift - vyloženě kosmetické úpravy)
Mondeo Mk.III 2007 - současný model
Ano, Mondeo po faceliftu v roce 1996 má jen vyměněné některé plechy a plasty, drobné změny byly i na motorech, ale je to facelift. Jenže facelift vzhledově tak zásadní, že i v motoristické branži je většinově označen jako Mk II a Mondeo z roku 2001 pak následně Mk III a 2007 Mk IV. Ano, je to sice chybné, ale vzhledem k tomu, že je toto označení běžnější a dokonce dodavatelé dílů jej používají, působí méně zmatku, když se ho drží všichni. Je to tak rozšířené, že kdyby v nadpisu tohoto článku bylo použito III, pak by se o tom vůbec nediskutovalo. Když v diskuzích označuji svůj vůz, tak raději použiju označení rokem, které nemůže napadnout ani jeden z táborů.
- 24.02.2011 23:26 
Zejména díky autorovi za článek, a také všem ostatním diskutujícím za cenné rady při nákupu. Bohužel ale došlo k mýlce: nerozhoduji se mezi Accordem 7G a Mondeem II, ale Accordem 7G a Mondeem III, tedy "tím zase už kulatým" s rokem výroby od 2007 dál. To je právě model, na který se na mobile.de dá natrefit kolem 200 000 s nájezdem kolem 150 000. Předpokládám, že to jsou vozy vrácené z leasingu, už kvůli tak trochu "žebrákovské" výbavě.

Je ale pravda, že hlavním favoritem je Accord a Mondeo by se muselo hoodně snažit, aby s tím něco udělalo. Nicméně - je III. generace o tolik lepší než II.? A to hlavně co se choulostivosti nafťáků týče (s benzínem se opravdu sehnat nedají)?
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun

17.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pořídil prostorné, až sedmimístné auto pro rodinu. A rad by se při tom vlezl do 160 tisíc korun. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 106) | komentářů (1) otevřít článek...

Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?

17.listopadu 2017
Náš čtenář vybírá mezi dvěma kandidáty na post ojetého pick-upu. Který z nich poslouží lépe?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 661) | komentářů (3) otevřít článek...

Co trápí starší BMW řady 7?

15.listopadu 2017
Náš čtenář si chce s Německa dovézt ojeté BMW řady E38. Na co má dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 424) | komentářů (5) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí Dacia Dokker?

14.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pro své podnikání koupil ojetou Dacii Dokker. Jak je na tom tahle kompaktní dodávka po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 284) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?

10.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Nissan Qashqai za cca 200 tisíc korun. Jaká motorizace bude za tyto peníze nejlepší volbou?
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 142) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro ojetý Peugeot Partner?

8.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil tři roky starý Partner s motorem 1,6 HDI. Váhá však nad výkonovou variantou.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 112) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Citroen C6?

7.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi avantgardního Citroenu C6. Který motor je po letech nejspolehlivější?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 628) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?

3.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil starší hot hatch. Model 205 GTI se mu zdá jako vhodná investice a zajímá se, na co si dát při jeho výběru pozor.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 109) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit ojetý Renault Captur s motorem 1,2 TCe?

1.listopadu 2017
Náš čtenář by rád bazarový Renault Captur. Zvažuje u něj zážehovou přeplňovanou dvanáctistovku. Bude tento motor dobrou volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 408) | komentářů (0) otevřít článek...

K čemu slouží redukční převodovka u Subaru?

31.října 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Foresteru a rád by znal přínos a fungování redukční převodovky.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 705) | komentářů (5) otevřít článek...

KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?

27.října 2017
Náš čtenář váhá mezi dvěma korejskými SUV. Které je podle nás lepší volbou?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 982) | komentářů (4) otevřít článek...

Bát se ojeté Hondy Insight?

25.října 2017
Před osmi lety začínal tenhle hybrid na ceně 519 tis. Kč, dnes jej jako ojetinu koupíte klidně pod 200 tisíc korun. Na co si dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 787) | komentářů (2) otevřít článek...

Citroën Berlingo - jak si vede v průzkumu spolehlivosti?

24.října 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté užitkové Berlingo. Zajímá se, jak je na tom auto z hlediska průzkumů spolehlivosti.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 080) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?

20.října 2017
Náš čtenář by si rád pořídil ojetou Octavii s motorem 1,6 TDI hlavně z důvodu jeho malé spotřeby. Je ale tento motor i po letech spolehlivý?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 980) | komentářů (27) otevřít článek...

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?

18.října 2017
Honda Accord v osmé generaci je jednou z nejspolehlivějších ojetin na trhu. Jak postupovat při jejím nákupu?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 095) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Rover 75?

17.října 2017
Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 351) | komentářů (3) otevřít článek...

Koupit ojetý Saab 900 první generace?

13.října 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Saab 900 za cenu kolem 50 tisíc korun. Jaké má možnosti a který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 566) | komentářů (6) otevřít článek...

Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

11.října 2017
Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 737) | komentářů (5) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetý Chrysler 300C?

10.října 2017
S cenami od 150 tisíc korun se tohle netradiční auto s bohatou výbavou stává velikým lákadlem. Který motor bude nejschůdnější variantou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 300) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?

6.října 2017
Náš čtenář vybírá mezi ojetým Bravem a Deltou. Obě auta chce s benzínovým motorem 1,4 T-Jet a jeho rozpočet je 150 tisíc korun. Který vůz bude lepší volbou?
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 992) | komentářů (7) otevřít článek...

Jaké malé spolehlivé auto za 50 tisíc korun?

4.října 2017
Naše čtenářka chce menší auto s omezeným rozpočtem padesát tisíc korun. Prioritou je spolehlivost motoru. Vybrali jsme několik kandidátů.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 154) | komentářů (4) otevřít článek...

Porsche Cayenne nebo BMW X5 za 500 tisíc korun?

3.října 2017
Náš čtenář by rád velké SUV za cenu kolem půl milionu korun. Váhá mezi Porsche Cayenne a BMW X5.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 995) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

29.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 721) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Fiat Ducato za 200 tisíc korun?

27.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Fiat Ducato na podnikání. Zajímá se o jeho třetí generaci za 200 tisíc korun. Který z motorů bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 159) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 299) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 714) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 228) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 891) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 220) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 645) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 121) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 211) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 878) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 342) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 996) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 557) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 528) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 467) | komentářů (6) otevřít článek...

Jaké je Hyudai ix20 za 200 tis. Kč?

23.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda koupila ojetý model ix20. Váhá ale nad motorizací. Poradíme.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 452) | komentářů (6) otevřít článek...

Corsa D nebo Clio III za 120 tis. Kč?

22.sprna 2017
Čtenářka by ráda koupila malé auto se spolehlivým dieselovým motorem na delší cestování. Jaké naftové motory jsou u obou vybraných favoritů nejlepší a který z nich vybrat?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 365) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota Corolla - který benzínový motor je nejlepší volbou?

21.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Corollu deváté generace. Uvažuje nad benzínovým motorem, ale není si jistý, která jednotka z nabídky bude nejlepší.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 898) | komentářů (4) otevřít článek...

Jaké malé auto koupit do města za 100 tisíc korun?

18.sprna 2017
Naše čtenářka vybírá mezi Nissanem Micra a Mitsubishi Colt. Po kterém z nich by měla sáhnout raději?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 690) | komentářů (6) otevřít článek...

Subaru Impreza III - s jakým benzínem koupit civilní verzi?

16.sprna 2017
Náš čtenář by rád ojetou Imprezu třetí generace. Váhá ale nad benzínovým motorem.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 819) | komentářů (18) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. korun VW Passat nebo Mercedes C?

11.sprna 2017
Náš čtenář váhá mezi německou stálicí v podobě Passatu B6 a prémiovým Mercedesem třídy C generace W204. Obě auta by rád v dieselu za cenu 250-300 tisíc korun. Co poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 091) | komentářů (10) otevřít článek...

Jaký je motor 2,0 CDRi v Hyundai Tucson první generace?

9.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Tucsonu za 150 tisíc korun. Má ale strach z dieselového dvoulitru. Bojí se oprávněně?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 222) | komentářů (3) otevřít článek...

Ojetina za 150 tis. Kč - koupit Swift nebo Fabii?

8.sprna 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi Škodou Fabií a Suzuki Swift s benzínovými motory. Na obě auta má částku asi 150 tisíc. Které z vozidel vyniká nad tím druhým?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 110) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit za 450 tisíc zánovní Octavii nebo starší Mercedes třídy E?

4.sprna 2017
Náš čtenář má dilema. Zvolit luxusní mercedes třídy E, který bude mít už něco za sebou, nebo za stejné peníze pořídit málo jetou Octavii třetí generace?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 659) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč Fabii nebo Aygo?

2.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda malé auto do města. Za asi 100 tisíc korun si chce pořídit domácí Škodu Fabii nebo menší, ale o to roztomilejší Toyotu Aygo. Které auto bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 217) | komentářů (6) otevřít článek...

Bát se ojetého hybridního Lexusu GS?

1.sprna 2017
Náš čtenář se chystá koupit starší Lexus GS 450h. Je hybridní pohon po letech spolehlivý?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 004) | komentářů (1) otevřít článek...

Koupit za 200 tisíc Kč Škodu Yeti nebo Suzuki SX-4?

28.července 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad dvěma ojetými čtyřkolkami za cca 200 tisíc korun. Které auto mu doporučíme jako lepší volbu a proč?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 709) | komentářů (5) otevřít článek...
 
/ 24 (1181)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Honda Accord ...