0
zpět
 

diskuze k tématu: Honda Accord CG

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.11.2007 08:38, Výhodná koupě
Klasika. Ročník a popisované závady odpovídají najetým 300.000 km
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.11.2007 08:49, Brzdy
Bohužel jsem neměl možnost zkusit tohoto Accorda, ale předchozí model Acco i Civic měly velmi špatné brzdy. Při zahřátí to přestávalo brzdit. Jestli se to u tohoto modelu změnilo, tak je to jen dobře.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.11.2007 09:06, RE: Brzdy
anonym napsal:
Bohužel jsem neměl možnost zkusit tohoto Accorda, ale předchozí model Acco i Civic měly velmi špatné brzdy. Při zahřátí to přestávalo brzdit. Jestli se to u tohoto modelu změnilo, tak je to jen dobře.
Mam zkusenosti z Accordem r.v.95 a brzdy byly opravdu velmi prumerne.Jak sem se dovedel od mechaniku,zlepsit se to da vhodnym vyberem vyrobcem desticek a kotoucu.Jinak treba minimalni spotreba s obsahem 2,3 byla 7,35litru...vetsina mimo mesto.Takze da se...ale kdyz jedete na krev tak i za 11 litru,ale to se drive vysypete nekam do stromu.Prumer byl vpohode kolem 8-8,5litru max.
Kdyz sem vybiral Accord,docetl sem se z americkych stranek,ze tam maji accordy najeto treba 400 i 500 tisic mil!!Takze i kdyby mel tenhle 300 tisic...mladik s nim jiste jeste dost polita.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.11.2007 09:20, RE: Výhodná koupě
anonym napsal:
Klasika. Ročník a popisované závady odpovídají najetým 300.000 km
Aaaa, znalec )))) Presne tuhle Hondu mam, jen s jinym motorem, a kolem 160.000 km se mi, presne jako autorovi, ozvaly homokinetaky. Jinak to auto krome slusneho oleje a benzinu fakt nic nechce. Super kara. Az na nej jednou budes mit, doporucuju, je to lepsi, nez zavist, ver mi!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.11.2007 09:24, dobrýýýý
kliky praskají při hrubém zacházení, už jsem měnil dvě :) ... pěkný upřímný článek, pro laika i přínosný ...
Nájezd 106tisíc po šesti letech je u takového auta překvapivě málo, ale může to být třeba výjimka. Blahopřeji k pěknému autu!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.11.2007 09:28, RE: Brzdy
anonym napsal:
Mam zkusenosti z Accordem r.v.95 a brzdy byly opravdu velmi prumerne.Jak sem se dovedel od mechaniku,zlepsit se to da vhodnym vyberem vyrobcem desticek a kotoucu.Jinak treba minimalni spotreba s obsahem 2,3 byla 7,35litru...vetsina mimo mesto.Takze da se...ale kdyz jedete na krev tak i za 11 litru,ale to se drive vysypete nekam do stromu.Prumer byl vpohode kolem 8-8,5litru max.
Kdyz sem vybiral Accord,docetl sem se z americkych stranek,ze tam maji accordy najeto treba 400 i 500 tisic mil!!Takze ...
Musim souhlasit, kdyz jsem byl pred par lety v US tak jsem mel Accorda rv 92 co mel 450k mil na tachaci, jezdil jsem s nim pak jeste rok a bez jedine poruchy..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.11.2007 13:19, Kilometry - HAHAHAHA
vůz střední třídy bude mít po 8 letech provozu najeto 105 tis. km, čili cca 13 tis km/rok - tomu bych tak věřil :)))))). Sám mám Fofo r.v. konec 2002, a má najeto cca 140 tis km - tj. cca 20 tis km/rok . A je to taky benzín. Jezdím denně, ale krátké vzdálenosti, o víkendu najedu víc, a přesto jezdím tak cca 18-20 tis km/rok. Auto velikosti Hondy Accord si nové koupí z 95% někdo, kdo potřebuje jezdit, takže po 10 letech bude mít najto 200-250 tis km, to bych vsadil boty.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.11.2007 14:12, RE: Kilometry - HAHAHAHA
anonym napsal:
vůz střední třídy bude mít po 8 letech provozu najeto 105 tis. km, čili cca 13 tis km/rok - tomu bych tak věřil :)))))). Sám mám Fofo r.v. konec 2002, a má najeto cca 140 tis km - tj. cca 20 tis km/rok . A je to taky benzín. Jezdím denně, ale krátké vzdálenosti, o víkendu najedu víc, a přesto jezdím tak cca 18-20 tis km/rok. Auto velikosti Hondy Accord si nové koupí z 95% někdo, kdo potřebuje jezdit, takže po 10 letech bude mít najto 200-250 tis km, to bych vsadil boty.
ále no tak, klídek. Mame v rodine auto ( to ze je to taky accord , rocnik 1989 je ted uplne jedno) dostali jsme ho od strejdy v roce 92, melo 105tis. najeto ( strejda je kanadan, do prace jezdil denne) pak ho dostal tedy muj otec, a najezdil s nim v letnim provozu cca 4000km rocne, a nemam pocit ze by se s nim vubec nejezdilo. pak jsem ho dostal ja, a zprvu studentskym, pak "dospelackym" provozem jsem ho dotahl na 270tisic v roce 2007 cili prumer 15000km/rok, z toho byly roky pod 10 tisic. a auto bylo pocitove k uzitku. Ne kazdej, kdo jezdi min, nema na kvalitni auto aby se i na tech min km dobre svezl
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.11.2007 14:18, RE: Kilometry - HAHAHAHA
anonym napsal:
vůz střední třídy bude mít po 8 letech provozu najeto 105 tis. km, čili cca 13 tis km/rok - tomu bych tak věřil :)))))). Sám mám Fofo r.v. konec 2002, a má najeto cca 140 tis km - tj. cca 20 tis km/rok . A je to taky benzín. Jezdím denně, ale krátké vzdálenosti, o víkendu najedu víc, a přesto jezdím tak cca 18-20 tis km/rok. Auto velikosti Hondy Accord si nové koupí z 95% někdo, kdo potřebuje jezdit, takže po 10 letech bude mít najto 200-250 tis km, to bych vsadil boty.
zajímavý zevšeobecňující odhad ... dneska se jezdí mnohem víc než dřív .... ujet ročně 50tis km je pro spoustu lidí úplně normální. Na západ od našich hranic je to úplný standard. Accord (byť benzínový) může mít po 6-ti letech (1999-2005) klidně 300 tisíc. Pokud by měl 200, znamená to ročně přes 30tisíc a to ujede skutečně kdekdo. V případě že měl na tachometru pouhých 106tisíc, znamená to 17tisíc ročně, někakých 1400měsíčně, a to najede běžný sváteční řidič jen o víkendech plus dvě dovolené v roce. Že by manažerský accord jezdil primárně jen o víkendech je málo pravděpodobný.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.11.2007 14:51, RE: Kilometry - HAHAHAHA
anonym napsal:
zajímavý zevšeobecňující odhad ... dneska se jezdí mnohem víc než dřív .... ujet ročně 50tis km je pro spoustu lidí úplně normální. Na západ od našich hranic je to úplný standard. Accord (byť benzínový) může mít po 6-ti letech (1999-2005) klidně 300 tisíc. Pokud by měl 200, znamená to ročně přes 30tisíc a to ujede skutečně kdekdo. V případě že měl na tachometru pouhých 106tisíc, znamená to 17tisíc ročně, někakých 1400měsíčně, a to najede běžný sváteční řidič jen o víkendech plus dvě dovolené v r...
jezdím autem každý den do práce + pár delších tras o výkendech 4X až 5X do roka na slovensko kdy najedu za výkedn 1500km a víc jak 17.000 ročně prostě nenajedu a jako sváteční řidič si teda nepřipadám. jezdím autem střední třídy protože mám rád i na to hrkání po městě aspoň trochu pohodlný auto. Jezdím opravdu denně. Můj názor je že velký nájezd mají pouze lidé co auto používají pracovně ať už vlastní nebo firemní s nutností často jezdit delší vzdálenosti ale myslím že většina rodiných aut nepřekoná 20 -25.000 km ročně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.11.2007 16:11, RE: Kilometry - HAHAHAHA
anonym napsal:
jezdím autem každý den do práce + pár delších tras o výkendech 4X až 5X do roka na slovensko kdy najedu za výkedn 1500km a víc jak 17.000 ročně prostě nenajedu a jako sváteční řidič si teda nepřipadám. jezdím autem střední třídy protože mám rád i na to hrkání po městě aspoň trochu pohodlný auto. Jezdím opravdu denně. Můj názor je že velký nájezd mají pouze lidé co auto používají pracovně ať už vlastní nebo firemní s nutností často jezdit delší vzdálenosti ale myslím že většina rodiných aut nep...
Presne tak,ja jezdim taky denne kratke vzdalenosti do prace a po meste a parkrat za rok nekam dal a najedu max do 20 tis km,takze myslim ze to neni zas tak nepochopitelne!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.11.2007 18:00, RE: Kilometry - HAHAHAHA
anonym napsal:
Presne tak,ja jezdim taky denne kratke vzdalenosti do prace a po meste a parkrat za rok nekam dal a najedu max do 20 tis km,takze myslim ze to neni zas tak nepochopitelne!
Taky bych byl zdrženlivější při vsázení bot... Dost taky záleží na tom, kolik aut v rodině je. Já třeba najedu 20 tkm se svým os. (nižší stř.), dalších 30 tkm dodávkou, manželka s nižší stř. s bídou 10 tkm. Takže má po 3 letech 32 tkm... Jasně, kdybysme to všechno oblítali s jedním, je po 5 letech na odpis... Každopádně na druhou stranu se není třeba bát kvalitní ojetiny (jakou H. Accord vklidu může být) s nájezdem přes 200 tkm...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.11.2007 18:02, RE: Kilometry - HAHAHAHA
anonym napsal:
Presne tak,ja jezdim taky denne kratke vzdalenosti do prace a po meste a parkrat za rok nekam dal a najedu max do 20 tis km,takze myslim ze to neni zas tak nepochopitelne!
Musím souhlasit. Jezdím celkem často,cesty tak do 15km. Ročně asi 15tis. Sice nemám manažerský sedan, ale jen ,, Xsaru" r.v. 99 a když jsem ji rok zpátky kupoval, měla po 7 letech provozu najeto prokazatelných 69tis .(cca10tis. za rok). Podobně i rodinka. Kupovali novou Fabii 01 a letos po 6 letech ji prodávali s najetými 54tis.(cca9tis. za rok). Osobně si myslím, že je důležité jak se kdo o auto stará a k čemu ho používá, než najeté kilometry. Ale určitě třeba zánovní auto, které má za 2roky najeté hodně přes sto tisíc, bych určitě nechtěl.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.11.2007 21:13, kilometry
znam člověka,který si koupil nového acorda,z duvodu sve image,ma 40 let(manažer v naší fa),kupoval ho v roce 1999 nového,najeto dnes kolem 120tkm.,nikdy se nezkazilo,jen servisní klasika,oleje,rozvody,kotouče,převod ruční brzdy,uložení stabilizátoru,tlumiče.Viceméně mi ale připadá,že spoustu věcí měnil preventivně,než že by byly vyloženě špatné,chce jistotu a spolehlivost.Štastný to člověk,kdo to od něj jednou koupí,až to prodá....Jezdí jen kousek do práce,na tenis, a na hokej...žádné tisíce měsičně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.11.2007 21:17, RE: Kilometry - HAHAHAHA
anonym napsal:
Musím souhlasit. Jezdím celkem často,cesty tak do 15km. Ročně asi 15tis. Sice nemám manažerský sedan, ale jen ,, Xsaru" r.v. 99 a když jsem ji rok zpátky kupoval, měla po 7 letech provozu najeto prokazatelných 69tis .(cca10tis. za rok). Podobně i rodinka. Kupovali novou Fabii 01 a letos po 6 letech ji prodávali s najetými 54tis.(cca9tis. za rok). Osobně si myslím, že je důležité jak se kdo o auto stará a k čemu ho používá, než najeté kilometry. Ale určitě třeba zánovní auto, které má za 2roky n...
Pro některé lidi je prostě těžké pochopit, že nemají vždy a za každých okolností pravdu. Když mě začne někdo přesvědčovat o tom, že moje auto má daleko víc km, aniž by ho viděl a řídil a totéž je i se spotřebou, tak se ve mně začnou vařit chcanky. Prostě si vy chytrolíni uvědomte, že skutečnosti většinou platné neplatí úplně vždy! Nedávno jsem koupil auto z roku 2001 v dieselu, střední třída a najeto 135000km. Doloženo serviskou a ověřeno u zn. servisu dle PC a poserte se!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.11.2007 22:40,
dobrý autíčko.spolehlivé, příjemné na svezení i na delší trasy..jediný s čím nesouhlasím a to jsou brzdy..u všech japunců této výroby je to bída..jediný co fakt brzdilo byla poslední honda prelude..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 28.11.2007 10:52, RE: Výhodná koupě
anonym napsal:
Aaaa, znalec )))) Presne tuhle Hondu mam, jen s jinym motorem, a kolem 160.000 km se mi, presne jako autorovi, ozvaly homokinetaky. Jinak to auto krome slusneho oleje a benzinu fakt nic nechce. Super kara. Az na nej jednou budes mit, doporucuju, je to lepsi, nez zavist, ver mi!
Předpokládám z úrovně příspěvku že i tvůj akord byl secondhand. Takže tě taky ojebali a teď žiješ v omylu že podvozek má životnost 160.000 tachometrových. No hlavně že na něj máš ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 28.11.2007 13:56, RE: Výhodná koupě
anonym napsal:
Předpokládám z úrovně příspěvku že i tvůj akord byl secondhand. Takže tě taky ojebali a teď žiješ v omylu že podvozek má životnost 160.000 tachometrových. No hlavně že na něj máš ...
Jsi k smichu ))))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 28.11.2007 14:06, Ty některé keci, se tady nedají číst!
Najede-li takové auto za rok 50 tis. km, tak při prům. spotřebě 8 l., spotřebuje 4000 litrů benzinu, 30,- Kč za litr je to 120000,- Kč. K tomu tak 3x výměna oleje za 25000,-. A to nepočítám výměnu běžně se opotřebujících dílů, pneumatik, pov. ručení a jiné. Napište mi sem pro Boha, kolik z vás, co si kupují ojetiny má na provoz auta ca 170000,- Kč ročně. Takže u řady prvotně koupených aut, je normou 12 - 20 t. uj. km. ročně. Neslouží-li ovšem některým podnikatelům. Před 3 měsíci jsem prodával 9 let staré auto s 53 tis. najetých km. Těch blitin od "odborníků", co jsem si musel postupně vyslechnout. Odvezl jsem to téměř nové auto do AAA, respektovali stav, uj. km a cenu co jsem si řekl. Za 2 hod. jsem byl doma s balíkem peněz. Koupil jsem nové. Za ca 6 let, až ho budu prodávat bude mít tak 60 - 70 t. km. Ne každý zaměstnanec má služební auto k osobnímu užívání. Ale chce se i o víkendech povozit. Těch 50-70t.km najezdím za rok se služebákem, takže vím kolik to ročně stojí. Jeden rok nás provoz té kraksny stál přes 280000,- Kč. Jenom opravy a údržba 105000,- Kč.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 28.11.2007 14:14, RE: Kilometry - HAHAHAHA
anonym napsal:
Pro některé lidi je prostě těžké pochopit, že nemají vždy a za každých okolností pravdu. Když mě začne někdo přesvědčovat o tom, že moje auto má daleko víc km, aniž by ho viděl a řídil a totéž je i se spotřebou, tak se ve mně začnou vařit chcanky. Prostě si vy chytrolíni uvědomte, že skutečnosti většinou platné neplatí úplně vždy! Nedávno jsem koupil auto z roku 2001 v dieselu, střední třída a najeto 135000km. Doloženo serviskou a ověřeno u zn. servisu dle PC a poserte se!
jasne, to je tech vyjimecnych par procent, ktere se taky najdou. Ale v naproste vetsine pripadu najedou v nemecku auta stredni nebo vyssi stredni tridy vyssi pocet km. Presto vsak si radsi koupim auto z nemecka se 150 tis km nez auto z CZ se 100 tis, protoze bude v lepsim stavu, tedy pokud bude ze zapadni casti nemecka. Kdo nekdy videl treba silnice v Berline, vi, ze se od tech ceskych moc nelisi. Jenom se obcas smeju tomu, ze tolik lidi veri kilometrum, ktery maji tachaci, pokud auto koupili od dovozce. Staci se treba i jen o 10 -15 tis km, vzdyt je to par minut prace, pripojit notebook, neco tam natukat a hotovo. Zadna veda. Pak se treba divi tomu, ze jim prasknul rozvodak, i kdyz jeste mel chvili vydrzet...
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.