0
zpět
 

diskuze k tématu: HN: Množí se nespokojení majitelé ojetin

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.04.2007 00:31,
1. kdyz je nekdo hloupy tak dojede na kazdem rohu a nejen na autech. 2. vse je o tom se hlavne neukvapovat.
3. ziju ve svycarsku a vidim ty auta nektera jsou tak stara, ze by v cz v tom nikdo nejezdil, jenze ti se o to staraj a ne jak v cz, koupit, nic neinvestovat a jen jezdit a jeste se k tem vozum chovat jak cigosi a potom jeste reklamovat.
4. koupit si nove auto
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.04.2007 08:01, Kriticky stav ojetin
Co se tyka te pani z prvniho odstavce - Peugeot 307 se vyrabi od r. 2001, takze nejstarsi exemplare maji teprve 6 let => tady by predchozi omezeni dovozu ojetin starych max. 8 let stejne nic nezmohlo. No a samozrejme plati viz. predchozi prispevek - naletet muzete i s dvouletym autem, vybirat je potreba spolehliva auta (nejlepe s pomoci cloveka, ktery se v nich vyzna) a ne P307, ktery je sice hezky, ale vsichni vime, jaka je to kvalita. Nemyslim si, ze by trh s ojetinami byl u nas celkove tak kriticky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.04.2007 08:16, kupujte funglovky
Já bych do ojetiny nikdy nesel. Uz mám druhé nové auto nižší střední tř. a naprostá spokojenost. Vždy měním po 6-7 letech (cca. 150 tis km) Navíc dnes, když stojí auto od 149 tis. - sice malý, ale je na to záruka a 0 km na tacho a neni to poslepovany z nekolika aut... ale kdo chce kam pomocme mu tam...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.04.2007 09:42, RE: bez předmětu
anonym napsal:
1. kdyz je nekdo hloupy tak dojede na kazdem rohu a nejen na autech. 2. vse je o tom se hlavne neukvapovat.
3. ziju ve svycarsku a vidim ty auta nektera jsou tak stara, ze by v cz v tom nikdo nejezdil, jenze ti se o to staraj a ne jak v cz, koupit, nic neinvestovat a jen jezdit a jeste se k tem vozum chovat jak cigosi a potom jeste reklamovat.
4. koupit si nove auto
Jo, to je důvod, proč bych asi své staré auto neprodal. Starám se o to jak o vlastní děcko, pak to prodám a za měsíc to přijde vrátit v dezolátním stavu že to nejezdí. To je hnus ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.04.2007 12:09, Vraky
On neni problem stari automobilu, ani pocet ujetych KM, ale stav ve kterem se nabizi, napriklad takovy mercedes W124 i s ujetymi pul miliony km muze vyt baprostove spickove kondici, kdyz me celou dobu servis. Samozrejmne je naivita, kupovat auto stare 10 let a vice a chtit 100 tis km, ano jsou i takova, ale je jich strasne malo, ale na bazarech jich je vetsina :) to je zajimave. Ja osobne jsem uvital zmenu zakona, kdyz to auto muze jezdit v Nemecku, tak proc by nemohlo jet u nas? Porad lepsi prodat favorita a koupit za 70 tis neco treba 10 let stareho, ale ve vybornem stavu a s lepsi bezpecnosti. Nesmi se proste kupovat vraky. Jenze tahaci aut, kupuji prave vraky, protoze jsou levny a pak je privezou a rikaji, to je z Nemecka, vyborny servis, nebourany, jako novy. Ale jsou i kvalitni dovozci, kteri vozi opravdu auta jako lusk za stejnou cenu jakou sotji v CR vam privezou nejaky vymazleny kousek, ktery bude slouzot dlouho. A ze ma auto poruchu, je to ojetina, s tim se proste musi pocitat
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.04.2007 12:13, RE: kupujte funglovky
Martin napsal:
Já bych do ojetiny nikdy nesel. Uz mám druhé nové auto nižší střední tř. a naprostá spokojenost. Vždy měním po 6-7 letech (cca. 150 tis km) Navíc dnes, když stojí auto od 149 tis. - sice malý, ale je na to záruka a 0 km na tacho a neni to poslepovany z nekolika aut... ale kdo chce kam pomocme mu tam...
To je moc krasne, ze kupujete jen nova auta, ale nas narod na to proste nema. Ano jsou tady auta pod 200 tis, ale auto za 150? To bude tak Kia Picanto, uz vidim rodinu s 2 detma jak v tom jedou treba na chatu. A auto nizsi stredni tridy uz staci bohate, nekdy i kratke, nekdy kombi, ale takova auta sotji vetsinou v zakladni vybave 300 tis, a to je uz hrozne moc. Ano mate jistotu, ze neni ojete, zaruka 2 roky atd, ale pokud pujdu na bazar a nekoupim prvni auto, ktere vidim, tak ve 2 - 4 letem stari muzu sehant auto, ktere melo velice dobrou vybavu, a stoji cca 200 tis, ano neni nove, ale do servisu nikdy nedam tolik, abych se vyrobnal cene noveho, pokud tedy nesahnu po vraku. Ale takove auto se serviskou, po 1 majiteli, nebourane neni spatna koupe. To auto bude slouzit nekolik dalsich let. Ja osobne bych si taky rad koupl nove, ale 300 za oskubanou verzi nedam. Mam inejake naroky na vybavu a tak, a nebojim se kupovat ojetinu, kdyz ma dobry a dolozitelny servis.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.04.2007 13:07, RE: Vraky
mufik.martin napsal:
On neni problem stari automobilu, ani pocet ujetych KM, ale stav ve kterem se nabizi, napriklad takovy mercedes W124 i s ujetymi pul miliony km muze vyt baprostove spickove kondici, kdyz me celou dobu servis. Samozrejmne je naivita, kupovat auto stare 10 let a vice a chtit 100 tis km, ano jsou i takova, ale je jich strasne malo, ale na bazarech jich je vetsina :) to je zajimave. Ja osobne jsem uvital zmenu zakona, kdyz to auto muze jezdit v Nemecku, tak proc by nemohlo jet u nas? Porad lepsi pro...
Když já takové dovozce neznám co vozí auta jako lusk. 95% dovezených aut je buďto nabořeno nebo přetočený tachometr. Můj kamarád byl 1 a půl roku v německu a říkal, že nebouraná málo jetá auta tam jsou dražší než u nás. Takže co se k nám tahá? Je to asi jasné, že!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.04.2007 13:15, Odborný poradce
Problém je hlavně v tom,že i ten co autům absolutně nerozumí si ho jde kupovat sám.A říká si:přece nejsem nějakej blb kterej se nechá napálit.Kdyby investoval nějakej peníz do mechanika,nebo do prohlídky v servisu tak bude mít jistotu že udělal co možná nejvíc proto aby nekoupil popelnici.Já dělám v bazaru kde je samozřejmostí vzít si sebou mechanika nebo domluvit servis.Kolik lidí myslíte že to využije.Skoro nikdo.Ale stěžovat si potom to umí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.04.2007 13:25, RE: Vraky
anonym napsal:
Když já takové dovozce neznám co vozí auta jako lusk. 95% dovezených aut je buďto nabořeno nebo přetočený tachometr. Můj kamarád byl 1 a půl roku v německu a říkal, že nebouraná málo jetá auta tam jsou dražší než u nás. Takže co se k nám tahá? Je to asi jasné, že!
Jenže tam jde právě o to že na "západě" když někdo nabourá blatník nebo dveře u 8 letého auta tak už se s tím nikdo neopravuje a rovnou to prodají do bazaru a koupí nové.Takže třeba já jsem si dovez z itálie lehce ťuklé auto za zlomek ceny,nechal tady spravit-oprava 10tis.kč-a mám auto absolutně bez koroze s fakturou o koupi,vyplněnou serviskou,4 klíče atd.To znamená-není ojetina jako ojetina.Nejlepší je vidět auto ihned po dovozu před opravou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.04.2007 13:56, RE: Vraky
bruno napsal:
Jenže tam jde právě o to že na "západě" když někdo nabourá blatník nebo dveře u 8 letého auta tak už se s tím nikdo neopravuje a rovnou to prodají do bazaru a koupí nové.Takže třeba já jsem si dovez z itálie lehce ťuklé auto za zlomek ceny,nechal tady spravit-oprava 10tis.kč-a mám auto absolutně bez koroze s fakturou o koupi,vyplněnou serviskou,4 klíče atd.To znamená-není ojetina jako ojetina.Nejlepší je vidět auto ihned po dovozu před opravou.
přesně tak. Taky jsme koupili tempru kombi 2,0 co stála 600 000 nová 2 roky starou za 120 000 a neměla jen zadní dveře. oprava 20 000kč.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.04.2007 15:17, RE: Vraky
anonym napsal:
Když já takové dovozce neznám co vozí auta jako lusk. 95% dovezených aut je buďto nabořeno nebo přetočený tachometr. Můj kamarád byl 1 a půl roku v německu a říkal, že nebouraná málo jetá auta tam jsou dražší než u nás. Takže co se k nám tahá? Je to asi jasné, že!
No nechci delat reklamu, mozna to taky neni jedna z nejlepsich firem, ale AutoPoint nebo tak nejak se to jmenuje vozi auta opravdu vyborna. Zjistim presny odkaz na internet a napisu ho. Jinak takvoa mensi forma, ktera se me jevi velmi solidne je www.rakar.cz podivejte se na ne a na naidku vozu kterou maji, mozna budete mile prekvapeni. Jak uz bylo receno, neni ojetina jako ojetina, ja sve Punto taky koupil velmi levne a to proto, ze ve Francii bylo tuknute na dvere ridice jinak auticko jak nove
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.04.2007 15:30, RE: kupujte funglovky
mufik.martin napsal:
To je moc krasne, ze kupujete jen nova auta, ale nas narod na to proste nema. Ano jsou tady auta pod 200 tis, ale auto za 150? To bude tak Kia Picanto, uz vidim rodinu s 2 detma jak v tom jedou treba na chatu. A auto nizsi stredni tridy uz staci bohate, nekdy i kratke, nekdy kombi, ale takova auta sotji vetsinou v zakladni vybave 300 tis, a to je uz hrozne moc. Ano mate jistotu, ze neni ojete, zaruka 2 roky atd, ale pokud pujdu na bazar a nekoupim prvni auto, ktere vidim, tak ve 2 - 4 letem star...
Mufíku, kdyby nikdo nekupoval auta nová, kde bys potom sehnal ojeté? Taková se nevyrábí, i když některá k nim nemají daleko. Ten pocit novoty za tu (pro někoho dramatickou) ztrátu ceny prostě stojí. Vybereš si auto podle sebe, bez kompromisu o výbavě, barvě, stavu, o rizicích nemluvě... Odpočet DPH ve verzi N1, leasing často s 0% navýšením. Je ale fakt, ža zaměstnancům bych nový nekoupil. Stačí se jim do auta podívat, a poblil bych se....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.04.2007 16:22, bazaristi jsou **** a zákazníci velmi najivní
To nemusí být jen o letech a o najetých km. Já třeba vybíral ojetinu rok a půl (co jsem všecko zažil v našich bazarech bylo jak katastrofický film) a nakonec jsem si vybral dokonale leč daleko za hranicema. Problém je v tom, že se prodávají ve 3/4 problémová auta, bazaristi jsou mnohdy totální pi** co nemají nic společného se slovem slušný zloděj ale vyloženě ku**, pi** a hova**. Další věc je že lidé tomu moc nerozumí a jsou hlavně totálně najivní. Pak se není čemu divit. Jestli si paní myslela že ji na Pažoutu spasí nějaký papír a není nic nafalšované tak by si měla koupit přemotorizovanou new Žkodu Fobii od 330.000kč a do ojetiny nejít. Že lidem opravdu aspoň selským rozumem není blbé když má v bazaru 80% aut najeto +-130 tkm, ale servisku nemá skoro žádnou, klíčky mají emblémy FAB, sedadla prodřené a některé díly nápadně novější, první majitel málokdy atd atd. Samotného mě překvapilo, co se dá všecko přečurat, zamaskovat ututlat a jiné machrovinky ..... Ale pravdou je že super ojetina i za parádní peníz se koupít dá, ano dá, ale je to hledání jehly v kupce sena.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.04.2007 16:33, Hloupost
Když lidi budou ty vraky kupovat, tak se budou i prodávat, že?!
Když je někdo tak naivní a koupí auto z dovozu s tvrzením, že nebylo bouraný a za 8 let má najeto 50000km je to jen jeho problém.
A když autům kupující nerozumí, může si sehnat někoho, kdo mu s výběrem pomůže - není to problém!
Když lidi nebudou špatná auta chtít, přestanou se v bazarech nabízet!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.04.2007 18:37, RE: Hloupost
Peet napsal:
Když lidi budou ty vraky kupovat, tak se budou i prodávat, že?!
Když je někdo tak naivní a koupí auto z dovozu s tvrzením, že nebylo bouraný a za 8 let má najeto 50000km je to jen jeho problém.
A když autům kupující nerozumí, může si sehnat někoho, kdo mu s výběrem pomůže - není to problém!
Když lidi nebudou špatná auta chtít, přestanou se v bazarech nabízet!
spíš se v bazarech budou ukazovat ,ale s daleko nižší cenou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.04.2007 19:15, RE: kupujte funglovky
Pepe napsal:
Mufíku, kdyby nikdo nekupoval auta nová, kde bys potom sehnal ojeté? Taková se nevyrábí, i když některá k nim nemají daleko. Ten pocit novoty za tu (pro někoho dramatickou) ztrátu ceny prostě stojí. Vybereš si auto podle sebe, bez kompromisu o výbavě, barvě, stavu, o rizicích nemluvě... Odpočet DPH ve verzi N1, leasing často s 0% navýšením. Je ale fakt, ža zaměstnancům bych nový nekoupil. Stačí se jim do auta podívat, a poblil bych se....
Samozrejmne Pepe, ze nekdo ty nova musi koupit, abychom my, obycejny lid meli co kupvoat. Ja osobne bych do novoty taky investoval, jenze auto nizsi stredni tridy kdyz se da alespon nejaka vybava tak stoji 400 tis, a to mate zakladni klimu, motor 1.6 a nic moc navic. A to je na me uz moc. Kdyby takove auto treba jako Focus, nebo Astra, nebo I OCtavia staly 300 tis a meli alespon klima a predni okna v el. a 4 airbagy, tak jdu taky do noveho
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.04.2007 19:42, AutoPoint
tady je ten odkaz na AutoPoint jak jsem psal
http://www.autopoint.cz/
Ty podle me dovazeji auta orpavdu vyborna se zarukou na km, stav, certifikaty puvodu atd, no zkuste se sami podivat na nadidku, nebo jen tak zajit do jejich bazaru a podivat se na nejaky auto ve skutecnsoti
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.04.2007 07:45, RE: Vraky
mufik.martin napsal:
No nechci delat reklamu, mozna to taky neni jedna z nejlepsich firem, ale AutoPoint nebo tak nejak se to jmenuje vozi auta opravdu vyborna. Zjistim presny odkaz na internet a napisu ho. Jinak takvoa mensi forma, ktera se me jevi velmi solidne je www.rakar.cz podivejte se na ne a na naidku vozu kterou maji, mozna budete mile prekvapeni. Jak uz bylo receno, neni ojetina jako ojetina, ja sve Punto taky koupil velmi levne a to proto, ze ve Francii bylo tuknute na dvere ridice jinak auticko jak nove
www.rakar.cz, také nechci dělat reklamu, ale oni si jí prostě zaslouží. Kupoval jsem u nich jedno auto a pokud bych kupoval jinou ojetinu, tak zase jedině tam. Jejich nábídka služeb a dovezených vozidel je prostě na vyšším stupni úrovně..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.04.2007 17:38, RE: Vraky
Michal napsal:
www.rakar.cz, také nechci dělat reklamu, ale oni si jí prostě zaslouží. Kupoval jsem u nich jedno auto a pokud bych kupoval jinou ojetinu, tak zase jedině tam. Jejich nábídka služeb a dovezených vozidel je prostě na vyšším stupni úrovně..
Tak jsem se podíval na stránky rakar.cz a dovolím si ocitovat několik pasáží ze selce "aktuální nabídka", které se vztahovaly k vozidlu A4; u kterého byla mj. poznámka: "dneska prodáno". Kua, pokud něco prodám, tak to přece stáhnu z nabídky, ne??
CITUJI ZE STRÁNEK:
POPIS VOZU: "...nepatrně osekaná kapota od kamínků, ale Uďo to je napuosto noumáyní. Koroze neexistuje.... ... Interier je úplně stejný, jako když bylo auto nové a to je bez jakékoli nadsázky. Samozřejmě, že je po nekuřákovi. Motoricky jde bezvadně, není co komentovat..... Auto je od jediného majitele (pravděpodobně těžkej kravaťák). Jinak asi nemám, co bych více dodal. Jedná se o ojedinělý kousek, který je naprosto zachovalý, originální a prostě vůbec. Jediné co mi na celé věci mrzí je to, že jsem ujetý na Citroeny, protože si k tomuto kousku nemůže ani jeden čuchnout. Je pravda, že jsem ještě nejel v Cé šestce, ale zase za ty prachy co stojí si můžete koupit tyto Audinky tři.......To se prostě vokecat nedá, to se muší vidět. ... Jste na tahu." KONEC CITACE

No to bych musel být spíše "po tahu", abych k takovému prodejci zavítal. Dělají ze zájemců akorát debily.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.04.2007 21:11, RE: Vraky
Milsn napsal:
Tak jsem se podíval na stránky rakar.cz a dovolím si ocitovat několik pasáží ze selce "aktuální nabídka", které se vztahovaly k vozidlu A4; u kterého byla mj. poznámka: "dneska prodáno". Kua, pokud něco prodám, tak to přece stáhnu z nabídky, ne??
CITUJI ZE STRÁNEK:
POPIS VOZU: "...nepatrně osekaná kapota od kamínků, ale Uďo to je napuosto noumáyní. Koroze neexistuje.... ... Interier je úplně stejný, jako když bylo auto nové a to je bez jakékoli nadsázky. Samozřejmě, že je po nekuřákovi. Motori...
Taky jsem si vsiml jejich prirovnani a nekterych vyrazu, ale pokud se podivate na auta tak jsou opravdu ve spickovem stavu, nic nezatajuji, na aute pred prodejem delaji komplet servis ktery je v cene, veskere kapaliny, filtry, rozvody, pokud to neudelal znacvoy servis, tak to delaji oni. Uznavam, ze popis u teto Audi je velmi nevhodny, ale podivejte se treba i na jina auta, pisi vse, nic netaji, akroat nepouzivaji zrovna nejvytribenejsi fraze nebo prirovnani. Porad ale radsi koupim auto, od cloveka co mam blby kecy a auto je v pohode, nez od bazaristy, ktery nerekne nic, nebo jen "pane, v tom se jezdilo jen do kostela"
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.