0
zpět
 

diskuze k tématu: Volha GAZ 2410

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.05.2006 21:39, Super recenze!
Děkuji autorovi recenze za styl, humor a obsah vůbec. Sám jsem vlastnil nejprve Volhu GAZ M-21D z roku 1958 (první série Carevny na pákových tlumičích s jelenem na kapotě), pak jsem si koupil Volhu GAZ 24 z roku 1971 (bylo to jedno z prvních vozidel tohoto typu dovezených do ČSSR, měla nejeto pouhých 80.000 km a majitel ji měl v garáži na koberci a každou neděli jí došel na pár minut do garáže nastartovat... pak jí popřál hezký týden a šel domů prostě srdcař) Poslední Volha kterou jsem vlastnil byl typ 3102 z roku 1989 (jezdil v ní prý velitel vojenské akademie Antonína Zápotockého , ale asi po roce provozu se mu už nezdála být dost "in" pro novou kapitalistickou NATO armádu ČR ) To už byl moderní vůz... Předkomůrkový benzínový motor s 3 ventily na válec, elektronicky ovládaný karburátor, ostřikovače světel... prostě paráda...
Samozřejmě všechna tato vozidla najela za rok tak maximálně 300 - 400 km a to výhradně za slunných víkendových dnů nebo na srazech občanského sdružení GAZ KLUB Česká republika jehož jsem aktivním členem Na normální každodenní ježdění používám "normální" auta typu Škoda Octavia... nebo některou ze služebních předváděček jako UAZ PATRIOT, GAZ - GAZelle, ARO AMC 328TD... prostě auta z východu, která mám rád...

Všem kdo udržují vozy Volha v ČR při životě zdar!

S pozdravem
Michal ICE Hodík
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.05.2006 22:06, RE: volha
polack napsal:
Můj otec měl volhu asi 4 roky pred rebvoluci( černy sedan, v dehtu), ale pak si vzal mojí mamku, a jak to byva, nebyly penize a tak musel volhu prodat. Teďka mame jako druhe auto Moskvich Aleko(LPG). Ale zpět k Volze: asi před 2 rokama sem byl v bazaru, a jeden navštěvník tam s ní přijel. S otcem jsme na to koukali, ukazal nam motor, interier, a od te doby premyslim, ze si taky nejakou koupim. Ale řidičák mam už od ledna, a penez taky moc neni-takze nic.
Taky mě napadlo, že bych jako recesi seh...
To si zozen radsej len ten Saab...2.3T ide jak delo, ked som z toho presadol do mojej 1.6, citil som sa ako ked malemu dietatu zoberu hracku...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.05.2006 23:18,
Oničem, nevím co se vám na tom líbí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.05.2006 00:06, RE: bez předmětu
Pola napsal:
Oničem, nevím co se vám na tom líbí.
No jo Pola jako vždy nezklamal
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.05.2006 00:11, Re:volha
Pola napsal:
Oničem, nevím co se vám na tom líbí.
Volhu si pamatuju jako 5-letej a a stale:) Nic naplat, prisel Favorit(136 LS), skvost a nejlepsi auto vychodniho bloku vubec, a pak uz me tak dobra neprisla. Nicmene sem se s ni svezl opet, asi po dalsich 15 letech a musim rict ze svoje osobni kouzlo stale ma.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.05.2006 10:56, recenze roku
viz subject
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.05.2006 17:26, volha
dobré počtení i vzpomínka, jenže leninovy sáně byl snad žargon pro moskvič ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.05.2006 18:15, RE: volha
mik napsal:
dobré počtení i vzpomínka, jenže leninovy sáně byl snad žargon pro moskvič ...
No já tento termín slyšel prvně v souvislosti s Žiguli, ale myslím, že se hodí pro ruské stroje obecně)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 26.05.2006 20:01, Nataša
Děkuji za krásnou,čtivou a přitom pravdivou recenzi.Dlouho jsem se tak nenasmál.Zvlášt pasáž o zvládnutí malých stromků mě dostala. Autora bych proto poprosil,aby zase jednou něco napsal.Jde Vám to opravdu pěkně :))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 27.05.2006 11:24, Je to poloamerika
Tak dneska se proti mně vykolébala zpoza rohu černá Volha GAZ 24,a musím říct, že ačkoliv se v autech dost vyznám, tak na několik prvních pohledů jsem ji považoval za nějakou ameriku. Byla mimořádně zachovalá, černá, vepředu přídavné světlomety. Chvíli trvalo, než mi sepnulo, že to je Volha, považoval jsem to chvíli za nějakého Lincolna. Takže skutečně klobouk dolů!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.05.2006 00:20, RE: Děkuji
Přemek napsal:
Jsem z generace, kdy jízda volhou byla zážitek a nový moskvič bylo auto ne každému dostupné....Když mě tehdejší moje přítelkyně svezla půjčenou Volhou od rodičů, byl jsem dost u vytržení. Za prvé štíhlá pohledná dívka vypadala za tím ohromným volantem trochu nepatřičně, ale vzhledem k tomu, že s tím byla zvyklá jezdit, tak působila klidně, zatímco mě se očividně zmocňovala stoupající nervozita. A přesně si vybavuji to co popisoval autor recenze - houpání prakticky všemi směry, ale zároveň jekýsi...
Jen poznámka k bezpečnosti,Volha není vydavena bez. pásy ani pro přední sedadla....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.05.2006 17:04,
Tady v Děčíně jezdí jedna bílá GAZ 24 jako taxi. Hustej koráb.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.06.2006 21:39, Volha
dost dobrej text o Volze jsem taky uvazoval a ted si ji koupim a budu s ni brazdit silnice a slunneho dne, jinak bude v garazi jako raritka, diky za info
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 14.06.2006 17:23,
Zdravim docela dost dobře a vtipně napsaná recenze. Sám jsem měl možnost vyzkoušet volhu 24 a to když mi bylo 16let a již v té době jsem se chtěl pochlubit kamarádům jaký jsem řidič. Samozřejmě řádně posilněn alkoholem a také moje první noční jízda. jak mohla asi dopadnout již po 1km jízdy prostředkem silnice a při prvním zatočením na vedlejší jsem vylomil dvě železná zábradlí ale pokračoval jsem dál bez zastavení. Po úprku na polní cestu abych zjistil škody jsem ještě autem porazi docela slušné tři břízy a auto stálo. Starší kamarád který to viděl mi profackoval a odtáhnul auto domů. Ráno mi čekalo dost velké vysvětlování rodičům a zákaz celých práznin a o penězích ani nemluva otec mi našel brigádu abych zaplatil blatník,přední světla, a nárazník jestli se tomu dá takto řikat spíše kolejnice. Kdo ví jak by to tenkrá dopadlo kdyby to nebyla volha. Neměl jsem totiž po té noci ani škrábanec. Dodnes těmto autům fandim ale s ekonomických důvodů ji nemam už bych to neuživil ,vlastnim Aro 243,M-461, Praga V3S 1,2, citroen Xantia
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 12.03.2007 13:26, RE: Děkuji
willy napsal:
Jen poznámka k bezpečnosti,Volha není vydavena bez. pásy ani pro přední sedadla....
Volha samozřejmně pásy v předu má v originále samonavíjecí již od roku 1978.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.05.2007 00:32,
Moc pekna recenze super se to cte.Musim pochvalit
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 31.07.2007 21:54, diesel
zdravim, nemá prosím niekto informácie o volge diesel...viem že sa tam dával peugeot diesel 2,1 l ...ako je na tom zo spotrebou a spolahlivostou? ďakujem.
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.