0
zpět
 

diskuze k tématu: Volha GAZ 2410

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.05.2006 00:18, volha
opravdu skvela recenze, nemá chyby, s posledním odstavcem nelze nez souhlasit
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.05.2006 00:58, Volha
Perfektní, objektivní a zároveň vtipná recenze. Autor je také výborný stylista, moc chválím a díky za takové recenze.
K Volze: za těžkého komanče jezdila moje máti ještě se starou Volhou a i když měří skoro 170, tak se dopředu koukala škvírou mezi volantem, nebo musela vozit polštář :o))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.05.2006 01:03, no coment
Nezbyva nez souhlasit, pekna recenze. Pred 4lety jsem byl s kamarady na Kavkaze, kdyz jsme se potrebovali premistit v ramci maleho Kavazu, zacali jsme se shanet po nejakem transportu. Vzhledem k tomu, že nás bylo šest, tak jsme spíše sháněli něco jako minibus (marsrutka). Jeden domorodec se nabidl, ze neco sezene. Za chvili byla pristavena Volha sedan. Ptame se: ale nas je sest a mame batohy, copak se do toho vejdem? Pan zacal nakladat bagly do kufru, na zadni sedadla se poskladali 4 kamaradi (dva z nich meri skoro 2 metry) no a ja a posledni kamarad jsme zasedli dopredu k ridici. Musim rict, ze pohodli tam nebylo mene nez v petkovem BMW, ale co to auto zdolalo, tomu jsem nechtel ani verit. Nakonec nas pan vyvezl do nadmorske vysky cca 2300 m.n.m. po neskutecne kamenitych cestach (X5ka by nemala sanci se realizovat), my se rozloucili, zaplatili par Lari a jali se stoupat do vysin. Volha fakt diktuje.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.05.2006 07:51, RE: Volha
Aleš napsal:
Perfektní, objektivní a zároveň vtipná recenze. Autor je také výborný stylista, moc chválím a díky za takové recenze.
K Volze: za těžkého komanče jezdila moje máti ještě se starou Volhou a i když měří skoro 170, tak se dopředu koukala škvírou mezi volantem, nebo musela vozit polštář :o))
Stará GAZ 21 byla vyšší, takže tam ten polštář určitě třeba byl..U GAZ 24 je třeba naopak jezdit v mírném předklonu, protože když jsem s mými 184 cm seděl rovně, tak jsem měl oči na úrovni stropu a hlavu v čalounění)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.05.2006 07:52, RE: no coment
Vojtěch,TipCars.com napsal:
Nezbyva nez souhlasit, pekna recenze. Pred 4lety jsem byl s kamarady na Kavkaze, kdyz jsme se potrebovali premistit v ramci maleho Kavazu, zacali jsme se shanet po nejakem transportu. Vzhledem k tomu, že nás bylo šest, tak jsme spíše sháněli něco jako minibus (marsrutka). Jeden domorodec se nabidl, ze neco sezene. Za chvili byla pristavena Volha sedan. Ptame se: ale nas je sest a mame batohy, copak se do toho vejdem? Pan zacal nakladat bagly do kufru, na zadni sedadla se poskladali 4 kamaradi (d...
No, měl jsem příležitost jet v BMW 5 posledních tří generací, a pokud by se posuzoval čistě vnitřní prostor, tak by dle mého názoru Volha jednoznačně vyhrála...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.05.2006 08:29, RE: Volha
Josef - autor recenze napsal:
Stará GAZ 21 byla vyšší, takže tam ten polštář určitě třeba byl..U GAZ 24 je třeba naopak jezdit v mírném předklonu, protože když jsem s mými 184 cm seděl rovně, tak jsem měl oči na úrovni stropu a hlavu v čalounění)
autor: masterpiece !!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.05.2006 08:37, Děkuji
Jsem z generace, kdy jízda volhou byla zážitek a nový moskvič bylo auto ne každému dostupné....Když mě tehdejší moje přítelkyně svezla půjčenou Volhou od rodičů, byl jsem dost u vytržení. Za prvé štíhlá pohledná dívka vypadala za tím ohromným volantem trochu nepatřičně, ale vzhledem k tomu, že s tím byla zvyklá jezdit, tak působila klidně, zatímco mě se očividně zmocňovala stoupající nervozita. A přesně si vybavuji to co popisoval autor recenze - houpání prakticky všemi směry, ale zároveň jekýsi pocit okouzlení s plavné jízdy. A samozřejmě pocit z výhledu přes kapotu, ta šířka vozu je značná. Takže děkuji tímto autorovi za to, že mi nechal vybavit si vzpomínky na mládí, navíc recenze je psaná zábavně a čtivě, bez křečovitého pokusu pobavit za každou cenu...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.05.2006 09:49,
Tak jednoznacne pobavilo, ale take jsem objevil trochu toho skryteho sentimentu (kdyz jsem jako maly sedaval ve strycove volze na podrucce vedle ridice na stredovem tunelu...). Moc pekna a objektivni "recenze". Je fajn, ze i tohle ma na TipCars svoje misto. Chvalim obe strany.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.05.2006 10:02, RE: volha
david napsal:
opravdu skvela recenze, nemá chyby, s posledním odstavcem nelze nez souhlasit
Souhlasím, článek je unikát asi jako to auto. Verze kombi - impozantní prostor...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.05.2006 12:23, RE: no coment
Josef - autor recenze napsal:
No, měl jsem příležitost jet v BMW 5 posledních tří generací, a pokud by se posuzoval čistě vnitřní prostor, tak by dle mého názoru Volha jednoznačně vyhrála...
Ja jsem to totiz myslel jinak. BMW rady pet poskytuje cca stejne prostoru pro 5 lidi jako volha pro 7. Jinak je jasny, ze volha je vetsi. S pozdravem
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.05.2006 12:32, amerika
Super clanok, s Volgou som sa zoznamil uz kedysi v 80. rokoch, ked ma ako maleho synceka zobrala mamina niekedy na sluzobku, alebo "sportove hry" -robila vtedy na "Odborovej rade". Mali sme vtedy Skodu 105 a pre mna bol obrovsky zazitok jazdit v straníckej ciernej Volge. Ohurovali ma najmä ohromne priestory vo vnutry a to ze sofer nemal vlastne sedadlo-ale lavicu. Neskôr, ked som mal 18, co bolo pred 4 rokmi som vazne koketoval s myslienkou kupy práve tohto automobilu, kedze sa mi zdalo ze jazda v nom musí byt strasne coolova zalezitost...Jazdili v nej vtedy este z recesie (ale aj z financnych dôvodov) dokonca clenovia skupiny Horkyze slize(sme z rovnakeho mesta), co tuto moju domnienku este umocnovalo. Tot vsjo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.05.2006 13:42, Volha vs. Audi 100 doutnik
Tahle 2 auta jsou si v necem dost podobna - zejmena velkymi previsy karoserie, a ted zjistuji ze i stylem jizdy - kolebavost az houpavost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.05.2006 14:48, Spolehlivost strojů z CCCP
Jen malá poznámka ke spolehlivosti strojů "Made in CCCP". Kamarád měl Volgu, ja jsem jezdil s Žiguli 1200, Moskvich 1500, atd. Všechno bytelné spolehlivé stroje až na můj poslední ruský stroj Lada 2108 Samara motor 1,3cm3. Koupil jsem ji od prvního majitele s poctivými 60000km, ale něco tak poruchového jsem ještě v ruce neměl. Zlaté vozy "Made in DDR" Trabant, Wartburg a Barkas jsou proti Samaře hotoví japonci, hodnoceno podle poruchovosti.
Když to vezmu z jiného konce, kam se hrabe Favorit. Samara je jednoznačně živější, výkonnější, pohodlnější, prostornější a má mnohem vyšší průchodnost (Oranice, ani 25cm čerstvého sněhu, pro ni není problém). To vše při srovnatelné spotřebě, možná nepatrně vyšší. A to jsou součastníci stejné třídy. )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.05.2006 14:55, Super recenze
Recenze je absolutní bomba. Taky jsem jezdil asi 4 měsíce s tímhle "tankem". Nejvíc mne fascinovalo několik věcí:- nepotřeboval jsem klíčky - auto šlo nastartovat či odemknout jakýmkoliv klíčem, třeba od bytu, nádrž, kde jste vzali 30 litrů benzínu a ručička zůstala pořád dole na nule a to, že nás volha nevypekla, ani když odešla spojka - prostě se tam narvala trojka bez spojky a už to jelo. a dalo s v ní i pohodlně spát. Jenže pak stačilo trochu sněhu, ostrá zatáčka a skončil jsem na svodidlech. Ohnutá kardanka a tak Volha skončila ve šrotu. Good bye, Volha.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.05.2006 15:26, RE: Volha
Aleš napsal:
Perfektní, objektivní a zároveň vtipná recenze. Autor je také výborný stylista, moc chválím a díky za takové recenze.
K Volze: za těžkého komanče jezdila moje máti ještě se starou Volhou a i když měří skoro 170, tak se dopředu koukala škvírou mezi volantem, nebo musela vozit polštář :o))
Taky jsme měli starou Volhu a maminka měří 155 cm....., :o))), to byly jízdy...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.05.2006 18:06, RE: Spolehlivost strojů z CCCP
Petr napsal:
Jen malá poznámka ke spolehlivosti strojů "Made in CCCP". Kamarád měl Volgu, ja jsem jezdil s Žiguli 1200, Moskvich 1500, atd. Všechno bytelné spolehlivé stroje až na můj poslední ruský stroj Lada 2108 Samara motor 1,3cm3. Koupil jsem ji od prvního majitele s poctivými 60000km, ale něco tak poruchového jsem ještě v ruce neměl. Zlaté vozy "Made in DDR" Trabant, Wartburg a Barkas jsou proti Samaře hotoví japonci, hodnoceno podle poruchovosti.
Když to vezmu z jiného konce, kam se hrabe Favorit. Sa...
Naprostý souhlas, co se Samary týče..Mezi těmi, kdož se zajímají o ruské stroje, je všeobecně známo, že Samaru je lepší obejít velkým obloukem....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.05.2006 18:32, RE: Spolehlivost strojů z CCCP
Josef - autor recenze napsal:
Naprostý souhlas, co se Samary týče..Mezi těmi, kdož se zajímají o ruské stroje, je všeobecně známo, že Samaru je lepší obejít velkým obloukem....
perfektní recenze...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.05.2006 19:02, Sen
Myslím, že sis splnil můj sen. Škoda, žes to místo filmařům nedal mně
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.05.2006 19:18, RE: Sen
BigJirka napsal:
Myslím, že sis splnil můj sen. Škoda, žes to místo filmařům nedal mně
)))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 25.05.2006 19:36, volha
Michal napsal:
Recenze je absolutní bomba. Taky jsem jezdil asi 4 měsíce s tímhle "tankem". Nejvíc mne fascinovalo několik věcí:- nepotřeboval jsem klíčky - auto šlo nastartovat či odemknout jakýmkoliv klíčem, třeba od bytu, nádrž, kde jste vzali 30 litrů benzínu a ručička zůstala pořád dole na nule a to, že nás volha nevypekla, ani když odešla spojka - prostě se tam narvala trojka bez spojky a už to jelo. a dalo s v ní i pohodlně spát. Jenže pak stačilo trochu sněhu, ostrá zatáčka a skončil jsem na svodidlech...
Můj otec měl volhu asi 4 roky pred rebvoluci( černy sedan, v dehtu), ale pak si vzal mojí mamku, a jak to byva, nebyly penize a tak musel volhu prodat. Teďka mame jako druhe auto Moskvich Aleko(LPG). Ale zpět k Volze: asi před 2 rokama sem byl v bazaru, a jeden navštěvník tam s ní přijel. S otcem jsme na to koukali, ukazal nam motor, interier, a od te doby premyslim, ze si taky nejakou koupim. Ale řidičák mam už od ledna, a penez taky moc neni-takze nic.
Taky mě napadlo, že bych jako recesi sehnal jenom karoserii, jiny motor a podvozek( saab 9000 2.3t), mramorovou palubku, interier z kůže a dřevo a pod. a zprovoznil bych to.
Ale vzhledem k nasim zakonum to stejne nejde, tak zase nic.
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.