0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Mondeo 2.0 TDCi - test spotřeby

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.03.2007 10:10, proboha
David_Logins napsal:
Ja bych rad opravil TDi 66kW, 81 kW - promenna geometrie lopatek:)
Ja taky nevim co pindaj. Osobne bych bral motor 2.5 V6....jinak mondeo a misto v nem je OK. Pokud nejaky clovek chudak je moc vysokej nebo malej to uz je jeho problem. Auta se delaji pro lidi a ne pro trpajzliky a obry. Jinak Laguna me taky rozesmala. Vubec nejhorsi auto teto tridy srovnavat s mondeem? O Lagune se rikalo jak je ticha a pohodlna. Ted vim, ze Mondeo je na dalnici jeste tissi a pohodlnejsi, a kdyz vam neco vleti do cesty a vy udelate mysku a vyhnete se, tak to Ford ustoji, laguna se zapichne cumakem a pak si dela co chce.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.03.2007 20:25, RE: Spotřba
Pouchaz napsal:
Taky se podělim o mé zkušenosti. Monedo MkIV TDCI (96kw), mám asi půl roku. Průměrná spotřeba je něco kolem 7 litrů (neměřim přesně). Minulí týden jsem jel na moravu v 5 lidech a plne naplnen kufr. Dálnice prumerne okolo 180 km/h. Spotreba merena Praha-Brno se zapnutou klimou a spocital jsem to na 8,1 litru nafty. Coz se mi zdá hoooodne moc.
No pokud jedeš průměr 180Km/h a zdá se ti že 8litrů je moc, pak si spočítej, že pokud je tvá průměrná rychlost na dálnici 180 musíš dosahovat někde i 240, což je nesmysl. Myslím, že jsi chtěl říci nejvyšší rychlost je 180, protože opravdu nevím kde to jde na D1 dosahnout autem průměr 180... Sice mám na 180ti koňovém motocyklu vyzkoušeno, že jde ujet ve slabém provozu Praha -Brno pod hodinu, ale autem a v 5 ti lidech je to podle mne na D1 hazard. Ale to je jen na okraj. Pokud vím tak kolega co s mondeem 96Kw jezdí je sice trochu více klidas, ale na dálnici D1 dosahuje spotřeby kolem 6,9 a jezdí většinou do 150Km/h vice tvrdí že skoro nikdy a (jeho rychlostní průměr je 110km/h) a to je vždy plně naložen.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.03.2007 22:39, RE: Spotřba
Marek napsal:
No pokud jedeš průměr 180Km/h a zdá se ti že 8litrů je moc, pak si spočítej, že pokud je tvá průměrná rychlost na dálnici 180 musíš dosahovat někde i 240, což je nesmysl. Myslím, že jsi chtěl říci nejvyšší rychlost je 180, protože opravdu nevím kde to jde na D1 dosahnout autem průměr 180... Sice mám na 180ti koňovém motocyklu vyzkoušeno, že jde ujet ve slabém provozu Praha -Brno pod hodinu, ale autem a v 5 ti lidech je to podle mne na D1 hazard. Ale to je jen na okraj. Pokud vím tak kolega co s ...
Jako prumer se to asi neda povazovat, protoze pocitadlo zacne ukazovat od doby vyjeti z parkoviste. Mozna to myslel tak, ze kdyz dosahl rychlosti 180 tak vynuloval ukazatel spotreby a jel treba nekolik kilometru ustalenou rychlosti, coz nekdy treba brzy rano jde, nebo ve svatek. A po par km mu to ukazalo 8 litru Jinak ja neikdy toto mondeo neridil, takze netvrdim, ze ta spotreba je spravna, jen jsem se pokusil vysvetlil, jak to ten clovek mohl myslet 8 litur pri prumerne rychlosti 180. Protoze jinak se prumeru 180 dosahuje spatne, nikdy nebydlite primo na privadeci na D1, takze by pak opravdu musle jet dlouho pres 220 aby ten prumer dostal na 180
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 25.03.2007 17:09, Mondeo
Mondeo v s popsanym motorem pouzivam v praci, mam uz druhy kus, prvni melo na konci zhruba po 2,5 roku najeto kolem 140tkm, motor chodil uplne neuveritelne. Nedavno jsem povcital rocni prum spotrebu 7,4l (vetsina pred novymi pravidly... jezdil jsem jako zvire), pomerne velka cast blizko rychlosti svetla po nemeckych dalnicich (Mondeo jde dostat z mirneho kopce na doraz tachometru). Ted mam par mesicu Mondeo zcela nove v soucasnosti kolem 20000, jezdim s nim jiz jako clovek spotreba pod 6l. Motor zdaleka zatim nema tak brutalni zatah jako u minuleho auta, ale postupne se lepsi. Prvnich 15000 bylo skutecne utrpeni. Jinak obe Mondea (tuk.. tuk... tuk.. na drevo) naprosto bez jakychkoliv zavad po celou dobu pouzivani.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 25.03.2007 20:12, RE: Mondeo
A1 napsal:
Mondeo v s popsanym motorem pouzivam v praci, mam uz druhy kus, prvni melo na konci zhruba po 2,5 roku najeto kolem 140tkm, motor chodil uplne neuveritelne. Nedavno jsem povcital rocni prum spotrebu 7,4l (vetsina pred novymi pravidly... jezdil jsem jako zvire), pomerne velka cast blizko rychlosti svetla po nemeckych dalnicich (Mondeo jde dostat z mirneho kopce na doraz tachometru). Ted mam par mesicu Mondeo zcela nove v soucasnosti kolem 20000, jezdim s nim jiz jako clovek spotreba pod 6l. Motor...
Mel jste asi stesti, ale ty motory TDCI jou opravdu vyborne, jako nove neni treba se obavat vstriku, ale jako ojetina, kterou kupujete se 150 tak uz se nebezpecne blizite hranici vymeni vstriku, jako nove auto bych TDCI bral vsemi deseti, ale jelikoz budeme kupovat ojetinu, tak jsem se rozhodl hledat pouze benzin 2.0, sice nema takvoy vykon, ale ta jistota spolehlivosti me za to stoji, a jedinou otazku kterou resim je, jestli tam hodim LPG nebo ne. Primovstrik stoji tak 30 - 35, si to drazsi jak monovstrik, ale vyplati se to, ma to stejnou spotrebu i vykon jako benzin ty primovstriky
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 08.04.2007 13:41, mondeo TDCI nebrat
mufik.martin napsal:
Mel jste asi stesti, ale ty motory TDCI jou opravdu vyborne, jako nove neni treba se obavat vstriku, ale jako ojetina, kterou kupujete se 150 tak uz se nebezpecne blizite hranici vymeni vstriku, jako nove auto bych TDCI bral vsemi deseti, ale jelikoz budeme kupovat ojetinu, tak jsem se rozhodl hledat pouze benzin 2.0, sice nema takvoy vykon, ale ta jistota spolehlivosti me za to stoji, a jedinou otazku kterou resim je, jestli tam hodim LPG nebo ne. Primovstrik stoji tak 30 - 35, si to drazsi jak...
fordy s dieselovymi motory sou odjakziva postrach. ford jedine s benzinovym motorem vyvinutym u mazdy... Tech penez co pak date v servisu za opravy a nakonec vam reknou: my vam to teda spravime ale radsi to rychle prodejte...
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.