0
zpět
 

diskuze k tématu: reference na KUGA 2017

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla
JohnieeWalker
počet příspěvků5
datum registrace26.09.2016
Čtvrtek 16.02.2017 15:38, reference na KUGA 2017
Ahoj, hodlám koupit FORD KUGA s 1.5 EccoBoost. Je teď v akci, máte někdo nějaké negativní nebo naopak pozitivní reference? Díky
reagovat
freebike1
počet příspěvků14
datum registrace11.09.2015
Sobota 18.02.2017 08:58, hmm
1,5 turbobenzín do SUV - co na to říct pro ženskou do města na vození dětí do školky asi dobrý, jinak asi nevím na co jiného to použít... ale zase na druhou stranu když je v akci asi bych také neváhal -co na tom že to nepojede a na dálky na dálnici je to nepoužitelné a není to ani 4kolka tudíž se úplně vytrácí důvod si pořizovat zvýšeného oplastovaného Focuse
reagovat
radek.slivaFB
počet příspěvků181
datum registrace16.03.2013
Sobota 18.02.2017 10:53, 1.5
S timto motorem se zatim nevyskytly zadne zavaznejsi problemy...motor 110kw jede solidne ma zajimavy prubeh kroutaku neni to jako TSI tahne vice nahore da se vice tocit....kuga ma i jiste jizdni vlastnosti...takze jeslit nehledate hothatch tak chybu neudelate...nejlepsi je zkusebni jizda ta vam da vlastni zkusenost k nezaplaceni
reagovat
Anupev
počet příspěvků1
datum registrace19.02.2017
Neděle 19.02.2017 17:37, Amazing Kuga
No nechápu, proč se k vozu vyjadřuje někdo, kdo vedle něj ani nestál, natož aby ho řídil.
Mám benzínovou Kugu předokolku 2 roky a zatím bez jakéhokoli problému.
Motor s turbem cvičí s autem této velikosti velmi,velmi slušně Táhne odspodu a nechá se vytočit. Na šestý rychlostní stupeň je ochotný jezdit po městě a do táhlých kopců jsem ještě nemusel podřazovat, klidně bude i zrychlovat. Maximálku jsem netestoval, ale 160 dává v pohodě a celkem rychle. A to ho nějak netočím, 6ku řadím brzo. Stopu drží výtečně. A upřímně řečeno - ještě jsem nebyl v situaci kdy bych potřeboval pohon 4x4.
Vůz je prostorný, pohodlný a i kdybych na Focuse nalepil nevím co, Kugu z něj neudělám. To poznáte při nasedání a vysedání( moje těhotná dcera může potvrdit), při nakládání a vykládání z kufru, a výšku podvozku oceníte třeba při přejezdu zvýšených přechodů pro chodce, při parkování u obrubníků. Tam, kde jsem s Fábií a Mondeem chytal nárazníkem, Kuga s přehledem zvládá.
Cena servisních prohlídek přijatelná.
Za mě ano, sám jsem ji koupil jako předváděcí s významnou slevou a najetými 250 km( ! )
Rozhodně ji vyzkoušejte, má co ukázat
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pondělí 20.02.2017 08:35, RE: hmm
freebike1 napsal:
1,5 turbobenzín do SUV - co na to říct pro ženskou do města na vození dětí do školky asi dobrý, jinak asi nevím na co jiného to použít... ale zase na druhou stranu když je v akci asi bych také neváhal -co na tom že to nepojede a na dálky na dálnici je to nepoužitelné a není to ani 4kolka tudíž se úplně vytrácí důvod si pořizovat zvýšeného oplastovaného Focuse


Neboj, pár zničenejch kousků se ti za pár let do bazaru taky dostane...

Tenhle motor jsem cca 2 týdny zpátky projížděl v CMAXu, tam byl víc než dostatečný. Kolega jej minulý týden projížděl v SMAXu a přišel mu pořád dost silný. A to tak, že SMAXe s tímto motorem objedná... Takže si myslím, že pokud je motor dost silný na SMAXe, poradí si i s Kugou.
PS: V tom CMAXu se s tím jezdilo skvěle...
reagovat
JohnieeWalker
počet příspěvků5
datum registrace26.09.2016
Středa 22.02.2017 11:21, Amazing Kuga
Děkuji za příspěvek, moc jste mi pomohl, už jsem jí objednal a těším se až jí prvně s manželkou projedu. 35 let jsem jezdil se sanitkou, často na maják a dost jsem se vyblbnul, takže teď už nehledám trhače asfaltu. Přes pomluvy mám pocit, že 110 kW není zas úplně málo. Když se podívám zdá se mi to celkem průměr i co se týká akcelerace. Ještě jednou díky.
reagovat
JohnieeWalker
počet příspěvků5
datum registrace26.09.2016
Středa 22.02.2017 19:33, KUGA
Nevím, kde berete info, ale 149 PS co má KUGA, má Mitsubishi Outlandr stejných! A je těžší. Nová KIA Sportage 1.6 GDi má jen 132 PS, Mazda CX3 2.0 má 119 PS a nové Mitsubishi ASX 1.6 má 117 PS. Atd...
KUGA není samosřejmě trhač dlažebních kostek, je to SUV, né sporťák
reagovat
tesnav
počet příspěvků22
datum registrace11.08.2010
Sobota 25.02.2017 00:22, RE: hmm
freebike1 napsal:
1,5 turbobenzín do SUV - co na to říct


Nevím co říct, protože v téhle cenové a rozměrové kategorii je 110kW v naftě i benzínu zhruba běžný průměr nabídky (třeba u CX-3 dokonce vrchol), který ve dvoukolce poskytne velmi slušnou dynamiku. Tudíž nevím, jaký motor si do takového auta představujete, protože výkonnějších motorů za jakž takž rozumnou cenu zase až tak moc není, resp. toto je v poměru cena/výkon asi top volba.

Předloni jsem chtěl domů podobně velké SUV s výkonnějším benzínem a nakonec jsem skončil u americké verze Kugy s 2.0EB, která to dynamikou natře i takovým "sporťákům", jako je objektivně velmi svižná Okta RS v naftě.
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Sobota 25.02.2017 07:22, 2.0EB
no tak okta RS je jen parodií na sporťák. Ten 2.0 EB je už slušný motor na SUV.
S tou 1.5EB pro Kugu je to stejnej nesmysl jako 1.4TSI pro škodovku kodiaq
reagovat
eduard
počet příspěvků5
datum registrace05.06.2017
Pondělí 05.06.2017 13:05, ford kuga
Motoricky Kuga Ecobost 110kW dobrý,ale vizuelně je to paskvil.Nepasují plasty v dolní části dveří až o 6 mm a u stříbrných jsou nárazníky nastříkány odlišným odstínem. Bohužel musíte nejdříve auto zaplatit a pak už se Vám prodejce,dovozce a výrobce jenom smějou odpovědí typu:" Vše je v pořádku,můžeme Vám ještě nějak pomoci?"
A když to chcete opravit,tak Vám řeknou,že to můžu nechat stát v servisu,ale že s tím stejně nikdo nic neudělá.Chovají se,jako by to bylo auto tak za 40 000,-
Jak se Vám ostatním majitelům KUGY II líbí špatně vyrobené plasty na dveřích?
Eduard
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 05.06.2017 16:06, RE: reference na KUGA 2017
JohnieeWalker napsal:
Ahoj, hodlám koupit FORD KUGA s 1.5 EccoBoost. Je teď v akci, máte někdo nějaké negativní nebo naopak pozitivní reference? Díky


Ahoj, Ford patří s ben. motory mezi ty velmi spolehlivé. Kuga 1.5 Ecoboost je přímý konkurent Tiguanu 1.4 TSI a nového 1.5 TSI, a je to lepší volba než pokusy o spolehlivost TSI motorů od koncernu
Tož ať Kuga dobře slouží, časem oceníš, že si nekoupil Karoq 1.0 TSI !!, což bude zase tragédie

reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Úterý 06.06.2017 09:43, RE: ford kuga
eduard napsal:
Motoricky Kuga Ecobost 110kW dobrý,ale vizuelně je to paskvil.Nepasují plasty v dolní části dveří až o 6 mm a u stříbrných jsou nárazníky nastříkány odlišným odstínem. Bohužel musíte nejdříve auto zaplatit a pak už se Vám prodejce,dovozce a výrobce jenom smějou odpovědí typu:" Vše je v pořádku,můžeme Vám ještě nějak pomoci?"A když to chcete opravit,tak Vám řeknou,že to můžu nechat stát v servisu,ale že s tím stejně nikdo nic neudělá.Chovají se,jako by to bylo auto tak za 40 000,-Jak se Vám ostatním majitelům KUGY II líbí špatně vyrobené plasty na dveřích?Eduard

můžeš se trošku rozepsat? Celkem by mě to zajímalo. Málokdy potkáš mezi čecháčky povahově někoho kdo umí navenek přiznat že vyndal prachy za něco co stojí za prd.
Předem díky!

reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Úterý 06.06.2017 09:47, RE: ford kuga
eduard napsal:
Motoricky Kuga Ecobost 110kW dobrý,ale vizuelně je to paskvil.Nepasují plasty v dolní části dveří až o 6 mm a u stříbrných jsou nárazníky nastříkány odlišným odstínem. Bohužel musíte nejdříve auto zaplatit a pak už se Vám prodejce,dovozce a výrobce jenom smějou odpovědí typu:" Vše je v pořádku,můžeme Vám ještě nějak pomoci?"A když to chcete opravit,tak Vám řeknou,že to můžu nechat stát v servisu,ale že s tím stejně nikdo nic neudělá.Chovají se,jako by to bylo auto tak za 40 000,-Jak se Vám ostatním majitelům KUGY II líbí špatně vyrobené plasty na dveřích?Eduard


Dobrý den, budeme rádi, když o svém fordu napíšete recenzi: http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Děkujeme
reagovat
eduard
počet příspěvků5
datum registrace05.06.2017
Úterý 06.06.2017 12:01, FORD KUGA
Jak jsem už psal,motoricky mě to překvapilo do plusu,protože patřím mezi živější řidiče a tak jsem od 1500ccm ani tolik nečekal a spotřeba mezi 7-8 litry.Dá se s tím i "zavodit",když se na tebe někdo tlačí a oproti octavii se mi s tím jezdí lépe. A to nemluvím o komfortnějším nastupování a vystupování. Můj syn,jezdí podle předpisů a vejde se do 6.5 litrů.
Je pravda,že mám naježděno teprve 10 000 km,takže se k technickým záležitostem zatím vyjadřovat nemohu,ale co mě fakt štve je vizuální provedení (vyloženě mě to sere).

Jedná se o krycí plasty ve spodní části dveří a to,že přední a zadní blatník má výrazně jiný odstín.
Při koupi se mnou odmítli sepsat reklamaci s tím,že se sami ozvou.Nikdo se neozval,tak jsem napsal reklamaci na prodejce. Vysmál se mi.Stejně jsem dopadl u dovozce a z centrály v německu mi napsali,abych se obrátil na dovozce a ten mi neomaleně napsal,že si vymýšlím a že je všechno v pořádku.Prý to kontroloval na 15 jiných vozech a tam to bylo vždy v pořádku ,tak vlastně,co obtěžuju.

Co se laku týká,tak to je prý moje chyba,že jsem si vybral stříbrnou barvu,protože když se nestříká celé auto,najednou,ale po dílech,tak se prý ten odstín nikdy netrefí,tak mi prý můžou zkusit nárazníky přestříkat,ale mohlo by to prý dopadnout ještě huře,tak ať jsem rád,že to vypadá aspoň takhle.

Takže,co bychom vlastně od světoznáme a renomované firmy FORD vlastně chtěli.

Eduard.´´
reagovat
eduard
počet příspěvků5
datum registrace05.06.2017
Úterý 06.06.2017 12:15, FORD KUGA
Napsal jsem recenzi a nešla odeslat.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 06.06.2017 13:41, FORD :-)
Ahoj, mám s Fordem právě dobré zkušenosti, tak prosím napiš, kterýpak servis se takhle hulvátky choval ať ho obejdu velkým obloukem.
Jinak s tím "voláním do Německa" to občas bývá finta českých servisů, obrátil bych se sám na vlastní pěst na hlavní centrálu do Fordu.
reagovat
eduard
počet příspěvků5
datum registrace05.06.2017
Středa 07.06.2017 17:25, Ford Kuga
Nějak se ztratili některé příspěvky,které tam ještě včera byli.To to někdo promazává?
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Čtvrtek 08.06.2017 08:53, RE: Ford Kuga
eduard napsal:
Nějak se ztratili některé příspěvky,které tam ještě včera byli.To to někdo promazává?


Dobrý den, dle pravidel dikuzního fóra má "Portál www.TipCars.com právo odstranit z fóra (mimo jiné) následující příspěvky nebo témata: příspěvky hodnotící nebo zpochybňující prodejce a inzerenty portálu www.TipCars.com ." Díky za pochopení. Hezký den.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 08.06.2017 09:43, RE: Ford Kuga
eduard napsal:
Nějak se ztratili některé příspěvky,které tam ještě včera byli.To to někdo promazává?


Drsné, já myslel, že jen u Babiše a Zemana je cenzura
Každopáně, ikdyž nebudeme jmenovat, Ford se staví zády k problémům nesedící barvy plastu a plechu a je třeba na to dávat pozor. V nejhorším prostě změnit značku
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Pátek 09.06.2017 12:08, diskuze a zkušenosti...
ja myslel že diskuze je tu především o předávání zkušeností s auty servisy atd...... pokud není vulgární nevidím jediný důvod proč by měla být promazávána. Velký bratr se dívá....
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.