0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Focus 1.8 TDDi GHIA

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.05.2007 01:27, kopanec ?
Recenze typu auto je super, k tomu pomluva konkurence, a autor dosáhnul úrovně podomních dealerů. Mám doma F Focus v dieslu (rv 2001) a převážně ho používám na dálkové trasy. Sem tam při předjíždění využiju plný výkon motoru, ale jinak jsem poklidný řidič, který potřebuje pohodlí za volantem za přijatelnou cenu. Jednoho dne mi odešly vstřiky CR (20.000,-!!!), a švára mi půjčil na cestu do D Oktávku. Po špatné zkušenosti s Felicií jsem od té doby Škodu opravdu, ale opravdu nemusel. A teď až do Mnichova a zpět! Ale co, hlavně že jsem měl auto. Takže rychle: sedačky překvapivě dobré, ne-li lepší, místa uvnitř zatraceně málo, připadal jsem si jako v tanku (192 cm, 97 kg ještě k tomu), spotřeba 5,2 l (ve 2 lidech, třetina cesty zapnutá klima, dálnice 140 km/h nejel jsem více než 160 km/h). Cestou zpět už jsem si na auto trochu zvykl a začal jsem více předjíždět a šlapat tomu trochu za krk. Jízdní vlastnosti tohoto kombíku byly ve srovnání s Focusem na dálnici lepší na okreskách mnohem horší. A teď k tomu kopanci. Výkon motoru této 81kW Oktávky byl ve srovnání s mým Focusem mnohem lepší (i po výměně dvou vstřikovačů můj F viditelně zaostával). Ano, kopanec u O byl výrazný, ale že by výkon motoru výrazně klesal, to se mi nezdálo. Navíc se mi zdá, že O má delší převody a to, že rozsah otáček není takový jako u F, je vynahrazen větším krouťákem. Celkově bych ale zůstal u Focuse, jehož vnitřních parametrů dosahuje snad až nová O II.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.05.2007 02:40, RE: kopanec ?
Jiří napsal:
Recenze typu auto je super, k tomu pomluva konkurence, a autor dosáhnul úrovně podomních dealerů. Mám doma F Focus v dieslu (rv 2001) a převážně ho používám na dálkové trasy. Sem tam při předjíždění využiju plný výkon motoru, ale jinak jsem poklidný řidič, který potřebuje pohodlí za volantem za přijatelnou cenu. Jednoho dne mi odešly vstřiky CR (20.000,-!!!), a švára mi půjčil na cestu do D Oktávku. Po špatné zkušenosti s Felicií jsem od té doby Škodu opravdu, ale opravdu nemusel. A teď až do Mn...
Nejlepsi jsou stejne japonci, udelaj ti pomysleni, rozumis? takovej peknej, udrzovanej japonec, kterej umeje nadobi, vyzehli, vysaje koberce i muj ud, to je proste lepsi, nez kdejakej zapadni nemec, kterej tahne pekne vod spodu a to vubec nemluvim o cechackach, to jsou proste picky! I kdyz jsem misenec, tata japonec a matka lvice elza, tak porad mam dost rozumu na to, byt tu proste rozhodci a tem autakum proste vidim az do zaludku...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.05.2007 07:49, Existuje vůbec použitelné auto?
Prosím, napište už někdo konečně recenzi na nějaké slušné, použitelné, nepředražené auto, které stojí za to si koupit. Pokud ovšem takové vůbec existuje! Zatím to vypadá tak, že všichni výrobci schválně dodávají na trh samé nepoužitelné šlupky a hloupí nevědomí zákazníci je kupují a kupují a kupují....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.05.2007 08:12, Výška řidiče
Tak to zřejmě opravdu autor recenze sedí za volantem v nějaké divné poloze. Kamarád má Focuse právě proto, že měří přes dva metry a je to jedno z mála aut do kterých se vejde. Já mám 197 a Focus u mě v prostoru pro řidiče nad spoustou konkurence vyhravá. Je fakt, že jediný Mondeo, který jsem řídil nebylo nejnovější a může to být teď jinak, ale neměl jsem pocit, že by v něm pro řidiče bylo víc místa...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.05.2007 08:22, RE: kopanec ?
Šakal napsal:
Nejlepsi jsou stejne japonci, udelaj ti pomysleni, rozumis? takovej peknej, udrzovanej japonec, kterej umeje nadobi, vyzehli, vysaje koberce i muj ud, to je proste lepsi, nez kdejakej zapadni nemec, kterej tahne pekne vod spodu a to vubec nemluvim o cechackach, to jsou proste picky! I kdyz jsem misenec, tata japonec a matka lvice elza, tak porad mam dost rozumu na to, byt tu proste rozhodci a tem autakum proste vidim az do zaludku...
)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.05.2007 09:04, RE: Existuje vůbec použitelné auto?
Pavel napsal:
Prosím, napište už někdo konečně recenzi na nějaké slušné, použitelné, nepředražené auto, které stojí za to si koupit. Pokud ovšem takové vůbec existuje! Zatím to vypadá tak, že všichni výrobci schválně dodávají na trh samé nepoužitelné šlupky a hloupí nevědomí zákazníci je kupují a kupují a kupují....
Ale na Opla už tu přece recenze byla, stačí si ji dohledat...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.05.2007 09:29, RE: Výška řidiče
Kuba napsal:
Tak to zřejmě opravdu autor recenze sedí za volantem v nějaké divné poloze. Kamarád má Focuse právě proto, že měří přes dva metry a je to jedno z mála aut do kterých se vejde. Já mám 197 a Focus u mě v prostoru pro řidiče nad spoustou konkurence vyhravá. Je fakt, že jediný Mondeo, který jsem řídil nebylo nejnovější a může to být teď jinak, ale neměl jsem pocit, že by v něm pro řidiče bylo víc místa...
Měřím 192 cm, vážím kolem metráku, čili plusmínus jako autor recenze. Problém s místem vepředu jsem v moc autech neměl.
Snad trochu menší problém ve Fabii a větší v Polském Fiatu - Maluchu. JInak hodně pohodlně jsem se vešel do Favorita i do Felicie, do Š1000, staré Octávky i do Trabanta. Ani nemluvím o větších vozech, kam řadím právě Forda Focuse. I když nepopírám, že např. ve Fusionu nebo v autobusu je nad hlavou i okolo místa mnohem víc
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.05.2007 10:30, RE: Výška řidiče
Banjo napsal:
Měřím 192 cm, vážím kolem metráku, čili plusmínus jako autor recenze. Problém s místem vepředu jsem v moc autech neměl.
Snad trochu menší problém ve Fabii a větší v Polském Fiatu - Maluchu. JInak hodně pohodlně jsem se vešel do Favorita i do Felicie, do Š1000, staré Octávky i do Trabanta. Ani nemluvím o větších vozech, kam řadím právě Forda Focuse. I když nepopírám, že např. ve Fusionu nebo v autobusu je nad hlavou i okolo místa mnohem víc
Mám taky 190 cm a vejdu se do každýho auta ,ale ne každej se vejde za mě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.05.2007 10:31, Focus TDDI
Taky mám Focuse 1.8 TDDI (2000,htch,5dv) a zatím ujel 45.000km bez jediné poruchy(spotřební mat. nepočítám).Doufám,že to příští rok dotáhnu na 100.000km abych mohl napsat také něco.
Ale co se týče hluku,je opravdu hlučnější.Ale po zahřátí hluk poklesne a auto je tišší.Co se týče motoru......zas tak moc nadšený z něj nejsem.Sice jak píše autor jede dobře,po přeřazení jede solidně ale pár kw navíc by neškodilo.Když jede v autě 5 lidí,je to hodně poznat a noha musí být často až na podlaze.Ovšem si chválím spotřebu.Při rozumné jízdě (okresky kolem 100km/h) bere něco kolem +- 5l/100km.
Také stabilita v zatáčkách je dobrá (mám 195/60 R15 Michelin) a i když sem musel nouzově vyhýbat.....auto stále dobře drželo.Focuse můžu doporučit řidičům,kteří chtějí ušetřit a nevadí jim nižší výkon.Ovšem vše záleží na kousku.Když se chytne špatný kousek je to zlé u každé automobilky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.05.2007 12:30, RE: Focus TDDI
Laďa M. napsal:
Taky mám Focuse 1.8 TDDI (2000,htch,5dv) a zatím ujel 45.000km bez jediné poruchy(spotřební mat. nepočítám).Doufám,že to příští rok dotáhnu na 100.000km abych mohl napsat také něco.
Ale co se týče hluku,je opravdu hlučnější.Ale po zahřátí hluk poklesne a auto je tišší.Co se týče motoru......zas tak moc nadšený z něj nejsem.Sice jak píše autor jede dobře,po přeřazení jede solidně ale pár kw navíc by neškodilo.Když jede v autě 5 lidí,je to hodně poznat a noha musí být často až na podlaze.Ovšem si ...
No a co, že se za tebe nikdo nevejde? Koho bys tam chtěl vozit? Vždyť nikoho nemáš, ty troubo. Se na sebe podívej, si to radši jdi hodit, vole. A nevotravuj tady slušné lidi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.05.2007 12:35, RE: Focus TDDI
podpis napsal:
No a co, že se za tebe nikdo nevejde? Koho bys tam chtěl vozit? Vždyť nikoho nemáš, ty troubo. Se na sebe podívej, si to radši jdi hodit, vole. A nevotravuj tady slušné lidi.
huh ?!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.05.2007 13:01, RE: Focus TDDI
podpis napsal:
No a co, že se za tebe nikdo nevejde? Koho bys tam chtěl vozit? Vždyť nikoho nemáš, ty troubo. Se na sebe podívej, si to radši jdi hodit, vole. A nevotravuj tady slušné lidi.
Hey tak toto naprosto nechápu.Ten příspěvek měl být na autora článku?Sakra dyť to k sobě nesedí!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.05.2007 13:34, RE: Výška řidiče
Banjo napsal:
Měřím 192 cm, vážím kolem metráku, čili plusmínus jako autor recenze. Problém s místem vepředu jsem v moc autech neměl.
Snad trochu menší problém ve Fabii a větší v Polském Fiatu - Maluchu. JInak hodně pohodlně jsem se vešel do Favorita i do Felicie, do Š1000, staré Octávky i do Trabanta. Ani nemluvím o větších vozech, kam řadím právě Forda Focuse. I když nepopírám, že např. ve Fusionu nebo v autobusu je nad hlavou i okolo místa mnohem víc
Vejít se vejdeš, ale stačí jet tak 200 km napr. ve fabii a potom se uvidí
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.05.2007 16:30, 190km/h.
jak autor pise 190km/h. tak to je jiste tachometrovych, tudiz to muze byt klidne i 160kmh. realnych
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.05.2007 16:46, RE: kopanec ?
Šakal napsal:
Nejlepsi jsou stejne japonci, udelaj ti pomysleni, rozumis? takovej peknej, udrzovanej japonec, kterej umeje nadobi, vyzehli, vysaje koberce i muj ud, to je proste lepsi, nez kdejakej zapadni nemec, kterej tahne pekne vod spodu a to vubec nemluvim o cechackach, to jsou proste picky! I kdyz jsem misenec, tata japonec a matka lvice elza, tak porad mam dost rozumu na to, byt tu proste rozhodci a tem autakum proste vidim az do zaludku...
:)) a navic jsi nam prozradil, ze jsi buzik :)) My normalni chlapi bychom na vysati udu brali spis udrzovanou japonku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.05.2007 18:32, RE: 190km/h.
krakatit napsal:
jak autor pise 190km/h. tak to je jiste tachometrovych, tudiz to muze byt klidne i 160kmh. realnych
Kazdy tachometr promeruje, smirte se s tim, kazdy nema GPS na mereni rychlosti. KAzdy prsote uvadi tachometrove udaje a kazdy to tak chape.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.05.2007 19:32, RE: 190km/h.
mufik.martin napsal:
Kazdy tachometr promeruje, smirte se s tim, kazdy nema GPS na mereni rychlosti. KAzdy prsote uvadi tachometrove udaje a kazdy to tak chape.
jsem ten autor, takze strucne:
nepisi, ze nevejdu do auta - pisi, ze ty sedacky nejsou pro 190cm ridice, zvlast na dlouhe cesty - je to muj nazor, mel jsem spousty ruznych aut, nechvalim/nehanim jenom nejakou znacku...a auta miluji vsechny...i Fiat 126P...
ten kopanec pri Octavkach - mel jsem O1 81kW, casem cipnutou na cca 150koni...bez ohledu na vykon jsem musel radit 3,4 kdyz jsem obihal kamion...Focus tahnul rozhodne v sirsim rozsahu...nepisi, ze motor ve Focusu je lespi nez 81kW Octavka - jen ze je pruznejsi...Octavka ma rozhodne "vetsi vykon" a pocitove "jeste vetsi"...
190km to jelo podle GPS dodnes nechapu....ale byl to vyjimkecne zachovaly kousek....a jelo to tak jen chvili, na dlooouhe rovince...realne to vsak zvlada 180 tachometrovych kdykoli...
jeste jednou - pisi tady sve poznatky-je mi jedno, jestli to nekomu pripada jako reklama, ci hana...taky jsem se tady poucil od nekterych, tak pridavam sve...
obecne ma clovek snahu precenovat svoje auto - ja dost auta stridam, a hodne jezdim...takze vsechno je relativni...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.05.2007 21:03, Chyba u TDDI
Můj otec má focuse tddi dovezeného z Německa s 80.000 najetými kilometry a je absolutně spokojen. Co sem si auto párkrát půjčil tak jediné co mi vadilo je to , že při jízdě po dálnici při 130-140 km/h nejde spotřeba dostat pod 6l. Je to podle mě dáno krátkou pětkou, která točí tak o 500 ot. víc než třeba u meganu dci. Sice to suprovně zrychluje a vyjedete za 5 každý kopec ale co z toho. Jinak jízdní vlastnosti, kufr, vnitřní prostor jsou super.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.05.2007 22:06, RE: Výška řidiče
jaka napsal:
Vejít se vejdeš, ale stačí jet tak 200 km napr. ve fabii a potom se uvidí
Mám 189cm a ve focusu jsem se taky cítil stísněně, v octavii se cítím lépe. Problém je v tom, že focus neumožňuje dat přední sedadlo tak moc dozadu jako octavka, takže to pak vypadá, že je vzadu více místa, ale to je hlavně na úkor toho, že je míň místa v předu - když srovnám focuse a octavku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.05.2007 23:48, opel, opel, opel
A stejně, nejlepší je opel.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.