0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Explorer - jak na pazvuky při řazení a při zatáčení?

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.10.2011 11:25, RE: Prodejnost
Rover623 napsal:
Musím souhlasit, to auto je obrovská kráva s velkým motorem na benzin a automatem, takové auto je u nás prakticky neprodejné, už samotná existence automatu nebo motoru s velkým objemem na benzin v autě dělá z takového vozu těžko prodejný artikl. Asi si všichni dokážeme představit, že pokud jen jeden z těchto "nedostatků" výrazně komplikuje prodej takového vozu asi je každému jasné, že auto s oběma těmito "nedostatky" (automat+velký motor na benzin) je prakticky neprodejné. Navíc Explorer není of...
Nevím, jaké máte měřítka, ale Ford Explorer není žádná obrovská kára. To samé bych řekl i o motoru. Vždyť se tam přece dával (pokud se nepletu) pouze čtyřlitrový šestiválec. Takové nebo podobné reakce lidí mne vždy dovedou pobavit. Sám mám vůz Chevrolet Suburban a Jednou jsem stál vedle Forda Explorera a ten je proti Suburbanovi úplný drobeček.. Možná jste si spletl Explorera s Excursionem. To je jediné vysvětlení. Ten je opravdu velký - dokonce o něco větší než Suburban.
Třeba do Suburbanů se dávaly motory o objemu 5,7, 6,5 TD, 7,4 nebo pak i 5,3 či 8,1. Do toho Excursiona se dával 6,8 benzín nebo 7,3 turbodiesel. Zde se dá říct, že se jedná o velký motor.
Další věc je automatická převodovka. Já bych to spíš viděl jako přednost. Mám doma 3 auta. 2 Volva (S90 a 240) a toho Suburbana. Z toho 2 auta jsou s automatem a nemůžu si automatickou převodovku vynachválit. Takové řeči o objemu motoru a o automatické převodovce vedou jen nějací blázni, kteří jsou zvyklí na 120-tku, Favorita, Feliciu, apod. a takové auto by si stejně nikdy nekoupili. Navíc tomu vůbec nerozumí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.10.2011 11:29, RE: Doporučuju...
Pepe napsal:
...to ihned prodat za cenu šrotu. Pokud to ani tak nikdo nebude chtít, tak za odvoz. A ještě se vrátí alikvotní část POV. Sice nejsem bazarník, ale dokážu si představit, jak by vyjednávání o výkupní ceně asi tak mohlo probíhat... Jestliže jsou v háji klouby, převodovka, tak si nedělám iluze o stavu dalších věcí. Takže to LPG bude asi tak jediný, co má na tom vraku cenu. Čili vymontovat, a zbytek věnovat.
Asi budete nějaký "expert", který auto ani neviděl a už ví, že má hodnotu šrotu...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.10.2011 13:02, RE: Prodejnost
Rover623 napsal:
Tak abych nekecal, doptal jsem se známého co dělá v Plzeňském Mercedesu (hrozný servis, mimochodem, ale tohle je jeden z těch lepších mechaniků co tam ještě jsou), situace je následující, olej se vypouští ve 150tis. přes tu horní zátku (asi se to nějak vycucne), filtr je napasován mezi převodovku a hydro, ačkoli se to má z auta vyndavat vcelku tady se to rozdělí a filtr vytáhne, pokud se to potom smontuje blbě, přestane to řadit 4 obvykle. Skříň by měla bohužel vydržet nájezd pouze v rozmezí 250...
Ta repase převodovky už po tak malém nájezdu mě docela odrazuje, našel jsem na netu chlapíka kterej jí dělá i nějak za 120tis., ale i to mi přijde dost. V tom případě bych možná sáhl spíš po benzínu, kde by ta převodovka měla si myslim vydržet víc, přece jen kroutící moment je nižší a vrchol výše. Ovšem jak tak koukám, benzínových mercedesů je u nás žalostně málo
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.10.2011 15:24, RE: Doporučuju...
ewing1 napsal:
Asi budete nějaký "expert", který auto ani neviděl a už ví, že má hodnotu šrotu...
na to nikdo nemusí být expert, reálná hodnota vozu mínus pořádná oprava uvedených závad rovná se mínusová hodnota. taková je realita-v českých luzích a hájích je obliba velkoobjemových benzínů ve spojení s automatem mizivá, prakticky na bodu mrazu, takže kdyby toto auto bylo ve výborném stavu tak se reálně prodá maximálně za 50k. s tím že nikdo neví co s ním vlastně je tak je prakticky neprodejné, nebo na díly, potažmo vymontovat plyn pokud je sekvence a prodat na vrakáč.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.10.2011 15:27, RE: Prodejnost
ewing1 napsal:
Nevím, jaké máte měřítka, ale Ford Explorer není žádná obrovská kára. To samé bych řekl i o motoru. Vždyť se tam přece dával (pokud se nepletu) pouze čtyřlitrový šestiválec. Takové nebo podobné reakce lidí mne vždy dovedou pobavit. Sám mám vůz Chevrolet Suburban a Jednou jsem stál vedle Forda Explorera a ten je proti Suburbanovi úplný drobeček.. Možná jste si spletl Explorera s Excursionem. To je jediné vysvětlení. Ten je opravdu velký - dokonce o něco větší než Suburban.
Třeba do Suburbanů se ...
jenže takových je 95% lidí. sám mám třiapůlku s automatem ce čtyřkolce, jiný auto mi do garáže nesmí než min. V6ka, ale faktem zůstává že je to NEPRODEJNÉ a NEOBLÍBENÉ, s tím my nic neuděláme.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.10.2011 15:46, RE: Prodejnost
tomaskrtek napsal:
jenže takových je 95% lidí. sám mám třiapůlku s automatem ce čtyřkolce, jiný auto mi do garáže nesmí než min. V6ka, ale faktem zůstává že je to NEPRODEJNÉ a NEOBLÍBENÉ, s tím my nic neuděláme.
tedy vyjma toho že využijeme nízkých cen a taková auta budeme kupovat ale pssst, ať je nás co nejmíň
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.11.2011 12:53, RE: Prodejnost
tomaskrtek napsal:
tedy vyjma toho že využijeme nízkých cen a taková auta budeme kupovat ale pssst, ať je nás co nejmíň
To je zase pravda.. Jen ať je co nejvíce takových lidí... Pokud to povede k nižším cenám "pořádných" aut, tak je to pro mě jen dobře. Raději si koupím auto, které stálo nové 1,5 milionu než stejně starou Škodovku, která se prodává za stejné peníze a přitom byla nová za třetinovou cenu...
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.