0
zpět
 

diskuze k tématu: Fiat Stilo 1,8 Dynamic - spokojenost i po pěti letech

kategorie zařazení tématu: italská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.10.2008 20:18, RE: Fiat
Muroň napsal:
No ne! Chyby v ŘJ a podivné hlášky - to byla noční můra techniků Renaultu, které jsem znal. U Tdi - váhu vzduchu sice VAG neukáže, ale zkusíš tam dát jinou a když to jede líp, problém vyřešen. Pro auta platí, že lepší studená němka nebo stále se culící japonka než francouzka či italka věčně se regenerující v salónu (=servisu).
To je zajímavé, já po 85 tis km za 3 roky neměl s elektronikou meganu II problém. Jedinou závadou bylo jedno vadné těsnění. A že v meganu té elektroniky mám: ESP+, aut klima, plně elektronické nastavení funkcí vozu (např.aut. zamykání, aut. svícení, naklápění zrcátek při couvání dle polohy sedačky řidiče, ovládání hlasitosti rádia podle rychlosti, atd.), děšťový a světelný senzor, xenony s regulací, bezdotyková inteligentní karta místo klíče.......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.10.2008 21:06, RE: Fiat
Pavlik napsal:
To je zajímavé, já po 85 tis km za 3 roky neměl s elektronikou meganu II problém. Jedinou závadou bylo jedno vadné těsnění. A že v meganu té elektroniky mám: ESP+, aut klima, plně elektronické nastavení funkcí vozu (např.aut. zamykání, aut. svícení, naklápění zrcátek při couvání dle polohy sedačky řidiče, ovládání hlasitosti rádia podle rychlosti, atd.), děšťový a světelný senzor, xenony s regulací, bezdotyková inteligentní karta místo klíče.......
Zdali mluvíte o megane z roku 2005 - jste poměrně "klikař" - renault teď měl docela "černou" pětiletku (Laguna se "probojovala" dokonce na post absolutně nejporuchovějšího vozu) - nu co říci - štěstí nechť vás provází i nadále ..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.10.2008 21:18, RE: Fiaty zrovna nemusim...
Muroň napsal:
Švára je machr. Nejraději má audi.
Osobně jsem rád, že škodu nepřevzal renault. Češi by samozřejmě škodovky od renaulta (značka by asi zůstala, podpobně jako Dacia) kupovali, protože je to "naše" a "český". Mně byl Renault sympatický a na ty řeči o šlendriánu jsem moc nedal až do doby, kdy jsem pro ně pracoval. Známí, co renaulty mají, jsou značce docela věrní navzdory vyšší četnosti závad a podivných potíží.
Co se zkušenosti s koncernem VW mezi přáteli, příbuznými a známými týče, jsou vesměs ...
Já audi mívala a některé modely už zase mám "ráda", ale A4 a A6 z uplynulých cca 15ti let měly trochu problém s trakcí/těžištěm/rozloženímhmotnosti/atd. Ve verzi quattro to "šlo", ve verzi předokolka (prémiový vůz a předokolka?!?) v zatáčce trochu "utíkají" jinam než si řidič přeje (rovně jedou, mršky, i když je přemlouváš, že zatáčet budeme) .. to je docela VELKÝ malér, řekla bych (stařičké A80 byly ok, nové R8 se asi opravdu povedlo, A8 je dlouhodobě ok - to jsou ale spíše "okrajové" modely").
Mně na audi (trochu) "uráží" ten (jen) přední pohon (vzhledem k cenám) - jinak "působení" na "usednuvšího" je vskutku vyjímečné - uznávám - ale nová C5 má lepší přední nápravu (já vím že tím už trochu ... ale je to pravda - zeptej se šváry .. a podle mne by to tak NEmělo být)
S vašimi "koncernovými" vozy máte docela štěstí, asi jste ještě "chytli" modely ve správné době ..
Mimochodem, Octavia s 2.0 benzín? To je takový nemastný/neslaný motor ne?
Jinak, ono se to asi nikde dočíst nedá, ale "zlobí" a "šuntí" skoro vše včetně Mercedes a dokonce Aston Martin (jen "můj" Bristol ne, ten byl "vytvořen" a na míru "ušit" pro mne - jen "finanční" problematiku /zatím/ nějak "nedořešili" ,-)
Pěkný den (bohužel jsem dnes odp. měla "rušno" a nemohla si v klidu "popovídat")
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.10.2008 21:35, RE: Fiaty zrovna nemusim...
Muroň napsal:
Samozřejmě, že nemá. Kdyby měl, nejezdil by už v laciném lacíku, ale ve stříbrné octavii na hlínách s křídlem a v tédéíčku.
Nemám, proto jsem si taky pořídil začátkem roku s velkou slevou dalšího Američana z KLDR, pardon z JK, totiž Epicu v plný palbě a taky na hlínách! Hééééč! A lacíkem jezdí Oslice a oslata.

Hýky, hýk

PS: Na křídlo už nezbylo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.10.2008 21:38, RE: Žádné informace
Muroň napsal:
Kylie, tohle není vlákno o poruchovosti. David to myslel tak, že se ta francouzká auta blbě opravují. Díly, které se u jiných značek mění jednoduše, jsou hůře dostupné. Auta jsou do jisté míry stavebnicová. Konkrétně jsem slyšel hodně nářků na opravování novějších Peugeotů (např. 307).
Auta, která se málo kazí (frantíci, italové a moji korejci) nemusí mít tak dobře vymakaný přístup ke "kurvítkům" jako auta, která se kazí furt (koncern mimo audi) !

Iáá
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.10.2008 22:37, Epica?!?
Osel II napsal:
Nemám, proto jsem si taky pořídil začátkem roku s velkou slevou dalšího Američana z KLDR, pardon z JK, totiž Epicu v plný palbě a taky na hlínách! Hééééč! A lacíkem jezdí Oslice a oslata.

Hýky, hýk

PS: Na křídlo už nezbylo.
Pěkné, gratuluji! A šestiváleček, či 4váleček?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.10.2008 22:40, RE: Fiaty zrovna nemusim...
mastercar napsal:
Já souhlasím s tím, že WV už dávno není tím, za co jej lidi považují, nicméně žijeme-li ve světě zabedněnců, tak s nimi asi musíme jezdit. Mám pár kámošů trochu východněji od nás a tam je to ještě horší Maximum jejich úspěchu v takových těch zbohatlických vrstvách je VW Passat, samozřejmě, že v těch vyšších je to MB a BMW. Že existují japonská, francouzská a italská auta, si nechtějí ani připustit. Můj osobní názor je, že čím motoristicky vzdělanější země je, tím méně se tam platí horentní č...
Je docela "zajímavé" jak odlišné je vnímání značek a modelů jen pár km dál či blíže, stát od státu (paradoxem opravdu je, že např. maličké minivozy z Kolína jsou ve vyspělé bohaté západní evropě docela hit, v česku jsou považovány za ...)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.10.2008 23:15, RE: Žádné informace
Osel II napsal:
Auta, která se málo kazí (frantíci, italové a moji korejci) nemusí mít tak dobře vymakaný přístup ke "kurvítkům" jako auta, která se kazí furt (koncern mimo audi) !

Iáá
TO je slovo do pranice!
PS: Ale poruchovost aut se se zaváděním elektroniky zvýšila "celoplošně", svolávací akci za sebou má dokonce i Rolls (jen ten "masou nedoceněný" Bristol nám zůstal ..)
PPS: Hledám sponzora který mi Bristol koupí (i kousíček dušičky možná upíši ..)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 31.10.2008 00:11, RE: Xenony
Kylie napsal:
Myslím, že "AnderN" to vystihl (trefil hřebík na hlavičku). Je faktem, že se mi také občas stane (vy z toho zase "na mrtvici" budete, ale v testech dopadly bixenony v C5 docela sehr gut), že protijedoucí auto na mne dálkovými "blikne" - no občas i rozsvítí - když já dálkové denní světlo vytvořím a z noci den udělám .. pochopí..
Ale když jsou xenony orig. a v pořádku, neměly by až tak moc oslňovat.
PS: Pro ty kteří častěji v noci jezdí (já ano, úmyslně; na dálkové trasy ideální ... slabší provoz)...
Tak si to rozmysli. Když máš sehr gut xenony, tedy neoslňují, tak proč na tebe lidi blikají?
Asi ne proto, že tě zdraví.
A že dokážeš ještě větší prasečiny, tedy rozsvítit dálkové, tak tím chceš říci co? Že mají být rádi, že jsi je nechala vůbec žít? (Tedy když to oslepení přežijí.)

Kupte si brýle proti oslnění. Jede vyzobaná slunečnice.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 31.10.2008 00:15, RE: Xenony
Kylie napsal:
Myslím, že "AnderN" to vystihl (trefil hřebík na hlavičku). Je faktem, že se mi také občas stane (vy z toho zase "na mrtvici" budete, ale v testech dopadly bixenony v C5 docela sehr gut), že protijedoucí auto na mne dálkovými "blikne" - no občas i rozsvítí - když já dálkové denní světlo vytvořím a z noci den udělám .. pochopí..
Ale když jsou xenony orig. a v pořádku, neměly by až tak moc oslňovat.
PS: Pro ty kteří častěji v noci jezdí (já ano, úmyslně; na dálkové trasy ideální ... slabší provoz)...
To by si vůbec zasloužilo rozvést. Když tě někdo upozorní na neslušné a nebezpečné jednání, tak reaguješ ještě větší prasečinou?
Poslechni, už jsem tě zde nazval královnou magorů. Vidím, že jsem neudělal chybu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 31.10.2008 00:47, RE: Epica?!?
Kylie napsal:
Pěkné, gratuluji! A šestiváleček, či 4váleček?
Naftu nežeru.

Hýk
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 31.10.2008 01:15, xf je ubožák trapnej
xf napsal:
Tak si to rozmysli. Když máš sehr gut xenony, tedy neoslňují, tak proč na tebe lidi blikají?
Asi ne proto, že tě zdraví.
A že dokážeš ještě větší prasečiny, tedy rozsvítit dálkové, tak tím chceš říci co? Že mají být rádi, že jsi je nechala vůbec žít? (Tedy když to oslepení přežijí.)

Kupte si brýle proti oslnění. Jede vyzobaná slunečnice.
Jste ubožák. už mne nebavíte, nenapsal jste jediný příspěvek k věci, urážky tak na úrovni patnáctiletého puberťáka vám jdou ale dobře a tykejte si té své (až jednou nějakou budete mít)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 31.10.2008 01:17, RE: Xenony
xf napsal:
To by si vůbec zasloužilo rozvést. Když tě někdo upozorní na neslušné a nebezpečné jednání, tak reaguješ ještě větší prasečinou?
Poslechni, už jsem tě zde nazval královnou magorů. Vidím, že jsem neudělal chybu.
Jste opravdu trapná nula co neumí řídit a když si přečetla ... tak umí slabomyslně uboze po nocích urážet
PS: Až budete chtít opravdu "spláchnut", dejte vědět ,-)
PPS: Vám se to "líbí", že? Až budete dospělý, tomu se říká SM (začněte šetřit do prasátka, až tam budete mít opravdu hooodně, nějakou dominu navštivte ... a mne už neobtěžujte)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 31.10.2008 01:20, RE: Epica?!?
Osel II napsal:
Naftu nežeru.

Hýk
Dobrý vkus měním na "výborný"! Šestiváleček, benzín? Na to NEdám dopustit!
PS: Sice na octavii tdi na hlínách s křídlem, na tu naše vozy nemají, ale jinak ,-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 31.10.2008 01:37, RE: Xenony
xf napsal:
To by si vůbec zasloužilo rozvést. Když tě někdo upozorní na neslušné a nebezpečné jednání, tak reaguješ ještě větší prasečinou?
Poslechni, už jsem tě zde nazval královnou magorů. Vidím, že jsem neudělal chybu.
Pitomečku co jste pravděpodobně nikdy v noci nejel (bůhví zdali ve dne vůbec ano), jak se to asi tak (dle vašich "smyšlenek" dělá?). Že mám světla v pořádku moc dobře vím, výšková samoregulace funguje skvěle, samozatáčecí bi-xenony, kdy jeden paprsek světla svítí "normálně", druhý "připosvítí" do zatáčky kam kola směřují a VÝRAZNĚ tak zlepší "přehled v prostoru před i vedle vozu - nedávno je mám "přezkoušené, přeměřené" ,-)
Lidé co takovým vozem nikdy nejeli a netuší, že je to "normální" jejich "dosvit může zarazit - což jste asi i vy (čím jezdíte, škoda 105?). Musím vás upozornit, že po novém roce ji už neprodáte (ale vy byste stejně na nové auto neměl - to se dle úrovně vyjadřování pozná .. tak ať vám ten vrak co nejdéle slouží .. já vím že ty světlomety stojí za .. dnes už se snad vyrábějí lepší a delší dosvit mají i přenosné ruční svítilny, no zkuste být hodný, třeba vám rodiče nějakého favorita z prvních ročníků koupí ,-)
Pěkný den (a ví rodiče, že touhle dobou ještě nespíte? Ráno musíte do školy!)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 31.10.2008 02:00, RE: Xenony
xf napsal:
Tak si to rozmysli. Když máš sehr gut xenony, tedy neoslňují, tak proč na tebe lidi blikají?
Asi ne proto, že tě zdraví.
A že dokážeš ještě větší prasečiny, tedy rozsvítit dálkové, tak tím chceš říci co? Že mají být rádi, že jsi je nechala vůbec žít? (Tedy když to oslepení přežijí.)

Kupte si brýle proti oslnění. Jede vyzobaná slunečnice.
Víte milý xf - ubožáčku jehož všechny poslední příspěvky byly JEN urážky (o autech 0 - čístá nula - asi o nich nic nevíte), lidé neblikají (až vás jednou někdo v noci autem sveze, pochopíte), v německu rakousku švýcarsku s tím až tak problém nebývá, ale jela jsem po "obyč" silnici první třídy a "místní" (asi "ne"-zkušení) řidiči někdy při pohledu na xenony se domnívají, že dálková světla mám zapnutá (a zapnou své dálky) .. JEDINÁ možná reakce je "probliknout" je svými dálkovými (zatím nikdo nic "chytřejšího" nevymyslel) je to celkem zaběhnutá praxe všude kde jsem byla ... ale zdá se že jste "objevil" nějaký "lepší" způsob.
Tak co místo puberťáckých invektiv říci JAK na to, prozraďte nám CO dělat, když protijedoucí vůz na vás rozsvítí či blížíc se k vám svítí dálkovými?
PS: Zvládnete jeden jediný příspěveček "k věci"? (o autech?)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 31.10.2008 08:35, RE: Epica?!?
Kylie napsal:
Dobrý vkus měním na "výborný"! Šestiváleček, benzín? Na to NEdám dopustit!
PS: Sice na octavii tdi na hlínách s křídlem, na tu naše vozy nemají, ale jinak ,-)
Řekl bych, že si osel vybral 2,0 24V 105 kW/143 k. Tedy 4-váleček.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 31.10.2008 08:55, RE: Epica?!?
free78 napsal:
Řekl bych, že si osel vybral 2,0 24V 105 kW/143 k. Tedy 4-váleček.
Pardon - přehlédl jsem se - fakt - 6-ti válec. No toto...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 31.10.2008 09:34, RE: Xenony
xf napsal:
To by si vůbec zasloužilo rozvést. Když tě někdo upozorní na neslušné a nebezpečné jednání, tak reaguješ ještě větší prasečinou?
Poslechni, už jsem tě zde nazval královnou magorů. Vidím, že jsem neudělal chybu.
Musím se zastat Kylie . Mám v autě také xenony a problikávání pitomců za volanty styrých aut mi také vadí. Když máš problém vidět v noci - nejezdi. Nebo jeď tak abys viděl. Když mě někdo blikne - blinu také, zapne dálková světla - zapnu také. Nic špatného na tom nevidím - agrese jde z druhé strany a já vidím pořád stejně.
PS: speciáně pro Vás milý xf, když Vám xenony vádí - kupte si je, ale jak Kylie správně konstatuje - asi na ně nemáte a dobře Vám tak.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 31.10.2008 09:35, RE: Epica?!?
free78 napsal:
Pardon - přehlédl jsem se - fakt - 6-ti válec. No toto...
Bingo. Patří sice k těm slabým, ale na normální jízdu a na prohánění většiny octávek na dálnici stačí, v autě o něm nevím a vejdu se kombinovanou spotřebou s přehledem do 9 l. A to jezdím dost dálnic kolem 150 km/h na tachometru a potom skáču po městě. Není to nejlepší auto na světě ale za ty prachy (předváděčka - kolem 1500 km - se zajímavou slevou) a v té výbavě (ta nejvyšší) nemá zatím (14 000km) chybu! Jen snad kdyby tam byl automat... . Ten šestikval se sekvenčním řazením... .

Iáá

Hýk, hýk
reagovat
  1 ... 3 4 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.