0
zpět
 

diskuze k tématu: Dárek k 10. výročí bodového systému – pokuta až 100 000 korun

kategorie zařazení tématu:
capslock
počet příspěvků354
datum registrace28.07.2007
Pátek 22.04.2016 01:21, abc
Zdeny60 napsal:
O svých řidičských kvalitách celekem nepodhcybuji. ....Jestli to vadí, že kolga řídil po dálnici 180, můj problém to nebyl,. má najeto jednak stejně , co já ...A je rozdíl, jetsli 180 jede zfetovaná jebka nerbo chlap, co má natočímo přes 2 mega a pokud is pamatuji, atyk bez nehody svým zaviněným.. ... a opět jsem u té krávy, jiné slovo pro ni nemám, ač mě jí bylo líto, co fikla tři kusy svého věku najednou ...proč se to stalo? mládí vpřed, disko, fet a chlast, špunty do uší.... Mnozí z vás najezdili prd a jous namistrovaní jako mistři F1...


Pokora ti rozhodně nechybí. Pokud se s někým vezu po dálnici a tachometr se blíží podobným číslům, řidiče taktně upozorním, zda je to nutné (a to se nepovažuju za řidičskej vzor).

Pověz tedy, jaký je rozdíl mezi 180 na dálnici a zfetovanou jebkou? Za obojí je, pokud vím, zákaz řízení. Ještě mi pověz, jaký je rozdíl mezi namistrovaným neomylným chlapem, co má natočíno dvě mega a náhodou někoho sejme a mezi tou feťáckou jebkou, která někoho sejme.

Určitě se tobě nemůže nic přihodit? Vzpomněl jsem si na chlapa, který pětadvacet let bez nehody řídil tramvaj a pak ji v zatáčce, kterou projížděl tisícekrát, vyhodil a sejmul dva lidi.

Mimochodem, letošní nehoda na Bludovickém kopci, kterou tady tak vehementně a lživě připomínáš - mladá nevyježděná holka dostala smyk v zatáčce, zemřeli bohužel dva její vrstevníci (spíše v důsledku střetu s protijedoucí dodávkou), ale nebyla zfetovaná ani opilá, vzhledem k tomu, že byl únor, ani nemusela jet příliš rychle, z diskotéky nejela, byla totiž středa ...

...sděl mi tedy sladké tajemství, jak podobným situacím může zabránit plošné zvýšení pokut.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1010
datum registrace23.04.2014
Pátek 22.04.2016 10:09, RE:
Podle mě opravdu není řešením zvyšování pokut, ale důslednější dohled nad provozem a výchova řidičů. Vždy když vidím policejní auto, a tím myslím policejní auto, a ne nějakou maskovanou polocivilní verzi, tak jsem prostě ještě o chlup spořádanější...
Ale příklad z mojí středeční cesty Brno - Česká Třebová - Brno. Na cestě zpátky na okresce jsem jel trochu svižněji. CCa do 100kmh tachometrových. Na křižovatce mě dojela motorka, po chvíli pozorovnání jsem zjistil,že policejní. Takže jsem přepl do důslednějšího módu dodržování rychlosti. To mi vydrželo do první zatáčky, kdy mě policista v zatáčce přes plnou čáru předjel, práskl do koní a zmizel... Tohle je přesně ten strašně nevýchovný příklad... O chvíli později jsem dojel kamion, mimo obec 75kmh, v obci 65kmh... Řídil ho vyježděnej borec kterýmu bylo přes padesát. Taky má určitě pár milionů na kontě... Ale já jsem drakonickej nepřítel, protože mi je čerstvejch 25 a na okreskách to občas natáhnu na 110kmh... V obcích důsledně dodržuju 50kmh, v Brně na městským okruhu jezdím tak, abych splynul s okolím. Na okreskách podle podmínek. Na dálnici využívám téměř výhradně pravej pruh a do levýho nakukuju jen když předjíždím... I tak mám v pátek navečer z Brna do Olomouce na kontě víc předjetí "zprava" než těch obvyklých... Jenom protože se držím tempomatu...
Tohle není o výši pokut, tohle je o tom, že PČR není nikde vidět, a pokud náhodou je, tak obvykle schovaná za bukem a měří...
PS: nehodu jsem zatím nezavinil, naopak pár už jsem jich odvrátil. Najeto budu mít tak kolem 150tkm(tedy jako průměrná česká ojetina ), v zahraničí bohužel jenom cca 10tkm...
reagovat
ivan2
počet příspěvků118
datum registrace11.11.2010
Pátek 22.04.2016 21:22, pokuty
Přijít o řidičák bude bolet stejně bohatýho i chudýho, to je podle mě lepší cesta něž vysoký pokuty. K té přehnané represi od policie - spíš mám pocit, že o ně člověk jen tak nezavadí, jinak by se nejezdilo tak jak se jezdí, běžně nad 120 po rovných okreskách atd.
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Sobota 23.04.2016 15:44, pokuty
Je hodně pravdy na tom,co zde píše Zdeny.Někteří holt jezdí,jak se jim hodí,ale následky v případě pokuty již nést neumí.Syn má kratší dobu řidičák a pokud bude jezdit nebezpečně,tak budu radši,když ho někde pořádně osolí,ono to zafunguje určitě lépe,než moje domluvy.
reagovat
kristian2
počet příspěvků273
datum registrace31.03.2015
Sobota 23.04.2016 18:07, k
fakt je ten že u nás v ČR je dohled ,pokuty benevolence furt v pohodě .Stačí vyjet na slovensko tam užpodle toho jek jezdí ostatní poznáte že jste v jiném světě a to se nemusím bavit o rakousku německu švýcarsku tam když se budete chovat jak u nás tak se svámi nikdo srát nebude .Takže co jsme chtěli to máme u nás je divočina dobře nám tak už to zkončí-za chvíli nám hold bude stačit pod kapotou litroví tříválec
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.