0
zpět
 

diskuze k tématu: Citroën Xantia - jak jezdí po 372 tis. km?

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 28.04.2009 00:09, Gratulace!
Jako(žto) HLAVNí "místní" CITROËN(ářka) "gratuluji" a přeji MNOHO dalších šťastně/spokojených kilometrů ...
Popravdě mám(e) kamaráda, který má TEN SAMÝ vůz (jen "o pár" měsíců novější a s motorem 2.0 HDi) a "ťukám" na dřevo, co vím DOBŘE a BEZ problémů mu stále slouží!
Tak mnoho spokojených kilometrů a pěkný den/týden/měsíc/rok ... ,-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 28.04.2009 07:31, spojka
368tkm na původní spojku, je to vůbec možný?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 28.04.2009 07:52, RE: spojka
A4 napsal:
368tkm na původní spojku, je to vůbec možný?
proč by ne,pokud se dodrží nějaké zásady tak může sloužit opravdu dlouho.
Kolega má zvláštní chování k svému autu,přijede na semafor a minutu čeká na červené a stojí na spojce nebo se chlubí jak se mu auto rozjede na trojku tím,že ji citlivě pouští a krásně pálí....Holt některým to nedojde.
Já třeba mám zvláštní pocit když na spojce musím stát víc jak 3vteřiny,snad vydrží...zatím zvládla 225tkm.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 28.04.2009 08:19, RE: spojka
A4 napsal:
368tkm na původní spojku, je to vůbec možný?
Je to asi myšleno tak, že ji ještě něměnil ON. Když to auto kupoval tak mělo 246tkm.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 28.04.2009 08:43, Xantia
Zdravím spokojného majiteľa. Ja mám trochu novšiu Xantiu (r.v.2000) z motorom 2.0 HDi a mením len spotrebný materiál. Najazdených 280 tis., spojka originál. Len olej mením po 20 tis a nebadám žiadny úbytok pri výmene
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 28.04.2009 10:54,
Když má autor auto z druhé ruky, kde bere jistotu, ze byla spojka puvodni? Hlavne kdyz ho kupoval se ctvrt milionem kilometru. To bych spise tipoval, ze puvodni bylo to lozisko, ale lamela jiz druha.
Me by spise zajimaly krom motricke stranky i jine veci. Jak jsou na tom po tolika km sedadla, jestli uz nejsou extremne prosezene, pokud ma majitel moznost srovnat se stejnym autem stejneho stari ale mene km, jak je na tom interier z hlediska vrzani, na to jsem treba ja strasne citlivy a vadi mi to. Co treba opotrebovani volantu, pedalu... coz jsou veci, se kteryma prece jen v tom aute prichazim do styku nejvice...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 28.04.2009 17:51, bezpecnost na houby
Asi jediny opravdu pekny citroen, ktery se kdy delal. Gratulace sponzorum koncernu PSA k tomu ze se konecne zastupce Citroenu propracoval do prvni poloviny zebricku spolehlivosti :o)
Jinak uroven bezpecnosti toho auta je celkem tragicka http://www.crashtest.cz/?idca=161. Znamy ktery ho mel, byval hodne nestastny z toho, ze kdykoliv otevrel zadni kufr po desti tak se mu buhviodkud vzdycky vylila spousta vody primo do kufru. Trochu nedomyslene.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 28.04.2009 20:14, RE: spojka
A4 napsal:
368tkm na původní spojku, je to vůbec možný?
Zdravím všechny, ještě k té spojce, kolega má Mazdu 323 F 1995 (jeho otec ji koupil novou a pak mu ji dal) a u ní měnil spojku ve 315tkm a to ju opravdu nešetřil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.04.2009 00:16, RE: Gratulace!
Kylie napsal:
Jako(žto) HLAVNí "místní" CITROËN(ářka) "gratuluji" a přeji MNOHO dalších šťastně/spokojených kilometrů ...
Popravdě mám(e) kamaráda, který má TEN SAMÝ vůz (jen "o pár" měsíců novější a s motorem 2.0 HDi) a "ťukám" na dřevo, co vím DOBŘE a BEZ problémů mu stále slouží!
Tak mnoho spokojených kilometrů a pěkný den/týden/měsíc/rok ... ,-)
Každá liška si chválí vlastní ohon ? Jen by mě zajímalo, když má vůz šest let a zcela evidentně ho plně využívá, jak stihl ještě vystřídat tolik dalších vozů (vraků)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.04.2009 08:11, RE: bezpecnost na houby
mikes napsal:
Asi jediny opravdu pekny citroen, ktery se kdy delal. Gratulace sponzorum koncernu PSA k tomu ze se konecne zastupce Citroenu propracoval do prvni poloviny zebricku spolehlivosti :o)
Jinak uroven bezpecnosti toho auta je celkem tragicka http://www.crashtest.cz/?idca=161. Znamy ktery ho mel, byval hodne nestastny z toho, ze kdykoliv otevrel zadni kufr po desti tak se mu buhviodkud vzdycky vylila spousta vody primo do kufru. Trochu nedomyslene.
Stajný problém se zatékající vodou má i VW Passat variant r.v. 2007-2008. Řeší se to dodatečnou montáží těsnící sady, kterou hradí výrobce...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.04.2009 18:00, Baterka atd.
Krom již jmenovaného mne zarazilo, že měnil baterku po 10ti letech, když má auto 6let? Jinak spolehlivost Xantií je na velmi dobré úrovni, v rodině máme X2 1.9TD a 2.0|HDi break, dále F.Focus 1.8TDCi, VW Polo 1.O, C.ZX 1.4, Š.Fabia 1.4, Fiat Ducato, Mini... takže nějaké srovnání je k dispozici.
Chybějící hagusy jsou spíše plus. Zapuštěná lišta nehyzdí střechu a nezhoršuje aerodynamiku. Montáž příčníků není složitější než na Hagusy: na každé patce jeden šroub a zámeček.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.04.2009 18:31, Milý mikes(i)!
mikes napsal:
Asi jediny opravdu pekny citroen, ktery se kdy delal. Gratulace sponzorum koncernu PSA k tomu ze se konecne zastupce Citroenu propracoval do prvni poloviny zebricku spolehlivosti :o)
Jinak uroven bezpecnosti toho auta je celkem tragicka http://www.crashtest.cz/?idca=161. Znamy ktery ho mel, byval hodne nestastny z toho, ze kdykoliv otevrel zadni kufr po desti tak se mu buhviodkud vzdycky vylila spousta vody primo do kufru. Trochu nedomyslene.
Jak se daří rodině? Co Slavica Ecclestone?
PS: Nedlužíte mi za tu "nalezenou" půlmiliardu nějaké NÁLEZNÉ? Domluvíme se na "obvyklých" 10%?
Pěkný den (a víkend ,-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 01.05.2009 00:03, RE: Milý mikes(i)!
Kylie napsal:
Jak se daří rodině? Co Slavica Ecclestone?
PS: Nedlužíte mi za tu "nalezenou" půlmiliardu nějaké NÁLEZNÉ? Domluvíme se na "obvyklých" 10%?
Pěkný den (a víkend ,-)
Copak Kýlie, vy jste odpověděla? Musím přiznat že jsem už tu diskusi od té doby nečetl, měl jsem jiné starosti. A byla ta odpověď aspon trochu smysluplná? :o) No tak já se tam teda podívám až budu mít chvilku, jestli tam ale zase najdu stejné slátaniny jako píšete obvykle tak se s odpovědí ani namahat nebudu :oD

PS. Jak tak koukám, moc originality jste nepobrala, ale nic si z toho nedelejte, mate na to narok, uz to bude jen horsi :oD
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 01.05.2009 00:09, RE: Milý mikes(i)!
Kylie napsal:
Jak se daří rodině? Co Slavica Ecclestone?
PS: Nedlužíte mi za tu "nalezenou" půlmiliardu nějaké NÁLEZNÉ? Domluvíme se na "obvyklých" 10%?
Pěkný den (a víkend ,-)
Rodine se dari dobre, diky za optani. Co Slavica Ecclestone nevim, mate k ni bliz, minimalne ideove. Co vim tak je ted rozvedena, celkem stastne a bohate. Vy taky? :oD
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 01.05.2009 19:51, RE: Milý mikes(i)!
mikes napsal:
Rodine se dari dobre, diky za optani. Co Slavica Ecclestone nevim, mate k ni bliz, minimalne ideove. Co vim tak je ted rozvedena, celkem stastne a bohate. Vy taky? :oD
Když VYPUSTÍTE to "rozvedená" - tak: ANO ,-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 01.05.2009 20:20, RE: Milý mikes(i)!
mikes napsal:
Copak Kýlie, vy jste odpověděla? Musím přiznat že jsem už tu diskusi od té doby nečetl, měl jsem jiné starosti. A byla ta odpověď aspon trochu smysluplná? :o) No tak já se tam teda podívám až budu mít chvilku, jestli tam ale zase najdu stejné slátaniny jako píšete obvykle tak se s odpovědí ani namahat nebudu :oD

PS. Jak tak koukám, moc originality jste nepobrala, ale nic si z toho nedelejte, mate na to narok, uz to bude jen horsi :oD
Podle SEBE soudím TEBE?
NEtrapte se - já vám to (ráda .-) PŘIPOMENU!
Smál jste se Slavice kterak jí ti mibliony "létají" .... a sám NEtrefil půl-BILIONu ...
Já ten půl-BILION "našla" (státní dluh čr je o půl-BILION MENŠí) a "obvyklé" nálezné činí ....
.... 10% z půl-BILIONu to bude ... to bude ... to BUDE ale "balík"!
PS: Snad vás (sestřenka? jste si - v penězích - TAK "podobní" .-) Slavica založí ...
PPS: ÚROKy z prodlení se začínají počítat ... 3-2-1: TEĎ!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.05.2009 10:59, RE: spojka
A4 napsal:
368tkm na původní spojku, je to vůbec možný?
ale je. Potvrzeno mechanikem. Auto jezdilo neskutečné porce ve Francii po dálnici a co ho mám já, tak nejsem ten přiblblík, co má stále položenou nohu na spojce a nebo ne semaforu mám vymáčnuto. Fakt to jde a hlavně, nemám důvod kecat. Je mi to srdečně jedno, co komu jak vydrží,kdo jak s čím zachází, píši pouze vlastní skušenost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.05.2009 11:02, RE: bez předmětu
Alkantpan napsal:
Když má autor auto z druhé ruky, kde bere jistotu, ze byla spojka puvodni? Hlavne kdyz ho kupoval se ctvrt milionem kilometru. To bych spise tipoval, ze puvodni bylo to lozisko, ale lamela jiz druha.
Me by spise zajimaly krom motricke stranky i jine veci. Jak jsou na tom po tolika km sedadla, jestli uz nejsou extremne prosezene, pokud ma majitel moznost srovnat se stejnym autem stejneho stari ale mene km, jak je na tom interier z hlediska vrzani, na to jsem treba ja strasne citlivy a vadi mi to...
klidně se ozvi, nechám tě svézt a vše si můžeš prohlédnout na vlastní bulvy . michali@seznam.cz a domluvíme se. Sedadla jsou vcelku v pohodě, u řidiče trochu prosezené - vážím 100 kg. Jinak velur naprosto v pohodě, nic prodřené, ošoupané a vrzání v kabině žádné, opravdu žádné. Jestli nevěříš,ozvi se, domluvíme se a svezeš se a vše otestuješ.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.05.2009 11:04, RE: bezpecnost na houby
mikes napsal:
Asi jediny opravdu pekny citroen, ktery se kdy delal. Gratulace sponzorum koncernu PSA k tomu ze se konecne zastupce Citroenu propracoval do prvni poloviny zebricku spolehlivosti :o)
Jinak uroven bezpecnosti toho auta je celkem tragicka http://www.crashtest.cz/?idca=161. Znamy ktery ho mel, byval hodne nestastny z toho, ze kdykoliv otevrel zadni kufr po desti tak se mu buhviodkud vzdycky vylila spousta vody primo do kufru. Trochu nedomyslene.
ano, bezpečnost při nárazových testech horší. Ale je to auto stvořené původně v roce 1992!!!! A myslím si, že kostitřasy od "fauvéééé" jsou na tom z té doby podobně. Ale spíš myslím,že už podlehly korozi a jsou na šrotišti.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.05.2009 11:06, RE: Baterka atd.
Kimo napsal:
Krom již jmenovaného mne zarazilo, že měnil baterku po 10ti letech, když má auto 6let? Jinak spolehlivost Xantií je na velmi dobré úrovni, v rodině máme X2 1.9TD a 2.0|HDi break, dále F.Focus 1.8TDCi, VW Polo 1.O, C.ZX 1.4, Š.Fabia 1.4, Fiat Ducato, Mini... takže nějaké srovnání je k dispozici.
Chybějící hagusy jsou spíše plus. Zapuštěná lišta nehyzdí střechu a nezhoršuje aerodynamiku. Montáž příčníků není složitější než na Hagusy: na každé patce jeden šroub a zámeček.
vysvětlení abys nebyl zaražený: - baterie byl původní Banner. Je na ní vyražen datum výroby a tak. Chápeš????
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.