0
zpět
 

diskuze k tématu: Koupe prvniho auta

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla
Ma007
počet příspěvků194
datum registrace26.11.2013
Středa 27.01.2016 13:31, RE: mini mini.mini
Petr S napsal:
Ma007 napsal:
nepřihlášený uživatel napsal:
Tak jsem se rozhodl pro Mini libi mi se mi nema to kazdej akorat nevim jakou motorizaci zvolit
čo najslabšiu, taká 1.6 atmo benzín bohato stačí. Vyberal by som relatívne mladé (do cca 8 rokov) a hlavne nebúrané auto, lebo bezpečnosť. A hlavne nebiť lenivý, debilný frajer a POUŽÍVAŤ bezpečnostné pásy.V piatok mala manželka vážnu nehodu, keď oproti idúca vodička dostala mikrospánok a čelne to poslala proti mojej tehotnej žene. Rýchlosť oboch áut v dobe stretu bola cca 80 km/hod. Polovička si odopla pás, otvorila dvere, vystúpila, zavolala si záchranku,... Nič sa jej nestalo, rovnako tak bábetku (je v 6 mesiaci). Vozidlo P407. Tak a teraz čo je lepšie, novšie, drahšie ale bezpečnejšie auto (nebavíme sa či nabúra, ale kedy), alebo hnilú herku na učenie, ktorá pôjde na vrakáč (rovnako ako nové auto), ale vystúpiš z neho po vlastných, bez škrabanca či zlomenín.
Úplně bych tu asi nešířil, že náraz 2 aut v 80 km/h je bez následků. Crash testy se dělají v 64 km/h a navíc do deformovatelné překážky, takže to odpovídá nárazu stejně těžkých protijedoucích aut v 50 km/h (to je fakt a lze to dohledat na EuroNCAP, můžu poslat link). S roustoucí rychlostí roste energie auta a tím pádem následky nehody kvadraticky. Pokud by obě auta jela opravdu 80 km/h, tak by výsledek byl mnohem horší, za předpokladu že proti nejelo o půlku lehčí auto.Manželka měla havárii v Yarisu r.v. 2008 (9 airbagů) s Octavií 1, trefili se na pravé rohy. Obě auta byly zničené podobně, obě totálky. Manželka kupodivu dopadla lépe. Pán v Octávii měl dost naražená žebra, protože Octavia 1 ještě neměla omezovač zátěže pásů (load limiter). Podle odhadu hasičů byla vzájemná rychlost v době nárazu cca 30 km/h. Kolik to bylo reálně nevím, spíš to bylo víc.Nicméně tvrdit že náraz v moderním autě v rychlosti 80km/h je brnkačka je dost nebezpečné. Zvlášť když si to přečte mladej kluk, kterej se podle toho bude pak chovat. Stačí se podívat jak vypadají auta po nárazu v EuroNCAPu. A to se bavíme o reálné rychlosti jen 50 km/h. 80 km/h vzhledem ke kvadratickému růstu energie by bylo devastující.


Práveže dobre viem ako sa robia nárazové testy, aké sú rýchlosti aj prekážky, o to viac ma to prekvapilo.
Nikde netvrdím, že hocijaký náraz (tacho zostalo na 75) jebrnkačka !!! Osoba v druhom aute (dacia sandero) mala ťažké zranenia, podľa polície nebola pripútaná

Manželka mala nesmierne šťastie - to viem.
Rovnako mala "výhodu" vo vačšom a ťažšom aute (ak by ju trafil Range rover karta by sa obrátila). Dacia sa deformovala daleko viac ako 407. V 407 zostal priestor pre posádku takmer nedotknutý, neboli pohnuté pedále, volant ani podlaha. Auto začínalo ako začína čelné sklo, motor + prevodovka skončili pod autom, na streche neboli viditeľné deformácie, všetky dvere sa dali otvoriť.
Dacia mala deformácie asi 20-30 cm dovnútra už v priestore pre posádku, strecha, všetky dvere boli zarazené do seba až po "C" stlpik, žiadne dvere sa nedali otvoriť.
Bol dosť veľký rozdiel v hmotnosti áut cca 600kg (1580 vs nejakých 975), P407 malo v NCAP 5*, sandero neviem.

Hlavou krútili ako zasahujúci hasiči, policajti tak aj lekári v nemocnici. Športku podávať už asi u mňa nemá zmysel.

reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Středa 27.01.2016 16:19, RE: mini mini.mini
Ma007 napsal:
Petr S napsal:
Ma007 napsal:
nepřihlášený uživatel napsal:
Tak jsem se rozhodl pro Mini libi mi se mi nema to kazdej akorat nevim jakou motorizaci zvolit
čo najslabšiu, taká 1.6 atmo benzín bohato stačí. Vyberal by som relatívne mladé (do cca 8 rokov) a hlavne nebúrané auto, lebo bezpečnosť. A hlavne nebiť lenivý, debilný frajer a POUŽÍVAŤ bezpečnostné pásy.V piatok mala manželka vážnu nehodu, keď oproti idúca vodička dostala mikrospánok a čelne to poslala proti mojej tehotnej žene. Rýchlosť oboch áut v dobe stretu bola cca 80 km/hod. Polovička si odopla pás, otvorila dvere, vystúpila, zavolala si záchranku,... Nič sa jej nestalo, rovnako tak bábetku (je v 6 mesiaci). Vozidlo P407. Tak a teraz čo je lepšie, novšie, drahšie ale bezpečnejšie auto (nebavíme sa či nabúra, ale kedy), alebo hnilú herku na učenie, ktorá pôjde na vrakáč (rovnako ako nové auto), ale vystúpiš z neho po vlastných, bez škrabanca či zlomenín.
Úplně bych tu asi nešířil, že náraz 2 aut v 80 km/h je bez následků. Crash testy se dělají v 64 km/h a navíc do deformovatelné překážky, takže to odpovídá nárazu stejně těžkých protijedoucích aut v 50 km/h (to je fakt a lze to dohledat na EuroNCAP, můžu poslat link). S roustoucí rychlostí roste energie auta a tím pádem následky nehody kvadraticky. Pokud by obě auta jela opravdu 80 km/h, tak by výsledek byl mnohem horší, za předpokladu že proti nejelo o půlku lehčí auto.Manželka měla havárii v Yarisu r.v. 2008 (9 airbagů) s Octavií 1, trefili se na pravé rohy. Obě auta byly zničené podobně, obě totálky. Manželka kupodivu dopadla lépe. Pán v Octávii měl dost naražená žebra, protože Octavia 1 ještě neměla omezovač zátěže pásů (load limiter). Podle odhadu hasičů byla vzájemná rychlost v době nárazu cca 30 km/h. Kolik to bylo reálně nevím, spíš to bylo víc.Nicméně tvrdit že náraz v moderním autě v rychlosti 80km/h je brnkačka je dost nebezpečné. Zvlášť když si to přečte mladej kluk, kterej se podle toho bude pak chovat. Stačí se podívat jak vypadají auta po nárazu v EuroNCAPu. A to se bavíme o reálné rychlosti jen 50 km/h. 80 km/h vzhledem ke kvadratickému růstu energie by bylo devastující.
Práveže dobre viem ako sa robia nárazové testy, aké sú rýchlosti aj prekážky, o to viac ma to prekvapilo.Nikde netvrdím, že hocijaký náraz (tacho zostalo na 75) jebrnkačka !!! Osoba v druhom aute (dacia sandero) mala ťažké zranenia, podľa polície nebola pripútanáManželka mala nesmierne šťastie - to viem. Rovnako mala "výhodu" vo vačšom a ťažšom aute (ak by ju trafil Range rover karta by sa obrátila). Dacia sa deformovala daleko viac ako 407. V 407 zostal priestor pre posádku takmer nedotknutý, neboli pohnuté pedále, volant ani podlaha. Auto začínalo ako začína čelné sklo, motor + prevodovka skončili pod autom, na streche neboli viditeľné deformácie, všetky dvere sa dali otvoriť. Dacia mala deformácie asi 20-30 cm dovnútra už v priestore pre posádku, strecha, všetky dvere boli zarazené do seba až po "C" stlpik, žiadne dvere sa nedali otvoriť.Bol dosť veľký rozdiel v hmotnosti áut cca 600kg (1580 vs nejakých 975), P407 malo v NCAP 5*, sandero neviem. Hlavou krútili ako zasahujúci hasiči, policajti tak aj lekári v nemocnici. Športku podávať už asi u mňa nemá zmysel.


No psal si, že auta jela 80 km/h a polovička si pak v pohodě odepla pás, vystoupila a zavolala pomoc. Tak to působilo, že takový náraz je easy. Ale to fakt není.

OK, 75 km/h na tacho, to je reálná rychlost maximálně 70 km/h. Otázka je kolik opravdu jelo auto naproti. Pak ten rozdíl hmotností 500-600 kg je zásadní. Starší Sandero má jen 3*, současné 4*.

Srazit se se stejně těžkým autem v rychlosti 80km/h, tak je to mnohem horší, to bych fakt nechtěl nikdy zažít. Auto co jede 80 km/h má 2,5x větší energii než když jede 50 km/h (co v podstatě testuje EuroNCAP).
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Středa 27.01.2016 19:57, crash test
Moc zajímavé je vidět crash test Transporteru T3. Kamarád s ním denně jezdí... smál se tomu.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Středa 27.01.2016 23:35, RE: crash test
PetrT napsal:
Moc zajímavé je vidět crash test Transporteru T3. Kamarád s ním denně jezdí... smál se tomu.


Myslíš ten jak zmizí 2 řady sedadel a z auta zůstane jen korba? To je dost slušný...
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Čtvrtek 28.01.2016 00:45, RE: crash test
Petr S napsal:
PetrT napsal:
Moc zajímavé je vidět crash test Transporteru T3. Kamarád s ním denně jezdí... smál se tomu.
Myslíš ten jak zmizí 2 řady sedadel a z auta zůstane jen korba? To je dost slušný...


Jo přesně ten. Kamarád to komentoval slovy že aspon umře jako chlap, a ne že ho umlátí pytle.

reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.