0
zpět
 

diskuze k tématu: Koupe prvniho auta

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla
Jencek
počet příspěvků91
datum registrace09.01.2016
Pondělí 25.01.2016 20:35, Koupe prvniho auta
Dobry den‚ pred tydnem jsem dostal ridicak a jelikoz mi bylo pred mesicem 18 dostal jsem od rodicu darek.v podobne ze si muzu vybrat auto do 200000 a tak se mi nejvice zamlouva Bmw e46 2.5 3.0 da se sehnat za take penize pekny kousek?
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Pondělí 25.01.2016 20:45, První auto
První auto by měla být takové, na které si vyděláš vlastníma rukama a stojí flašku whisky. Za půl roku ho pak sice pošleš na vrakáč, ale za ten půlrok tě toho spoustu naučí a ty pak budeš schopen těch 200000 Kč využít na rozumné auto.
reagovat
Jencek
počet příspěvků91
datum registrace09.01.2016
Pondělí 25.01.2016 20:51, koupe
A proc mam moznost si koupit do take ceny tak toho vyuziju kdybys si koupil golfa za 50 tak uz tu moznost pak nedostanu tak jsem se proste rozhodl pro e46
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Pondělí 25.01.2016 21:16, auto tesne po ridicaku
Jo kup si to bawo,to te pekne vycvici a az to za par dni po koupi nekde omotas a budes rad, ze jsi prezil,tak si vzpomen na prispevek nade mnou.bmw je super,hlavne pro mlade co si mysli,ze umi ridit a hlavne je to coool
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Pondělí 25.01.2016 22:02, první musí být raketa
Jak jsem pochopil jde ti o to vytáhnout z vašich celou sumu co máš k dispozici, ne se naučit jezdit. Nebud tedy troškař, za 200t seženeš olítané WRX a v tom se zabiješ daleko rychleji.
A servis, ten stejně platit nebudeš tak co. Moc benzínu do té velké rány taky neprojezdíš.

Jsem si jistý že když tátovi řekneš že se na drahé auto necítíš a na rok si kupíš Focus 1,6 (Stilo, Corollu, Golfa) tak bude rád a to drahé auto ti za rok třeba i koupí.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Úterý 26.01.2016 04:23, RE: Koupe prvniho auta
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobry den‚ pred tydnem jsem dostal ridicak a jelikoz mi bylo pred mesicem 18 dostal jsem od rodicu darek.v podobne ze si muzu vybrat auto do 200000 a tak se mi nejvice zamlouva Bmw e46 2.5 3.0 da se sehnat za take penize pekny kousek?


Před měsícem ti bylo 18 a 19 se už nedožiješ. Tak u toho jen prosím nikoho nevezmi s sebou.
reagovat
Jencek
počet příspěvků91
datum registrace09.01.2016
Úterý 26.01.2016 09:06, nakonec jen 1.8
Tak tata rikal ze mi koupi obsah max 1.8 jaka je 1.8 v e46?
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Úterý 26.01.2016 11:32, RE: nakonec jen 1.8
nepřihlášený uživatel napsal:
Tak tata rikal ze mi koupi obsah max 1.8 jaka je 1.8 v e46?


Fakt by si chtěl Bávo kterému ujede i Fabie TSI? Každý den bys litoval že tam ty koně nemáš. A velmi špatně se ho budeš zbavovat. Na 1,8 v BMW zapomen.
Ale za ty peníze se dá koupit třeba Mini. Jezdí výborně, vypadá skvěle a nestárne. A je to BMW.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 26.01.2016 12:24, Zkuste obyčejný Focus II facelift 2,0 105kw TITANIUM
Zdravím BMW je stylovka, ale vše je drahé, nechtěji to opravovat neautorizované servisy a navíc spolehlivost už není jako kdysi.
Hodně zábavy si můžete užít s Fordem Focusem II facelift 2,0i 105kw. Na první pohled možná klasika, ale jak to projedete, možná změníte názor. Navíc díly, serivs, vše v normě... Dokonce jde o velmi spolehlivé auto a koroze facelift už netrápí....
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Úterý 26.01.2016 12:59, zase Bobanův focus :D
Bobane. vážně bys v 18ti chtěl jezdit v napohled stejném autě kterým jezdí děda do Lidlu??? Focus nemá žádnou image, bez ohledu na to jak jezdí. A to je v 18ti důležité.
Proč myslíš že chtěl bávo? :D
Focus I za pár korun na rozježdění ok, výborná volba, ale investovat tolik do Focusu II mi v tom věku přijde jako nesmysl.
reagovat
rohYpnol
počet příspěvků41
datum registrace22.09.2008
Úterý 26.01.2016 14:08, RE: Koupe prvniho auta
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobry den‚ pred tydnem jsem dostal ridicak a jelikoz mi bylo pred mesicem 18 dostal jsem od rodicu darek.v podobne ze si muzu vybrat auto do 200000 a tak se mi nejvice zamlouva Bmw e46 2.5 3.0 da se sehnat za take penize pekny kousek?


Kdybys měl mozek, tak si koupíš zánovní Fabii nebo něco podobného. Jelikož jsi rozmazlená zlatá mládež, tak doporučuji X5, jinak nebudeš mít na parkovišti před gymplem patřičný respekt, navíc buchta vždy ocení SUV

reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Úterý 26.01.2016 16:29, RE: zase Bobanův focus :D
PetrT napsal:
Bobane. vážně bys v 18ti chtěl jezdit v napohled stejném autě kterým jezdí děda do Lidlu??? Focus nemá žádnou image, bez ohledu na to jak jezdí. A to je v 18ti důležité. Proč myslíš že chtěl bávo? :DFocus I za pár korun na rozježdění ok, výborná volba, ale investovat tolik do Focusu II mi v tom věku přijde jako nesmysl.


Boban má dvojkového focuse jako svou mantru. Nejspíše by neusnul bez modlitby k jeho plakátu nad postelí. :) Jakkoliv se jedná o relativně široce použitelné auto, určitě to není univerzální odpověď na každý dotaz. Věřím, že kdyby někdo sháněl šmrncovní kabrio, doporučí mu FoFo2 (možná i v ohyzdné verzi CC a ne kombi, kdyby měl Boban světlou chvilku).

Přitom existuje řada relativně zajímavých aut, která zároveň mají aspoň nějaký potenciál sbalit spolužačku (když to jinak nejde) - počínaje profláklým golfem s optipaketem (protože golf) přes A3 (protože 4 kruhy) nebo Abarth Grande Punto (protože jakože tovární tuning a sport) po třeba "ufo" civic (protože to není tuctovka a slečnám se líbí).
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Úterý 26.01.2016 18:41, RE: zase Bobanův focus :D
Giorgio napsal:
PetrT napsal:
Bobane. vážně bys v 18ti chtěl jezdit v napohled stejném autě kterým jezdí děda do Lidlu??? Focus nemá žádnou image, bez ohledu na to jak jezdí. A to je v 18ti důležité. Proč myslíš že chtěl bávo? :DFocus I za pár korun na rozježdění ok, výborná volba, ale investovat tolik do Focusu II mi v tom věku přijde jako nesmysl.
Boban má dvojkového focuse jako svou mantru. Nejspíše by neusnul bez modlitby k jeho plakátu nad postelí. :) Jakkoliv se jedná o relativně široce použitelné auto, určitě to není univerzální odpověď na každý dotaz. Věřím, že kdyby někdo sháněl šmrncovní kabrio, doporučí mu FoFo2 (možná i v ohyzdné verzi CC a ne kombi, kdyby měl Boban světlou chvilku).Přitom existuje řada relativně zajímavých aut, která zároveň mají aspoň nějaký potenciál sbalit spolužačku (když to jinak nejde) - počínaje profláklým golfem s optipaketem (protože golf) přes A3 (protože 4 kruhy) nebo Abarth Grande Punto (protože jakože tovární tuning a sport) po třeba "ufo" civic (protože to není tuctovka a slečnám se líbí).


jj, pravdu díž. Focus je pro dědky :D Abarth je paráda, Cicic taky slušný, Golf a A3 klasika co nezklame. Ale já bych si koupil to Mini, klidně jen One. Nebo Fiat 500 v nějaké bláznivé barvě. V 18ti jsem měl F600D, to byla paráda.
reagovat
rx343
počet příspěvků31
datum registrace18.02.2013
Úterý 26.01.2016 19:58, FOCUS
No nevím co máte proti focusu. Asi tady všichni jezdíte v olítaném Bávu co je staré 20 let ale je to BMW image přece. Bmw je ve tvém věku a s tvými zkušenostmi cesta do hrobu. Už si někdy řídil zadokolku? Já třeba ne ale vím že je to rozdíl. stačí se podívat na internet a na videa kde jsou různé nehody. jen díky tomu že lidi neumí se zadokolkami a šlápnou na to v zatačce a potom vyletí.

Mi je 20 a mám focuse 2 v 3dv verzi a nemůžu si na to auto stěžovat. V 18ti jsem měl fiat panda se 40kw později focuse 2 1,4 s 59kw v 19 citroen c4 80kw a teď jsem se opět vrátil k focusu 2 protože c4 se s tím nemůže vůbec rovnat. ovšem teď mám 1,8 tdci 85kw.

Ono nejprve je potřeba získat trochu zkušenosti za volantem a ne že si po 12ti jizdách v autoškole hned koupíš 3 litr BMW a omotáš to o první sloup.

Za mě doporučuji Ford Focus 2 2008-2010 v 1,6 benzínu. Pokud se ti focus prostě nelíbí Kouknul bych se třeba po mazdě 3, VW golf 5 nebo to zmiňované mini. Každopádně bych hledal v segmenu nižší střední třídy se stářím do 8. let a jen v benzínu protože když už takové auto budeš mít nezrujnuje tě na servisu jako např. to BMW.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Úterý 26.01.2016 20:33, RE: FOCUS
rx343 napsal:
No nevím co máte proti focusu. Asi tady všichni jezdíte v olítaném Bávu co je staré 20 let ale je to BMW image přece. Bmw je ve tvém věku a s tvými zkušenostmi cesta do hrobu. Už si někdy řídil zadokolku? Já třeba ne ale vím že je to rozdíl. stačí se podívat na internet a na videa kde jsou různé nehody. jen díky tomu že lidi neumí se zadokolkami a šlápnou na to v zatačce a potom vyletí.Mi je 20 a mám focuse 2 v 3dv verzi a nemůžu si na to auto stěžovat. V 18ti jsem měl fiat panda se 40kw později focuse 2 1,4 s 59kw v 19 citroen c4 80kw a teď jsem se opět vrátil k focusu 2 protože c4 se s tím nemůže vůbec rovnat. ovšem teď mám 1,8 tdci 85kw. Ono nejprve je potřeba získat trochu zkušenosti za volantem a ne že si po 12ti jizdách v autoškole hned koupíš 3 litr BMW a omotáš to o první sloup.Za mě doporučuji Ford Focus 2 2008-2010 v 1,6 benzínu. Pokud se ti focus prostě nelíbí Kouknul bych se třeba po mazdě 3, VW golf 5 nebo to zmiňované mini. Každopádně bych hledal v segmenu nižší střední třídy se stářím do 8. let a jen v benzínu protože když už takové auto budeš mít nezrujnuje tě na servisu jako např. to BMW.


Nikdo proti Focusu nic nemá, tady už vůbec ne. Focus je technicky fajn. Jen vypadá poněkud usedle a být mi 18 (už je to 24 let co mi bylo) nechtěl bych ho. Má ho každý, je jich jen o trochu méně než Oktávek. To neni auto kterým zaujmeš. Jedině RS nebo ST ale na to zase tazatel nemá a servisní náklady jsou brutální.
Mini nebo ten Abatrh jsou stylovky, to snad v 18 oceníš ne?

reagovat
PavelKeprt
počet příspěvků121
datum registrace28.10.2015
Úterý 26.01.2016 21:20, první auto
Já dostal od rodičů k 18. narozeninám Opel Corsa kupé 1.4i, sice jen 44 kW, ale 750 kg plechu to dokázalo rozhýbat celkem slušně. Dnes s odstupem času (10 let), když si vzpomenu, co jsme dělali s klukama s autama za krávoviny, jsem rád, že jsem neměl silnější auto, už bych tady dneska asi nebyl.

Druhé auto jsem měl Opel Omega (pohon na zadní) a to, co tady někdo psal o zadokolkách, můžu jednoznačně potvrdit, je potřeba se s tím naučit, dát do ruky mladému nezkušenému řidiči silné auto s pohonem na zadní by byl velmi nezodpovědný krok.

reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Středa 27.01.2016 08:00, RE: FOCUS
rx343 napsal:
No nevím co máte proti focusu. Asi tady všichni jezdíte v olítaném Bávu co je staré 20 let ale je to BMW image přece. Bmw je ve tvém věku a s tvými zkušenostmi cesta do hrobu. Už si někdy řídil zadokolku? Já třeba ne ale vím že je to rozdíl. stačí se podívat na internet a na videa kde jsou různé nehody. jen díky tomu že lidi neumí se zadokolkami a šlápnou na to v zatačce a potom vyletí.Mi je 20 a mám focuse 2 v 3dv verzi a nemůžu si na to auto stěžovat. V 18ti jsem měl fiat panda se 40kw později focuse 2 1,4 s 59kw v 19 citroen c4 80kw a teď jsem se opět vrátil k focusu 2 protože c4 se s tím nemůže vůbec rovnat. ovšem teď mám 1,8 tdci 85kw. Ono nejprve je potřeba získat trochu zkušenosti za volantem a ne že si po 12ti jizdách v autoškole hned koupíš 3 litr BMW a omotáš to o první sloup.Za mě doporučuji Ford Focus 2 2008-2010 v 1,6 benzínu. Pokud se ti focus prostě nelíbí Kouknul bych se třeba po mazdě 3, VW golf 5 nebo to zmiňované mini. Každopádně bych hledal v segmenu nižší střední třídy se stářím do 8. let a jen v benzínu protože když už takové auto budeš mít nezrujnuje tě na servisu jako např. to BMW.


Jak už říkal PetrT, proti focusu v zásadě nikdo nic nemá... Já si teda svoje první auto kupoval až ve dvaceti... Něco jsem měl nalítáno na Feliciích a tátově Fiatu Uno... Po hledání slušného Civica padla volba na Focus I. Ale v 1,8... Vůbec si nedokážu představit jak moc líná musela být ta tvoje 1,4....
Takže pokud bych si v 18 kupoval auto za 200, tak určitě ne Focus II, i když si myslím, že focus obecně byl vždy sportovněji laděnej než třeba Golf, tak dvojka má horzně usedlej design...
A když je tu to omezení kubatury motoru, co takhle nějaká Alfa Coupé? Nějakej přeplňovanej ital? Fiat Bravo 1,4 T-jet? Cokoliv s tím dvouválcovým Multiairem? Nějaká starší Audi s 1,8T? Mégane Coupé s 1,4tCe? I to Mini který radí Petr. Takovej výběr super aut, a on si vybere Bramboráka, aby si ho každej zaškatulkoval...
reagovat
Jencek
počet příspěvků91
datum registrace09.01.2016
Středa 27.01.2016 10:47, mini mini.mini
Tak jsem se rozhodl pro Mini libi mi se mi nema to kazdej akorat nevim jakou motorizaci zvolit
reagovat
Ma007
počet příspěvků193
datum registrace26.11.2013
Středa 27.01.2016 11:22, RE: mini mini.mini
nepřihlášený uživatel napsal:
Tak jsem se rozhodl pro Mini libi mi se mi nema to kazdej akorat nevim jakou motorizaci zvolit


čo najslabšiu, taká 1.6 atmo benzín bohato stačí. Vyberal by som relatívne mladé (do cca 8 rokov) a hlavne nebúrané auto, lebo bezpečnosť. A hlavne nebiť lenivý, debilný frajer a POUŽÍVAŤ bezpečnostné pásy.

V piatok mala manželka vážnu nehodu, keď oproti idúca vodička dostala mikrospánok a čelne to poslala proti mojej tehotnej žene. Rýchlosť oboch áut v dobe stretu bola cca 80 km/hod. Polovička si odopla pás, otvorila dvere, vystúpila, zavolala si záchranku,... Nič sa jej nestalo, rovnako tak bábetku (je v 6 mesiaci). Vozidlo P407.

Tak a teraz čo je lepšie, novšie, drahšie ale bezpečnejšie auto (nebavíme sa či nabúra, ale kedy), alebo hnilú herku na učenie, ktorá pôjde na vrakáč (rovnako ako nové auto), ale vystúpiš z neho po vlastných, bez škrabanca či zlomenín.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Středa 27.01.2016 13:02, RE: mini mini.mini
Ma007 napsal:
nepřihlášený uživatel napsal:
Tak jsem se rozhodl pro Mini libi mi se mi nema to kazdej akorat nevim jakou motorizaci zvolit
čo najslabšiu, taká 1.6 atmo benzín bohato stačí. Vyberal by som relatívne mladé (do cca 8 rokov) a hlavne nebúrané auto, lebo bezpečnosť. A hlavne nebiť lenivý, debilný frajer a POUŽÍVAŤ bezpečnostné pásy.V piatok mala manželka vážnu nehodu, keď oproti idúca vodička dostala mikrospánok a čelne to poslala proti mojej tehotnej žene. Rýchlosť oboch áut v dobe stretu bola cca 80 km/hod. Polovička si odopla pás, otvorila dvere, vystúpila, zavolala si záchranku,... Nič sa jej nestalo, rovnako tak bábetku (je v 6 mesiaci). Vozidlo P407. Tak a teraz čo je lepšie, novšie, drahšie ale bezpečnejšie auto (nebavíme sa či nabúra, ale kedy), alebo hnilú herku na učenie, ktorá pôjde na vrakáč (rovnako ako nové auto), ale vystúpiš z neho po vlastných, bez škrabanca či zlomenín.


Úplně bych tu asi nešířil, že náraz 2 aut v 80 km/h je bez následků. Crash testy se dělají v 64 km/h a navíc do deformovatelné překážky, takže to odpovídá nárazu stejně těžkých protijedoucích aut v 50 km/h (to je fakt a lze to dohledat na EuroNCAP, můžu poslat link). S roustoucí rychlostí roste energie auta a tím pádem následky nehody kvadraticky. Pokud by obě auta jela opravdu 80 km/h, tak by výsledek byl mnohem horší, za předpokladu že proti nejelo o půlku lehčí auto.

Manželka měla havárii v Yarisu r.v. 2008 (9 airbagů) s Octavií 1, trefili se na pravé rohy. Obě auta byly zničené podobně, obě totálky. Manželka kupodivu dopadla lépe. Pán v Octávii měl dost naražená žebra, protože Octavia 1 ještě neměla omezovač zátěže pásů (load limiter). Podle odhadu hasičů byla vzájemná rychlost v době nárazu cca 30 km/h. Kolik to bylo reálně nevím, spíš to bylo víc.

Nicméně tvrdit že náraz v moderním autě v rychlosti 80km/h je brnkačka je dost nebezpečné. Zvlášť když si to přečte mladej kluk, kterej se podle toho bude pak chovat. Stačí se podívat jak vypadají auta po nárazu v EuroNCAPu. A to se bavíme o reálné rychlosti jen 50 km/h. 80 km/h vzhledem ke kvadratickému růstu energie by bylo devastující.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.