0
zpět
 

diskuze k tématu: Bezpečná limuzína do 300.000 Kč

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, německá vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.02.2006 08:46, Volba auta
Můj názor na to je jednoznačný. Pokud bydlím na horách, a uvažuju ježdění po horách, nevybral bych si logicky velkou limuzínu! Pokud nechci offroada, tak např. Subaru Legacy- výkonný, bezpečný, spolehlivý, nejlepší 4x4. Tak jak radí redaktor.
I když z vlastní zkušenosti vím že po horách se s velkou limuzínou jet dá. (před X lety jsem měl BMW 535 E28 220 k) Samozřejmě, že jednou za víkend, jsem z města. Jezdit se dá všude a vším. Jen to chce najít ten správný cit.
Ale pokud ti jde o pasivní bezpečnost, nemusíš hned vybírat auta z vyšší třídy.Tyhle koráby za 300.000 maj už lecos za sebou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.02.2006 10:10, subaru
Jarm napsal:
Můj názor na to je jednoznačný. Pokud bydlím na horách, a uvažuju ježdění po horách, nevybral bych si logicky velkou limuzínu! Pokud nechci offroada, tak např. Subaru Legacy- výkonný, bezpečný, spolehlivý, nejlepší 4x4. Tak jak radí redaktor.
I když z vlastní zkušenosti vím že po horách se s velkou limuzínou jet dá. (před X lety jsem měl BMW 535 E28 220 k) Samozřejmě, že jednou za víkend, jsem z města. Jezdit se dá všude a vším. Jen to chce najít ten správný cit.
Ale pokud ti jde o pasivní bezpe...
souhlasim, subaru legacy do 300.000 bude v peknem stavu a jeste dlouho vydrzi. jedno doma mam a v zime jsem nemel problem, dostat se bez retezu na horskou chatu, kam osobaky nevyjeli ani s retezama. provozni naklady taky nejsou nejmensi, v porovnani s temi 3 auty jsou podle me ale furt levny. v crash testech melo myslim ****. jeste lepsi by byl ale subaru outback, kvuli zvysenemu podvozku a lepsi vybave. ja bych premyslel i nad volvo xc 70, taky velky tezky auto 4x4 a ma dobrej turbodiesl. ale k tomu by mel spis neco napsat pan redaktor.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.02.2006 10:34, A co takhle Subaru Forester
4x4, střední velikost a bezpečné taky bude
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.02.2006 10:55, RE: A co takhle Subaru Forester
Keri napsal:
4x4, střední velikost a bezpečné taky bude
u forestera mě vadí, že starší ročníky mají jen dva motory a to 2.0i (92 kW) což je podle mě na tak velký auto málo a pak 2.0 turbo (130 kW) a tam to dělá zase pěknej vítr v nádrži. proto mi přijde ideální legacy 2.5i (115 kW) nebo outback s tím samým motorem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.02.2006 10:56, RE: A co takhle Subaru Forester - oprava
pecka napsal:
u forestera mě vadí, že starší ročníky mají jen dva motory a to 2.0i (92 kW) což je podle mě na tak velký auto málo a pak 2.0 turbo (130 kW) a tam to dělá zase pěknej vítr v nádrži. proto mi přijde ideální legacy 2.5i (115 kW) nebo outback s tím samým motorem.
... vír v nádrži, samozřejmě
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.02.2006 11:03, BMW
Podivejte se na tipcars, je tam jedno BMW 730D, takze novy motor za 299 tis, prvni majitel, nehavarovano, servisni knizka, po velkem servisu za 70 tis, majitel uctama dolozi. Vybava tam je maximalni, doclea to stoji za premysleni, a spotreba taky nebude tak hrozna, 3,0D je uz velice povedeny.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.02.2006 11:06, RE: A co takhle Subaru Forester
Keri napsal:
4x4, střední velikost a bezpečné taky bude
fajn subaru není špatné ale bezpečností i jízdou jsou uvedené vozy úplně jinde, pokud jde o údržbu samozřejmě něco sežere ale zas tak bych se toho nebál vozy jsou hodně spolehlivé a už se v případě potřeby válí spousta věcí za pakatel na vrakovištích, u bmw 7 doporučuju verzi 735 nebo 740 případně 730d, u A8 rozhodně ne 2,5tdi ale spíš 3,7 nebo 4,2 V8....u mercedesu w140 bych se neobával žádného benzínového motoru -nejépe vychází výkonem a spotřebou S430
s mercedesem i bmw na sněhu jezdit jde bez problému, bmw je na tom o dost lépe s vyvážením a na sněhu jezdí dobře,A8 je na sněhu samo nejlepší, ale na jiném povrchu je bmw je rychlejší a ovladatelnější,mercedes zase nejpohodlnější sám mám 740i...a najel jsem již 90 000km, údržba stála 85000kč za 4 roky ježdění-počítám do toho pneu,olej,destičky apod takže žádná tragedie, některé díly jsou drahé jiné levné, spotřeba je dlouhodobě 13,4l/100 dá se jet i za 11 ale to je couračka, osmiválec umí papat i 20l ale to je závodění.
mamuta bych kvůli ceně dílů vynechal-je kultovní a drahý
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.02.2006 11:39, RE: A co takhle Subaru Forester
anonym napsal:
fajn subaru není špatné ale bezpečností i jízdou jsou uvedené vozy úplně jinde, pokud jde o údržbu samozřejmě něco sežere ale zas tak bych se toho nebál vozy jsou hodně spolehlivé a už se v případě potřeby válí spousta věcí za pakatel na vrakovištích, u bmw 7 doporučuju verzi 735 nebo 740 případně 730d, u A8 rozhodně ne 2,5tdi ale spíš 3,7 nebo 4,2 V8....u mercedesu w140 bych se neobával žádného benzínového motoru -nejépe vychází výkonem a spotřebou S430
s mercedesem i bmw na sněhu jezdit jde b...
Tak nevim, jestli se da souhlasit s tim, ze jizdou a bezpecnosti jsou vozy Subaru "za" uvedenými vozy...osobne s tim ostre nesouhlasim, vzdyt system AWD zarucuje X krat lepsi jizdni vlastnosti, nez tyto "duchodcove" a s tou bezpecnosti, taky si nejsem prilis jisty...ve prospech bmw a audi muze hrat snad jen celkova mnohem vyssi hmotnost, jinak...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.02.2006 11:56, Subaru
Z mého technického hlediska, nemohu jinak než souhlasit s autorem článku. Do hor jedině se Subaru :o)) Zdravím motoristy :o))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.02.2006 13:05, RE: A co takhle Subaru Forester
Franz napsal:
Tak nevim, jestli se da souhlasit s tim, ze jizdou a bezpecnosti jsou vozy Subaru "za" uvedenými vozy...osobne s tim ostre nesouhlasim, vzdyt system AWD zarucuje X krat lepsi jizdni vlastnosti, nez tyto "duchodcove" a s tou bezpecnosti, taky si nejsem prilis jisty...ve prospech bmw a audi muze hrat snad jen celkova mnohem vyssi hmotnost, jinak...
Souhlasim, ale zas je to tak jako vždycky. Jsou řidiči co si stále vybírají stejné značky aut, jen proto že si myslí že jsou IN, kultovní,atd bez toho aby se soustředili na jízdní vlastnosti aut, využití apod.Takže pohrdají např. Subarkům a jinýn non EU cars ikdyž mají lepší vlastnosti....
Já teda nevim, ale pokud majitel bydlí opravdu na horách (a to já si představuju nějaký barák v kopci u zasněžený cesty) tak si přece vyberu auto který patří na hory, néé! Mně osobně by se nechtělo "ničit" velký těžký koráby na těch dírách a zmrazkách, co jsou teď na horských silnicích.
Hold majitel chce velkej bourák, ale bojí se zimy protože bydlí na horách. Hlavně že chce ty "rádoby nejprestižnější" značky protože bude IN a nic jinýho nebrat, že? A auta do hor určená nechce. ....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.02.2006 16:36, Honza
Divím se, že ještě nikdo nezmínil Saab 9-5. Pokud jde o pasivní bezpečnost tak je to absolutní špička. Stejně tak větší Volva...Takové V70.... Provozní náklady budou jinde než u zmíněných luxusních velkých sedanů...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.02.2006 17:18, Volvo XC70
Co takhle tohle volvo.....To bude jistě bezpečný a do hor ideální...Akorát se dají asi hůř sehnat. Tady na tipcarsu mají pod 300000 jenom jedno
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.02.2006 17:29, RE: Volvo XC70
PePe napsal:
Co takhle tohle volvo.....To bude jistě bezpečný a do hor ideální...Akorát se dají asi hůř sehnat. Tady na tipcarsu mají pod 300000 jenom jedno
nebo SUV Suzuki Grand Vitara, bezpečné, spolehlivé, velmi dobrá průchodnost terénem, nízká cena ojetých aut
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.02.2006 22:11, RE: Volvo XC70
zaba napsal:
nebo SUV Suzuki Grand Vitara, bezpečné, spolehlivé, velmi dobrá průchodnost terénem, nízká cena ojetých aut
:o))) taky dobry ... od MB, Audi a BMW jsme se dostali k subaru, za lepsi variantu povazuji jeste ty Volva a Saaby, ale postavit vedle toho vseho kostitras Suzuki - to je tedy opravdu nazor. Nic ve zlem, ale Vitara je malinky subtilni off-road, autor dotazu chtel auto velke a pochybuji, ze bydli tak moc v horach, aby potreboval off-road. Subaru bylo dobre, osobne se priklanim k Volvu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 03.02.2006 22:21, RE: BMW
Martin napsal:
Podivejte se na tipcars, je tam jedno BMW 730D, takze novy motor za 299 tis, prvni majitel, nehavarovano, servisni knizka, po velkem servisu za 70 tis, majitel uctama dolozi. Vybava tam je maximalni, doclea to stoji za premysleni, a spotreba taky nebude tak hrozna, 3,0D je uz velice povedeny.
Jenze uz ma za sebou 290 tkm A nerikejte mi, ze to NIC neni
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 04.02.2006 12:34, RE: BMW
AnderN napsal:
Jenze uz ma za sebou 290 tkm A nerikejte mi, ze to NIC neni
no já vlastním 5let starou A8 s najetými 310 000km, bydlím u rokytnice n.jiz....měl jsem jak A4ku, tak Subaru Legacy... nechápu jak můžete tak opěvovat subaru-ano ve sněhu jezdí velmi slušně,ačkoliv dle mého A4 jezdila mnohem lépe, ale ve všech ostatních oblastech je totálně mimo, pohodlí,rychlost a bezpečnost A8miček,7mičkových bmw ,Ska...to jsou hodnoty pro subaru naprosto nedosažitelné, nemluvě o tom že A8 4,2 jezdí řekněme o 3 litry na sto dráž s o 150koní větším výkonem...než to subaru které je schopné právě spíš na sněhu, po suché nebo mokré silnici neujede ani jednomu ze zmíněných vozů, na sněhu je logicky zadokolka hořší než 4x4 ale dá se s nimy jezdit bez větších problémů,pokud nechci zajet do 30cm vrstvy sněhu. Hodnotit subaru ve srovnání s těmito limuzínami je fakt trochu mimo, neříkám že je špatné to rozhodně ne ale srovnání v pohodlí rychlosti a bezpečnosti nesnese, jediné čím může stačit je podvozek v zatáčkách jinde ne. Údržba A8 je samozřejmě dražší ale počítejte tak 35 000kč ročně včetně pneu a olejů atd. je to náročnější ale nabízí hodně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 04.02.2006 12:40, RE: BMW
anonym napsal:
no já vlastním 5let starou A8 s najetými 310 000km, bydlím u rokytnice n.jiz....měl jsem jak A4ku, tak Subaru Legacy... nechápu jak můžete tak opěvovat subaru-ano ve sněhu jezdí velmi slušně,ačkoliv dle mého A4 jezdila mnohem lépe, ale ve všech ostatních oblastech je totálně mimo, pohodlí,rychlost a bezpečnost A8miček,7mičkových bmw ,Ska...to jsou hodnoty pro subaru naprosto nedosažitelné, nemluvě o tom že A8 4,2 jezdí řekněme o 3 litry na sto dráž s o 150koní větším výkonem...než to subaru kter...
no to snad není pravda. Subaru jsou vynikající vozy ale srovnávat s limuzínami to je nesmysl, kdo někdy zkusil obojí ví že tyto limuzíny jsou pohodlné rychlé stabilní a bezpečné, subaru jsou jen podvozkově dost rychlá a dobře jezdí v horších podmínkách kde žerou jak tank ale pohodlí to snad ne.... v horách nebydlím, jezdím tam ale každý víkend, jezdím třetím rokem na 735i a vyjel jsem zatím všude-jezdím do pustin a vilémova (okolí tanvaldu) samozřejmě 4kola je 4 kola ale strašit u tohoto příspěvku se subaru??? nechte toho subaru je pracant,docela spolehlivý a má i velmi dobrý jízdní vlastnosti ale s tímhle se to srovnat nedá-7mička je velmi rychlá ( v táhlých a středně dlouhých zatáčkách) v krátkých je lepší subaru ale v ostatních hlediscích je to out.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 04.02.2006 13:52, RE: BMW
anonym napsal:
no to snad není pravda. Subaru jsou vynikající vozy ale srovnávat s limuzínami to je nesmysl, kdo někdy zkusil obojí ví že tyto limuzíny jsou pohodlné rychlé stabilní a bezpečné, subaru jsou jen podvozkově dost rychlá a dobře jezdí v horších podmínkách kde žerou jak tank ale pohodlí to snad ne.... v horách nebydlím, jezdím tam ale každý víkend, jezdím třetím rokem na 735i a vyjel jsem zatím všude-jezdím do pustin a vilémova (okolí tanvaldu) samozřejmě 4kola je 4 kola ale strašit u tohoto příspěv...
samozřejmě to by bylo aby nebylo subaru je nejlepší a fertik a to vždy a fšude. tohle může napsat jen blbec a nebo člověk který jen teoretizuje a v žádném autě neseděl. Subaru jsou vynikající auta ale osobně se mi na sněhu taky daleko lépe jezdilo se starou A4kou a co se týká kombinace rychlosti a pohodlí tak si subaru s žádným modelem ani neškrtne a co se týká spotřeby tak 2,5 boxer bude žrát to samý co 4 litr bmw, do danýho prostředí bych volil A8 všude jinde 7mu, mercedes je vynikající ale díly na mamuta zaplatí málo kdo
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 05.02.2006 13:26, RE: BMW
AnderN napsal:
Jenze uz ma za sebou 290 tkm A nerikejte mi, ze to NIC neni
znamy z rodiny ma 735i (je to ale E32) co ma najazdene cca 570000km a zatial bez problemov.olej to vobec nezere.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 05.02.2006 20:43, RE: BMW
anonym napsal:
znamy z rodiny ma 735i (je to ale E32) co ma najazdene cca 570000km a zatial bez problemov.olej to vobec nezere.
3,5 R6 byl celkem užranej motor ( svižnej průměr 13l a 155kw) nicméně totálně neprůstřelnej,spolehlivej a tahoun, osmiválce od M60 nahoru jsou taky neskutečný držáky
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.