0
zpět
 

diskuze k tématu: BMW řady 5 (E39)

kategorie zařazení tématu: poradna, servisní náklady, technické dotazy, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.11.2007 15:54,
anonym napsal:
BMW E 39 mohu jen doporucit sam vlastnim 528i a je to paradni svezeni spotreba na dalky se da uhlidat kolen 7.8l na okreskach jezdim vetsinou za 9-10l. je to baječné svezení. Zdenal
Chci se zeptat jaky motorovy olej je doporuceny vyrobcem do bmw? A ještě jedna otazka mam problem s ventylatorem nefunguje muze mi nekdo poradit jak se da zjistic co tomu muze byt nebo pripadne jak postupovat pri demontazi toho ventylatoru? dik bruno
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.11.2007 16:07, RE: už zase
anonym napsal:
nebyl by to pan Oborník aby si neodpustil poznámky o nepružnosti BMW ale jinak souhlas
Chápu, že moje neustálé narážení na mizernou pružnost některých bavorských motorů působí zaujatě, ale není tomu tak. Nemusíte v tom hledat nějaké spiknutí, berte to pouze jen jako informaci. Vždyť i samotný výrobce z toho byl zoufalý, a pokoušel se to změnit čtyřventilovou technikou a proměnným časováním ventilů. Jestli se mu to podařilo, to nechť si zodpoví každý sám dle svých nároků a očekávání.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.11.2007 16:16, RE: Třílitr benzin
anonym napsal:
Je pravda,že v Combi vzadu sedadla BÍDA,limuzína je má lepší,co se dá dělat,každý auto má něco!!!nejlepší je Fóbie HTP ta je pohodlná všude A a ten motor prostě PARÁDA!!!
Už jsem myslel že tu dnes HTP nikdo nezmíní.Jsi prrvní,gratuluji vyhrráváš titul - uterní blbeček
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.11.2007 19:04, RE: Třílitr benzin
anonym napsal:
Už jsem myslel že tu dnes HTP nikdo nezmíní.Jsi prrvní,gratuluji vyhrráváš titul - uterní blbeček
a dělá se BMW i s HTP???
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.11.2007 19:21, RE: Třílitr benzin
anonym napsal:
Je pravda,že v Combi vzadu sedadla BÍDA,limuzína je má lepší,co se dá dělat,každý auto má něco!!!nejlepší je Fóbie HTP ta je pohodlná všude A a ten motor prostě PARÁDA!!!
Kup Fabia HTP, kam se hrabe e 39 fakt!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.11.2007 19:24, RE: koupě
anonym napsal:
Chci se zeptat jaky motorovy olej je doporuceny vyrobcem do bmw? A ještě jedna otazka mam problem s ventylatorem nefunguje muze mi nekdo poradit jak se da zjistic co tomu muze byt nebo pripadne jak postupovat pri demontazi toho ventylatoru? dik bruno
prej když se podrží nulovač ujetých km,stlačí plný plyn a klíček v zapalování dá do předstartovní polohy tak se na displeji vypíše skutečný stav ujetých km,servisní interval,max.jetá rychlost s vozem....a snad ještě něco... tak jestli by to tady mohl někdo s majitelů BMW potvrdít či vyvrátit ,případně kterých modelů se to týká...
......jen pro ty,co chtějí kupovat.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.11.2007 20:08, RE: koupě
olda napsal:
prej když se podrží nulovač ujetých km,stlačí plný plyn a klíček v zapalování dá do předstartovní polohy tak se na displeji vypíše skutečný stav ujetých km,servisní interval,max.jetá rychlost s vozem....a snad ještě něco... tak jestli by to tady mohl někdo s majitelů BMW potvrdít či vyvrátit ,případně kterých modelů se to týká...
......jen pro ty,co chtějí kupovat.....
Mhmm, tak to je dobrá píčovina!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.11.2007 20:18, RE: Třílitr benzin
anonym napsal:
Sedacky jsou spatne ve vsech Fordech. Uzky sedak , nulova podpera zad, proste klasicky Ford. Pokud chces dlouhy sedak, staci poridit sportsitze do E39 a ma clovek "vytahovaci podkolenky" na slusnou delku. U BMW si kvuli kvalitnim sedackam clovek nemusi porizovat sportovni verzi (BMW zadne jine nedela), STckovych Fordu je velmi malo a za vyrazne vice penez nez standardni modely, takze jako priplatek za pouzitelne sedacky dost krusny.
Co se tyce prostoru tak hlavnim problemem Mondea je nedosta...
O čem se to hádáte? Oba ty křápy jsou příšerně nepohodlné, běžte si sednout do Volva
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.11.2007 20:39, RE: koupě
anonym napsal:
Mhmm, tak to je dobrá píčovina!!!
minulý týden jsem se rozhodoval mezi BMW 5 a Fabii HTP, když jsem oba dva vozy zkoušel, musím uznat ,že BMW má sice daleko vyšší maximálku, ale ten zátah od spoda prostě nenahradíš, takže Fobie pro mě byla jasnou volbou, je to sice ta slabší verze 40 KW, ale věřte nebo ne, je to prostě dělo a v klidu jsem ve městě včera předjel i Lamborghini, takže velký dělo za slušný peníz
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.11.2007 21:23, RE: koupě
anonym napsal:
minulý týden jsem se rozhodoval mezi BMW 5 a Fabii HTP, když jsem oba dva vozy zkoušel, musím uznat ,že BMW má sice daleko vyšší maximálku, ale ten zátah od spoda prostě nenahradíš, takže Fobie pro mě byla jasnou volbou, je to sice ta slabší verze 40 KW, ale věřte nebo ne, je to prostě dělo a v klidu jsem ve městě včera předjel i Lamborghini, takže velký dělo za slušný peníz
ty jsi ale vůl
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.11.2007 21:58, RE: koupě
olda napsal:
prej když se podrží nulovač ujetých km,stlačí plný plyn a klíček v zapalování dá do předstartovní polohy tak se na displeji vypíše skutečný stav ujetých km,servisní interval,max.jetá rychlost s vozem....a snad ještě něco... tak jestli by to tady mohl někdo s majitelů BMW potvrdít či vyvrátit ,případně kterých modelů se to týká...
......jen pro ty,co chtějí kupovat.....
jj, funguje to, musíš ale mít ještě zatáhlou ručku, puštěné blinkry, otevřené všechny dveře a nasazenou masku fantomase
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.11.2007 22:00, RE: Třílitr benzin
anonym napsal:
Sedacky jsou spatne ve vsech Fordech. Uzky sedak , nulova podpera zad, proste klasicky Ford. Pokud chces dlouhy sedak, staci poridit sportsitze do E39 a ma clovek "vytahovaci podkolenky" na slusnou delku. U BMW si kvuli kvalitnim sedackam clovek nemusi porizovat sportovni verzi (BMW zadne jine nedela), STckovych Fordu je velmi malo a za vyrazne vice penez nez standardni modely, takze jako priplatek za pouzitelne sedacky dost krusny.
Co se tyce prostoru tak hlavnim problemem Mondea je nedosta...
"Co se tyce prostoru tak hlavnim problemem Mondea je nedostatecna sirka (mimochodem uzsi nez u Focusu II)."

Nikdy jsem neslysel, ze by si nekdo na sirku Mondea stezoval. Az ted:)
Focus II je asi nejsirsi auto ve sve tride. Pokud ses na nej nekdy dival, tak kabina vypada jako bublina na niz je napasovany smesne maly predek.
Mondeo ma o 3cm mensi sirku interieru nez BMW, coz je skutecne propastny rozdil..Co takhle prostor pro nohy zadnich cestujicich??
Me osobne vic znervoznuji kolena tlacici do zad, nez 15mm mensi sirky..

Volvo (V70) je velmi pohodlne, ale vzadu je malo mista, rizeni je gumove, zavazadelnik melky a delal se jen petikvalt (do 2005, pak je to cenove vazne jinde)
Bavime se o autech, ktera k sobe maji blizko jizdnimi vlastostmi a cenou.
Tam Volvo bohuzel nepatri.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.11.2007 22:10, D-FENS komentáře jedou dál !!
http://dfens.cholerik.cz
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.11.2007 22:28, RE: koupě
anonym napsal:
jj, funguje to, musíš ale mít ještě zatáhlou ručku, puštěné blinkry, otevřené všechny dveře a nasazenou masku fantomase
hmm,no asi joo. Nicméně u forda to funguje (s EEC V). Ani nemusíš šlapat na ten plyn, mět ucpanej nos, nebo prst v pr...., či jiné šaškárny...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.11.2007 23:49, Jedině HTP
Nejlepší je HTP, nepřekonatelný brko.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 14.11.2007 00:42, RE: koupě
olda napsal:
prej když se podrží nulovač ujetých km,stlačí plný plyn a klíček v zapalování dá do předstartovní polohy tak se na displeji vypíše skutečný stav ujetých km,servisní interval,max.jetá rychlost s vozem....a snad ještě něco... tak jestli by to tady mohl někdo s majitelů BMW potvrdít či vyvrátit ,případně kterých modelů se to týká...
......jen pro ty,co chtějí kupovat.....
Podivej se tady: http://www.lanciaklub.cz/forum/viewtopic.php?t=5739&highlight=bmw

Pry to funguje naprosto spolehlive, na tom odkazu je presny navod, staci si to tema projit...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 14.11.2007 02:45, konečně přijatelné auto
Do 2500ccm? Zbytečně tomu moc přistřihuješ křídla. Dej si vstupní podmínku první majitel a ok stav, tím ušetříš daleko víc než pár cenťákama zdvihu. Slušně vypadající výkon na papíře ještě nemusí být slušný v praxi. Benál 528 bych volil jako vyvážený kompromis pro běžného klidného řidiče, tedy tebe . ...Jinak proč by proboha nebylo pro českého řidiče??? Co to je za myšlení! To mají češi jezdit v levičáckých plečkách? Ne E39 je úplně normální běžné auto. A mimochodem docela dobré. Že jdou díly dražší jj, ale zas se potřebují méně často. Prostě lepší opravovat e39 jednou za dva roky za 40tis, než malé tuzemské co půl roku za 10tis. Tím opravdu nic neušetříš a kvalitní auto ti v součtu vyjde klidně i levněji. A že to sežere o 1-2 litry víc neva, za ten celkový pocit to stojí, s těmi rozumnými auty se fakt jezdí jinak. Ten Monďas má sice slušné jízdní vlastnosti ve vyšších rychlostech (oktávka je proti němu vyloženě nestabilní), nicméně to bmw je přecejen celkově výš. U takových aut se tomu říká láska na druhý pohled, tu oceníš spíš časem. Garantuju ti že když s ním budeš půl roku jezdit a pak si sedneš do Monďase, tak budeš rád ž jsi tak koupil, byť na začátku ti to připadalo podobné. V německu je e39 jako máku, kombíků dokonce 2x tolik, tak není bodhá abys na slušnou nenatrefil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 14.11.2007 17:47, RE: koupě
Miky napsal:
Podivej se tady: http://www.lanciaklub.cz/forum/viewtopic.php?t=5739&highlight=bmw

Pry to funguje naprosto spolehlive, na tom odkazu je presny navod, staci si to tema projit...
..no, tam jsem na to kápnul, středem jejich zájmů je však kappa.
a tady zřejmě většina expertů zná Báwo tak akorát z okénka autobusu :)
no nic no...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 14.11.2007 20:01, RE: jo
edmund napsal:
Ačkoli, a možná právě proto, že mám k BMW spoustu výhrad týkajících se jeho nákladnosti, musím souhlasit přesně s poslední větou.

A co se týká třílitru, tak ten konkrétně jsem měl a zase takový zázrak to tedy nebyl.
Není třílitr jako třílitr. Ten třílitr co vyhrával motor roku byl Mkovej. Do normálních aut se davá normální verze co má za úkol dovézt Helmut do práce a zpět. A ta má s //M společný akorád počet válců
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 14.11.2007 22:49, RE: jo
anonym napsal:
Není třílitr jako třílitr. Ten třílitr co vyhrával motor roku byl Mkovej. Do normálních aut se davá normální verze co má za úkol dovézt Helmut do práce a zpět. A ta má s //M společný akorád počet válců
Nemáš pravdu, nebyl to jenom Mkovej.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.