0
zpět
 

diskuze k tématu: Pro radost z řízení Alfu, BMW nebo Audi?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, technické dotazy, německá vozidla, německá vozidla, italská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 10.08.2010 18:41, rada
mibfox to Tomi: 3.0D 142kw jsem měl, jelo to krásně, ale radost z jízdy? Když BMW, tak 3.0i, lépe něco s 8 hrnci.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 10.08.2010 19:23, rada
Alfa Romeo 159 a odvozené řad je již úplně jiná Alfa, než minulé, poměrně dosti poruchové generace. Je velmi dobře vyrobená, pevná a trvanlivá. Krásně se řídí, má nádherný interiér, hezky voní (uvnitř:) a má duši...pohon všech kol je trvalý s mezinápravovým diferenciálem TORSEN. Všem radilům, kteří současnou Alfu neznají, bych doporučoval, aby si auto důkladně prohlédli a vyzkoušeli a jen hloupě neopakovali co všichni říkají. Je to stejné klišé, jako dříve používané rčení "japonec nakonec". Přitom japonská auta (vyrobená v Japonsku) jsou ze současné produkce nejspolehlivější a nejtrvanlivější. Nevěřte pomluvám, sočasná Alfa není o nic víc poruchovější než tolik obdivované AUDI. A jak by vlastně mohla být, je složená ze součástek evropských dodavatelů automobilových komponentů. A na závěr zkušenost z praxe, ne pouhé teoretizování "znalců": ve firmě máme Alfu 159 i AUDI ALLROAD. U Alfy za 3 roky provozu a 100 tis. najetých km jediná závada - přestalo fungovat elektrické střešní okno (výměna v záruce) - dodavatelem je WEBASTO - MADE IN GERMANY....AUDI se při najetí cca 60 tis. km zastavilo uprostřed rušné pražské křižovatky s nefunkčním čerpadlem...bohužel již po záruce...výměna v autorizovaném servisu cca 90 tis Kč...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 10.08.2010 22:06, rada
peoč bych byl nenálek nebo vtipálek krom imprezy má myslim i forest haldex nebo mi chcete nakukat že má třeba outlender mezinápravový diferák? to asi ne. co se táče současné alfy tak opravdu nevím ale mě y asi nepřemluvili, BMW 3.0D jsem jezdil v 530D r.v.2002 v manuálu a 2008 v automatu, 3.0 r.v. 2006 v A6ce určitě jelo líp a líp řadil automat takže ych neřek že na BMW nikdo nemá, co je pravda tak že ta starší BMW jezdila za hubičku to nověší mělo spotřebu o cca 1,5 litru větší.BMW má moc hezký design zvenku ale ten interier vzdycky zkurví :( benznín od hondy taky ebude špatná volba ale ta zábaa v hondě nevim nevim
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 10.08.2010 22:09, rada
bmw mam a nejsem spokojen, je celkem problem sehnat i dobry servis, audi mame ve firme a a6 3.0tdi uz mela 2x ridici jednotku +1xporucha klimy, motorove fajn ale alfa je lakava,ale asi bych jeste zkusil neco vymyslet dalsiho..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 10.08.2010 23:11, rada
Valhoha: 650i
Q: auto co snese 800 tisíc? Ředitel olomoucké Mazdy měl jako svůj vůz Mazdu 626, a nalítal na ní 700 tisíc. Japonci ji od něho chtěli odkoupit zpátky do Hiroshimy do nějakého muzea. Samozřejmě s původním motorem. Sám jsem to auto měl a je to držák.
SupermanXXX - chlapče tys to zazdil po tom cos předvedl minulý týden takový propadák
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.08.2010 06:46, rada
Reno: byl bys tak laskavej a poslal mi tvé stručné dojmy (hlavně jízdní vlastnosti) z 650i do mailu? CHtěl bych info od někoho s delší zkušeností a ne si o tom dělat obrázek někde po 5minutové projíždce v bazaru.
Chtěl bych z jara kupovat pravděpodobně 550i (i když tajně koukám po M5 ale to nesmim říct doma) Když si najdeš chvilku uděláš mi radost.
jc0001@volny.cz
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.08.2010 07:23, rada
Subaru: Proč pleteš Forestera (Subaru) a Outlander (Mitsubishi) dohromady, když ho vyrábí různé automobilky? U Subaru měl viskospojku jen nejmenší Justy odborníku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.08.2010 08:30, rada
To Reno:
Nechci být škarohlíd, ale SupermanXXX se vlastně moc nepředved, když začlo jít do tuhýho a měl se postavit tváří v tvář, tak se vymluvil na bodový systém...
Nevím jak Vám, ale mně to přišlo dětinské.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.08.2010 09:31, rada
No myslím, že se nevymluvil,konec konců z toho videa šlo docela vidět, že ten passat slušně zatahoval, ale to je jedno...
Valnoha: ještě toho o tom autě moc nevím, jen to, že je to dost velká kráva na okresky a váha je tam cítit, úplně sportovní svezení to nebude... M5/M6 jsem nechtěl kvůli SMG... trošku lituju, že jsem za stejné peníze nevzal M3 s dvouspojkou...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.08.2010 09:42, rada
za 350 to bude tak rok 2003, nebo pretoceny 2004 a bourane 2005, radsi bych si 100 na ty auta pridal..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.08.2010 10:22, rada
Reno: co udělat recenzi na 650i? časem až budeš mít víc zkušeností, rád bych si přečetl info o netradičním autě + mrkl na fotky. Tady nebo lépe na auto.cz v sekci moje.auto, taky tam mám Hondu...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.08.2010 10:34, rada
Ono je to trošku dilema. Na novou M5 nemám abych oslovil prodejce o testovací jízdy a vpřípadě ojetiny nikdo není takovej blázen aby jí třeba na dvě hodiny půjčil aby si člověk zkusil do čeho jde. Nejsem typ člověka kterej by si něco koupil a za měsiíc zjistil že šlápnul vedle a zase toho zbavoval. Proto se snažím delší dobu dopředu sondovat. Proč ne SMG? 650i máš manuál nebo automat?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.08.2010 11:07, rada
SMG je nejhorší převodovka co může být, proto už se od ní ustupuje. Nemá ji M3 nebude ji mít ani nová M5. Kdyby byla M5 v manuálu, neměl bych s tíím problém, ale sledoval jsem 3 roky mobile.de jestli ji někdo nepřiveze z US a nebyla.
SMG není problém třikrát měnit do sto tisíc km..
650i má klasický automat s pádlama na volantu. Řadí dobře a není poruchová. Recenzi chystám, na moje.auto už jsem předtím jednu měl, jen čekám, až to chvilku pojezdím, přijde mi hloupé psát recenzi o autě, co mám měsíc a půl...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.08.2010 11:54, rada
ja by som bral tu Alfu, pretoze vsetky tri vozy su na figu z pohladu investicie a ked uz blbost tak riadnu. Ta Alfa bude mat urcite najlepsi zvuk, je to patvalec a ten talian vzdy vedel. Dalej nevidim dovod preco by ta Alfa mala byt horsia ako Audi ci Bmw. Urcite je to originalnejsi vyber ako... Skratka patvalec poskytne vacsiu radost z jazdy ako ususlane sestvalce
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.08.2010 11:57, rada
)) srovnávat zvuk u dieselů - co tak tam dát ještě laděnou koncovku?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.08.2010 12:07, rada
Alfa: asi na tom něco bude. Podle toho kolik jezdí HáTéPéček, tak je asi opravdu lepší mít o jeden válec míň než víc.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.08.2010 12:15, rada
SupermanXXX: Cituji ze Subaru:"Už řadu let je cílený vývoj „Symmetrical AWD“ i nových technologií hlavní hybnou silou Subaru. Příčinou je snaha Subaru navrátit se zpátky ke kořenům – k výrobě automobilů, jejichž řízení si může užívat stále více a více lidí díky naprosté spolehlivosti řízení. Tato dokonalá auta pak každého majitele odmění výjimečným celkovým provedením, které přesně vyplní řidičova přání. Subaru začalo s výrobou pohonu na všechna čtyři kola v roce 1972. Od té doby přišlo s řadou technologických průlomů a každý z nich přispěl ke zdokonalení a vylepšení jedinečného Symmetrical AWD systému, který neustále přizpůsobuje distribuci točivého momentu na jednotlivá kola. "
Takže začni googlit ty odborníku. Systém AWD se STÁLÁ 4x4. Viz www.subaru.cz
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.08.2010 12:19, rada
to je reklamní článek, už z toho odkazu co sem Superman hodil je zřejmé, že ne všechny modely Subaru mají 50:50 tudíž ne symmetrical AWD
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.08.2010 12:23, rada
SupermanXXX: Tady si přečti, co a jak. http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?f=815&t=1084763&all=1
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 11.08.2010 12:52, rada
přidám ještě jeden odkaz, kde je to napsáno zcela laicky, tak, že to pochopí i supermani, snad......http://www.subaruclub.cz/article_detail.php?id=28&lang=cze
reagovat
  1 2 3 4 ... 6




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.