0
zpět
 

diskuze k tématu: Pro radost z řízení Alfu, BMW nebo Audi?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, technické dotazy, německá vozidla, německá vozidla, italská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 09.08.2010 20:56, rada
zdravím! jak slyším,že chce někdo 4kolku,a myslí opravdovou 4kolku,tak ať zkusí nejdřív SUBARU impreza. nejlépe s turbem. Kdo jednou zkusil-už nechce jináč....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 09.08.2010 21:20, rada
Hrop:
tak nemusí to být ani WRX či dokonce STI, ale když pojedeš na hraně s Legacy s 2,0R, tak budeš mít taky mokrý trenky. Zábava se nechytá na dálnici v přímce při 2 kilech za hodinu, ale např. při jízdě na Červeňák na 2-3 a davaj. A jsem si jist, že moc málo z nás, kdo sem píši, tohle dá se 1660 koňm ana hraně. Věř, že těch 121kW v Legacy stačí na to, abys měl mnohdy hnědý kaliko
Jinak Subaru neradit - není tu v oblibě Radit radši přetáčivou A4 s lehkým čumákem s 3l ropákem a nejlíp jen jako RWD
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 09.08.2010 22:02, rada
Zdeny60 ze subaru jedině imprezu zbytek má haldex a jestli je A4 přetáčivá, má lehkej čumák (když píšeš o 6válci v dehtu) a ještě to má být RWD tak to zavolej do německa ať ti udělaj prototyp páč sem ještě RWD audi neviděl :) pán si myslím bere tu radost z jízdy trochu jinak a tak doporučuju kilo připlatit a koupit A6 3.0 TDI quattro nebo v druhé řadě to BMW, kolem alfy chodit obloukem..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 09.08.2010 22:43, rada
Alfonse nebrat, BMW 330xd nebo 530xd, ale sportovnejsi je ta "3" jsou spolehlivy, nikdo nema takovy pomer obsah a vykon. Ja bych spis bral "zadek" protoze je s nim vetsi sranda, ale kdyz nekdo holduje 4x4 proc ne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 10.08.2010 07:06, rada
Superman:
to první joke. Parodie na zábavné auto = Audi A4 3,0D FWD.
A haldex? SUbaru? nemyslíš to vážně, že ne?
Tak tedy dobře: silní zábavné auto pro rodinu: Legacy Spec.B (převodovka STI, motor 180kW, 6-ti válec, prosotoru dost). Stačí? Ceny o kus menší, než u BMW či AUdi. Na rozdíl od dýzlu tyhkle motory přežijí i rok 2020
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 10.08.2010 07:07, rada
Jo, sranda nastvává hlavně v zimě. To vidím každý rok u nás v Jeseníkách a divím se, proč některý paka sem jezděj, když má na BMW, ale ne na řetězy
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 10.08.2010 08:25, rada
nedávno jsem si pořídil po třech letech s různými dieselovými 4x4 benzínový zadohrab, pětilitr a pochopil jsem, co je to radost z řízení. Kombinovaná spotřeba sice 13, ale odpustili jsme si
Ale v zimě bude veselo.
Každopádně, dieselová 4x4 s automatem a v kombajnu, to je rozumná volba pro otce od rodiny, ale radost z řízení nepřinese, i když to jede velmi slušně - rovně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 10.08.2010 08:52, rada
každopádně z těch tří jmenovaných BMW. AUdi má tupé řízení (a vždycky mít bude) a Alfa není myslím stálá čtyřkolka? tady se mohu mýlit, každopádně Alfa je nespolehlivá a ani ten výkon nebude nic moc myslím u téhle motorizace.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 10.08.2010 08:52, rada
musím souhlasit,že radosti s těmito auty moc neužiješ. Jedině,že pro tebe znamená radost z řízení,že v akceleraci resp. pružném zrychlení uděláš kde koho a pěkně tě to chvíli tlačí do sedačky. Není to na škodu, je to i bezpečné, dobrá trakce, v automatu bych to dal i manželce.
Každý zde píše jen názory co si myslí, většina z nic v žádném z těch aut ani neseděla. Je to klišé, ale projeď se každým z nich, nic lepšího udělat nemůžeš.
pro mibfoxe: nikdo nema takovy pomer obsah a vykon jako BMW.
Chlapče máš mezery, Honda přeskočila všechny i BMW o 15-20let viz 1,6 118kw, 1,8 124kw, 1,8 140kw, 2,3 156kw, vše bez turba samozřejmě, bavíme se o Hondě.
Nakonec i Accord 2,4 140kw je nadprůměrný, prakticky je to 2,3 obsah a na rok 2003 kdy byl uveden to byl opět silnější motor než dělala většina běžné stejnoobjemové konfekce.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 10.08.2010 09:08, rada
Reno: Co si koupil? 550i?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 10.08.2010 13:30, rada
Dobrý den, pane Valnoha, nějakou chvíli pročítám diskuse tady na Tipkárách a řekl bych že v autech už asi nějaký ten pátek děláte. Chtěl bych se Vás zeptat, sice trochu mimo tuto diskusi, ale v jedné z předešlých diskusí jste se zmínil o autě které zvládlo celkem bez problémů cca přes 800 tis. km. Bylo by možné říci co to bylo za auto a specifika(motor, palivo, převodovka, karoserie) Předem díky a přeji mnoho motoristických zážitků. S pozdravem Ráďa
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 10.08.2010 13:35, rada
Ráďo, v autech nedělám, jen se o ně zajímám a vševěd nejsem. O žádném takovém autě jsem tu nepsal já. Asi někdo jiný.
Ale zrovna minulý týden jsem narazil na američana který vlastní cca 35 let nějaké volvo kupé se kterým na původním motoru najel 2,5 milionu km. (snad jsem si to dobře zapamatoval)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 10.08.2010 14:36, rada
To:Valnoha diky za odpoved, tak jste to asi nebyl vy, nemuzu to ted najit. Mel bych jeste nekolik dotazu: Dohadujeme se se znamym jaka je realna spotreba po meste u Bmw e39 520i rv.1996? Co muze byt pricinou nezamknuti zadnich pravych dveri u mondea 2 rv.2001, pri dvojitem zamknuti vse funguje. pry mikrospinac zamku? A jake auto nejlepsi volba: limuzina premiovych znacek? no asi ne. nebo novejsi koncernove auto? asi taky ne. 3f fiat ford francouzi? no nevim slysel jsem hodne, ford mozna. japonec az na konec? japoncu bych se asi nebal, ale vyssi cena. co zbylo? volvo? drahe. korejce nechci. vse za do 150 tis kc, poradte. Diky
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 10.08.2010 15:27, rada
Pán SUPERMAN XXX je asi dost veliký ftipálek nebo neználek
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 10.08.2010 15:56, rada
Dobrý den, Tak to jedině Fabii Combi 1.9 SDI. Jako mám já....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 10.08.2010 16:18, rada
To Ráďa:
Za 150 tisíc asi to Mondeo - bude nejmladší a má celkem dobré reference. Chtěl jsem dát tip, ale auto už je pryč, což jsem v podstatě očekával. Nezamyká opravdu kvůli mikrospínači. Mně to dělá bohužel taky, jak se ochladí pod 5 °C, tak to začíná zlobit. Částečná pomoc je prostříkat WD-čkem přímo zámek z boku dveří, to mi docela pomohlo. Celý léto to chodí, ale s podzimem to začne, je to drobnost, ale otravuje to. Až se naštvu tak to buď vyčistím nebo nechám vyčistit. Apropos je to celkem radost řídit, když se do toho pořídí 6-ti válec. Naftu za 150 tisíc nedoporučím, leda od prověřeného pečlivého majitele.
U japonců to taky nebude krok vedle, ale zase 150 tisíc je málo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 10.08.2010 16:34, rada
Za 150.000kč Mazdu 626 velice zachovalou je možné sehnat a myslím, že je to velmi spolehlivý, komfortní vůz.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 10.08.2010 16:56, rada
Pokud se mohu zúčastnit hodnocení či rady, tak z né strany mám osobní zkušenosti s Audi a Alfou.BMW májí mí známí, ale pokud mám reprodukovat jeji zkušenosti, jsou rozličné.Záleží na případu, ale vcelku převládají ty kladné do té doby, něž navštíví servis, ale dle Vašeho zvoleného výběru to u těch ostatních značek bude podobné.Do Alfy bych určitě nešel i přes malýn nájezd km a nížší cenu, pokud ovšem neupřednostníte srdce před rozumem. To zjistíte v okamžiku návštěvy v servise a nebo při prodeji vozu.Osobně bych se přiklonil k Audi A6 3.0 V 6 nafta i přesto, že u posledních modelů od 2004-5 se vyskytovaly častěji závady než u předchozích modelů.Nejlépe tak rok výroby 2005-2007 s nájezdem okolo 100 až 150 t.km. Připlatil bych si tak asi 50t. , tedy celkem dal za vůz asi okolo 400 t. Kč,- a jel si ho vybrat do německa.Vynaložené úsilí a finance se Vám vzhledem ke kilometrům které ročně najedete určitě vyplatí.Nákup bych odložil nejlépe na leden, únor 2011, to budou nejlepší možné ceny na trhu.
Tak přeji hodně štěstí při výběru, to je totiž to nejdůležitější,vše ostatní je již o penězích.
Vlasta
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 10.08.2010 18:14, rada
ted je tam (tipcars) pěkná M3 E46 má hodně najeto ,ale se serviskou to by byla radost z JÍZDY !
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 10.08.2010 18:24, rada
Bavime se o dieselech, v benzinech japonci umi lepe pomer obsah vykon, souhlasim.
BMW ma nejvykonejsi motory diesel. 3.0d je bezkonkurencni.
reagovat
  1 2 3 ... 6




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.