0
zpět
 

diskuze k tématu: BMW 330i - jak jezdí po osmi letech?

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 02:44, Gratuluji k výběru!
Výborný motor, výborné auto. U takovéhoto vozu trošičku překvapí po tolika letech "jen" 115 t. na tachometru, ale i to může být pravda.
Rozhodně: "Více takovýchto aut na českých silnicích!"
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 06:33, RE: Gratuluji k výběru!
Kylie napsal:
Výborný motor, výborné auto. U takovéhoto vozu trošičku překvapí po tolika letech "jen" 115 t. na tachometru, ale i to může být pravda.
Rozhodně: "Více takovýchto aut na českých silnicích!"
věřte nevěřte : 1majitel pan Bychl (který má malinko širší vozový park tudíž nepotřebuje najíždět s jedním autem buhví kolik) a 2majitel starší akademický malíř který 99% najezdil se svým druhým vozem (mpv) jelikož má obrovského psa a BMW měl pouze pro radost
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 06:48, ZÁVIST
ta závist v záporech - nejprve vyvola úsměv, později smutek. Situace se u nás asi jen tak nezlepší.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 09:22, RE: Gratuluji k výběru!
Valnoha napsal:
věřte nevěřte : 1majitel pan Bychl (který má malinko širší vozový park tudíž nepotřebuje najíždět s jedním autem buhví kolik) a 2majitel starší akademický malíř který 99% najezdil se svým druhým vozem (mpv) jelikož má obrovského psa a BMW měl pouze pro radost
Taky jsem neveril, ale po tomto dodatku zavidim.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 11:06, RE: Gratuluji k výběru!
Valnoha napsal:
věřte nevěřte : 1majitel pan Bychl (který má malinko širší vozový park tudíž nepotřebuje najíždět s jedním autem buhví kolik) a 2majitel starší akademický malíř který 99% najezdil se svým druhým vozem (mpv) jelikož má obrovského psa a BMW měl pouze pro radost
Este by potesili nejake fotky a bolo by to uplne idealne. Inak sa pridavam k zavisti :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 11:34, Klika
Taky by se mi líbilo 6-ti letý auto se 60-ti tisíci. Bohužel ta realita je často jiná. Neříkám tím, že to tady zpochybňuji. Měl jsi prostě neuvěřitelné štěstí, že si někdo v autě před Tebou dopřál velmi drahý každý kilometr, který v tom autě strávil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 11:39, RE: ZÁVIST
T.J. napsal:
ta závist v záporech - nejprve vyvola úsměv, později smutek. Situace se u nás asi jen tak nezlepší.
Taky se bojím, protože dnes auto pořídíte za 200t., každý si myslí, nějakej buržoazní mladej spratek to dostal od rodičů, takže hned ste pirát, rebel. Policajti Vás podusej, malý haranti na doporučení svých neschopných podnapilých fotřiků jezdících ve Š120 Vám to ojedou klíčem atd...přitom se jedná o dostupné auto - ikdyž dát za 8 let starý auto dneska 200-250.000.- je víc než dost, ale vzhledem ke své nadčasovosti to tolik není. Vezl jsem se v nové trojce a propastný rozdíl jako mezi E36 a E46 jsem neviděl. Silné stránky auta vidím hlavně v podvozku. Silný motor máte i v jiných autech, ikdyž většinou žravější, ale takový podvozek a přenos hnací síly na vozovku s ideálním rozložením hmotnosti 50/50 to už se jen tak nevidí. Autu bych rád vyzdvihnul fenomanální odhlučnění od motoru i podběhů. Pravda, aerodynamický svist od 150 na dálnici se dnes dokáže snízit o kapku lépe, ovšem ne v autech typu mazda nebo opel. Je to věc premiovek. 330i mívá i fenomenální výbavu, lepší brzdy, ESP a xenony. Pokud jsou i anatomická sedadla a černý strop, jedná se o špičku řady E46.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 13:31, E46
Mám 330D r.2000 a předtím 328i z 1998 a z více než 6tileté zkušenosti s vozy řady E46 mohu potvrdit pozitivní dojmy z provozu. Komplet pojistka je 24t ročně, ale ostatní náklady málem na úrovni Škodovky. Jízda s ním je důvod, proč si ho zasvěcení kupují, strach nezasvěcených a tudíž menší poptávka tlačí ceny dolů, což je dobré při koupi a horší později při prodeji.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 14:35, RE: E46 NAFTA nebo BENZIN?
apo napsal:
Mám 330D r.2000 a předtím 328i z 1998 a z více než 6tileté zkušenosti s vozy řady E46 mohu potvrdit pozitivní dojmy z provozu. Komplet pojistka je 24t ročně, ale ostatní náklady málem na úrovni Škodovky. Jízda s ním je důvod, proč si ho zasvěcení kupují, strach nezasvěcených a tudíž menší poptávka tlačí ceny dolů, což je dobré při koupi a horší později při prodeji.
Zdravim,Tak jsem se chtěl zeptat,měl jste 328i tedka 330D co byste volil vy kdybyste po těchto zkušenostech měl znova vybrat BMW. Naftu nebo benzin a proč?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 14:52,
Ten stihomam "závist sousedů" je v základní výbavě, nebo patří k příplatkové výbavě?

Jak se ta závist sousedů projevuje?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 14:53, RE: E46 NAFTA nebo BENZIN?
vasapasa napsal:
Zdravim,Tak jsem se chtěl zeptat,měl jste 328i tedka 330D co byste volil vy kdybyste po těchto zkušenostech měl znova vybrat BMW. Naftu nebo benzin a proč?
Máme v rodině 330i i 330d (po faceliftu 150kw) jestli oželíš o 2-3l/100km vyšší spotřebu jednoznačně benzín.
Obrovskej rozdíl!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 20:36, výbojka xenonu
poměrně dobrá recenze, není sice úplně objektivní a autor vidí BMW jako superauta,což je očividné.Na druhou stranu se mu nedivím,je to fakt navýková jízda a kvalitní auta...když mrknu na statistiku spolehlivosti tak bych netvrdil,že je nadprůměrně spolehlivé,spíš měl štěstí na dobrej kousek,přeju mu to.
Výbojka xenonu za 2500kč?Nemám sice přehled o cenách náhradních dílů,ale přijde mi to,že ho slušně "natáhli" v servisu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 21:26, jo
Jo jako, bavoraky jsou dobry, ze jo
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 21:27, RE: E46 NAFTA nebo BENZIN?
Valnoha napsal:
Máme v rodině 330i i 330d (po faceliftu 150kw) jestli oželíš o 2-3l/100km vyšší spotřebu jednoznačně benzín.
Obrovskej rozdíl!!!
Jj to oželím,jen jsem chtěl vědět jestli nemá stejnej názor i někdo jinej.Jinak dneska mrtvá diskuze.Chtělo by to nějakej zákeřnej dotaz aby si tu lidi trochu víc nadávali a uráželi se. Jaksi to není ono je to tu jak za starejch časů. Taková vcelku diskuze na úrovni (ne že by mi to vadilo,jsem za to jen a jen rád).Takže nevrhuji na zítřek. Opel ASTRA Ford FOCUS a nebo Ww Golf? A hlavně aby to bylo spolehlivý a mělo to max. objem 1849ccm a aby mi sousedi záviděli,ale zase ne moc,tak akorát,aby mi to někdo nevobtáh klíčkem.Děkuji redakci za odpověd a prosím zítra odpovědět,at se tu zase všichni můžou hádat )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 21:35, RE: výbojka xenonu
Tomi napsal:
poměrně dobrá recenze, není sice úplně objektivní a autor vidí BMW jako superauta,což je očividné.Na druhou stranu se mu nedivím,je to fakt navýková jízda a kvalitní auta...když mrknu na statistiku spolehlivosti tak bych netvrdil,že je nadprůměrně spolehlivé,spíš měl štěstí na dobrej kousek,přeju mu to.
Výbojka xenonu za 2500kč?Nemám sice přehled o cenách náhradních dílů,ale přijde mi to,že ho slušně "natáhli" v servisu.
Možná recenze vyzněla jako bych měl ve svých očích 330 jako nějaké nadauto, tak to není myslím že jsem tam psal i nějakou kritiku, na druhou stranu je to zatím nejlepší auto jaké jsem kdy vlastnil a i po dvou a půl letech provozování mě stále má čím překvapit a dokáže nadchnout.
2500,- za výbojku je jak píšu oprava v autorizovaném servisu i s prací. Vím že se dá sehnat výbojka za 1000,- ale já byl tehdy v situaci že mi xenon zhasnul poslední pracovní den ráno v loňském roce a po obědě jsem jel 650km do alp, takže jsem ani tak neřešil co to bude stát ale spíš kde mi to udělaj.............
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.09.2008 23:20, RE: E46 NAFTA nebo BENZIN?
vasapasa napsal:
Jj to oželím,jen jsem chtěl vědět jestli nemá stejnej názor i někdo jinej.Jinak dneska mrtvá diskuze.Chtělo by to nějakej zákeřnej dotaz aby si tu lidi trochu víc nadávali a uráželi se. Jaksi to není ono je to tu jak za starejch časů. Taková vcelku diskuze na úrovni (ne že by mi to vadilo,jsem za to jen a jen rád).Takže nevrhuji na zítřek. Opel ASTRA Ford FOCUS a nebo Ww Golf? A hlavně aby to bylo spolehlivý a mělo to max. objem 1849ccm a aby mi sousedi záviděli,ale zase ne moc,tak akorát,aby mi...
Trochu pozdě, ale přece, odpovídám na otázku, 328i nebo 330d?
Oba umí 0-160 za 20 vteřin, ale 328i se umí rychleji zařadit z vedlejší ulice do kolony, protože 1 je do 60, 2 do 100 a to celé za 7 vt. Zátah 330d od 1200 ot. do 3800 je lepší, ale 328i je s trochou citu v noze použitelná od 700 do 6500 a má jasně lepší zvuk a opravdu lineární průběh nárůstu výkonu. I 330d umí svým zvukovým projevem pod plynem nad 3000 vyloudit úsměv. Spotřeby se není třeba obávat, 328i umělo i pod 6 a 330d kolem 5ti, ale průměr byl 9 a 7. A co bych koupil, kdyby se ve Sportce pochlapili? 330i nebo d, musel bych si hodit korunou. Anebo GTR, ale to je Nissan. Jdu si o tom nechat zdát...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.09.2008 02:25, RE: Gratuluji k výběru!
A.K.Alex napsal:
Este by potesili nejake fotky a bolo by to uplne idealne. Inak sa pridavam k zavisti :)
... ta závist je naprosto oprávněná ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.09.2008 06:24, RE: E46 NAFTA nebo BENZIN?
apo napsal:
Trochu pozdě, ale přece, odpovídám na otázku, 328i nebo 330d?
Oba umí 0-160 za 20 vteřin, ale 328i se umí rychleji zařadit z vedlejší ulice do kolony, protože 1 je do 60, 2 do 100 a to celé za 7 vt. Zátah 330d od 1200 ot. do 3800 je lepší, ale 328i je s trochou citu v noze použitelná od 700 do 6500 a má jasně lepší zvuk a opravdu lineární průběh nárůstu výkonu. I 330d umí svým zvukovým projevem pod plynem nad 3000 vyloudit úsměv. Spotřeby se není třeba obávat, 328i umělo i pod 6 a 330d kolem 5ti...
heeeej no tak brzdi s tou spotřebou.............hodnoty o kterých píšeš jsou dosažitelné pouze jako spotřeba aktuální nikoliv průměrná. Jak jsem již psal máme v rodině jak 330d tak 330i s 330d s hodně velkým citem průmě mimo město 6,2 a s 330i taktéž s citem se pod 8 nedostaneš................
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.09.2008 09:06, RE: výbojka xenonu
Valnoha napsal:
Možná recenze vyzněla jako bych měl ve svých očích 330 jako nějaké nadauto, tak to není myslím že jsem tam psal i nějakou kritiku, na druhou stranu je to zatím nejlepší auto jaké jsem kdy vlastnil a i po dvou a půl letech provozování mě stále má čím překvapit a dokáže nadchnout.
2500,- za výbojku je jak píšu oprava v autorizovaném servisu i s prací. Vím že se dá sehnat výbojka za 1000,- ale já byl tehdy v situaci že mi xenon zhasnul poslední pracovní den ráno v loňském roce a po obědě jsem jel 6...
Podle DZ musí být v autě náhradní sada žárovek. Xenony mají vyjímku?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 30.09.2008 12:20, RE: jo
Stejskal Jarda napsal:
Jo jako, bavoraky jsou dobry, ze jo
Taky se po 330ce pokukuju, ale musim v kombiku:( Libi se mi treba tahle, neznate ji nekdo?

http://www.sportovnivozy.cz/index.php?auto=bmw-330&idvyrb=782&akce=detail
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.