0
zpět
 

diskuze k tématu: BMW 320d finance

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, typ vozidla, osobní
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 02.03.2017 12:09, RE: RE
sheogorath napsal:
Jo takhle, to je pak jina, to dava smysl Jasne, ze bys to nenechal na sebe napsat kazdyho, ale porad je to neco, co nemas primo pod kontrolou, vis jak


Hm, to ne. Ale my se kamarádili dlouho poměrně "hodně", tohle jsem udělal rád, nic mě to nestálo, ale šplhnul jsem si . Ono u 3,0TDI je to znát . Jak POV, tak HAV...
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Čtvrtek 02.03.2017 12:20, Re:
Souhlasím s tím, že pojištění řidičů dává větší smysl, než pojištění aut...
Můj dotaz směřoval spíše k jiné situaci. Koupím si auto, registruju a pojistím ho na "dědu" protože bydlí na vesnici a je starej (na bonusy nehledím). S autem potom způsobím nehodu. Dovedu si docela dobře představit, že pojišťovna se bude cukat vyplácet plnění, přpadně ho potom bude vymáhat po mně. Má s tímhle někdo zkušenost?
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 02.03.2017 12:33, RE: Re:
KoobaS napsal:
Souhlasím s tím, že pojištění řidičů dává větší smysl, než pojištění aut...Můj dotaz směřoval spíše k jiné situaci. Koupím si auto, registruju a pojistím ho na "dědu" protože bydlí na vesnici a je starej (na bonusy nehledím). S autem potom způsobím nehodu. Dovedu si docela dobře představit, že pojišťovna se bude cukat vyplácet plnění, přpadně ho potom bude vymáhat po mně. Má s tímhle někdo zkušenost?


Musí to být písemně zmíněno ve smlouvě - některé pojišťovny se "sichrovaly" uvedením řidiče do smlouvy, v případě škody způsobené někým jiným byly uvedeny sankce. To je ale x let z5, takže nevím - jde to mimo mě, viz výše.
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Čtvrtek 02.03.2017 12:56, RE: RE
Pepe napsal:
sheogorath napsal:
Jo takhle, to je pak jina, to dava smysl Jasne, ze bys to nenechal na sebe napsat kazdyho, ale porad je to neco, co nemas primo pod kontrolou, vis jak
Hm, to ne. Ale my se kamarádili dlouho poměrně "hodně", tohle jsem udělal rád, nic mě to nestálo, ale šplhnul jsem si . Ono u 3,0TDI je to znát . Jak POV, tak HAV...


je me to jasny

reagovat
Tommm
počet příspěvků79
datum registrace14.09.2015
Úterý 28.03.2017 13:56, VAZNE?
do koho si to dusi dal ...
Vite jakej je rozdil mezi pojmy jako vlastnik, provozovatel, pojistnik atd. atp.?

Vlastnim auto A. Moje mama (napriklad) zajde na pojistovnu a uzavre POV na auto A.
Jezdim s autem A.
Nekoho nabouram na krizovatce - vypise se skodnej papir a pojistovna poskytne plneni poskozenemu a malus napari mame.

Nikdo nezjistuje kdo ridil nebo neridil. Je to logicky naprosta kravina.
reagovat
Tommm
počet příspěvků79
datum registrace14.09.2015
Úterý 28.03.2017 13:58, RE: xxx
Pepe napsal:
Hele, matematiku, furt do sebe motáš jabka s hruškama. Řidič a auto. Zatímco já mám na sebe pojištěna 3 auta (ani jedním nejezdím), zvládnu způsobit v 1 okamžiku 1 škodu. Zatímco ta auta dokážou způsobit naráz škody 3.


A co se mi tim snazis sdelit? Pokud mas problem s chapanim psaneho textu, rozhodne to neni muj problem a pochybuju, ze vlastnis nejakou informaci, kterou bych od tebe potreboval. Takze diskuzi spolecne muzeme rovnou vynechat. Diky.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Čtvrtek 30.03.2017 11:31, RE: VAZNE?
Tommm napsal:
do koho si to dusi dal ...Vite jakej je rozdil mezi pojmy jako vlastnik, provozovatel, pojistnik atd. atp.?Vlastnim auto A. Moje mama (napriklad) zajde na pojistovnu a uzavre POV na auto A.Jezdim s autem A.Nekoho nabouram na krizovatce - vypise se skodnej papir a pojistovna poskytne plneni poskozenemu a malus napari mame.Nikdo nezjistuje kdo ridil nebo neridil. Je to logicky naprosta kravina.


Řeším to, že pokud si já koupím auto A, následně ho vlastním a provozuji, ale pojistí ho moje máma, tak tím zcela záměrně, vědomě a umyslně platím méně. Protože jsem (byl) mladej cucák bez bonusů a dle tabulek bych měl platit dvojnásob.
Nevidím potom důvod, proč by mi pojišťovna měla vyplatit plnou částku plnění. Respektive, proč by po mě část plnění později nevymáhala.
Takže jo, já jsem pro to, aby se zrušilo pojištění vozidel a zavedlo se pojištění řidičů. Když už ty pojistky stejně škatulkujem podle věku a bydliště pojistníka...
reagovat
Drakajs
počet příspěvků2
datum registrace02.04.2017
Neděle 02.04.2017 11:10, Naftu neebrat na najezd 20k km rocne
Ahoj. Mám trojku 2011. A pokud na jezdíš 20k měsíčně diesl bych nebral. To auto budeš trápit. Automatické čištění filtru nebude správně pracovat atd. Já mám benzínovou. A i když žiju v Německu a jezdím hlavně po dálnici. Benzín preferuji. Co se oprav a nákladů týče. Není v tom zas tak velký rozdíl. Kvalitní olej stojí jako do všeho jiného. Např. Já dělal na podzim komplet brzdy. A nechal jsem tam 18000. Ale za kvalitní německé chlazené kotouče a destičky na předek i zadek. Což myslím že není nějak moc. Kdyby něco konkrétního vás zajímalo klídne napište. Jinak předností bmw určitě podvozek a komfort. To co vám podvozek škoda dovolí v 80km/h vám bmw dovolí ve 120 ;)
reagovat
Tommm
počet příspěvků79
datum registrace14.09.2015
Pondělí 03.04.2017 14:40, RE: VAZNE?
KoobaS napsal:
Tommm napsal:
do koho si to dusi dal ...Vite jakej je rozdil mezi pojmy jako vlastnik, provozovatel, pojistnik atd. atp.?Vlastnim auto A. Moje mama (napriklad) zajde na pojistovnu a uzavre POV na auto A.Jezdim s autem A.Nekoho nabouram na krizovatce - vypise se skodnej papir a pojistovna poskytne plneni poskozenemu a malus napari mame.Nikdo nezjistuje kdo ridil nebo neridil. Je to logicky naprosta kravina.
Řeším to, že pokud si já koupím auto A, následně ho vlastním a provozuji, ale pojistí ho moje máma, tak tím zcela záměrně, vědomě a umyslně platím méně. Protože jsem (byl) mladej cucák bez bonusů a dle tabulek bych měl platit dvojnásob.Nevidím potom důvod, proč by mi pojišťovna měla vyplatit plnou částku plnění. Respektive, proč by po mě část plnění později nevymáhala. Takže jo, já jsem pro to, aby se zrušilo pojištění vozidel a zavedlo se pojištění řidičů. Když už ty pojistky stejně škatulkujem podle věku a bydliště pojistníka...


Polemizujes nad tim uplne uplne uplne zbytecne. Je to proste tak. Smir se stim.

reagovat
1 2 3


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.