0
zpět
 

diskuze k tématu: BMW 320d finance

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, typ vozidla, osobní
Patt
počet příspěvků9
datum registrace23.02.2017
Čtvrtek 23.02.2017 11:28, BMW 320d finance
Dobrý den,

Moc ve mně vrtá pořízení nového auta a to právě BMW 320d. Nyní jezdím v O2 po fl. 1.9 tdi rv. 2009. Koupil jsem ji jako rozumnou volbu, že netratí na ceně a při mém nájezdu 20 000 km ročně super. Ale je mi teprve 23 let, na to auto nedám dopustit, náklady 0 0 prd, jezdím za 5 litrů a nikdy nzeklamala. Ale dle mého to je auto, které bych si měl pořídit až za 15 let, kdy budu potřebovat velký kufr a rozumné náklady, abych se vlelzl s hypotékou do rozpočtu. Zkrátka se v tom cítím jako nějaký starší páprda, který čeká na smrt.

Zaujalo mne BMW 320d od rv. 2012 +
Už měsíc brouzdám po všech forech, sleduju recenze a zkušenosti ostatních. To auto mně naprosto uchvátilo a i pořizovací cena není nijak závratná, chci se vejít do 500 000 kč.

Chtěl bych se tedy zeptat, jak je to s provozem takového auta, moc se o tom nemluví. Rád bych, aby mi vydrželo dalších 5 let. Na co bych se měl připravit, popřípadě jestli se nemám takového auta vyvarovat. Ten mrak "BMW --> velké provozní náklady, sedře vás z kůže " mne celkem děsí.
reagovat
Ma007
počet příspěvků194
datum registrace26.11.2013
Čtvrtek 23.02.2017 12:03, N47
Prečítaj si niečo o generácií motoru N47. Je to podobné čítanie ako o opici a banánoch...
reagovat
Patt
počet příspěvků9
datum registrace23.02.2017
Čtvrtek 23.02.2017 12:34, n47
Děkuji za vřelé uvítání. Samozřejmě, že jsem o tom četl. Ale problémy měly hlavně motory do roku 2011...
reagovat
Ma007
počet příspěvků194
datum registrace26.11.2013
Čtvrtek 23.02.2017 14:22, xxx
Za mňa jazdenú prémiu v nafte nebrať. Ak octa dobre slúži nechať si ju. Treba si uvedomiť, že auto nie je investícia, ale vyhodené peniaze a tie budeš o "chvíľu" a v znateľne väčšom obnose potrebovať na bývanie.
reagovat
eCORE
počet příspěvků94
datum registrace12.03.2014
Čtvrtek 23.02.2017 14:53, RE: xxx
Ma007 napsal:
Za mňa jazdenú prémiu v nafte nebrať. Ak octa dobre slúži nechať si ju. Treba si uvedomiť, že auto nie je investícia, ale vyhodené peniaze a tie budeš o "chvíľu" a v znateľne väčšom obnose potrebovať na bývanie.


Přijde mi, že právě tenhle racionální přístup tazateli nevyhovuje, jak sám píše v dotazu, a chce peníze utrácet. S dotazovaným autem zkušenosti nemám, takže sorry za OT....jen mi to nedalo
reagovat
David V
počet příspěvků2053
datum registrace16.05.2007
Čtvrtek 23.02.2017 14:55, RE: xxx
eCORE napsal:
Ma007 napsal:
Za mňa jazdenú prémiu v nafte nebrať. Ak octa dobre slúži nechať si ju. Treba si uvedomiť, že auto nie je investícia, ale vyhodené peniaze a tie budeš o "chvíľu" a v znateľne väčšom obnose potrebovať na bývanie.
Přijde mi, že právě tenhle racionální přístup tazateli nevyhovuje, jak sám píše v dotazu, a chce peníze utrácet. S dotazovaným autem zkušenosti nemám, takže sorry za OT....jen mi to nedalo


Naopak, jestli chce peníze utrácet, pak nelze jinak než doporučit a jako OT bych to úplně neviděl.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Čtvrtek 23.02.2017 14:56, Re:
Pokud ti octa vyhovuje, tak si ji nech a kup si k ní něco na víkendový ježdění a radost. První generaci MX-5, CRX del sol... Jsou to starý auta, který ještě dokážou udělat radost.
ALE je potřeba pořádně hledat a servis nechat na někom, kdo se vyzná. Pak možná docílíš i toho, že auto prodáš za víc, než ho koupíš (ten rozídl ale spolehlivě utopíš v servisu)...
reagovat
eCORE
počet příspěvků94
datum registrace12.03.2014
Čtvrtek 23.02.2017 15:02, RE: xxx
David V napsal:
eCORE napsal:
Ma007 napsal:
Za mňa jazdenú prémiu v nafte nebrať. Ak octa dobre slúži nechať si ju. Treba si uvedomiť, že auto nie je investícia, ale vyhodené peniaze a tie budeš o "chvíľu" a v znateľne väčšom obnose potrebovať na bývanie.
Přijde mi, že právě tenhle racionální přístup tazateli nevyhovuje, jak sám píše v dotazu, a chce peníze utrácet. S dotazovaným autem zkušenosti nemám, takže sorry za OT....jen mi to nedalo
Naopak, jestli chce peníze utrácet, pak nelze jinak než doporučit a jako OT bych to úplně neviděl.


To ano, ale dotaz zněl na zkušenosti s provozem, náklady, co se ser...nepovedlo atd. A k tomuhle modelu vím jen to, že na zadní sedadla se nastupuje jako do tanku, je tam podobně místa i pohodlí a kombi má kufr stejně mrňavý jako průměrný hatchback.
reagovat
Patt
počet příspěvků9
datum registrace23.02.2017
Čtvrtek 23.02.2017 17:09, xx
Přesně... Kufr mě netrápí, jezdíme pouze ve dvou. A když se na kratší trasu někdo přifaří, je mi celkem jedno, jak mu bude na zadních sedačkách, aspoň co nejdříve vypadne. Mam rád pohodlnou jízdu, hodně udělátek a hraní s s palubním počítačem. Z bmw 520d jsem byl uplně hotový, které měl tchán, ale to mi připadá zbytečně velké. Zase nechci vydělávat a cpát to jen do auta. Kdyby se náklady vyšplhaly max na 30 000 ročně, byl bych spokojený.
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Čtvrtek 23.02.2017 18:18, RE: Re:
KoobaS napsal:
Pokud ti octa vyhovuje, tak si ji nech a kup si k ní něco na víkendový ježdění a radost. První generaci MX-5, CRX del sol... Jsou to starý auta, který ještě dokážou udělat radost.ALE je potřeba pořádně hledat a servis nechat na někom, kdo se vyzná. Pak možná docílíš i toho, že auto prodáš za víc, než ho koupíš (ten rozídl ale spolehlivě utopíš v servisu)...


Pod tohle bych se podepsal. Jeste bych doplnil Accord type R, a pokud by mel dost kreditu, tak S. BRZ

Prodejem O2 se zbavis auta, ktery znas a je spolehlivy. Za pul mega to bawo bude mit vic za sebou => loterie.

Sis se trosku divim, ze chces menit 4-valcovou naftu za 4-valcovou naftu se skoro stejnym objemem. I kdyz trosku jinym nastavenim, porad me to moc nedava smysl.

A pokud chces hracku, proc ne treba Focus RS? Do pul mice mozna sezenes tu predeslou verzi s 224kW.
Navic v tom fakt jako dedek kloboucnik vypadat nebudes
reagovat
Patt
počet příspěvků9
datum registrace23.02.2017
Čtvrtek 23.02.2017 18:26, xx
Nad tím jsme také přemýšlel, ale nepotřebuji pouze hračku.. Jednou týdně jedu 300 km a 3x do roka nějaká Itálie nebo podobné. Nechci přijít o komfort. Je to nafta, ale O2 má 77kw a bmw 130kw. Mě to auto nadchlo jak výbavou uvnitř tak provedením z venku. Ta maska bi-xenony jsou prostě dokonalé. A když na mě přijde klidná, tak rád jedu na tempomat 130 za 5,5 litrů. A co si budem povídat, nepujčil bych přítelkyni střelu, která má 300 koní...
reagovat
Ma007
počet příspěvků194
datum registrace26.11.2013
Pátek 24.02.2017 08:02, RE: xx
Patt napsal:
Kdyby se náklady vyšplhaly max na 30 000 ročně, byl bych spokojený.


Sranduješ? Za cca 300€ to bude 1 servisná prehliadka, + 150€ PZP, + 500€ hav., + plášte, umytie, voda do ostrekovačov, stierače, brzdové platničky, kotúče, tlmiče... teda bežné spotrebné blbosti a si cez ďaleko 1100€ ročne a ešte sa nič neposralo.
reagovat
Patt
počet příspěvků9
datum registrace23.02.2017
Pátek 24.02.2017 10:24, xx
Tak s pojištěním a spotřebníma věcma se počítá. Proto se ptám, jestli někdo má opravdové zkušenosti s provozem stejného modelu. Tyhle spekulace, které tu vedeš coby kdyby, mi jsou platné asi jako mrtvému zimník...
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Pátek 24.02.2017 13:41, RE: xx
Patt napsal:
Nad tím jsme také přemýšlel, ale nepotřebuji pouze hračku.. Jednou týdně jedu 300 km a 3x do roka nějaká Itálie nebo podobné. Nechci přijít o komfort. Je to nafta, ale O2 má 77kw a bmw 130kw. Mě to auto nadchlo jak výbavou uvnitř tak provedením z venku. Ta maska bi-xenony jsou prostě dokonalé. A když na mě přijde klidná, tak rád jedu na tempomat 130 za 5,5 litrů. A co si budem povídat, nepujčil bych přítelkyni střelu, která má 300 koní...


Jo, to je jasny, ze to bude trosku dal nez O2, nejen motorem. Focus RS ma dost tvrdej podvozek, ale popravde, co jsem mel 2 dny O2, tak me prisla az nesmyslne tvrda.

S tou pritelkyni - Ja to mam zas tak, ze ji tech par set koni necham radeji, protoze s tim zvladne napr. bezpecne predjet, zaradit se z pripojovaku apod. Ale v mym pripade nejezdi sama.
reagovat
Tommm
počet příspěvků79
datum registrace14.09.2015
Pátek 24.02.2017 16:27, RE: BMW 320d finance
Patt napsal:
Dobrý den,Moc ve mně vrtá pořízení nového auta a to právě BMW 320d. Nyní jezdím v O2 po fl. 1.9 tdi rv. 2009. Koupil jsem ji jako rozumnou volbu, že netratí na ceně a při mém nájezdu 20 000 km ročně super. Ale je mi teprve 23 let, na to auto nedám dopustit, náklady 0 0 prd, jezdím za 5 litrů a nikdy nzeklamala. Ale dle mého to je auto, které bych si měl pořídit až za 15 let, kdy budu potřebovat velký kufr a rozumné náklady, abych se vlelzl s hypotékou do rozpočtu. Zkrátka se v tom cítím jako nějaký starší páprda, který čeká na smrt. Zaujalo mne BMW 320d od rv. 2012 + Už měsíc brouzdám po všech forech, sleduju recenze a zkušenosti ostatních. To auto mně naprosto uchvátilo a i pořizovací cena není nijak závratná, chci se vejít do 500 000 kč. Chtěl bych se tedy zeptat, jak je to s provozem takového auta, moc se o tom nemluví. Rád bych, aby mi vydrželo dalších 5 let. Na co bych se měl připravit, popřípadě jestli se nemám takového auta vyvarovat. Ten mrak "BMW --> velké provozní náklady, sedře vás z kůže " mne celkem děsí.


Urcite si precti neco o generacich motoru atp. Ale myslim, ze to uz si stejne udelal v ramci pruzkumu.
Samozrejme zalezi co koupis. Je to ojete a muze to byt loterie.
Ja bych kupoval jen zanovni kousky, ale tam se logicky nevejdes do budgetu.

Pokud budes kupovat do 500k, 5 let stare, priprave se na realny najez blizko 200k.

Pokud se bavime o autorizaku, tak:
vymena DPF 30k +
desticky a kotouce na predek a zadek 15k+
tlumice 20k+
hodina prace cca 2,5x vic nez na Octu
POV nebude tak zasadni, ale pokud pujdes do havarijniho, tak tam si priprav vzhledem k veku dost penez.
Jeste doporucuji pojisteni napsat treba na otce, mamu, brachu, kteri maji vyjezdeny idealne max bonusy, to se pekne pak sunda dolu a pojisteni je pak sranda.

Rekl bych, ze pokud koupis za 500 320D, tak si priprav 80k bokem.

Pokud si ho nechas 4 roky, hadam TCO tak 13k mesicne.

Mas 13k mesicne do auta? Pokud ano, tak si to kup. Ale dobre vyber.

Ja si porad rikal, ze si BMW koupim pozdeji a ted dodelavam barak, prijde dite a musim myslet na budoucnost a na BMW by i bylo, i na nove. Jenze tak nejak rozum veli jeste dotahat Mondeo MK3 (plna vybava 114kw neni spatne svezeni :D)
reagovat
Patt
počet příspěvků9
datum registrace23.02.2017
Pátek 24.02.2017 16:55, bmw
Konečně někdo, kdo si přečetl, na co se ptám. Díky za názor. Určitě bych nešel do autorizaku, koukal jsme na pár chlapíků, kteří dělali 10 - 15 let u bmw a pak si založili vlastní servis a hodinové sazby jsou celkem přijatelné. Samozřejmě, že výběr je to hlavní, vyměnit co je potřeba a potom snad bude sloužit jak má. Nemám zase takový rozpočet, abych si mohl dovolit roční nebo předváděčku. A přesně jak říkáš, chtěl bych tohle stihnout dřív, než budu muset řešit problémy jako pujčka nebo nějaký ten špunt.
reagovat
Tommm
počet příspěvků79
datum registrace14.09.2015
Sobota 25.02.2017 22:30, Zijem kratce na jezdeni v nudnejch autech
Zijem kratce na to jezdit celej zivot s rozumnejma autama. Sve moznosti znas, jdi do toho. Klidne bych se zamyslel i nad 5er.
Jezdit celej zivot v octavii... radsi kulku :D
reagovat
Schumi/nick
počet příspěvků50
datum registrace08.08.2014
Neděle 26.02.2017 11:05, 320D
Souhlas,ale s benzinem a sestivalec.
reagovat
Patt
počet příspěvků9
datum registrace23.02.2017
Neděle 26.02.2017 11:39, xx
To je ale jiná cenová, nenašel jsem takové pod 600 000
reagovat
Tommm
počet příspěvků79
datum registrace14.09.2015
Neděle 26.02.2017 13:18, RE: 320D
Schumi/nick napsal:
Souhlas,ale s benzinem a sestivalec.


Souhlasim. Ale to je totalne mimo vysec tazatele.
reagovat
1 2 3


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.