0
zpět
 

diskuze k tématu: Audi A4 1,9 TDI a dojmy majitele po sedmi měsících provozu

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.05.2011 15:05, RE: Komediant
A4 napsal:
Že ta recenze stojí za .... , to vědí všichni, ale co je tohle za slovní průjem? Zase tady někdo soudí lidi podle jejich aut, ach jo
ono to spolu souvisí, inteligence a nákup auta. Alespoň vidíme jaký lidi kupují koncernový auta :) jednoduššího člověka snadněji oblafneš, proto má koncern takový úspěch :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.05.2011 15:23, jednoduchy ludia chcu za pat korun vsetko...
chce mi niekto vysvetlit preco je koreja vybavenejsia, vacsia, vykonnejsia a lacnejsia ako normalne auto? To korejci su taki ludomilni, ze tie auta predavaju lacno? Ze ten VW je taky zly a nenazrany, ze stoji o tolko viac ako ta koreja? Nezda sa vam to podozrive???????? Koreja je supovy smejd, ktory by mal stat tak do 3000€ alebo by mal byt zakazany predavat v europe.... Nemam nic proti Opel, Renault alebo hocico, len korejske auta su otras pre ludi, ktori si kupuju domace kino v tesku znacky silinkgjingh...taki su ludia a este budu hubovat do inych...ach co by ste len dali zato mat audinu v TDI...ja viem ja viem a ja by som ju prijal
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.05.2011 15:25, RE: Komediant
Tomi napsal:
ono to spolu souvisí, inteligence a nákup auta. Alespoň vidíme jaký lidi kupují koncernový auta :) jednoduššího člověka snadněji oblafneš, proto má koncern takový úspěch :)
pokud to myslíš ironicky a s nadhledem, tak to beru, v opačném případě to je samozřejmě nesmysl jak vyšitej...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.05.2011 15:46, RE: Komediant
A4 napsal:
pokud to myslíš ironicky a s nadhledem, tak to beru, v opačném případě to je samozřejmě nesmysl jak vyšitej...
ano, ironie. Jasně, že všechny takhle neházím do jednoho pytle. Jen mě zaujala kombinace recenze co psalo 10 leté dítě a podepsalo se, že je mu 30.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.05.2011 15:46, RE: :-)
David V napsal:
Jo, jo ty kola. To bylo fakt něco. Zkusím 18-ky, to by v tom byl čert, abych oproti 16-kám nedostal 2 litry dolů.
Ještě by mě zajímalo, jak čarují lidi s těmi oleji. Pokud naliju olej dle předpisu výrobce, tak by mělo být vše v pořádku, ať jde o jakoukoliv běžně dostupnou značku. Kdo posoudí, zda je některý olej lepší než ten, co doporučí výrobce? Servisák v garáži, protože ho lije do Feldy a ta už má najeto 130 tisíc nebo prodejce v krámě, protože na tuhle pixlu má momentálně největší marži? ...
Kola jsou jasný - kromě toho, že dal větší disky, tak dal nesprávné gumy, které mají menší obvod. Tím pádem tachometr ukáže ujetých 100 km, když ujel třeba jen 90. Následně na to potřeboval méně paliva. Kromě toho si myslí, že jede rychleji než je skutečnost a při nižších rychlostech spotřeba klesne. Jinak to bejt nemohlo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.05.2011 15:51, Apríl
Ještěže na tomto serveru je apríl jednou měsíčně, člověku to aspoň zvedne náladu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.05.2011 15:55, RE: Komediant
Tomi napsal:
ono to spolu souvisí, inteligence a nákup auta. Alespoň vidíme jaký lidi kupují koncernový auta :) jednoduššího člověka snadněji oblafneš, proto má koncern takový úspěch :)
podla tvojej poucky by si mal celu flotilu VW - dementnost ti svedci
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.05.2011 15:55, RE: Komediant
Tomi napsal:
ano, ironie. Jasně, že všechny takhle neházím do jednoho pytle. Jen mě zaujala kombinace recenze co psalo 10 leté dítě a podepsalo se, že je mu 30.
jo, tak nějak
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.05.2011 17:09, RE: Komediant
nstar napsal:
podla tvojej poucky by si mal celu flotilu VW - dementnost ti svedci
:D A ty bys měl lépe číst a používat mozek...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.05.2011 17:31, RE: Komediant
106GTi napsal:
Pro pána, klidně si ty kolotočářský herky kupujte, ale raději o nich nic nepište! To má pak kdejakej Láďa manuál na nejlepší koupi, kterou podstrkuje každýmu. Srovnání s Octou RS v TDíčku mělo poměřit vůz v kontextu se sportovním náčiním...a je ona Octa RS sportovní alespoň částečně? Hovno! TDi to je pro mě většinou zakomplexovaný zaměstnanec, který má stále potřebu si něco v naftovém zgarbu dokazovat, ale stejně nikdy nepředjede.:D
Haha. Nejste vy nějaký zakomplexovaný motorista, který se musel vydat z posledního, aby mohl vůbec v něčem jezdit?
Já mám služební TDi a jsem za ně rád. Nepředvádím se, nezávidím jiným kolegům v silničním provozu BMW, jsem vděčný zaměstnavateli, že mohu používat nové TDi, a vůbec je mi jedno, kdo co má za auto. Práci čest.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.05.2011 17:35, RE: jednoduchy ludia chcu za pat korun vsetko...
nstar napsal:
chce mi niekto vysvetlit preco je koreja vybavenejsia, vacsia, vykonnejsia a lacnejsia ako normalne auto? To korejci su taki ludomilni, ze tie auta predavaju lacno? Ze ten VW je taky zly a nenazrany, ze stoji o tolko viac ako ta koreja? Nezda sa vam to podozrive???????? Koreja je supovy smejd, ktory by mal stat tak do 3000€ alebo by mal byt zakazany predavat v europe.... Nemam nic proti Opel, Renault alebo hocico, len korejske auta su otras pre ludi, ktori si kupuju domace kino v tesku znacky si...
Ale takový CEEDko, to táhne jako prase, je levný, velký, naleštěný, má parádní elektrony a ještě 5 let záruku!
Ano i takoví jsou někteří naši spoluobčané. Přece nepochválí Škodu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.05.2011 18:21, RE: Komediant
Tomi napsal:
:D A ty bys měl lépe číst a používat mozek...
A4 1,9 TDI jsem měl a bylo to super auto. Myslím, že už jsem potom nikdy neměl auto, které by mi po dotankování ukazovalo dojezd 1100 km.... a jelo to 180-220 klidně i 8 hodin v kuse (cesta z Brna do Soluni)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.05.2011 20:32, RE: Komediant
Michal napsal:
A4 1,9 TDI jsem měl a bylo to super auto. Myslím, že už jsem potom nikdy neměl auto, které by mi po dotankování ukazovalo dojezd 1100 km.... a jelo to 180-220 klidně i 8 hodin v kuse (cesta z Brna do Soluni)
To vykládej nějaké babičce, že jsi jel 180-220 po silnicích z Brna do Soluně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.05.2011 20:38, RE: Komediant
rojack napsal:
To vykládej nějaké babičce, že jsi jel 180-220 po silnicích z Brna do Soluně.
Brno-Bratislava- dálnice
Bratislava - Budapest dálnice - aktuálně je dálnice až k jugoslávským hranicím, před tím nebyla, cca posledních 100 km v Maďarsku se muselo po okreskách
Jugoslávie - to byla nejhorší část, hlavně proto, že tam policajti furt měřili a čekali na devizové cizince
Albánie - kompletně dálnice, naprosto nepoužívaná a prázdná, tam se dalo jet 220 celou dobu...
Řecko - dálnice...

když jsem tu štreku jel naposled, zvládl jsem ji okolo 11 hodin /cca 1350 km/

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.05.2011 20:41, RE: Komediant
Michal napsal:
Brno-Bratislava- dálnice
Bratislava - Budapest dálnice - aktuálně je dálnice až k jugoslávským hranicím, před tím nebyla, cca posledních 100 km v Maďarsku se muselo po okreskách
Jugoslávie - to byla nejhorší část, hlavně proto, že tam policajti furt měřili a čekali na devizové cizince
Albánie - kompletně dálnice, naprosto nepoužívaná a prázdná, tam se dalo jet 220 celou dobu...
Řecko - dálnice...

když jsem tu štreku jel naposled, zvládl jsem ji okolo 11 hodin /cca 1350 km/

oprava, ne Albánie ale Makedonie...
btw. jednou jsem jel zpátky přes Rumunsko a cesta trvala 32 hodin to by si měl vyzkoušet každý, kdo nadává na české cesty))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.05.2011 20:45, RE: Komediant
Michal napsal:
oprava, ne Albánie ale Makedonie...
btw. jednou jsem jel zpátky přes Rumunsko a cesta trvala 32 hodin to by si měl vyzkoušet každý, kdo nadává na české cesty))
btw. rekord na pokutách byl cca 6000 korun za jednu cestu... teda na úplatcích
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.05.2011 21:14, RE: Komediant
Michal napsal:
btw. rekord na pokutách byl cca 6000 korun za jednu cestu... teda na úplatcích
Michale, Michale, z tebe by pan učitel autoškoly radost neměl. Zkus někdy takovou cestu třeba do Španělska, to bude rekord na pokutách, určo víc než 6000, ale v €. A radši mrkni jak jedou nazpátek vlaky .
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.05.2011 21:48, RE: Apríl
Koloss napsal:
Ještěže na tomto serveru je apríl jednou měsíčně, člověku to aspoň zvedne náladu.
tak škoda lebo tieto postrehy-recenzie sú fakt o ničom. Napr. keby autor napísal niečo o cenách náhradných dielov- na porovnanie- brzdy, olej, filtre, výfuk... rozvodový remen-reťaz či čo to má... To že 1.9 TDi je najlepší agregát všetkých čias vieme. Aj to je jazdí za 5l či auto ide 80 alebo 190. Tie kolesá to je novinka ale je to cesta k úspore pri zvyšovaní cien ropy. Možno ešte nejaké energy saver gumy a bude jazdiť za 4l, hybridy sú nezmysel. Škoda že jazdím na tesco benzín- nikdy si nevychutnám ten pocit keď sa vo valcoch spaľuje prémiové palivo, to by bola jazda... nemám na to tak skromne sa plížim okreskami...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.05.2011 08:24, RE: Komediant
ivan2 napsal:
Michale, Michale, z tebe by pan učitel autoškoly radost neměl. Zkus někdy takovou cestu třeba do Španělska, to bude rekord na pokutách, určo víc než 6000, ale v €. A radši mrkni jak jedou nazpátek vlaky .
Celé Německo můžeš jet klidně 300, když tě kára pustí A to je ten největší úsek
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.05.2011 09:46, RE: Apríl
hjundai napsal:
tak škoda lebo tieto postrehy-recenzie sú fakt o ničom. Napr. keby autor napísal niečo o cenách náhradných dielov- na porovnanie- brzdy, olej, filtre, výfuk... rozvodový remen-reťaz či čo to má... To že 1.9 TDi je najlepší agregát všetkých čias vieme. Aj to je jazdí za 5l či auto ide 80 alebo 190. Tie kolesá to je novinka ale je to cesta k úspore pri zvyšovaní cien ropy. Možno ešte nejaké energy saver gumy a bude jazdiť za 4l, hybridy sú nezmysel. Škoda že jazdím na tesco benzín- nikdy si nevych...
Tak já přidám svou vlastní zkušenost.Vlastním audi A4 avant.Motor 1,9 TDi s výkonem 96 kw.Kupoval jsem jej jako ojeté.Rok výroby auta je 2003.Dnes je tedy staré 8 let.Má najeto poctivých 282.000 km.P
Pneu - zimní 15" 195/65 - spotřeba při klidné jízdě v zimním období od 4,5 do 5,2 l
letní 17" 234/45 - stejný styl jízdy 5,5 - 5,8 l
Opravdu je výhodou že naftové moroty ať už jedete 90 km/hod nebo 180 km/hod nemají přímo úměrný nárust spotřeby nafty což oproti dnešním 1,4 Tsi je znatelný rozdíl při podobném výkonu motoru.Takže maximální spotřebu jsem za 1100 km
dlouhou cestu z Chorvatska s boxem jak kráva na střeše a průměrnou rychlostí za celou cestu 105 km/h neměl větší než 6,2 l.Samozřejmě jsem nejel 180 km celou cestu.
Add náhradní díly.Jedna zvláštní zkušenost.Při výměně rozvodů a to včetně vodní
pumpy jsem v autorizovaném servise zaplatil 12.000, Kč a nějaké drobné.Když jsem poptával stejnou službu u soukromých autoservisů tak se sice dostali na stejnou cenu ale já ráno v 8 hodin auto přistavil a v poledne odjížděl maximálně spokojen s lepším pocitem a hlavně zárukou na materiál a provedenou práci.
Jinak samozřejmě jsou věci které si u nich nekoupím jako např olej který oni prodávají 1 l za 800 Kč a já koupím 5 l za 1500Kč.Ale rádi a ochotně provedou výměnu oleje,filtrů atd.Takže origo náhradní díly dnes již neřeším v jistých případech ale nemáte vždy jinou možnost.Bohužel nemůžu srovnávat s jinými značkami.Nemám ale důvod když jsem s vozem spokojený a zatím mě vždy dovezl.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.