0
zpět
 

diskuze k tématu: ALFA ROMEO 156 - jaká je po pěti letech?

kategorie zařazení tématu: italská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 12.04.2008 10:28, RE: Mííra
anonym napsal:
No ono to s tou spotřebou oleje i u jiných aut,není zase tak nevinný!Vzpomínám si na svá léta práce v Opelu,kde byla častá reklamace NOVÉHO vozu,na spotřebu oleje(běžně 0,5 l/1000km.Lidé si tukali na čelo,vraceli auta opakovaně do opravy a výsledek??Podle předpisů výrobce je to v normě a po záběhu motoru se to srovná!Opak je však pravdou,již běžná 1,6 ecotec si vezme min. půl litru oleje na 1000km,a to je potvrzené u více exemplářů.A to nemluvím o 20 dti a 2,2 dti.No ale zpět k AR.1,8 ts je v 15...
No jo jenže u toho Opela se ví, že to normální není. A dělaly to 1.6 16V a 2.0 DTI o 2.2 jsem nevěděl.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 12.04.2008 10:31, RE: bez předmětu
David V napsal:
Obohacuje? No nevím. Když ty vulgarismy odmažu, tak o co konkrétně jsem tady obohacen?
Mimochodem, motor, do kterého musím každé druhé tankování lít litr oleje je zmetek, a je jedno, jestli je to AR nebo Audi Q7 nebo cokoliv jinýho. Hlavně prosím Vás nikde neuvádějte spotřebu, a pokud ano, tak raději v Kč/km a nezapomeňte připočítat podíl oleje, který jistě není zanedbatelný.
To že někdo tvrdí, že je to normální, je maximálně nějakej trouba obchodník. Majitel, servisák i jakýkoliv technik to za...
No muj Subaru Outback 1.8 zere taky skoro 1l oleje na 1000km a u Subaru je to uplne normalka.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 12.04.2008 12:28, spotřeba oleje
v té spotřebě oleje je potřeba skutečně porovnávat srovnatelné motory jak už bylo uvedeno v některém z předešlých příspěvků. kaž dopádně bych neporovnával nějakou 8 ventilovou 1,6 a nebo dokonce diesel s vysokootáčkovým motorem Alfy (jako výše). Tento motor aby šel lehce do vysokých otáček má větší vůle již od výroby. Motory obdobně koncipované i v jiných sportovních sedanech se vyznačují velkou hodnotou zdvihu, jež má na zvýšené spotřebě oleje významný podíl. týká se to i motorů takových značek jako např. Honda objem 2,4 l, Mazda 2,3 litru, atd. Sportovní svezení hold je drahé, ale slyšet zvuk těchto motorů ve vysokých otáčkám majitelum asi za to stojí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 12.04.2008 13:38, vykon
anonym napsal:
v té spotřebě oleje je potřeba skutečně porovnávat srovnatelné motory jak už bylo uvedeno v některém z předešlých příspěvků. kaž dopádně bych neporovnával nějakou 8 ventilovou 1,6 a nebo dokonce diesel s vysokootáčkovým motorem Alfy (jako výše). Tento motor aby šel lehce do vysokých otáček má větší vůle již od výroby. Motory obdobně koncipované i v jiných sportovních sedanech se vyznačují velkou hodnotou zdvihu, jež má na zvýšené spotřebě oleje významný podíl. týká se to i motorů takových značek...
Jel jsem jen jednou s 156 1.8 no a bylo to pro me zklamani. Ten motor mi prisel strasne slabej. Aby clovek trosku jel musel porad radit dalnicni stoupani jsem musel podrazovat abych udrzel rychlost. Pripominalo mi to jizdu s felicici. No a vytocenej motor taky nevypovidal o 140konich. Myslim ze Focus 1.6 je lepsi nastroj na na vyblbnuti tak na normalni jezdeni. myslim ze to s Alfou smeruje skopce. v minulosti krasna auta, 156 tezi jen s tradice, no a nova 159 pro me ztratila uplne nalepku nejake srdcovky. Klidne se bez alfy obejdu, a myslim ze o nic neprijdu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 12.04.2008 13:59, RE: vykon
anonym napsal:
Jel jsem jen jednou s 156 1.8 no a bylo to pro me zklamani. Ten motor mi prisel strasne slabej. Aby clovek trosku jel musel porad radit dalnicni stoupani jsem musel podrazovat abych udrzel rychlost. Pripominalo mi to jizdu s felicici. No a vytocenej motor taky nevypovidal o 140konich. Myslim ze Focus 1.6 je lepsi nastroj na na vyblbnuti tak na normalni jezdeni. myslim ze to s Alfou smeruje skopce. v minulosti krasna auta, 156 tezi jen s tradice, no a nova 159 pro me ztratila uplne nalepku n...
No nevim nevim, mám 1.8TS a Brno - Praha zařadím za 5 a jedu celou cestu 160-180km/h v poho (když je volná dálnice), ale máš pravdu že ten motor opravdu táhne až tak od 3 tisíc otáček, takže pokud je člověk zvyklej jezdit v nižších točkách, tak si musí na to zvyknout. Ale rozhodně je krásný když to člověk může točit do 7tis. otáček, to pak akorát člověk vidí jak auta okolo odpadávaj, protože museli přeřadit Ale jinak ta 1.8 žádný super dělo není, to je jasný, objem ničím nenahradíš, takový BMW M3 to je alespoň mašinka a to podotýkám, že Alfy Romeo mám fakt mega rád a s tou 1.8 jsem nad míru spokojenej.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 12.04.2008 15:17, Mííra
anonym napsal:
No nevim nevim, mám 1.8TS a Brno - Praha zařadím za 5 a jedu celou cestu 160-180km/h v poho (když je volná dálnice), ale máš pravdu že ten motor opravdu táhne až tak od 3 tisíc otáček, takže pokud je člověk zvyklej jezdit v nižších točkách, tak si musí na to zvyknout. Ale rozhodně je krásný když to člověk může točit do 7tis. otáček, to pak akorát člověk vidí jak auta okolo odpadávaj, protože museli přeřadit Ale jinak ta 1.8 žádný super dělo není, to je jasný, objem ničím nenahradíš, takový B...
Aaano,tohle jsou přesný slova srdcaře a o tom AR.jsou!!Každopádně bych sem nemíchal M3,to je ůplně někde jinde obsah 3,2l a 1,8l!!To spíš 3,2 GTA....měl jsem tu čest a nářez nehoráznej,akorát ta spotřeba!Ale za to svezení to stojí,přiznávám že v M3 jsem nejel,ale AR147,3,2 GTA 4x4,no to se musí zažít....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 12.04.2008 21:09, alfa
s lítostí musím oznámit že alfa- je horší fiat.měl jsem spoustu fiatů i alf a u mne to tak prostě vyšlo.i když pominu porodní neduhy tak ty alfy jsou opravdu horší.ALE není žádné auto za ty prachy které by mělo opravdu srdce a pro nadšence je to stejně jedno.opravdu toho mnoho nevydrží .navíc vžy platilo kontrolovat olej před jízdou-pokud si koupím alfu pro radost z jízdy tak těch 5 min před delší jízdou klidně obětuji.at to žere co to žere..jenže jezdit se studenou psí hubou značky deutschland nikoho nenadchne.ano opravdu jsou spolehlivější ale tyto vozy jsou bezpohlavní.viva italia.sv.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 13.04.2008 20:02, RE: vykon
anonym napsal:
No nevim nevim, mám 1.8TS a Brno - Praha zařadím za 5 a jedu celou cestu 160-180km/h v poho (když je volná dálnice), ale máš pravdu že ten motor opravdu táhne až tak od 3 tisíc otáček, takže pokud je člověk zvyklej jezdit v nižších točkách, tak si musí na to zvyknout. Ale rozhodně je krásný když to člověk může točit do 7tis. otáček, to pak akorát člověk vidí jak auta okolo odpadávaj, protože museli přeřadit Ale jinak ta 1.8 žádný super dělo není, to je jasný, objem ničím nenahradíš, takový B...
To je snadný... kup si 2.5 V6 a pojede to jako ta M3...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 13.04.2008 20:04, Alfa a pověst...
To jsem rad, ze nejsem jedinej potrefenej... najezdil jsem se 164 skoro 390tis km... a pak jsem ji prodal - ale porad jezdila normalne!
Jo, jednou jsme menil cidlo vnitsni teploty... no a co?!

Alfa je super... a s tim 3litrem to bylo uplne omamny...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 13.04.2008 23:44, RE: vykon
anonym napsal:
Jel jsem jen jednou s 156 1.8 no a bylo to pro me zklamani. Ten motor mi prisel strasne slabej. Aby clovek trosku jel musel porad radit dalnicni stoupani jsem musel podrazovat abych udrzel rychlost. Pripominalo mi to jizdu s felicici. No a vytocenej motor taky nevypovidal o 140konich. Myslim ze Focus 1.6 je lepsi nastroj na na vyblbnuti tak na normalni jezdeni. myslim ze to s Alfou smeruje skopce. v minulosti krasna auta, 156 tezi jen s tradice, no a nova 159 pro me ztratila uplne nalepku n...
Jasně, do kopců musíš podřazovat za 3. aby je Alfa vyjela.... Příště si pujč auto, které funguje, ne nějakou dorasovanou mrchu.... Jinak srovnávat 156 1.8 s Focusem 1.6, to je teda mazec, to nemůžeš ani myslet vážně....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 14.04.2008 10:22, RE: bez předmětu
anonym napsal:
No muj Subaru Outback 1.8 zere taky skoro 1l oleje na 1000km a u Subaru je to uplne normalka.
Hrozný!!!!! To neumí udělat pořádnej motor? Ztrátové mazání ve 21. století? Hlavně, že takovej motor plní nějaký emisní limity :-O - je to postavený na hlavu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 14.04.2008 10:31, RE: spotřeba oleje
anonym napsal:
v té spotřebě oleje je potřeba skutečně porovnávat srovnatelné motory jak už bylo uvedeno v některém z předešlých příspěvků. kaž dopádně bych neporovnával nějakou 8 ventilovou 1,6 a nebo dokonce diesel s vysokootáčkovým motorem Alfy (jako výše). Tento motor aby šel lehce do vysokých otáček má větší vůle již od výroby. Motory obdobně koncipované i v jiných sportovních sedanech se vyznačují velkou hodnotou zdvihu, jež má na zvýšené spotřebě oleje významný podíl. týká se to i motorů takových značek...
Vysokootáčkový motory jsou podčtvercový, čili zdvih se jim spíše snižuje(a je menší než vrtání). Je to kvůli setrvačným silám a udržení průměrné rychlosti pístu na hodnotě, kdy se ještě netrhá olejový film.
Ano takový motor lze konstruovat 2ma způsoby:
- použít běžné materiály a naflákat pořádný vůle a nechat spotřebovávat olej, který působí jako těsnění.
- použít jiné technologie, vůle nezvětšovat a tím zabránit spotřebě oleje.
Kterou cestou se asi automobilky vydaly?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.04.2008 18:47, RE: Litr na 2.000km??
anonym napsal:
Tak to je motor KO a je na GO nebo šrot. To nám nežrala ani stará Š120.
Alfy tuhle spotřebu oleje mají běžně, písty mají větší vůle kvůli vysokootáčkové charakteristice motoru. Kolda
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.04.2008 20:13, No to je teda něco.
AR to jsou ty motory, které skládají ve fiatské motorárně roboty. Autům, která spotřebují litr oleje na 1000 km bych zakázal provoz, protože plundrují životní prostředí. U Nissanu Primera 1,6 naleju v najetých 100 t.km, každých 20t. km 3,5 l. oleje do motoru. Při výměně vypustím 3,58 až 3,62 l. teplého oleje (olej se teplem roztahuje). To pro deboše. Spotřeba minimální. Je to rovněž vysokootáčkový motor. Červená začíná na 6600 RPM. U F. Transitu 2,5D ještě v najetých 380t. km jsem nedoléval olej. Výměny po 15 t. km. Prodejce aut, který mi tvrdí, že to je normální je trouba. Taková auta nekupuji. Hlavně mi sem nepište, že ten olej spálí katalizátor. Jedině jesli ty auta nejsou takové ty olejnice co nechávají loužičky a mají mastné zadky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.05.2008 09:45, Olej? No a co?
No a komu to vadí, že to trošku papá olej? Pokud permanentí dolejvání oleje teda neleze majiteli do peněz... Prostě ho občas doleju a je klid, bez problému, ne?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 28.05.2008 09:44, ALFA
anonym napsal:
No a komu to vadí, že to trošku papá olej? Pokud permanentí dolejvání oleje teda neleze majiteli do peněz... Prostě ho občas doleju a je klid, bez problému, ne?
Pánové, alfa je srdeční záležitost, Cuore Sportivo, serte na spotřebu oleje, serte na spotřebu benzínu, ten zážitek z jízdy a pohledu je až orgastickej :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 06.07.2008 07:57, RE: Litr na 2.000km??
anonym napsal:
Tak to je motor KO a je na GO nebo šrot. To nám nežrala ani stará Š120.
Chlapce,treba si uvedomit,ze ta Alfa ma vykon motora vyhnany na 140 koni bez turba!!To si vybere svoju dan.Ked sa ti nelubi,kup si Wv 1.8 75 konovy a nepindaj.Cim je auto technicky narocnejsie a to Alfy su,tym viac sa treba onho starat,to je snad logicke nie??Ach ta nevedomost..mozno trocha mudrujem,ale moj nazor
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 08.07.2008 19:09, alfa
Tomu rikas spolehlive auto,kdyz jsi po 137tis vymenil skoro cele??Napravy atd.Mam accorda,naj.176.000km a ma vse puvodni a jezdim drave,alfa je maslo
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 08.07.2008 19:30, RE: alfa
anonym napsal:
Tomu rikas spolehlive auto,kdyz jsi po 137tis vymenil skoro cele??Napravy atd.Mam accorda,naj.176.000km a ma vse puvodni a jezdim drave,alfa je maslo
Chlapi Japonci nezerou nic,jen benzin a auto co zere olej je na picu!Komu nestaci zrani benzinu,gum tak si koupi alfu a ma jeste olej!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 10.08.2008 10:04, baks4c
Z vlastní zkušenosti bohužel musím potvrdit, že u Alfy se nejedná o klasickou koupi, kdy vyměňujete peníze za nějakou protihodnotu, ale o loterii, kde svoje peníze prostě vsadíte a uvidíte. Nenareklamujete nic. To mluvím o novém autě. U ojetého mi situace připadá lepší, protože vsázíte podstatně menší částku a u starého auta se počítá s tím, že nebude v pořádku.
Kromě vzhledu na Alfě není nic, co by odůvodňovalo takový risk.
reagovat
1 2 3 4 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.