Jaká je spolehlivost koncernového motoru 1,4 TSI?
 
 
 
 
 
 

Jaká je spolehlivost koncernového motoru 1,4 TSI?

již zítra na TipCars.com

Tesla Semi: revoluční elektrický tahač ujede na jedno nabití až 800 km a na stovku zrychlí za pět sekund




nejčtenější články
1. S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?
2. Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?
3. KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?
 
Dovede koncern VW vyprodukovat schopný benzínový motor s kubaturou mezi jedním a dvěma litry? Zaměřili jsme se na 1.4TSI ve výkonové verzi 90kW.
PORADNA, 04.05.12 | 00:00
hodnocení článku 3.1 b / 11x
vaše hodnocení: 2 b.
 

Jaké jsou prozatimní zkušenosti s provozem motoru 1.4Tsi z produkce VW? Jaké konstrukční a provozní nedostatky lze tomuto motoru případně vytknout a v čem naopak spočívají jeho silné stránky?


Umí vůbec koncern VW postavit dobrý benzínový motor s kubaturou mezi jedním a dvěma litry?

Odpověď zní: ano.

Ale v poslední době konstruktérům wolfsburské automobilky kolem rýsovacích prken a monitorů počítačů létaly Fliegen. A některé z nich byly pěkně vypasené masařky. Bonbónky typu kompresorem dopovaný V6 , který (zcela nezaslouženě) bez přílišné publicity pohání ostřejší verze Audin, ponecháme stranou, nás dnes zajímá něco lidovějšího, něco běžnějšího, něco dostupnějšího. A něco pod dva litry objemu.

Dovolím si volně navázat na článek kolegy o motoru 1.2TSI. Pojďme se dnes zblízka podívat na motor 1.4TSI ve verzi bez mechanického kompresoru s interním označením EA111. Ten měl nahradit motor 1.6FSI. Ve prospěch 1.4TSI hovořila menší hmotnost, menší zástavbový prostor a lepší výkonové parametry. A řádově o jednotky procent nižší spotřeba.

Výkon 90kW a točivý moment 200Nm jsou dávkovány následovně: nejvyšší výkon se dostává ke slovu při 5000 otáčkách, nejvyšší točivý moment je samozřejmě díky použití turbodmychadla k dispozici v rozmezí 1500 až 3500 otáček. Z konstrukčního hlediska obsahuje motor zajímavé a na svou dobu pokro(čilé) turbodmychadlo schopné pracovat i při nízkém průtoku výfukových plynů, což v praxi znamená ochotu motor sbírat se již od nízkých otáček a subjektivně menší turbolag. Je to umožněno zmenšením vnějších průměrů turbíny i kompresoru oproti standardním turbodmychadlům. Dále obsahuje vodní mezichladič stlačeného vzduchu integrovaný v sacím potrubí, koncernem prvně použitý. Poměrně zavádějící je označení TSI (twincharger stratified injection). Vstřikování je zde sice přímé, ale přeplňování je vzhledem k již zmíněné absenci kompresoru spíše ve verzi mono. V praxi je tedy 90kW verze vlastně motorem 1.4 FSI s implementací turbodmychadla. Maximální plnicí přetlak turbodmychadla je 1,8baru, kompresní poměr je stanoven na 10:1. Pocitově se turbomotor při sešlápnutí pedálu plynu chová jinak, než například staré turbodiesely. Turbodmychadlo zde nefunguje klasicky jako orkán ženoucí co nejvíce vzduchu do spalovacího prostoru, ale spíš jako kibic, který dokáže vybičovat „závodníka“ k lepšímu výkonu, v praxi spíš jen tak přifoukává. A hlavně se rychle a rádo roztáčí až do maximálních otáček, čehož těžší turba nejsou schopná.

Spotřeba paliva tohoto agregátu je zásadně ovlivněna jízdním stylem řidiče. A samozřejmě váhou vozu, který je poháněn. Obecně ale lze říct, že vůz kategorie nižší střední třídy (Golf, Octávia) si s tímto motorem pod kapotou řekne o 6,5-9litrů Naturalu. Vzhledem k dynamickým možnostem motoru se jedná o rozumné hodnoty.

Sečteno podtrženo zde máme technicky poměrně zajímavý motor s dostatečnými výkonovými parametry pro nižší střední třídu, navíc motor schopný fungovat s relativně rozumným přísunem paliva.

Ale je zde háček v podobě možných poruch. Co se vlastně může na vlastním maloobjemovém turbobenzínu porouchat? I kdyby byl přítomen ještě kompresor, tak ten zpravidla příčinou problémů nebývá. Samozřejmě je možné nevhodným jízdním stylem napomoci na věčnost samotnému turbu. Provozní podmínky vypadají přibližně následovně: je vodou chlazené, maximální otáčky 220.000 otáček/minutu a maximální teplota lopatek dosahuje až 800 stupňů Celsia. Část spalin je odváděna mimo prostor vlastní turbíny obtokovým ventilem. Lopatky nemají variabilní geometrii, což lze vzhledem k náročnosti provozních podmínek hodnotit kladně. Chladicí čerpadlo pro turbínu pracuje ještě 480sekund po vypnutí motoru. V praxi je jednou z nejčastějších závad vadný senzor tlaku chladiče turba.

V poslední době se na německých motoristických serverech objevily informace o náchylnosti řetězu u motoru 1.4TSI k přeskočení. Bohužel Volkswagen se chová velice tajnůstkářsky a neposkytl zatím žádné technické specifikace, je tedy poměrně obtížné dovodit si, které z verzí motoru 1.4 TSI se problémy týkají (hovoří se zejména o 103kW verzi). Každopádně již nyní existují indicie o tom, že problémy jsou odvislé i od vozu, v němž byly jinak stejné motory použity. Počínající stádium závady (jež ale nemusí nevyhnutelně skončit fatálně) se pozná podle „rachtání“ brzo po startu, kdy hydraulický napínák řetězu není dostatečně natlakovaný k tomu, aby řetěz dopnul. Po natlakování pazvuky utichnou. Při dalším stádiu poruchy již může vzniknout taková vůle, že řetěz může o zub přeskočit, negativních scénářů ale může být i více. Pro úplnost je nutné poznamenat, že hydraulický napínák se zpravidla při určitém celkovém nájezdu opotřebuje i u vozů jiných značek s řetězovým rozvodem, ale: vzniklá vůle neznamená obvykle přeskočení řetězu a závada o sobě "dává vědět" výrazněji, číž majitel dostane určitou šanci si problému všimnout. U VW je ještě diskutabilní vůle na samotném řetězu (což jinde obvyklé není). Kombinace vytahaného řetězu a jeho opotřebenéo vedení již může být fatální.

Tip: 10 nejspolehlivějších motorů dle TipCars.com - e-book pro vás!

Je obtížné udělat si ucelený obrázek o tom, jaký vlastně motor 1.4TSI ve výkonové verzi s 90kW je. Jeho nesporné klady snižuje zvláštní přístup výrobce tváří v tvář evidentnímu problému a pochybná pověst řetězového rozvodu, která bohužel postihla další z rodiny turbobezínových motorů. O motoru lze ale uvažovat i tak, že preventivní výměna rozvodů v momentu, kdy se závada začne ozývat i jindy než po startu, může problém vyřešit. Náklady jsou v řádech tisíců korun. Pak ale padá výrobcem avizovaná výhoda v podobě bezúdržbového rozvodu, který šetří peněženky zákazníků...

Koupit Fabii TDI nebo TSI?

Jaký benzínový motor do Octavie II? 1.6MPI vs. 1.2TSI

Škoda Roomster 1.2 TSI a zkušenosti majitele po 37 000 km

1.2 TSI 77 kW - vše o konstrukci rozvodů

Škoda Octavia 1,4 TSI - v poločase

Octavia 1.8 TSI - dobré auto s ještě lepším motorem?

Škoda Octavia 1.8 TSI - je nový motor úsporný?





   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.




diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 16.06.2012 23:58 
David V napsal:
Jo, ale neplníš EURO V a víc a v tom je zakopanej celej pes.
Ale splníš, i bez turba. Mám atmo 2.0, 111kW v M3 a aktuální průměrná spotřeba mám 7,3 l a Euro V. Jaká je tedy výhoda tohohle motoru taky nechápu. Benzín nešetří, objemem je v kategorii 1.6 a ty dnes umí okolo 100kW. Smysl? Žádný.
- 17.06.2012 00:01 
tomaskrtek napsal:
to je fakt, okamžitá úspora je mocné lákadlo
Vzhledem k tomu, že je objem 1390 cm3, tak je u mnoha pojišťoven v kategorii 1350 - 1849 cm3, tedy úspora na poviném ručení není žádná.
škaut - 24.10.2012 19:25 
Mám octávku 1.4tsi, najeto necelých 19000 km. Při studeném startu je slyšet řetěz.. Tato závada se řeší v rámci záruky. Motor je velmi pružný a živý a také celkem úsporný. Po této stránce jsem velmi spokojen. Ale tato závada mě vzala víru ze spolehlivosti škodovek.
SeraphimSVK - 22.07.2014 08:14 
motory TSI sú úplná "kvalitka", vrátane Škoda servisu
Toto je môj motor, výmena rozvodov 2/2013, aktuálny stav 7/2014
https://www.youtube.com/watch?v=pAx3i89V6cA
Jedná sa o motor na Škoda Roomster Comfort, 1.2 TSI 77kW, nabehaných 45000km
Servis aj importér sa vyjadrili, že to zatiaľ nemienia nijako riešiť, mám prísť pred koncom záruky (za 1,5 mesiaca) a dúfať, že to bude ešte oveľa horšie, inak to nemienia riešiť. Škodu nikdy, nikdy viac a už vôbec nie nové. Na aute som prerobil už teraz viac než polovicu kúpnej ceny 14500€, nie je predajné ani za 8000€. Som poriadne nasr...
looky - 09.07.2017 13:09 
Zdravím. Chtěl jsem zde sehnat info o motorech VW 1.4 Tsi a jsem dost zklamán. Měl jsem v plánu vyměnit stařičký 2.3i VR5 za novější passat na CNG, ale podle toho co jsem se tu dočetl, tak koupit nejlépe úplně nové auto a nebo jeté rovnou zgenerálkovat po koupi. Na svém VR 5 jsem řetězové rozvody měnil při 312 tis. km (mají se měnit dle dílenského manuálu při 280 tis. km). Kdo si myslí, že rozvodové řetězy jsou do rozpadnutí auta, tak je na omylu. Přesto, že výrobce neudává uživateli jaký je kilometrový nájezd na tyto rozvody, neplatí to že se nikdy nemění. I když to není v servisní knize a v příručce k vozu, tak v autorizovaném servisu to vědí určitě.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Hyundai i30, Megane, nebo Auris? Co koupit za 200 tisíc korun?

22.listopadu 2017
Náš čtenář se rozhoduje nad naftovou ojetinou nižší střední třídy, která se vejde do ceny dvou set tisíc korun. Zde je náhled na jednotlivé motorizace, které přicházejí v úvahu.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (930) | komentářů (2) otevřít článek...

Jaký je ojetý Ford Transit Connect?

21.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi staršího malého Transitu Connect ve své druhé generaci. Doporučíme mu tohle auto?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (605) | komentářů (0) otevřít článek...

Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun

17.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pořídil prostorné, až sedmimístné auto pro rodinu. A rad by se při tom vlezl do 160 tisíc korun. Co mu poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 025) | komentářů (4) otevřít článek...

Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?

17.listopadu 2017
Náš čtenář vybírá mezi dvěma kandidáty na post ojetého pick-upu. Který z nich poslouží lépe?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 948) | komentářů (4) otevřít článek...

Co trápí starší BMW řady 7?

15.listopadu 2017
Náš čtenář si chce s Německa dovézt ojeté BMW řady E38. Na co má dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 607) | komentářů (5) otevřít článek...

Jak je na tom se spolehlivostí Dacia Dokker?

14.listopadu 2017
Náš čtenář by rád pro své podnikání koupil ojetou Dacii Dokker. Jak je na tom tahle kompaktní dodávka po stránce spolehlivosti?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 375) | komentářů (2) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?

10.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Nissan Qashqai za cca 200 tisíc korun. Jaká motorizace bude za tyto peníze nejlepší volbou?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 223) | komentářů (5) otevřít článek...

Jaký diesel vybrat pro ojetý Peugeot Partner?

8.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil tři roky starý Partner s motorem 1,6 HDI. Váhá však nad výkonovou variantou.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 143) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Citroen C6?

7.listopadu 2017
Náš čtenář plánuje koupi avantgardního Citroenu C6. Který motor je po letech nejspolehlivější?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 655) | komentářů (2) otevřít článek...

Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?

3.listopadu 2017
Náš čtenář by rád koupil starší hot hatch. Model 205 GTI se mu zdá jako vhodná investice a zajímá se, na co si dát při jeho výběru pozor.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 154) | komentářů (4) otevřít článek...

Koupit ojetý Renault Captur s motorem 1,2 TCe?

1.listopadu 2017
Náš čtenář by rád bazarový Renault Captur. Zvažuje u něj zážehovou přeplňovanou dvanáctistovku. Bude tento motor dobrou volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 440) | komentářů (0) otevřít článek...

K čemu slouží redukční převodovka u Subaru?

31.října 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Foresteru a rád by znal přínos a fungování redukční převodovky.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 734) | komentářů (5) otevřít článek...

KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?

27.října 2017
Náš čtenář váhá mezi dvěma korejskými SUV. Které je podle nás lepší volbou?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 028) | komentářů (4) otevřít článek...

Bát se ojeté Hondy Insight?

25.října 2017
Před osmi lety začínal tenhle hybrid na ceně 519 tis. Kč, dnes jej jako ojetinu koupíte klidně pod 200 tisíc korun. Na co si dát pozor?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 806) | komentářů (2) otevřít článek...

Citroën Berlingo - jak si vede v průzkumu spolehlivosti?

24.října 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté užitkové Berlingo. Zajímá se, jak je na tom auto z hlediska průzkumů spolehlivosti.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 103) | komentářů (1) otevřít článek...

Jaký je koncernový motor 1,6 TDI?

20.října 2017
Náš čtenář by si rád pořídil ojetou Octavii s motorem 1,6 TDI hlavně z důvodu jeho malé spotřeby. Je ale tento motor i po letech spolehlivý?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 051) | komentářů (27) otevřít článek...

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?

18.října 2017
Honda Accord v osmé generaci je jednou z nejspolehlivějších ojetin na trhu. Jak postupovat při jejím nákupu?
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 122) | komentářů (0) otevřít článek...

S jakým motorem koupit Rover 75?

17.října 2017
Náš čtenář se nebojí experimentovat. Vyhlédl si ojetý Rover 75 a dotazuje se na ideální motor do tohoto netypického vozu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 367) | komentářů (3) otevřít článek...

Koupit ojetý Saab 900 první generace?

13.října 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Saab 900 za cenu kolem 50 tisíc korun. Jaké má možnosti a který motor bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 579) | komentářů (6) otevřít článek...

Vyplatí se koupit Fiat Palio za 25 tisíc korun?

11.října 2017
Náš čtenář potřebuje levného a spolehlivého kombíka. Známý mu nabízí ojeté Palio Weekend. Bude to dobrá volba, nebo past na peněženku?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 755) | komentářů (5) otevřít článek...

S jakým motorem koupit ojetý Chrysler 300C?

10.října 2017
S cenami od 150 tisíc korun se tohle netradiční auto s bohatou výbavou stává velikým lákadlem. Který motor bude nejschůdnější variantou?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 337) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?

6.října 2017
Náš čtenář vybírá mezi ojetým Bravem a Deltou. Obě auta chce s benzínovým motorem 1,4 T-Jet a jeho rozpočet je 150 tisíc korun. Který vůz bude lepší volbou?
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 003) | komentářů (7) otevřít článek...

Jaké malé spolehlivé auto za 50 tisíc korun?

4.října 2017
Naše čtenářka chce menší auto s omezeným rozpočtem padesát tisíc korun. Prioritou je spolehlivost motoru. Vybrali jsme několik kandidátů.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 210) | komentářů (4) otevřít článek...

Porsche Cayenne nebo BMW X5 za 500 tisíc korun?

3.října 2017
Náš čtenář by rád velké SUV za cenu kolem půl milionu korun. Váhá mezi Porsche Cayenne a BMW X5.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 014) | komentářů (0) otevřít článek...

Volvo V40 nebo Ford Focus?

29.září 2017
Náš čtenář uvažuje nad zakoupením Volva V40. My mu poradíme alternativu v podobě Fordu Focus, který je podle nás lepší volbou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 746) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Fiat Ducato za 200 tisíc korun?

27.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Fiat Ducato na podnikání. Zajímá se o jeho třetí generaci za 200 tisíc korun. Který z motorů bude nejlepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 178) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit ojetý Citroën C-Elysée za 200 tisíc korun?

26.září 2017
Náš čtenář by rád pro manželku koupil ojetý C-Elysée. Na auto má 200 Kč a chce spolehlivou motorizaci. Co mu poradíme?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 312) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaký je tříválec 1,2 HTP?

22.září 2017
První koncernové tříválce se objevily už před patnácti lety. Jak se za tu dobu změnily a která verze je nejspolehlivější?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (4 744) | komentářů (10) otevřít článek...

Doporučíme nákup Hondy CR-V za 60 tis. Kč?

20.září 2017
Náš čtenář by rád koupil benzínovou Hondu CR-V první generace. Jako ojetina se prodává za ceny do 100 tisíc. Je to vhodná koupě?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 248) | komentářů (2) otevřít článek...

Na co si dát pozor při nákupu ojetiny s pohonem 4x4?

19.září 2017
Náš čtenář začíná před zimou hledat ojetinu do 150 tisíc korun. Nemá ale zatím vybráno, a tak jej zajímají obecné rady pro výběr ojeté čtyřkolky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 903) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Mondeo III - který benzínový motor je nejlepší volbou?

15.září 2017
Náš čtenář by rád koupil zážehové mondeo třetí generace. Zvažuje ale výběr motorizace. Poradíme, která bude nejlepší volbou a proč.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 257) | komentářů (6) otevřít článek...

Doporučíme ojetou Lancii Voyager s dieselem?

13.září 2017
Rodina plánuje pořízení vícemístné ojetiny. Zaujala ji starší Lancia Voyager s dieselovým motorem 2,8 CRDi. Bude to dobrá volba?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 650) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetý Peugeot 208 - s jakým benzínem jej koupit?

12.září 2017
Naše čtenářka plánuje koupi druhého auta do rodiny. Má jím být Peugeot 208 s benzínovým motorem. Která z pěti motorizací bude nejlepší volbou z hlediska spolehlivosti?
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 128) | komentářů (0) otevřít článek...

Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

8.září 2017
Náš čtenář by rád vůz střední třídy. Původně chtěl koupit Passat, nyní zvažuje i Optimu kde dostane za stejné peníze více muziky.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 226) | komentářů (5) otevřít článek...

Koupit Fabii nebo Sandero za 100 tisíc korun?

6.září 2017
Náš čtenář by rád koupil ojeté Sandero, přátelé mu ale radí, aby si vybral Škodu Fabii. Jaké bude naše doporučení?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 899) | komentářů (7) otevřít článek...

Almera Tino nebo Matrix? Vybíráme levné MPV do 100 tisíc korun

5.září 2017
Náš čtenář by rád koupil starší ojeté MPV s benzínovým motorem do 100 tisíc korun. Vybírá mezi Nissanem Almera Tino a Hyundai Matrix. Který z nich bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 349) | komentářů (0) otevřít článek...

Zafira nebo 5008 za 300 tisíc korun?

1.září 2017
Náš čtenář by rád zachovalé MPV s dieselovým motorem. Který ze dvou uvedených kandidátů bychom doporučili a proč?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 028) | komentářů (15) otevřít článek...

Jaký koupit nejlevnější spolehlivý Mercedes třídy E?

30.sprna 2017
Náš čtenář se chystá na dovolenou na jih Evropy. Rád by cestu s kamarády podnikl ve starém Mercedesu. Kterou generaci a motorizaci doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 583) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 3008 - vybíráme nejlepší motor pro ojetinu

29.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Peugeotu 3008. Některé z motorů ale mají hrůzostrašnou pověst. Který z nich naopak doporučíme?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 557) | komentářů (0) otevřít článek...

Dacia Logan II - proč je tak malý výběr mezi ojetinami?

25.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil ojetý Logan druhé generace. Překvapuje jej ale malá nabídka na trhu ojetin. Pokusíme se odpovědět.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (5 489) | komentářů (6) otevřít článek...

Jaké je Hyudai ix20 za 200 tis. Kč?

23.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda koupila ojetý model ix20. Váhá ale nad motorizací. Poradíme.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 472) | komentářů (6) otevřít článek...

Corsa D nebo Clio III za 120 tis. Kč?

22.sprna 2017
Čtenářka by ráda koupila malé auto se spolehlivým dieselovým motorem na delší cestování. Jaké naftové motory jsou u obou vybraných favoritů nejlepší a který z nich vybrat?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (1 375) | komentářů (1) otevřít článek...

Toyota Corolla - který benzínový motor je nejlepší volbou?

21.sprna 2017
Náš čtenář by rád koupil starší Corollu deváté generace. Uvažuje nad benzínovým motorem, ale není si jistý, která jednotka z nabídky bude nejlepší.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 919) | komentářů (4) otevřít článek...

Jaké malé auto koupit do města za 100 tisíc korun?

18.sprna 2017
Naše čtenářka vybírá mezi Nissanem Micra a Mitsubishi Colt. Po kterém z nich by měla sáhnout raději?
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (3 713) | komentářů (6) otevřít článek...

Subaru Impreza III - s jakým benzínem koupit civilní verzi?

16.sprna 2017
Náš čtenář by rád ojetou Imprezu třetí generace. Váhá ale nad benzínovým motorem.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 834) | komentářů (18) otevřít článek...

Koupit za 250 tis. korun VW Passat nebo Mercedes C?

11.sprna 2017
Náš čtenář váhá mezi německou stálicí v podobě Passatu B6 a prémiovým Mercedesem třídy C generace W204. Obě auta by rád v dieselu za cenu 250-300 tisíc korun. Co poradíme?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (6 104) | komentářů (10) otevřít článek...

Jaký je motor 2,0 CDRi v Hyundai Tucson první generace?

9.sprna 2017
Náš čtenář plánuje koupi ojetého Tucsonu za 150 tisíc korun. Má ale strach z dieselového dvoulitru. Bojí se oprávněně?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 229) | komentářů (3) otevřít článek...

Ojetina za 150 tis. Kč - koupit Swift nebo Fabii?

8.sprna 2017
Náš čtenář se rozhoduje mezi Škodou Fabií a Suzuki Swift s benzínovými motory. Na obě auta má částku asi 150 tisíc. Které z vozidel vyniká nad tím druhým?
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 117) | komentářů (0) otevřít článek...

Koupit za 450 tisíc zánovní Octavii nebo starší Mercedes třídy E?

4.sprna 2017
Náš čtenář má dilema. Zvolit luxusní mercedes třídy E, který bude mít už něco za sebou, nebo za stejné peníze pořídit málo jetou Octavii třetí generace?
hodnocení: 4.0 b. (3x) | sekce: poradna | počet přečtení (7 668) | komentářů (9) otevřít článek...

Koupit za 100 tis. Kč Fabii nebo Aygo?

2.sprna 2017
Naše čtenářka by ráda malé auto do města. Za asi 100 tisíc korun si chce pořídit domácí Škodu Fabii nebo menší, ale o to roztomilejší Toyotu Aygo. Které auto bude lepší volbou?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: poradna | počet přečtení (2 229) | komentářů (6) otevřít článek...
 
/ 24 (1183)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Jaká je spol ...