0
zpět
 

diskuze k tématu: Zimní pneumatiky poprvé povinně

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.10.2011 10:53, Povinné zimní pneu
Za sebe přispěji k této "problematice" tímto odkazem - http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011101603
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.10.2011 13:45, RE: Povinné zimní pneu
wimmer_day napsal:
Za sebe přispěji k této "problematice" tímto odkazem - http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011101603
Jestliže tohle autor myslí vážně : "To platí na sněhu a snad i na ledu, ale neplatí na mokru a na suchu, kde zimní pneumatiky vykazují stejné nebo horší výkony, pokud jde o brzdnou dáhu a směrovou stabilitu.", tak je jakákoli další diskuze zbytečná... Ledaže by se nás v lednu uráčilo navštívit léto s teplotama nad 30°C, když nás zejména v srpnu obešlo...
Ale k článku - že by v Německu byla v testu lepší guma než od Cont. ani není možný... Hlavně to srovnat třeba s Hankook 440, přestože už má následovníka a nejde snad ani koupit, fakt objektivní.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.10.2011 13:59, RE: Povinné zimní pneu
Pepe napsal:
Jestliže tohle autor myslí vážně : "To platí na sněhu a snad i na ledu, ale neplatí na mokru a na suchu, kde zimní pneumatiky vykazují stejné nebo horší výkony, pokud jde o brzdnou dáhu a směrovou stabilitu.", tak je jakákoli další diskuze zbytečná... Ledaže by se nás v lednu uráčilo navštívit léto s teplotama nad 30°C, když nás zejména v srpnu obešlo...
Ale k článku - že by v Německu byla v testu lepší guma než od Cont. ani není možný... Hlavně to srovnat třeba s Hankook 440, přestože už má ná...
Když jsem došel k téhle větě, tak mi bylo jasný že je to ztráta času. To psal nějakej mamlas teoretik, kterej na rozdíl od pana Humla asi nebyl u žádný nehody.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.10.2011 14:22, RE: Povinné zimní pneu
ivan2 napsal:
Když jsem došel k téhle větě, tak mi bylo jasný že je to ztráta času. To psal nějakej mamlas teoretik, kterej na rozdíl od pana Humla asi nebyl u žádný nehody.
Á "...pan Huml" Váš velký vzor? Co ho opravňuje aby se prohlašoval za dopravního experta? Že byl u (možná) u spousty nehod? Ale jděte...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.10.2011 14:49, RE: Povinné zimní pneu
Pepe napsal:
Jestliže tohle autor myslí vážně : "To platí na sněhu a snad i na ledu, ale neplatí na mokru a na suchu, kde zimní pneumatiky vykazují stejné nebo horší výkony, pokud jde o brzdnou dáhu a směrovou stabilitu.", tak je jakákoli další diskuze zbytečná... Ledaže by se nás v lednu uráčilo navštívit léto s teplotama nad 30°C, když nás zejména v srpnu obešlo...
Ale k článku - že by v Německu byla v testu lepší guma než od Cont. ani není možný... Hlavně to srovnat třeba s Hankook 440, přestože už má ná...
Já myslím, že v tom článku snad není zpochybněna funkce zimních pneumatik za určitých podmínek. Spíš jde o povinnost jejich používání, která je stejně debilní, jako kdyby bylo nařízeno a policií vymáháno používání letních pneumatik v létě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.10.2011 15:03, RE: Povinné zimní pneu
ivan2 napsal:
Když jsem došel k téhle větě, tak mi bylo jasný že je to ztráta času. To psal nějakej mamlas teoretik, kterej na rozdíl od pana Humla asi nebyl u žádný nehody.
Jste oba k smíchu: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2007111101

Tohle jsem napsal před 4 lety a podobného fópá (tedy přímé srovnání letních a zimních na suchém a mokrém povrchu v zimě) se už nikdy žádný autoklub nedopustil. Výsledky testů jakékoli vylobované uzákoněné doktríny musí být nezpochybnitelné, tedy testy už nově vycházejí tak jak mají!!! (tedy letní pneu se promění v 7C nad nulou v neovladatelné puky a zabíjejí a požírají matky s dětmi a kdo jezdí od listopadu do dubna na letních , toho by měli policajti rovnou střílet)
Pokud chápete princip aplikace zákonů v tomto státě jako smyslupné a konstruktivní jste jen další tupé ovce bučící jak estébácká sračka Humlova píská (nejenom Humlova)
P.S: Zimní pneu už mám na autech ale ne kvůli zákonu !!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.10.2011 15:27,
Tak v článku se dočtu, že když v jednom rozměru pneumatik daná značka vyhraje, neznamená to automaticky, že v jiném rozměru taky. A na konci článku pak najdu tabulku hodnocení penumatik ze dvou zdrojů od nejlepší po nejhorší. A rozměr pneu? Nikde.... Neni to trochu klamani ctenare?
Moje zimni volba stejne vetsinou pada na lepsi znacky, nejlepe viteze testu, pokud v danem rozmeru je. Vetsina z nas nemuze najednou kupovat pneu od vice vyrobcu , aby si je vyzkousela a vybrala si tu nej, takze orientovat se podle neceho jineho vlastne ani moc nejde. Jinak si myslim, ze at uz pouzivame ty nejlepsi nebo jen prumerne pneu v danem segmentu, zkusenosti za volantem to nenahradi a vetsi procento uspechu ze dojedu do cile stejne zavisi na tom, kdo a jak auto ridi, nez na tom, jestli mam na aute Micheliny nebo jen Barumky, nebo treba nejakou low-end pneu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.10.2011 16:02, A je to tu
Pneumatická hysterie uhodila v plné síle hned poté, co několik prvních dnů klesla teplota přes noc pod nulu. Všichni motoristé z loňska asi trpí ztátou paměti, že se to musí každý rok omílat.
Letos jsem se rozhodl, že články s touhle problematikou vynechám a také není důvod už nikoho masírovat, když je to de-facto povinné. Já tohle neřeším, prostě mám 2 sady, i když najedu lehce přes 10 tkm/rok.
Problémem je, že články navozují pocit, že se zimní guma v zimě chová stejně, jako letní v létě, a to je kámen úrazu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.10.2011 16:07, Sava
Ty savy používám už roky k plné spokojenosti ve 3 různých rozměrech na 3 různých autech. Co bych nejvíce vytknul, že se na suché cestě velice rychle opotřebovávají, na dálnici vyloženě mizí před očima, a jsou i celkem hlučné. Nicméně na sněhu proti nim nemůžu říct křivé slovo. Na ledu jsou dobré první dvě zimy, třetí už víc kloužou. Když je srovnám ze zkušenosti se zimními barumkami, matadory a dokonce micheliny (vše ve 14\'\' na fabii I), tak mi přijdou jako jízdně nejlepší volba.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.10.2011 16:12, RE: A je to tu
David V napsal:
Pneumatická hysterie uhodila v plné síle hned poté, co několik prvních dnů klesla teplota přes noc pod nulu. Všichni motoristé z loňska asi trpí ztátou paměti, že se to musí každý rok omílat.
Letos jsem se rozhodl, že články s touhle problematikou vynechám a také není důvod už nikoho masírovat, když je to de-facto povinné. Já tohle neřeším, prostě mám 2 sady, i když najedu lehce přes 10 tkm/rok.
Problémem je, že články navozují pocit, že se zimní guma v zimě chová stejně, jako letní v létě, a...
Pro nás, co už to tu čteme několikátý rok po sobě, tak je to pořád dokola. ještě čekám článek na téma nedotáčivost a přetáčivost automobilu a jak na tyto situace a co vše s sebou v zimě vozit, abychom " přežili" a bude tu vše. Jenže každý rok přibude nová generace lidí-řidičů, pro které je tenhle článek poprvé a stěžovat si jak my, že je to tu každoročně do kola, budou až za pár let. Takže z tohoto pohledu tu článek tohoto typu bude mít místo vždy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.10.2011 16:20, RE: A je to tu
Alkantpan napsal:
Pro nás, co už to tu čteme několikátý rok po sobě, tak je to pořád dokola. ještě čekám článek na téma nedotáčivost a přetáčivost automobilu a jak na tyto situace a co vše s sebou v zimě vozit, abychom " přežili" a bude tu vše. Jenže každý rok přibude nová generace lidí-řidičů, pro které je tenhle článek poprvé a stěžovat si jak my, že je to tu každoročně do kola, budou až za pár let. Takže z tohoto pohledu tu článek tohoto typu bude mít místo vždy.
Letos ale přibyla spousta lidí, kteří ty gumy budou kupovat poprvé nebo po dlouhé době. Už se mě za poslední měsíc ptala řada okolních garážistů, jaké gumy používám, jaké mám zkušenosti, ... Tihle šedesátníci většinou jezí akorát přes víkendy na chalupy, v zimě vyjedou, jen když je přiznové počasí, a pak doufají. Letos ale budou přezouvat a absolutně nemají ponětí, co si vybrat. Takže jakýkoliv test je pro ně dobrý, a pro jejich mladší příbuzné aspoň něco, co jim můžou strčit do rukou, ať si v pneuservisu vyberou podle relativní kvality, nejen ceny (ať už vysoké nebo nízké).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.10.2011 17:02, RE: A je to tu
Giorgio napsal:
Letos ale přibyla spousta lidí, kteří ty gumy budou kupovat poprvé nebo po dlouhé době. Už se mě za poslední měsíc ptala řada okolních garážistů, jaké gumy používám, jaké mám zkušenosti, ... Tihle šedesátníci většinou jezí akorát přes víkendy na chalupy, v zimě vyjedou, jen když je přiznové počasí, a pak doufají. Letos ale budou přezouvat a absolutně nemají ponětí, co si vybrat. Takže jakýkoliv test je pro ně dobrý, a pro jejich mladší příbuzné aspoň něco, co jim můžou strčit do rukou, ať si v p...
a co jim brání používat zimní gumy celoročně? nehledě na to že je povinnost zimních gum známa již 3/4 roku! rozumný člověk v zimě jezdí na zimních pneu odjakživa, zákon nezákon. já bych ty co si stěžují poslal někam. vždyť zimáky stojí pár korun, doslova.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.10.2011 17:32, RE: Povinné zimní pneu
Alda napsal:
Á "...pan Huml" Váš velký vzor? Co ho opravňuje aby se prohlašoval za dopravního experta? Že byl u (možná) u spousty nehod? Ale jděte...
Ne, představte si že není můj velký vzor. Ale považuju ho za člověka alespoň s nějakými zkušenostmi a podle mě se snaží o správnou věc. Povinné zimní gumy od do je nezbytnost a už to tu mělo být dávno.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.10.2011 17:35, RE: Povinné zimní pneu
typek napsal:
Jste oba k smíchu: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2007111101

Tohle jsem napsal před 4 lety a podobného fópá (tedy přímé srovnání letních a zimních na suchém a mokrém povrchu v zimě) se už nikdy žádný autoklub nedopustil. Výsledky testů jakékoli vylobované uzákoněné doktríny musí být nezpochybnitelné, tedy testy už nově vycházejí tak jak mají!!! (tedy letní pneu se promění v 7C nad nulou v neovladatelné puky a zabíjejí a požírají matky s dětmi a kdo jezdí od listopadu do dubna na...
Vám odpovídat nebudu, je to ztráta času.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.10.2011 17:38, RE: A je to tu
tomaskrtek napsal:
a co jim brání používat zimní gumy celoročně? nehledě na to že je povinnost zimních gum známa již 3/4 roku! rozumný člověk v zimě jezdí na zimních pneu odjakživa, zákon nezákon. já bych ty co si stěžují poslal někam. vždyť zimáky stojí pár korun, doslova.
To jsou lidi, co když vidí sníh, tak se osypou. Mají ty svoje fabie, i20, logany věčně naleštěné a jen aby nenapadlo... :) Vzhledem k tomu, že tahle sorta lidí kupuje auta nová a často vystačí 10 let na gumách, se kterými odjeli ze showroomu. tak i chápu, že najednou je pro ně v podstatě jakákoliv výměna pneu problém - dříve byli prostě zvyklí vyměnit auto. A to mluvím zcela konkrétně - těch 40-50 tisíc gumy při šetrné jízdě bez problému vydrží a více toho tito lidé na autě nenatočí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.10.2011 17:55, RE: A je to tu
Giorgio napsal:
To jsou lidi, co když vidí sníh, tak se osypou. Mají ty svoje fabie, i20, logany věčně naleštěné a jen aby nenapadlo... :) Vzhledem k tomu, že tahle sorta lidí kupuje auta nová a často vystačí 10 let na gumách, se kterými odjeli ze showroomu. tak i chápu, že najednou je pro ně v podstatě jakákoliv výměna pneu problém - dříve byli prostě zvyklí vyměnit auto. A to mluvím zcela konkrétně - těch 40-50 tisíc gumy při šetrné jízdě bez problému vydrží a více toho tito lidé na autě nenatočí.
je mi celkem jedno co je to za lidi a co mají za auta, ale není mi jedno až mi při brždění skončí kokot na letních v zadním nárazníku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.10.2011 18:00, RE: A je to tu
tomaskrtek napsal:
je mi celkem jedno co je to za lidi a co mají za auta, ale není mi jedno až mi při brždění skončí kokot na letních v zadním nárazníku.
Však to nikdo nevyvrací, tady se diskutuje o tom, proč tu takový článek každoročně je. Já zimáky používám roky a do auta bez nich bych v zimě nesedl ani jako pasažér (pokud by zrovna nebylo slušné počasí a nejel bych jen na takovou trasu, že bych se za stejného počasí hned vracel).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.10.2011 18:53, RE: Povinné zimní pneu
wimmer_day napsal:
Já myslím, že v tom článku snad není zpochybněna funkce zimních pneumatik za určitých podmínek. Spíš jde o povinnost jejich používání, která je stejně debilní, jako kdyby bylo nařízeno a policií vymáháno používání letních pneumatik v létě.
To sice jo, ale citovaná věta těžce diskvalifikuje zmíněný "právní" rozbor pod ní. Ať si každej jezdí, na čem chce, třeba na loukoťácích ze žebřiňáku, pro mě je používání adekvátních pneu jaksi samozřejmostí. Jestli někdo nepozná rozdíl mezi zimní a letní (a je jedno, jestli v létě nebo v zimě), tak je to jeho věc. Myslím si o tom své, ale soudit ho nebudu... Nepotřebuju k tomu nějaké empirické důkazy, že je třeba zimáky používat, stačí mi vlastní zkušenost, a nutnost vyjet za jakéhokoli počasí... Když ale budu dojíždět každý ráno do Kolbenky a odpol z5, tak si můžu vybrat, jesli pojedu autem, nebo šalinou...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.10.2011 19:00, RE: A je to tu
Giorgio napsal:
Však to nikdo nevyvrací, tady se diskutuje o tom, proč tu takový článek každoročně je. Já zimáky používám roky a do auta bez nich bych v zimě nesedl ani jako pasažér (pokud by zrovna nebylo slušné počasí a nejel bych jen na takovou trasu, že bych se za stejného počasí hned vracel).
Možná to nebylo z mého prvního příspěvku patrné, ale já se doslova na.eru, když zase vidím "test ADAC". Nemusím číst dál, abych věděl, že nejlepší jsou Continentaly... Sice v řadě parametrů jsou jiné gumy lepší, ale i kdyby byly do čtverce, tak jsou ve výsledku Cont. nejlepší. Jen je třeba vhodně zvolit důležitost kritérii, a zdůvodnit je.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 17.10.2011 19:02, RE: A je to tu
Giorgio napsal:
Však to nikdo nevyvrací, tady se diskutuje o tom, proč tu takový článek každoročně je. Já zimáky používám roky a do auta bez nich bych v zimě nesedl ani jako pasažér (pokud by zrovna nebylo slušné počasí a nejel bych jen na takovou trasu, že bych se za stejného počasí hned vracel).
to je snad jasné, pneulobby potřebuje trochu rozvířit stojaté vody, letos s příchutí zdražování kaučuku na světových trzích a okořeněno poplašnou zprávou o jakémsi !!!nedostatku!!! pneumatik v některých rozměrech. rozhodně lepší než článek o fiatu ze včerejška.
reagovat
1 2 3


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.