0
zpět
 

diskuze k tématu: Volvo V50 D2 - zkušenosti po 30 000 km

kategorie zařazení tématu: ostatní
*autofans*
počet příspěvků159
datum registrace21.11.2008
Úterý 12.09.2017 13:18, Kvalitní recenze i auto
Po delší době zase slušná recenze a o to zajímavější, že na auto pěje chválu bývalý majitel božské Okty.
Měl jsem stejný model, ale se švédským benzinovým pětiválcovým srdcem. Do dneška na to auto v dobrém vzpomínám. Výborný podvozek, vynikající sedadla na delší cesty, ticho v kabině, super ergonomie, brzdy, které si dají líbit 2x za sebou Grossglocknerr. Negativum - menší kufr kvůli masivní roletě (ideálně vyhodit ten krám s roletkou a schránkou na deštník a dát dozadu fólie).
Doporučil jsem stejnou verzi 125kW dvěma kamarádům, kteří ji nakonec i po delším hledání pořídili a dnes jsou nešťastni jen z toho co si koupí potom ? Myslím, že S40/V50 jsou celkem nedoceněná auta, jezdí úplně jinak než větší kolébavá a těžkopádná Volva a dnes se dají pořídit za srandovní peníze. Např. absolvování STK bylo i přes vyšší km nájezd vždy jen formalitou bez sebemenší závady. Servis nijak nevybočuje, rozvody stály do 10tkč, brzdy jako každá nižší střední, výfuk nerez, podvozek naddimenzovaný, výměna žárovek i v předu sranda (jednoduše vyjímatelný světlomet). Poruchy a závady nula.
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Čtvrtek 14.09.2017 09:46, hezky napsáno
po delší době pěkná recenze. Palec nahoru.
Snad to srovnání Subaru x Dacie neuvidí Zdenda
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1230
datum registrace08.09.2009
Pátek 15.09.2017 20:57, RE: hezky napsáno
Valnoha napsal:
po delší době pěkná recenze. Palec nahoru.Snad to srovnání Subaru x Dacie neuvidí Zdenda


Zdendovi je šumafuk, jestli se to pánovi líbí, nebo ne. Subaru si lidé kupují zcela kvůli jiným důvodům.
reagovat
Martin72
počet příspěvků82
datum registrace30.09.2016
Sobota 16.09.2017 07:35, dobrá recenze
Hezky napsaná recenze, vyvážený názor. I když mě některé věci pobavily a některé překvapily. Z těch k pobavení je poznámka o blinkrech v zrcátkách (jako by auto s blinkry v blatníkách mělo svrab), ale to beru, každému se líbí něco jiného, ale stejně nechápu proč někteří mají potřebu to tak vypíchnout.
Co mě překvapilo byla poznámka o hlavních světlometech. Chápu, že lidé co mají problém se zrakem a špatně vidí za šera či tmy ( nemá to souvislost s brýlemi, ale s množstvím fotoreceptorů na sítnici), tak že pro ně je xenonový světlomet určitou spásou, ale nikoli pro protijedoucího řidiče. Poznámka typu: "Nejen kvůli lepšímu osvitu, ale z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že když auto pořádně svítí, tak protijedoucí vozy včetně i velkých podvědomě uhýbají doprava ke krajnici vozovky." je dost mimo realitu. To že auto svítí jak přistávací ranvej není důvod, proč protijedoucí auta uhýbají, oni totiž nic nevidí. Proto dokud to jde, tak zamíří ke krajnici a zpomalý, aby přežili míjení bez úhony.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.