0
zpět
 

diskuze k tématu: Volvo V40 (T4)

kategorie zařazení tématu: ostatní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.09.2007 07:14, Bestie
Fajn recenze, super auto...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.09.2007 07:29, pekne...
Aj si trocha skusal "prefuknut turbo" a riadne tomu zatlacit na plyn? Jak sa pri tom auto spravalo? :)))))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.09.2007 09:17, Volvo V40
Fakt skvělý vůz. Měl jsem ho půjčený na delší dobu a vracel jsem ho se slzou v oku. Ale Ondrašík na autorevue ho pohaněl. Stejně jako zdejší nejmenovaný pohaní vše, co pochází od VW.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.09.2007 09:59, VOLVO S 40 1.8 dotaz
Díky moc za pravdivou recenzi, jsem podobný případ. Teď mám na už své S 40 1.8 skoro 180.000 a vcelku nemůžu říct křivého slova. Pravda, 1.8 dá docela dost práce, než ten ocelový ingot rozjede na nějakou slušnější rychlost (a díky tomu je spotřeba po Praze kolem 12 l/100 km, jak udává výrobce a moje peněženka), ale po dálnici pohoda (dlouhodobě není problém 160 - 180 km/hod)., kožené sedačky paráda, vcelku slušné originální rádio (lepší než dával MB do prvních céček). Mám dotaz (jestli mi na něj bude tady schopný někdo odpovědět). Za poslední rok se mi asi dvakrát, třikrát stalo, že auto přestalo táhnout (fungovalo to normálně až tak od 35000 otáček), nedrželo to volnoběh (otáčkoměr zběsile lítal mezi 500 - 2000 otáčkama), když jsem se rozjel, tak to sice jelo, ale pořád stejně, nereagovalo na plyn, nezrychlovalo a cukalo...Po třech čtyřech kilometrech to přešlo. Jo a kontrolka jednotky nesvítila (a žárovka tam je...). Možná, že s tím bude souviset i to, že jsem jednou "přetlačil plyn": dojížděl jsem jednou oranžovou na semaforech, měl jsem plyn na pětku až na podlaze a když jsem sundal nohu, tak se pedál vrátil, ale auto zrychlovalo zvesela dál. Když jsem zsinalý vymáčkl spojku, tak se motor vytočil až do do omezovače (něco přes 6.500 otáček) a spadl na volnoběh, jelo se potom normálně dál. Od té doby se už to zaplaťbůh neupakovalo. Můžete mi někdo poradit. Jinak auto drží ukázkově....K Hasemu s tim zatím jít nechci, mám s nimi špatné zkušenosti (už mě tam 2x natáhli a to se mi vůbec nelíbí). Tak díky moc za rady, Jirka
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.09.2007 10:20, RE: Volvo V40
anonym napsal:
Fakt skvělý vůz. Měl jsem ho půjčený na delší dobu a vracel jsem ho se slzou v oku. Ale Ondrašík na autorevue ho pohaněl. Stejně jako zdejší nejmenovaný pohaní vše, co pochází od VW.
Padni na kolena a pros o odpuštění. Sice náznakem, ale dopustil jsi se Tipcarsrouhačství, neboť: Nevezmeš jména Vaculíkova nadarmo, v jednoho Vaculíka věřiti budeš, pomni, že by jsi dne Vaculíkovy recenze světil, miluj Vaculíka svého jako sebe samého, nepromluvíš křivého svědectví proti Vaculíkovi svému.

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.09.2007 10:38, RE: pekne...
bubu napsal:
Aj si trocha skusal "prefuknut turbo" a riadne tomu zatlacit na plyn? Jak sa pri tom auto spravalo? :)))))
Kolega píše dole co se stalo, když profouknul turbo před semaforem. ))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.09.2007 10:39, RE: VOLVO S 40 1.8 dotaz
jiriez napsal:
Díky moc za pravdivou recenzi, jsem podobný případ. Teď mám na už své S 40 1.8 skoro 180.000 a vcelku nemůžu říct křivého slova. Pravda, 1.8 dá docela dost práce, než ten ocelový ingot rozjede na nějakou slušnější rychlost (a díky tomu je spotřeba po Praze kolem 12 l/100 km, jak udává výrobce a moje peněženka), ale po dálnici pohoda (dlouhodobě není problém 160 - 180 km/hod)., kožené sedačky paráda, vcelku slušné originální rádio (lepší než dával MB do prvních céček). Mám dotaz (jestli mi na ně...
To máš za tu oranžovou ))



Sakra, dnes mám nějakou hravou náladu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.09.2007 10:58, RE: Volvo V40
edmund napsal:
Padni na kolena a pros o odpuštění. Sice náznakem, ale dopustil jsi se Tipcarsrouhačství, neboť: Nevezmeš jména Vaculíkova nadarmo, v jednoho Vaculíka věřiti budeš, pomni, že by jsi dne Vaculíkovy recenze světil, miluj Vaculíka svého jako sebe samého, nepromluvíš křivého svědectví proti Vaculíkovi svému.

Clovece, tobe musel nekdo udelat neco strasne osklivyho. Asi tak, ja sam mam koncernovy wagen (O1 TDI 81kw 2002) a presto vsechno musim uznat, ze vyrazne vic nez polovina toho, co tady bylo redaktory napsano proti VW a spol, je proste pravda. Nikdy jsem nelitoval, ze jsem si to auto koupil, vsechno je to o kompromisech, ale p. Vaculik a spol, se tady nenavazej do koncernu jen tak z pleziru, protoze obecne povedomi zejmena o skodovkach, kolujici mezi lidmi, je naprosto mimo realitu. Na obe strany. Jina vec je mistni kolorit HTP. Ale tomu ja se smeju.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.09.2007 11:04, Pekny auto + pekna recenze
V40 me kroutilo peknych par mesicu, me se to auto hrozne libilo. Ale rozhodlo to, ze do nej nedelali zadnej kloudnej diesel. A ja jsem holt naftovej
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.09.2007 13:02, RE: Volvo V40
Womaida napsal:
Clovece, tobe musel nekdo udelat neco strasne osklivyho. Asi tak, ja sam mam koncernovy wagen (O1 TDI 81kw 2002) a presto vsechno musim uznat, ze vyrazne vic nez polovina toho, co tady bylo redaktory napsano proti VW a spol, je proste pravda. Nikdy jsem nelitoval, ze jsem si to auto koupil, vsechno je to o kompromisech, ale p. Vaculik a spol, se tady nenavazej do koncernu jen tak z pleziru, protoze obecne povedomi zejmena o skodovkach, kolujici mezi lidmi, je naprosto mimo realitu. Na obe stran...
Neber mi právo na tu trochu humoru. A pan vaculík ( a on se tím ani sám netají ) se naváží do VW z plezíru. Ostatně úplně ze stejného, jako já se občas navezu do pana Vaculíka.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.09.2007 13:28, Volvíčko
Ach jó, Volvíčko, krasavec, jednou když budu velký a bohatý, tak si ho taky koupím. I když mě se nejvíc líbí první generace V70. V tyrkysové metalíze, snížený podvozek - já vím, jsem úchyl.....
Když jsem začínal chodit se svou teď už manželkou, měl její táta služební 850-ku. Párkrát nás v ní vezl a dodnes na to rád vzpomínám. Taky si ji hodně pochvaloval. Měl tam sice nějaký chronický problém s klímou, ale jinak fachala jak ďas.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.09.2007 14:06, RE: Volvo V40
edmund napsal:
Neber mi právo na tu trochu humoru. A pan vaculík ( a on se tím ani sám netají ) se naváží do VW z plezíru. Ostatně úplně ze stejného, jako já se občas navezu do pana Vaculíka.
To jo, ale u toho Vaculíka mi to přijde takové opdstatněné, ucelené a podložené. U Tebe mi to přijde hysterické, nekdy až dětinské. Jako když ti na pískovišti řeknou děti, že máš holčičí boty, víš? Pochopil jsi to? Asi ne, nech to bejt.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.09.2007 14:37, RE: Volvo V40
anonym napsal:
To jo, ale u toho Vaculíka mi to přijde takové opdstatněné, ucelené a podložené. U Tebe mi to přijde hysterické, nekdy až dětinské. Jako když ti na pískovišti řeknou děti, že máš holčičí boty, víš? Pochopil jsi to? Asi ne, nech to bejt.
No já myslím, že pokud někdo hledá, kde je pravda, tak si přečte recenze od Martina Vaculíka a pak reakce fanatických koncernových příznivců.
Ono jedna věc je být přiznivce a něco jiného je být fanatik. Já sám jsem příznivce Hondy, ale nikdy bych netvrdil, že je to bezproblémové auto. Dokonce jsem dlouho uvažoval o nákupu O2.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.09.2007 15:27, RE: Volvo V40
Riccardo napsal:
No já myslím, že pokud někdo hledá, kde je pravda, tak si přečte recenze od Martina Vaculíka a pak reakce fanatických koncernových příznivců.
Ono jedna věc je být přiznivce a něco jiného je být fanatik. Já sám jsem příznivce Hondy, ale nikdy bych netvrdil, že je to bezproblémové auto. Dokonce jsem dlouho uvažoval o nákupu O2.
Presne tak. Jak jsem psal, jezdim v O1 a jsem maximalne spokojen. Presto priznam, ze razy od predni napravy me trochu stvou. A ze jediny misto v aute, kde si nohy velebi je to moje - ridicovo . A kdyby mi nebylo lito dat do auta o 150tkc vic, koupil bych si Mazdu 6 nebo Hondu Accord.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.09.2007 17:50, RE: Volvo V40
Riccardo napsal:
No já myslím, že pokud někdo hledá, kde je pravda, tak si přečte recenze od Martina Vaculíka a pak reakce fanatických koncernových příznivců.
Ono jedna věc je být přiznivce a něco jiného je být fanatik. Já sám jsem příznivce Hondy, ale nikdy bych netvrdil, že je to bezproblémové auto. Dokonce jsem dlouho uvažoval o nákupu O2.
No fakt už si dejte Vaculíka nad postel. Pokud hledám pravdu, zeptám se Vaculíka??? To je nějaký guru či co??? Jedna věc je moje náklonnost ke koncernu ( i když mnohdy s výhradami ), druhá je ale vaše nekritické zbožňování pana Vaculíka. nezpochybňuji jeho znalosti, ale kdo by si ho všiml, kdyby jen populisticky nenadával na koncern?? Málokdo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.09.2007 19:04, RE: Volvo V40
anonym napsal:
To jo, ale u toho Vaculíka mi to přijde takové opdstatněné, ucelené a podložené. U Tebe mi to přijde hysterické, nekdy až dětinské. Jako když ti na pískovišti řeknou děti, že máš holčičí boty, víš? Pochopil jsi to? Asi ne, nech to bejt.
Jestliže pan Vaculík píše, že stovky a tisíce koncernových vývojářů jsou blbci, co produkují "omyly desetiletí", že jste blbec vy, když si koupíte auto s motorem VW ("nikdy nebrat", "ruce pryč od toho šmejdu"), tak co si asi o tomto člověku myslet?

Zřejmě má dojem, že je to nějaký polobůh. I kdyby jeho technické znalosti i praktické zkušenosti byly sebevětší, měl by mít trochu respektu k cizí práci i ke svobodné volbě zákazníků automobilek. By mě zajímalo, s čím jezdil, když tu ještě žádný VW nebyl. Se Škodou 100 nebo rovnou s trábošem?!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.09.2007 20:03, RE: Volvo V40
Riccardo napsal:
No já myslím, že pokud někdo hledá, kde je pravda, tak si přečte recenze od Martina Vaculíka a pak reakce fanatických koncernových příznivců.
Ono jedna věc je být přiznivce a něco jiného je být fanatik. Já sám jsem příznivce Hondy, ale nikdy bych netvrdil, že je to bezproblémové auto. Dokonce jsem dlouho uvažoval o nákupu O2.
tak já jsem na tom úpně stejně - taky jsem příznivec Hondy, ty auta prostě mají duši, nicméně si umím představit, že bych si pořídil něco od koncernu...ale i tak bych asi koukal po Hondě ))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.09.2007 20:32, RE: Volvo V40
Womaida napsal:
Presne tak. Jak jsem psal, jezdim v O1 a jsem maximalne spokojen. Presto priznam, ze razy od predni napravy me trochu stvou. A ze jediny misto v aute, kde si nohy velebi je to moje - ridicovo . A kdyby mi nebylo lito dat do auta o 150tkc vic, koupil bych si Mazdu 6 nebo Hondu Accord.
2 Womaida: Jezdím taky O1 TDi 81 Kw, r.v. 2001 a žádný rázy od přední nápravy nemám. Z toho, co pan Vaculík zmiňuje za problémy u O1 se u té mojí zatím po 180.000 km objevila max. 1/5. Ono jde hlavně o to, jak se o to auto člověk stará. A je celkem jedno, jestli je to VW nebo Mazda.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.09.2007 08:42, RE: Volvo V40
jodevaio napsal:
2 Womaida: Jezdím taky O1 TDi 81 Kw, r.v. 2001 a žádný rázy od přední nápravy nemám. Z toho, co pan Vaculík zmiňuje za problémy u O1 se u té mojí zatím po 180.000 km objevila max. 1/5. Ono jde hlavně o to, jak se o to auto člověk stará. A je celkem jedno, jestli je to VW nebo Mazda.
Pak je otazka, co clovek vnima jako razy. Moje ma najeto 94tkm, a servis dostavala maximalni a vcas. Ale jezdim uz x let stejnou trasu, pres stejny spary a diry. A kdyz porovnam, jak to prejede Espace, 206 SW a Avensis (vsechny tyhle auta mame v rodine), tak moje je s 206 na tom nejhur. Jinak napr. slovo vaha vzduchu neznam, takze souhlasim, ze je to o pristupu k udrzbe.

PS - tu Mazdu bych si vybral, protoze se mi proste hrozne libi
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.09.2007 09:01, RE: Volvo V40
Womaida napsal:
Pak je otazka, co clovek vnima jako razy. Moje ma najeto 94tkm, a servis dostavala maximalni a vcas. Ale jezdim uz x let stejnou trasu, pres stejny spary a diry. A kdyz porovnam, jak to prejede Espace, 206 SW a Avensis (vsechny tyhle auta mame v rodine), tak moje je s 206 na tom nejhur. Jinak napr. slovo vaha vzduchu neznam, takze souhlasim, ze je to o pristupu k udrzbe.

PS - tu Mazdu bych si vybral, protoze se mi proste hrozne libi
Mazda je móóóóc hezká. Jen ty kulatý budíky. Jsem usedlejší ( i když poměrně mladý ) a nechci si připadat jako ve sporťáku. No a ještě nemám rád tisíc čudliků na středové konzoli.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.