0
zpět
 

diskuze k tématu: Koupit Audi A4 nebo Volvo S40?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, ostatní, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.10.2007 07:22, a co "sestricka" volva - Mitsu Carisma
....az na to ze neni tak "reprezentativni = v zemich ceskych to je chromovana mrizka ala octavia"..........jinak stejna technika a levneji-)))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.10.2007 07:45, jak dlouho
Otízka je, jak dlouho chce tázající auto mít. Pokud to chce dojezdit do mrtě, tak Volvo, pokud to chce jednou prodat, tak daleko lépe se prodá Audi. Jinak bych řekl prašť jak uhoď.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.10.2007 07:51, S/V40 - motor 2.0
Mam Volvo V40 s motorem 2.0 a opravdu nepozoruji, ze by v nizkych otackach tento byl mdly. Verze 100 kW (oznaceni B4204S2) jiz ma variabilni casovani ventilu a urcite to jde poznat. Od 1500 otacek jde tocivy moment pres 160 Nm z celkovych 190.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.10.2007 08:33, příspěvek byl vymazán
příspěvek byl vymazán
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.10.2007 08:35, podle kusu
U těchto aut by jsem se asi rozhodl podle kusu, který seženete. Já osobně mám zkušenost s A4 s 1,8T Q a neměl jsem s ní za rok, co jsem ji používat vážné problémy. Pokud jde o přední nápravu, tak pokud nebudete chtít originál, tak už se dá sehnat za slušné peníze.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.10.2007 08:46, RE: Jedině Ocfáfka
anonym napsal:
příspěvek byl vymazán
Tohle ještě připadá někomu vtipný???



reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.10.2007 09:25, RE: S/V40 - motor 2.0
anonym napsal:
Mam Volvo V40 s motorem 2.0 a opravdu nepozoruji, ze by v nizkych otackach tento byl mdly. Verze 100 kW (oznaceni B4204S2) jiz ma variabilni casovani ventilu a urcite to jde poznat. Od 1500 otacek jde tocivy moment pres 160 Nm z celkovych 190.
tak co ja vim, tak ty dvoulitry moc pruzny nejsou, ale ve vyssich otackach fakt jedou dobre. Teda aspon ja to citim podobne jak autor. Jel sem v tom motoru ve v40.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.10.2007 09:55, radši volvo
asi bych šel radši do volva, za stejný peníze koupíš auto v lepším stavu, novější a líp vybavený, většina majitelů aut zn. volvo jsou konzervativci co rozhodně nelítají dvě kilča po D1 a dbají na servis, na rozdíl od většiny majitelů audi, kteří spolu s majiteli BMW vynikají agresivitou-toto je můj osobní a ryze subjektivní názor a zkušenost. dalším plusem pro volvo je obliba mezi zloději, na rozdíl od audi téměř nulová. Tom
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.10.2007 09:57, motory
asi pred rokem jsem se rozhodoval mezi stejnou volbou jako pisatel,projel jsem se skoro ve vsech motorizacich a jasne to u me vyhrala 1.8 T 20v.spotreba skoro stejna jako u volva ne-li lepsi a ten motor je vyborny jak pro klidnou jizdu tak ho trochu 'projet'.nakonec taky rozhodlo ze jsem sehnal vuz s timto motorem (passat b5) od znameho s jasnou historii.osobne si myslim ,ze si spousta lidi stezuje na predni napravu protoze tam maji ten litinovy ingot zvany TDi ktery je proti benzinu o moc tezsi a odrovnava tu napravu na nasich skvelich cestach.david
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.10.2007 10:18, příspěvek byl vymazán
příspěvek byl vymazán
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.10.2007 10:30, RE: podle kusu
Falco napsal:
U těchto aut by jsem se asi rozhodl podle kusu, který seženete. Já osobně mám zkušenost s A4 s 1,8T Q a neměl jsem s ní za rok, co jsem ji používat vážné problémy. Pokud jde o přední nápravu, tak pokud nebudete chtít originál, tak už se dá sehnat za slušné peníze.
Otázka je kolik jsi za rok používáni ujel kilometrů ?????
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.10.2007 10:47, RE: edmund
anonym napsal:
příspěvek byl vymazán
Jo ten motor 1.8T jede skvěle ale nesmíte se dívat na spotřebu.zejména po městě se pod 10L skoro nedá dostat
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.10.2007 10:52, RE: podle kusu
anonym napsal:
Otázka je kolik jsi za rok používáni ujel kilometrů ?????
Bylo to něco kolem 15 tisíc, ale auto už mělo za sebou pořádnou sloužbu ve dvou firmách, takže jsem byl jeho dá se říci spolehlivostí překvapen. Opravoval jsem brzdy a nějaké to rameno na přední nápravě, jinak tam nic akutního nebylo. Jo a auto mělo při koupi 175 tisíc, ale nepředpokládám, že by to byla pravdivá hodnota.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.10.2007 10:54, RE: edmund
anonym napsal:
Jo ten motor 1.8T jede skvěle ale nesmíte se dívat na spotřebu.zejména po městě se pod 10L skoro nedá dostat
No já jsem jezdil s tímto motorem a s Quattrem od 9 víc a to víc myslím až nějakých 20 litrů při zimní projížďce, ale to byl opravdu extrém.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.10.2007 11:31, Volvo vs Audi
Pred ctvrt rokem jsem mel podobne dilema, kdyz jsem shanel rodicum ojetinu "na duchod", ovsem tim rozdilem, ze Audi jsem vubec nebral v potaz. S prihlednutim k faktu ze otec obratil v mikrospanku dosavadni auto 2x pres strechu jsem zvolil S40 kvuli bezpecnosti, ktera, ac to vazne neni zadny tank, je na dobu sveho vzniku na urovni prevysujici kokurenty.
Dovezl jsem 1.8 r.v.98 v plne vybave z Drazdan od starsiho chlapka, ktery byl prvnim a svedomitym majitelem, protoze neuveritelne peclive vedl zaznamy o sebemensi servisni udalosti a navic nechal pred prodejem provest 150tkm prohlidku u Volva. Za auto jsem zaplatil 4300 EUR. Asi mesic po koupi domu prisel od puvodniho majitele pohled a plechovka nejakych drazdanskych susenek s podekovanim za bezproblemovy obchod..

Jizdni zazraky cekat nelze- podvozek je houpavy a rizeni vyzaduje zvyk.
Predni sedacky jsou pohodlne, ale celkem trva, nez se najde vhodna poloha. Motor je do 4tis otacek lenoch, pak celkem jede, ale je hlucny. Spotreba dle PP 7.3l. Vepredu i vzadu je na sirku pocitove malo mista. Kufr sedanu je OK, vejde se tam i kocarek. Auto nikde nerezavi. (Kamarad ma ale S40, kteremu zacala po 4letech provozu reznout strecha)
Z peclive servisni dokumentace jsem zjistil, ze za celou dobu provozu se menil poze spotrebni material. Vyfuk a tlumice jsou jeste puvodni (a v poradku)
Celkovy dojem z 10let stare ojetiny- na okreskach tichy, pohodlny vuz na pohodovou jizdu. Na dalnici hlucny a malo pruzny motor, nejisty podvozek ve vyssich rychlostech, na beznou jizdu do 140km/h pohoda, ale hluk

Jinak v cene 150k neni marne shanet treba Renault Megane 1.6 RXi nebo Nissan Primeru po faceliftu, ale vse zalezi na osobnich preferencich..

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.10.2007 11:43, RE: Volvo vs Audi
Krkovicka napsal:
Pred ctvrt rokem jsem mel podobne dilema, kdyz jsem shanel rodicum ojetinu "na duchod", ovsem tim rozdilem, ze Audi jsem vubec nebral v potaz. S prihlednutim k faktu ze otec obratil v mikrospanku dosavadni auto 2x pres strechu jsem zvolil S40 kvuli bezpecnosti, ktera, ac to vazne neni zadny tank, je na dobu sveho vzniku na urovni prevysujici kokurenty.
Dovezl jsem 1.8 r.v.98 v plne vybave z Drazdan od starsiho chlapka, ktery byl prvnim a svedomitym majitelem, protoze neuveritelne peclive vedl ...
Hezky popsané. Jako málokterá originál recenze.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.10.2007 11:51, RE: Volvo vs Audi
Krkovicka napsal:
Pred ctvrt rokem jsem mel podobne dilema, kdyz jsem shanel rodicum ojetinu "na duchod", ovsem tim rozdilem, ze Audi jsem vubec nebral v potaz. S prihlednutim k faktu ze otec obratil v mikrospanku dosavadni auto 2x pres strechu jsem zvolil S40 kvuli bezpecnosti, ktera, ac to vazne neni zadny tank, je na dobu sveho vzniku na urovni prevysujici kokurenty.
Dovezl jsem 1.8 r.v.98 v plne vybave z Drazdan od starsiho chlapka, ktery byl prvnim a svedomitym majitelem, protoze neuveritelne peclive vedl ...
mám zkušenosti s audi a4 1,9 tdi a s volvem s40 1,9 td a musím říct že volvo nikdy a to bylo o 2 roky novější. To myslím co se týče jízdních vlastností , řazení, řízení a celkově konfortu a zpracování na mě působí audi o 2 třídy vejš než to volvo ( a to volvo v supr stavu ceněné majitelem na 138000 r.v. 97 naj. 130000 a moje audi r.v. 95 naj 300000 po dvou těžkých bouračkách )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.10.2007 12:08,
AUDI 4 NEBRAT, HROZNA MRDKA 1,8 20V SPOTREBA POD 12/100, MEL JSEM JI ASI 4 MESICE SLA Z BARAKU
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.10.2007 12:13, RE: bez předmětu
anonym napsal:
AUDI 4 NEBRAT, HROZNA MRDKA 1,8 20V SPOTREBA POD 12/100, MEL JSEM JI ASI 4 MESICE SLA Z BARAKU
NEJDE (TA SPOTREBA)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.10.2007 12:43, RE: Volvo vs Audi
Krkovicka napsal:
Pred ctvrt rokem jsem mel podobne dilema, kdyz jsem shanel rodicum ojetinu "na duchod", ovsem tim rozdilem, ze Audi jsem vubec nebral v potaz. S prihlednutim k faktu ze otec obratil v mikrospanku dosavadni auto 2x pres strechu jsem zvolil S40 kvuli bezpecnosti, ktera, ac to vazne neni zadny tank, je na dobu sveho vzniku na urovni prevysujici kokurenty.
Dovezl jsem 1.8 r.v.98 v plne vybave z Drazdan od starsiho chlapka, ktery byl prvnim a svedomitym majitelem, protoze neuveritelne peclive vedl ...
S přihlédnutím k faktu by asi bylo pro rodiče lepší chodit v důchodu raději pěšky, aby nás už přestali ohrožovat na silnici.
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.