0
zpět
 

diskuze k tématu: Passat, nebo Laguna?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, německá vozidla, francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.11.2005 08:35,
Toyotu Avensis koupíte do 300tis v klidu, v annonci jsem viděl r.v. 2002, 2,0 nafta, 71tis km, klima, kůže, prostě plnná výb., 1. majitel, serviska, cena 299tis. /dohoda/
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.11.2005 09:42, jedině VW
Já bych si koupil jedině VW.Náš rodinný Passat najel kolem 250.000 bez jediné závady.O auto se samozřejmě moc dobře staralo (nepřetahování oleje byl základ,pravidelný servis v značkovém servisu také).První model který sloužil,byl 1.9 TDi 96 kW najel oněch zmíněních 250.000.Nyní novější ten má najeto už 201.000 a zatím jezdí bez problémů (2.5 V6 TDI).Jaká bude budoucnost nevím ale po těchto zkušenostech můžu Passaty jenom doporučit
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.11.2005 11:57, RE: bez předmětu
Jarek napsal:
Toyotu Avensis koupíte do 300tis v klidu, v annonci jsem viděl r.v. 2002, 2,0 nafta, 71tis km, klima, kůže, prostě plnná výb., 1. majitel, serviska, cena 299tis. /dohoda/
Vím, ale jsou to ty starší (nekulaté) s 81 KW a ne 85 KW, které jsou k mání většinou od 12 tisíc Euro a výše.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.11.2005 13:56, RE: jedině VW
Passat napsal:
Já bych si koupil jedině VW.Náš rodinný Passat najel kolem 250.000 bez jediné závady.O auto se samozřejmě moc dobře staralo (nepřetahování oleje byl základ,pravidelný servis v značkovém servisu také).První model který sloužil,byl 1.9 TDi 96 kW najel oněch zmíněních 250.000.Nyní novější ten má najeto už 201.000 a zatím jezdí bez problémů (2.5 V6 TDI).Jaká bude budoucnost nevím ale po těchto zkušenostech můžu Passaty jenom doporučit
Rozhodne bych volil renault. Rozdil v kvalite (je zanedbatelny)nevykompenzuje rozdil v cenach. S lagunou 88kW je paradni svezeni (motoricky). Znamy ma passata B6 TDi a uz se tesi jak se ho zbavi. Kdyz reknu ze je v servise kazdych 14 dnu, tak nebudu prehanet (motor 74kW). Naposledy odeslo turbo-oprava 10000, nove 50000Kc.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.11.2005 14:38, Mitsubishi galant
Mám galanta r.v.1996 1.8l jsem sním velice spokojený .Teď si chci pořídit galanta od roku 2000.Může mi to někdo rozmluvit nebo naopak schválit?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.11.2005 17:49, RE: jedině VW
Radek napsal:
Rozhodne bych volil renault. Rozdil v kvalite (je zanedbatelny)nevykompenzuje rozdil v cenach. S lagunou 88kW je paradni svezeni (motoricky). Znamy ma passata B6 TDi a uz se tesi jak se ho zbavi. Kdyz reknu ze je v servise kazdych 14 dnu, tak nebudu prehanet (motor 74kW). Naposledy odeslo turbo-oprava 10000, nove 50000Kc.
Tady je to tvrzeni proti tvrzeni.Nekdo by nic jineho nez VW nekoupil a jiny jej zase nesnasi.Takhle by jsme se tu mohli dohadovat do nekonecna,berme to tak:zadne auto neni 100% nejlepsi kazde ma sve mouchy.A z kazdeho modelu byly vyrobeny jak dobre tak spatne kusy.Nevim proc nas Passat najel tolik bez problemu a Vas znamej jej ma kazdou chvilku v servise.Jestli se o auto spravne stara urcite by nemel byt problem.A ty same problemy muze klidne met i Laguna.
PS:Omlouvam se ze pisu bez hacku a carek,ale naraz me proste nejdou napsat
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.11.2005 19:43, C5
jedině C5, ve srovnání s Passatem a Lagunou nemá konkurenci...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 03.11.2005 20:12, RE: jedině VW
Passat napsal:
Tady je to tvrzeni proti tvrzeni.Nekdo by nic jineho nez VW nekoupil a jiny jej zase nesnasi.Takhle by jsme se tu mohli dohadovat do nekonecna,berme to tak:zadne auto neni 100% nejlepsi kazde ma sve mouchy.A z kazdeho modelu byly vyrobeny jak dobre tak spatne kusy.Nevim proc nas Passat najel tolik bez problemu a Vas znamej jej ma kazdou chvilku v servise.Jestli se o auto spravne stara urcite by nemel byt problem.A ty same problemy muze klidne met i Laguna.
PS:Omlouvam se ze pisu bez hacku a care...
Samozrejme. Mozna trefil na spatny kus. Auto je 4 roky stare a ma najeto 100tkm coz by nemel byt problem. Auto jezdi pouze do servisu. Majitel s nim sam nic pokoutne nedela. Faktem je ze s nim jezdi velmi svizne a auto to zrejme nezvlada. Passat bude vymenen opet za nemecke auto ovsem z trochu jine sfery. Je fakt, ze jsem asi trochu zaujaty, ale automobily VW a Skoda opravdu nemam moc rad.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.11.2005 17:01, RE: jedině VW
Radek napsal:
Samozrejme. Mozna trefil na spatny kus. Auto je 4 roky stare a ma najeto 100tkm coz by nemel byt problem. Auto jezdi pouze do servisu. Majitel s nim sam nic pokoutne nedela. Faktem je ze s nim jezdi velmi svizne a auto to zrejme nezvlada. Passat bude vymenen opet za nemecke auto ovsem z trochu jine sfery. Je fakt, ze jsem asi trochu zaujaty, ale automobily VW a Skoda opravdu nemam moc rad.
Abych se přiznal,já zase moc nemiluju korejské,čínské a rumunské auta.I když už třeba korejci nejsou tak špatní,nikdy bych si takové auto nekoupil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.11.2005 18:25, motor Laguny
ja myslim ze 2.2dCi je v pohode motor,uz rok ho mame v Espace a bez problemu,ma teda zatim asi 30tisic,ale spotreba 8l,coz je na 150 koni a temer 2 tuny v pohode a je nesrovnatelne tissi nez TDIcka
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.11.2005 20:12, RE: jedině VW
Passat napsal:
Abych se přiznal,já zase moc nemiluju korejské,čínské a rumunské auta.I když už třeba korejci nejsou tak špatní,nikdy bych si takové auto nekoupil.
To je zajimave. Jake znacky mate na mysli? Cinskych a rumunskych aut u nas moc nejezdi. Jinak korejce take moc nemusim (spatna zkusenost predevsim s lantrou).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 05.11.2005 15:30, RE: jedině VW
Radek napsal:
To je zajimave. Jake znacky mate na mysli? Cinskych a rumunskych aut u nas moc nejezdi. Jinak korejce take moc nemusim (spatna zkusenost predevsim s lantrou).
Z těch číňanú tu skoro nic nejezdí,ale jestli bude,tak bych si určitě žádného nekoupil (viz Mao Landwind-u mě vítěz ceny "nový křáp roku 2005")V rumunsku se vyrábí Dacia Logan,i když její výrobu má pod palcem Renault,pořád to není nic extra (malá bezpečnost).A u korejských aut tam měl zase problémy se Sonatou a poté s Santa Fe můj zákazník.Hlavně ta Santa Fe byla opravdu hrozná.....6x měl na opravě klimu a z toho 3x měl měněnou celou jednotku.A klima prostě pořád nejela.Dále mě připadá,že se Santa Fe příliš do zatáček naklání a má špatně jede do prodších stoupání spojeného se zatáčkami (třeba Alpy).......Když člověk jede do serpentýn na 1 tak to moc řve a žere a když zase zařadí 2 tak to vůbec nejede.Nevím asi proto bych si korejce nekoupil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 05.11.2005 17:16, Laguna vs. Passat
"...trpěl řadou nejrůznějších a často přesně nespecifikovatelných problémů..." - ano, tak to je typicke pro Renault. Uz nekolik mych znamych i ja osobne jsem se na Renaultu spalil a to se jednalo o auta 15 let stara, i zcela nova. Jak se neco na Renaultu zacne kazit, tak je to zrale na vymenu pulky auta, stoji to strasne penize a jeste ke vsemu nikdo poradne nevi, co tomu vlastne je. Uz kvuli tomu bych doporucil VW, i kdyz tomuto koncernu pro jeho rozsirenost take moc neholduji, ale to je vec osobniho vkusu. Ale zkusenosti s nekolika kombiky Passat 1,9 TDI PD (96kW) hovori jasne pro - vynikajici spotreba pri solidnich jizdnich vykonech. Renault dela take velmi pekna auta (i kdyz zrovna posledni facelift Laguny snad vyhrabali v second-handu). Holt kdyz je Laguna stejneho stari vyrazneji levnejsi, tak asi lidi vi proc tomu tak je.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 12.11.2005 14:36, Passat,nebo Laguna

Ford Mondeo ,bez komentáře.
Né Však Dovezené po DN anebo silně ojeté.
Nejlépe koupit v Dealerství
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.11.2005 13:37, RE: Passat,nebo Laguna
Pilot napsal:

Ford Mondeo ,bez komentáře.
Né Však Dovezené po DN anebo silně ojeté.
Nejlépe koupit v Dealerství
za 300 tis sezenete velmi pěkné bmw 320d - 100kw a to je jiná káva - žádné vadnutí jako u tdi... a ten podvozek...proste bomba.
osobne bych ale šáhnul po 330i - šestiválec nemá chybu a je nezničitelný a v podstatě bezúdržbový... a bmw opravdu umí - jezdit s ním za 8,5l není vůbec problém...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 25.11.2005 09:41, RE: jedině VW
Radek napsal:
To je zajimave. Jake znacky mate na mysli? Cinskych a rumunskych aut u nas moc nejezdi. Jinak korejce take moc nemusim (spatna zkusenost predevsim s lantrou).
...a doufám že ani nikdy jezdit nebudou...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 15.01.2006 16:26, RE: jedině VW
Radek napsal:
Rozhodne bych volil renault. Rozdil v kvalite (je zanedbatelny)nevykompenzuje rozdil v cenach. S lagunou 88kW je paradni svezeni (motoricky). Znamy ma passata B6 TDi a uz se tesi jak se ho zbavi. Kdyz reknu ze je v servise kazdych 14 dnu, tak nebudu prehanet (motor 74kW). Naposledy odeslo turbo-oprava 10000, nove 50000Kc.
Ha-Ha, Renault ma hned po japoncich nejdrahsi nahradni dily!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.01.2006 20:56, RE: motor Laguny
anonym napsal:
ja myslim ze 2.2dCi je v pohode motor,uz rok ho mame v Espace a bez problemu,ma teda zatim asi 30tisic,ale spotreba 8l,coz je na 150 koni a temer 2 tuny v pohode a je nesrovnatelne tissi nez TDIcka
Můžu jen potvrdit. Moje Laguna dnes překročila hranici 90000km a motor je to proč bych ji nevyměnil za žádné jiné auto (snad jen za BMW). Parametry skvělý a nevím kde přišel autor článku na tu hlučnost. Nevím jestli se v tom autě svezl - rád ho svezu a myslím že změní názor. Spotřeba léto do 7l/100, zima 8l/100. Jinak Laguna má samozřejmě spoustu drobných nedostatků, ale které auto ne?!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.02.2006 01:39, Laguna, Passat dobrý, ale přechválen
Lagunu jsme si koupili loni na jaře. Měla několik drobností na kráse kombi s motorem 1,6 a rok 2001. Někdo by řekl, že to je málo, navíc je to předěláno na LPG, ale mě osobně to stačí. Spotřeba se drží i s LPG v těhle mrazech na 8,6-8,8 l/100 a to navíc při krátkých vzdálenostech, většinou s autem plně naloženým a do kopců. V létě se mi podařilo jet i za 6 l/100 km. Jinak pokud si vyberete Lagunu, tak si dejte pozor na čtečku karet. Pokud to bude karta, kterou stačí mít jen v kapse, tak ještě větší. U nás to začlo tak, že když se nastarovalo a otevřelo poté dveře, tak osvětlení svítilo dál tak půl hodiny a pokud jsem chtěl poslouchat rádio aniž bych startoval, tak jsem kartu musel strčit nadoraz a svítilo mi celá palubka. Pokračovalo to tím, že po strčení karty ji čtečka vůbec nezaregistrovala až na několikátý pokus, pak už skoro vůbec a byli jsme rádi za každý kladný pokus. Za opravu si zaúčtovali u Renaultu 4000 a od té doby vše OK. Co se týče dipleje, tak já mám manuál, ale někdo tu psal, že stačí přiletoval diodu, která to osvětluje a ne platit 40 000 za nový. Jinak jsem spokojen a tolik místa a takový luxus na děravých cestách Passat neumí. No a vzhled je jasný, Passat se může schovat. Jo a někteří si stěžují na měřiče tlaku v pneumatikách, mě to i v zimě funguje naprosto bezvadně a už mi zachránily hliníkové kolo při defektu na zadním kole. Někdo taky nadával na elektricky sklapovací zrcátka, já je sklapuju neustále (jinak se do futer, které jsem dělal na Š105 nevlezu) a no problemo. A díly nejsou na Lagunu tak drahé.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 15.03.2007 12:29, osvětlení panelu klimatizace
Osvětlení panelu klimatizace umíme opravit za 1000 Kč vč. DPH. Stačí vymontovat panel z vozu a zaslat na adresu HSI com, Čelakovského 10, 30100 Plzeň.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.