0
zpět
 

diskuze k tématu: Opel Vectra 2.0DTi nebo VW Passat 1.9TDi?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, německá vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 00:42, Jakou káru?
Chtel bych vsechny co se do tohoto fora zapoji poprosti o radu. Chtel bych si koupit auto do 250 000, urcite diesel. Ale jak tak ctu, tak auta ktery se mi zamlouvaji (Passat, A4) maji problemy s predni hlinikovou napravou. Mohl byste mi nekdo poradit nejakou jinou alternativu. Premejslel jsem o VW Bora nebo Octavii. Kdyz tak napiste zapory techto vozu. Dekuji
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 06:33, RE: Jakou káru?
Andre napsal:
Chtel bych vsechny co se do tohoto fora zapoji poprosti o radu. Chtel bych si koupit auto do 250 000, urcite diesel. Ale jak tak ctu, tak auta ktery se mi zamlouvaji (Passat, A4) maji problemy s predni hlinikovou napravou. Mohl byste mi nekdo poradit nejakou jinou alternativu. Premejslel jsem o VW Bora nebo Octavii. Kdyz tak napiste zapory techto vozu. Dekuji
p.Šikl má pravdu, 20tis km ročně není ještě myslím důvodem k tomu investovat do diesela a pokud chcete, tak bych volil v téhle cenovce raději vectru, protože bude za stejné peníze mladší a bude mít bezpochyby méně najeto. B5ka za 170tis už bude mít něco za sebou..

Jinak pro Andrého, Bory, ani oktávky bych se nebál, problémy s nápravami nemají, já osobně jsem si koupil oktávku, ale jen proto, že mi vadilo, že Bora combi(chtěl jsem combi) je zezadu stejná jako golf. Za 250 koupíš velmi pěknou boru v super výbavě, což platí i o oktávce. Motory-klasika už to odsud znáš PD výborné(radím ještě chip a je to letadlo), ale studené hlučné...já mám 1,8t 4x4 s chipem, je to nářez a dá se jezdit svižně okolo 9 -10 l benzínu i pod .
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 07:04, Jakou káru?
Já osobně bych taky doporučil octávku. Určitě by to bylo nejrozumnější. Otázka ale zněla jinak, takže z těch dvou bych vybral pasata. Pravda pořicovací cena bude větší než u vectry ale větší bude i zůstatková. Diesely od VW jsou na tom mnohem lépe. Spotřeba, výkon a hlavně jsou to držáky. Takže když natrefíte na VW který bude mít najetý 150-200tis km neměl by v tom být problém.
Pokud hodláte najet do 20tis km ročně vážně bych uvažoval i o benzinu. Doporučuji 1.8T od VW. Spotřeba 8-9l, nízké pov. ručení, solidní dynamika, spolehlivost motoru.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 08:42, Jakou káru?
Andre napsal:
Chtel bych vsechny co se do tohoto fora zapoji poprosti o radu. Chtel bych si koupit auto do 250 000, urcite diesel. Ale jak tak ctu, tak auta ktery se mi zamlouvaji (Passat, A4) maji problemy s predni hlinikovou napravou. Mohl byste mi nekdo poradit nejakou jinou alternativu. Premejslel jsem o VW Bora nebo Octavii. Kdyz tak napiste zapory techto vozu. Dekuji
Jeste jsem se chtel zeptat, kolik by tak melo mit auto nejeto (TDI), abych do toho nemusel alespon 1,5 - 2 roky investovat napr. rozvody, vaha vzduchu. A jestli mi nekdo muzete doporucit nejakou internetovou stranku - bazar, ve kterem jsou vozidla s opravdovymi najetymi kilometry a nehavarovane. Napr. na www.vyberauto.cz pisou ze vozidla jsou nehavarovane, ale kdyz se kouknete na airbag tak ma uplne jiny odstin nez venec volantu. Kdyz jsem tam psal jak je to mozne, tak mi bylo odpovezeno, ze kryt airbagu je vyroben z jineho materialu nez venec a tudiz se jinak opotrebovava a ze prej to muze taky zkreslovat uhel foceni a svetlo. Ale kdyz se kounknete tak nejaka auta maji cernej venec a tmave modrej airbag. Tak takovou stranku prosim ne... Moc dekuji za rady
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 09:48, RE: Jakou káru?
Andre napsal:
Jeste jsem se chtel zeptat, kolik by tak melo mit auto nejeto (TDI), abych do toho nemusel alespon 1,5 - 2 roky investovat napr. rozvody, vaha vzduchu. A jestli mi nekdo muzete doporucit nejakou internetovou stranku - bazar, ve kterem jsou vozidla s opravdovymi najetymi kilometry a nehavarovane. Napr. na www.vyberauto.cz pisou ze vozidla jsou nehavarovane, ale kdyz se kouknete na airbag tak ma uplne jiny odstin nez venec volantu. Kdyz jsem tam psal jak je to mozne, tak mi bylo odpovezeno, ze kry...
Ja jsem svou octávii kupoval jako novou a příští si koupím taky novou. Mám na to dva názory. Pokuď si někdo kupuje auto minimálně na 5 let a více je lepší nové. Spousta lidí bude namítat, že auto ztrácí hodnotu. Na druhou stranu první tři roky jsem do auta dával pouze benzin, olej a směs do ostřikovačů. A hlavně nový je nový a k autu máte uplně jiný vztah ( toto nemůže nikdo popřít).

Pro Andre: ja bych odvahu koupit auto v bazaru neměl, ale je mi jasný, že každý nemá tak velkou hotovost na nový auto. TDi od VW jsou poměrně dost spolehlivý ( bratr už má najeto 340tis a stále bez problému). Záleží na jaký auto narazíš a hlavně kolik bude mít km. Taková první kritická hranice je v 90tis km. Je potřeba měnit řemen, velmi často se mění destičky i s kotouči a když se k tomu přidají gumy tak tohle všechno stojí pěknej balík. Následujíci kilometry zase bývají bez problémů. Kdo Vám ale zaručí že to měnil. Auto který mají najetý tyhle km lidi davají pryč aby se vyhli těmto výdajům a kupují zase nové. Těžko poradit stránky nebo bazar kde by měli 100% auto. Výběr je vždycky risk.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 09:51, RE: Jakou káru?
Andre napsal:
Jeste jsem se chtel zeptat, kolik by tak melo mit auto nejeto (TDI), abych do toho nemusel alespon 1,5 - 2 roky investovat napr. rozvody, vaha vzduchu. A jestli mi nekdo muzete doporucit nejakou internetovou stranku - bazar, ve kterem jsou vozidla s opravdovymi najetymi kilometry a nehavarovane. Napr. na www.vyberauto.cz pisou ze vozidla jsou nehavarovane, ale kdyz se kouknete na airbag tak ma uplne jiny odstin nez venec volantu. Kdyz jsem tam psal jak je to mozne, tak mi bylo odpovezeno, ze kry...
Jako alternativa me napada Ford Mondeo 2.0 TDDI, v cene okolo 220 tis sezenes prima kousek.Svezeni o trochu lepsi nez v Passatu a o dost lepsi nez v Bora nebo Octavii.To s tou otazkou kolik ma mit auto najeto abys do nej nemusel 2 roky investovat jsi myslel vazne?Opravdove najete kilometry jsou ti k ho... pokud nevis kdo a jak s tim autem jezdil.Obzvlaste u dieselu. Auto se 150tis muze byt mnohem lepsi vobou nez auto s 80tis, pokud se o nej majitel staral. To v Cechach bohuzel nepoznas podle servisni knizky, protoze se falsuji jako o zavod.Navic zadne auto nebude jezdit 2 roky bez investic (pokud teda nejezdis 10tis rocne), ale o tom jak vybirat auto uz tady toho bylo nasano mraky.
Bájd'véj: Na tu stranku www.vyberauto.cz se doporucuju vsem podivat-klasicka prezentace bazarnich vohnoutu. Vsechna auta, vcetne manazerskych sedanu vyssi stredni stridy maji najeto okolo 100tis. Navic je vetsina neprihlasena, takze lze predpokladat, ze praktikuji obvyklou praxi ceskych kseftaru s auty - omlazovani dovezenych ojetin. Kdo si tam koupi auto a veri skutecnemu stavu km, je vul.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 11:08, RE: Jakou káru?
Andre napsal:
Jeste jsem se chtel zeptat, kolik by tak melo mit auto nejeto (TDI), abych do toho nemusel alespon 1,5 - 2 roky investovat napr. rozvody, vaha vzduchu. A jestli mi nekdo muzete doporucit nejakou internetovou stranku - bazar, ve kterem jsou vozidla s opravdovymi najetymi kilometry a nehavarovane. Napr. na www.vyberauto.cz pisou ze vozidla jsou nehavarovane, ale kdyz se kouknete na airbag tak ma uplne jiny odstin nez venec volantu. Kdyz jsem tam psal jak je to mozne, tak mi bylo odpovezeno, ze kry...
Moje sestra zakoupila u této firmy Passata a při následné stk bylo zjištěno přeražení Vin.Tato firma vozy pouze doveze a vy si za své zacvakáte stk a emise.Jen díky schovívavosti mechanika stk bylo umožněno vozidlo odvézt a vrátit této firmě (standartně stk volá policii a ta vůz zajistí) takže peníze pryč a auto na policejním dvoře.Nehledě na to že tvrdili že je nehavarované a při důkladné prohlídce vyšlo najevo,že tomu tak není.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 11:17, RE: Jakou káru?
WWW.VYBERAUTO:CZ !!!!!! POZOR !!!! napsal:
Moje sestra zakoupila u této firmy Passata a při následné stk bylo zjištěno přeražení Vin.Tato firma vozy pouze doveze a vy si za své zacvakáte stk a emise.Jen díky schovívavosti mechanika stk bylo umožněno vozidlo odvézt a vrátit této firmě (standartně stk volá policii a ta vůz zajistí) takže peníze pryč a auto na policejním dvoře.Nehledě na to že tvrdili že je nehavarované a při důkladné prohlídce vyšlo najevo,že tomu tak není.
Řekl bych, že tím "nehavarované" je u nich myšleno pouze "momentálně nehavarované", tzn. v minulosti havarované a nyní již opravené. Sám jsem se o tom přesvědčil. A ty najeté km se mi u nich taky moc nezdají - většina aut má okolo 120 tkm, přitom serv. knížku má tak stěží každý desátý auto. Radši ruce pryč.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 11:28, Prosba o radu
Pánové, mám problém! Prosím, doporučte bazar, kterému lze věřit! Stojíme před šancí koupit ojetinu tak za 200.000, ale máme strach že koupíme bouračku nebo bude krutě stočený tachometr.

Nemáte někdo fakt pozitivní zkušenost? Myslím, že by víc lidí tady bylo rádo za radu.

Předem díky moc za Vaše postřehy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 11:39, RE: Jakou káru?
Andre napsal:
Chtel bych vsechny co se do tohoto fora zapoji poprosti o radu. Chtel bych si koupit auto do 250 000, urcite diesel. Ale jak tak ctu, tak auta ktery se mi zamlouvaji (Passat, A4) maji problemy s predni hlinikovou napravou. Mohl byste mi nekdo poradit nejakou jinou alternativu. Premejslel jsem o VW Bora nebo Octavii. Kdyz tak napiste zapory techto vozu. Dekuji
Co takhle Citroen C5 2.0 HDi nebo 2.2 HDi - velmi komfortní, veklej kufr, super motory atd.atd.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 11:40, RE: Jakou káru?
Andre napsal:
Chtel bych vsechny co se do tohoto fora zapoji poprosti o radu. Chtel bych si koupit auto do 250 000, urcite diesel. Ale jak tak ctu, tak auta ktery se mi zamlouvaji (Passat, A4) maji problemy s predni hlinikovou napravou. Mohl byste mi nekdo poradit nejakou jinou alternativu. Premejslel jsem o VW Bora nebo Octavii. Kdyz tak napiste zapory techto vozu. Dekuji
urcite se koukni po bmw 320D, nekdy se da sehnat okolo 250, ale chce to trosku stesti, nebo nechat dovezt z ciziny¨, je to super auto
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 11:48, RE: Prosba o radu
Luky napsal:
Pánové, mám problém! Prosím, doporučte bazar, kterému lze věřit! Stojíme před šancí koupit ojetinu tak za 200.000, ale máme strach že koupíme bouračku nebo bude krutě stočený tachometr.

Nemáte někdo fakt pozitivní zkušenost? Myslím, že by víc lidí tady bylo rádo za radu.

Předem díky moc za Vaše postřehy.
Určitě nehledej spolehlivej bazar, neexistuje, nejlepsi je navstivit jakykoli bazar a mit sebou nejakeho mechanika ktery opravdu ALE OPRAVDU rozumi znacce kterou chcete koupit. Nezalezi na bazaru ale na stavu auta. Jinak asi nejlepsi volba je podle meho kupovat auto od prodejce novych aut, nevim jak se tomu rika, ale treba Opel prodava nove a ma i vlastni bazar opel a pousti na svuj bazar (vetsinou) jen dobre a kvalitni ujetiny, ale jsou drazsi nez na jinych bazarech, ale stav vetsinou je skvely. Ale i tak dneska se neda verit nikomu. Mechanika sebou a navstivit co se da
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 12:14,
pane Sikl, jak jste prisel na prumernou spotrebu u passata mezi 6-7 litry? Jedinou pravdu mate s hlinikovou napravou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 13:31,
Vážení, myslíte si že auta z ciziny nemají stočené tachometry? Stačí když přijedu k příbuzným do DE a vidím kolik je inzerátů na stáčení v novinách. Samozřejmě je tento nešvar míň rozšířen než tady. Protože se tam kupuje většina aut u Turků, není to se servisními knížkami nějak slavné. Hodně ale napoví, jestli kniha je, jestli jsou dvoje klíče včetně kódu, kde jsou jaká nálepky - Němci jsou docela precizní a lepí nálepky na rozvody, na kapalinu, na olej, na chl. směs. Tam se dají km. odhadovat. Pokud nejsou štítky, už je to podezřelé. Kromě toho je možno hodně údajů získat z databáze prodejců aut. Hrozí tam minimální riziko, že auto bylo těžce bourané, na to mají poměrně přísný zákon, Drobná poškození bývají opravená docela profesionálně včetně laku, ne jako u nás. Jinak jestli mi někdo tvrdí, že Passat z DE má po 4letech provozu 60 tis km, je chudák. Tyto vozy najedou v rozmezí 30-100tis km za rok a takový stav tachometru je výjimka asi u 1 z 1000 vozů - Němcům se fakt diesel nevyplatí pokud ujedou méně km.
Nebojte, nejsem obchodník, ale mám své zkušenosti. Poprvé a naposled jsem koupil u nás v bazaru v roce 1994 a naletěl jsem, i když autům celkem rozumím. Pak už jsem radši kupoval auta nová - neměl jsem známé na celnici, teď co je dovoz jednoduší kupuju auta venku, a nevadí mi, že je třeba lehce ťuknuté když vidím jak(nemyslím otevřené pytle , vyvrácená kola a jiné vraždy) pokud je plně pojízdné, např. má OCT. s pomačkaným blatníkem a prasklým nárazníkem, 5měs. stará za půlku ceny nového vozu. Samozřejmě všichni obchodníci u nás taky nejsou podvodníci, ale když chtěl kupovat švagr konkrétní auto v AAA a já ho viděl, musel jsem ho razantně varovat ... .
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 15:39, RE: Prosba o radu
Luky napsal:
Pánové, mám problém! Prosím, doporučte bazar, kterému lze věřit! Stojíme před šancí koupit ojetinu tak za 200.000, ale máme strach že koupíme bouračku nebo bude krutě stočený tachometr.

Nemáte někdo fakt pozitivní zkušenost? Myslím, že by víc lidí tady bylo rádo za radu.

Předem díky moc za Vaše postřehy.
Rada je jednoduchá - nespoléhat se na bazar, ale prostě koupit auto, který si pořádně prohlídneš a "proklepneš". Kupoval jsem taky z bazaru a když jsem si vybíral autobazar, zjistil jsem, že většina nabízí ty samý služby akorát za jinou cenu. Rozhodně neplatí čím větší bazar, tím větší záruka nebo lepší služby. Koupě z bazaru je vždycky riziko a určitá naděje, že šáhneš vedle, ale s tím člověk holt musí počítat... ať už je to vina bazaru, předchozího majitele a nebo automobilky - výsledek je stejnej - náklady na opravu jdou za tebou, s tím se smiř a nebo v bazaru radši nekupuj nic.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 15:49, RE: Prosba o radu
Luky napsal:
Pánové, mám problém! Prosím, doporučte bazar, kterému lze věřit! Stojíme před šancí koupit ojetinu tak za 200.000, ale máme strach že koupíme bouračku nebo bude krutě stočený tachometr.

Nemáte někdo fakt pozitivní zkušenost? Myslím, že by víc lidí tady bylo rádo za radu.

Předem díky moc za Vaše postřehy.
Slyšel jsem chválu na vyzkouseno.cz a na auto-plus.cz
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 17:20, RE: Prosba o radu
Luky napsal:
Pánové, mám problém! Prosím, doporučte bazar, kterému lze věřit! Stojíme před šancí koupit ojetinu tak za 200.000, ale máme strach že koupíme bouračku nebo bude krutě stočený tachometr.

Nemáte někdo fakt pozitivní zkušenost? Myslím, že by víc lidí tady bylo rádo za radu.

Předem díky moc za Vaše postřehy.
Jak už tady zaznělo, riziko při nákupu ojetého auta je vždycy. Dle vlastní zkušenosti je lepší kupovat auto u dealera nových aut (dost jich má i autobazar, např. s vozy na protiúčet, nebo když někdo vymění starší model za nový) - záruky jsou přeci jenom vyšší a dealer si většinou nechce kazit pověst kvůli ojetině. Špatnou volbou není ani dovoz auta ze "západu", jsou na to i specializované firmy, znamená to sice finanční úsporu, ale více starostí a zařizování. Nákup v českém bazaru bych asi při této cenové relaci volil až jako poslední možnost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 17:40, Díky Vojtovi i všem ostatním
Vojta - TipCars.com napsal:
Jak už tady zaznělo, riziko při nákupu ojetého auta je vždycy. Dle vlastní zkušenosti je lepší kupovat auto u dealera nových aut (dost jich má i autobazar, např. s vozy na protiúčet, nebo když někdo vymění starší model za nový) - záruky jsou přeci jenom vyšší a dealer si většinou nechce kazit pověst kvůli ojetině. Špatnou volbou není ani dovoz auta ze "západu", jsou na to i specializované firmy, znamená to sice finanční úsporu, ale více starostí a zařizování. Nákup v českém bazaru bych asi při t...
Díky všem kdo reagovali na mou otázku.

Koukal jsem na to vyzkouseno.cz a vypadá to docela dobře. Sice dražší, ale asi prověřené.

Mějte se všichni!

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 18:23, RE: Jakou káru?
Andre napsal:
Chtel bych vsechny co se do tohoto fora zapoji poprosti o radu. Chtel bych si koupit auto do 250 000, urcite diesel. Ale jak tak ctu, tak auta ktery se mi zamlouvaji (Passat, A4) maji problemy s predni hlinikovou napravou. Mohl byste mi nekdo poradit nejakou jinou alternativu. Premejslel jsem o VW Bora nebo Octavii. Kdyz tak napiste zapory techto vozu. Dekuji
urcite by som doporucil tu a4 ,ja mam 2000 .85kw ale orig .cip audi na 96kw spotreba 5.l s to chulostivou napravou zatial ziadny problem ,naj110tisic.pri kkupe 90tisic.zohnal som ju cez anonce ,pred pol rokom ,ale chce to stastie tak drzim prsty.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 19:51, RE: Jakou káru?
anonym napsal:
urcite by som doporucil tu a4 ,ja mam 2000 .85kw ale orig .cip audi na 96kw spotreba 5.l s to chulostivou napravou zatial ziadny problem ,naj110tisic.pri kkupe 90tisic.zohnal som ju cez anonce ,pred pol rokom ,ale chce to stastie tak drzim prsty.
Je to najivní si myslet že někdo doveze auto z venku TDI a na tachometru bude realita.Anějáká jistota 2 let bez investic protože koupím auto a má mít najeto za 5let třeba hezkých 80000tisíc je bláhové.Slyšel sem o bazaru někde u Mostu kde je dovezeno z venku asi sto OKTÁVEK a záhadně najeto mezi 90000 až 120000km podle roku.NÁHODA ŽE ona ta mašinka na digitální tachometry neni tak drahá.Takže nezbývá než už tak předraženou oktávku koupit ještě předraženěji s čistým českým původem a nebo se u jetých aut smířit s hořkou realitou hlavně DIESELŮbez rozdílů značek.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.