0
zpět
 

diskuze k tématu: Koupit za 250 tis. korun VW Passat nebo Mercedes C?

kategorie zařazení tématu: německá vozidla, německá vozidla
Koloss
počet příspěvků639
datum registrace19.09.2008
Pátek 11.08.2017 14:42, foto
Fotografie přiložená k Passatu nezobrazuje B6, ale B7.
reagovat
Andrew21
počet příspěvků5
datum registrace13.03.2012
Pátek 11.08.2017 15:15, Passat
Když passat B7 tak jedině s 2.0TDi s tou 1.6TDi je trápení jezdit v octávce natož tak v passatu!
reagovat
JakubR
počet příspěvků24
datum registrace19.11.2009
Sobota 12.08.2017 09:50, to je zas článek
odborník někomu radí koupit B7 s 1.6 TDI? to jako vážně? B7 rozhodně není o nic lepší než průšvih B6. a 1.6 TDI spolehlivý? co takhle zmínit nadměrnou spotřebu oleje? ten motor je hrozný v oktávce, jak bude jezdit v passatu. když už to musí být ojetý diesel (vždy vabank) z těch dvou, tak 2.0 TDI, vybrat správnou výr. řadu a dlouho vybírat prověřený kus. ten šestiválec bude sice fajn, ale to se vyplatí tak někomu, kdo najede kolem 25tkm ročně a víc. navíc daleko horší dostupnost servisu.
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Sobota 12.08.2017 12:29, B7 vs MB C ...........
Taky bych zminil fakt, ze i kdyz se bavime o "jen" tride C, provedeni interieru je o kus lepsi nez u Passatu... alespon pro me je i to celkem dulezite pri vyberu auta, nakonec ten interier pouzivate a vidite ho celou dobu jizdy ))
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1231
datum registrace08.09.2009
Sobota 12.08.2017 13:49, RE: Passat
Andrew21 napsal:
Když passat B7 tak jedině s 2.0TDi s tou 1.6TDi je trápení jezdit v octávce natož tak v passatu!


Můžu li vstoupit do diksuze: v práci máme dvě Otkácky s 1,6 TDI, kupované loni v lednu. Dnes mají obě přes 100tkm. S oběma jezdím dost často na SC, naposledy jsem s ní bylo minulý týden v Kwidzyně, což je cesta cca 1700km. Jelo se stylem plnej nebo nic. Před jízdou jsem si kontroloval olej ve studeném motoru a taktéž druhý den před odjezdem zpět. Neubyl ani mm, to po cestě cca 850km. Další den jsem s ní jel shodou okolností znovu u nás kolem komína a opět jsem si kontroloval olej - a opět neubyl ani mm. To k oleji. K výkonu - bohatě stačí, pokud se jede ve dvou lidech. Na dálnici se drží tachometrových 150-160km/h zcela bez potíží a jestli na ně dosáhnu o 2 vteřiny později - komu to vadí při 8 hodinové cestě? Mně tedy fakt ne. Je zbytečně tu vylejvat emoce o tom, "jak to je strašný". Není to pravda, ta 1,6 jede zcela stejjným způsobem, jako donedávna vychvalovaná 1,9 77kW. (Je zajímavý, že na ni nikdo nenadává). S pasátem 1,6 zkušenosti nemám, ale zase o tolik horší to snad nebude...
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Sobota 12.08.2017 17:41, .............. .......... ....
To, ze oct. dojela do polska a zpatky a navic neubyl olej je parada. Ale porad to z toho nedela uzivatelsky moc prijemny motor...
reagovat
HoNZA
počet příspěvků248
datum registrace28.04.2008
Sobota 12.08.2017 19:58, RE: .............. .......... ....
sheogorath napsal:
To, ze oct. dojela do polska a zpatky a navic neubyl olej je parada. Ale porad to z toho nedela uzivatelsky moc prijemny motor...


Nejdřív se s takovým passatem svez. Na rozdíl od oktávky má šestistupňovou převodovku a dvouhmotový setrvačník. Jede líp než v oktávce, úplně potichu a komfortně. Je jasné, že razanci dvoulitru nenabídne, ale je dynamicky řekněme "dostatečný". Zbytek auta ale není tak neprůstřelný jako tenhle motor /který spolehlivý je, i když EGR a vstřiky se postupem doby musely "umravňovat"/. radši bych šel do mercedesu a počítal s mercedesovskými cenami servisu...
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Neděle 13.08.2017 11:44, Re: passat ..... .......
V oktavce nema dvojhmotu? To pak vysvetluje ty masazni pedaly...

V passatu jsem s nin nejel, ale v oct2 jo. Mel dost uzkej pouzitelnej rozsah otacek a jizda s nim byla vylozene za trest...mozna s automatem by to bylo prijemnejsi, ale i tak.. a 1.6tdi ma nekolik verzi, nevim jaka byla toto
reagovat
Citroenak
počet příspěvků718
datum registrace13.04.2012
Úterý 15.08.2017 02:13, Passat 1.6 tdi vykon
Na tomto passate som mal moznost ist raz ako spolujazdec 300km,z toho 200 km dialnica. Po dialnici uplna pohoda, az na ten hluk od motora. Ale davalo to vraj 100 za 5.. litrov. Ok. Po dlhom dvestokilometrovom vychvalovani tohto auta sme prisli na okresky, a v aute to stichlo. Isli sme asi 10 km za autobusom, lebo majitelovy sa nezdala vacsina roviniek dost dlha na obiehanie. A ked k tomu prislo, dal tam za 2 pri zaciatku oredbiehania, a ked sme sa zaradili, bolo tam 4. Neuveritelny manever s volantom a riadiacou pakou. Az mi ho bolo trochu luto.
reagovat
Tommm
počet příspěvků79
datum registrace14.09.2015
Středa 16.08.2017 14:05, RE: Passat
Zdeny60 napsal:
Andrew21 napsal:
Když passat B7 tak jedině s 2.0TDi s tou 1.6TDi je trápení jezdit v octávce natož tak v passatu!
Můžu li vstoupit do diksuze: v práci máme dvě Otkácky s 1,6 TDI, kupované loni v lednu. Dnes mají obě přes 100tkm. S oběma jezdím dost často na SC, naposledy jsem s ní bylo minulý týden v Kwidzyně, což je cesta cca 1700km. Jelo se stylem plnej nebo nic. Před jízdou jsem si kontroloval olej ve studeném motoru a taktéž druhý den před odjezdem zpět. Neubyl ani mm, to po cestě cca 850km. Další den jsem s ní jel shodou okolností znovu u nás kolem komína a opět jsem si kontroloval olej - a opět neubyl ani mm. To k oleji. K výkonu - bohatě stačí, pokud se jede ve dvou lidech. Na dálnici se drží tachometrových 150-160km/h zcela bez potíží a jestli na ně dosáhnu o 2 vteřiny později - komu to vadí při 8 hodinové cestě? Mně tedy fakt ne. Je zbytečně tu vylejvat emoce o tom, "jak to je strašný". Není to pravda, ta 1,6 jede zcela stejjným způsobem, jako donedávna vychvalovaná 1,9 77kW. (Je zajímavý, že na ni nikdo nenadává). S pasátem 1,6 zkušenosti nemám, ale zase o tolik horší to snad nebude...


No Octavia 1.6tdi je za trest i na mnohem kratsi trasu. To auto je totalne mrtve a hlucne. Pri 150 neprijemny aerodinamicky hluk, hluk od kol a dalsi srandy.
Kazdej sme nejak narocnej, ale na delsi trasy a vetsi najezd je octavia non sense.

reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.