0
zpět
 

diskuze k tématu: Volkswagen Golf Variant 1.9TD a zkušenosti majitele při 230 tis. km.

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.05.2012 10:06, RE: off topic
pargi napsal:
Miluju výletníky, kteří se vydají na dovolenou, vemou sebou všechno, jídlo, pití, stany, řízky, vokurky, hlavně, ať neutratí ani korunu. V zemi, kam dojedou spí na parkovištích, serou do křoví a zbyde po nich jenom hromada odpadků. Bravo, paštikáři, děláte našemu národu ohromnou reklamu
Petr-Tipcars: V principu souhlasím, ale je to trochu složitější. A) každý nějak začíná, B) za hranice se chcou podívat i lidi, kteří počítají každé euro nebo dolar (to když jedou do Řecka) nebo kunu. mají to rovnou zabalit? naopak si celkem vážím odvahy lidí, co nalezou do 15let starýho auta a bez finanční rezervy vypálej 1000km dolu k moři. to jsou pak dobrodružství o kterých se vypráví u táborových ohňů. akorát když se něco po..., tak je mi líto toho, že ty lidi pak maj na problém zaděláno. když se nad tím zamyslím, tak víc mi vadí vyprsený čehůn u jadránu, který chorvatovi dokola česky opakuje, že chce oříškovou zmrzlinu, aniž by se obtěžoval podívat a řekl si o lješnak...a je na něm vidět, jak si myslí, že prodavač zmrzliny si sedne na pr... z jeho ožmoulané desetikunovky v ruce. to beru obloukem a v půlce věty přecházím do jiného jazyka než rodného. naposledy loni na krku. ps: vyloženě z nostalgie dodnes berem 2-3 paštiky a jednu konzervu. posledních pár let to vezem i zpět, ale bez toho v autě bych si snad nepřipadal jako čech jinak už vozíme jen pár plechovek, které slouží k upevňování vztahů mezi místními a námi
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.05.2012 12:05, RE: off topic
anonym napsal:
Petr-Tipcars: V principu souhlasím, ale je to trochu složitější. A) každý nějak začíná, B) za hranice se chcou podívat i lidi, kteří počítají každé euro nebo dolar (to když jedou do Řecka) nebo kunu. mají to rovnou zabalit? naopak si celkem vážím odvahy lidí, co nalezou do 15let starýho auta a bez finanční rezervy vypálej 1000km dolu k moři. to jsou pak dobrodružství o kterých se vypráví u táborových ohňů. akorát když se něco po..., tak je mi líto toho, že ty lidi pak maj na problém zaděláno....
Některé argumenty beru, každý se chce podívat ven a je rád, že se u toho nevyplatí z podoby. Je ale hromada takových, co se jdou podívat třeba na slovensko (a tam zas tak draho není) a taky žerou po večerech vokurky z kufru auta. Nechají po sobě jenom bordel a nenechají ani korunu a takhle se turismus nedělá. Je to asi národní zvyk a není to ileglní, tudíž asi v pořádku, ale dobrou reklamu to opravdu nedělá a někdy je mi opravdu trapně, že mluvím stejnou řečí, jako paštikáři, na které si ostatní ukazují prstem. Zkrátka beru to, na co mám. Tady pan testér taky koupil vylítaného golfa, protože neměl na nový superb. Podobnou logiku uvažování by měl použít i při výběru dovolené a jít na mácháč.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.05.2012 13:00, RE: off topic
pargi napsal:
Některé argumenty beru, každý se chce podívat ven a je rád, že se u toho nevyplatí z podoby. Je ale hromada takových, co se jdou podívat třeba na slovensko (a tam zas tak draho není) a taky žerou po večerech vokurky z kufru auta. Nechají po sobě jenom bordel a nenechají ani korunu a takhle se turismus nedělá. Je to asi národní zvyk a není to ileglní, tudíž asi v pořádku, ale dobrou reklamu to opravdu nedělá a někdy je mi opravdu trapně, že mluvím stejnou řečí, jako paštikáři, na které si ostatní...
Petr-Tipcars: souhlasim, je fakt, ze okurky z kufru by mi ten muj kufr asi nenarovnaly. je fakt, ze kdyz uz nekam, tak se vsim vsudy: tzn. i jist mistni kuchyni. aspon pro mne uz je to soucast dovolene. pamatuju si na dobu, kdy tomu tak nebylo a prijde mi to zpetne takovy...ochuzeny o ty zazitky u talire. nebo kdyz neni na restauraci, tak nakoupit v coopu nebo konzumu a neco z toho splacat na grilu je asi porad lepsi varianta nez ta znojmia.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.05.2012 13:52, RE: off topic
anonym napsal:
Petr-Tipcars: souhlasim, je fakt, ze okurky z kufru by mi ten muj kufr asi nenarovnaly. je fakt, ze kdyz uz nekam, tak se vsim vsudy: tzn. i jist mistni kuchyni. aspon pro mne uz je to soucast dovolene. pamatuju si na dobu, kdy tomu tak nebylo a prijde mi to zpetne takovy...ochuzeny o ty zazitky u talire. nebo kdyz neni na restauraci, tak nakoupit v coopu nebo konzumu a neco z toho splacat na grilu je asi porad lepsi varianta nez ta znojmia.
já jsem tu dobu, kdy si bylo nutné sbalit všechno včetně vody až tak moc nepamatuju, nenám tudíž pro tohle zas tolik pochopení. Někdo to může dělat třeba z nostalgie, ale ne každého zvyku, co zanikne, je škoda.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.05.2012 14:16, RE: off topic
pargi napsal:
já jsem tu dobu, kdy si bylo nutné sbalit všechno včetně vody až tak moc nepamatuju, nenám tudíž pro tohle zas tolik pochopení. Někdo to může dělat třeba z nostalgie, ale ne každého zvyku, co zanikne, je škoda.
Petr-Tipcars: toz to ja nejsem zadny pametnik, spis slo o to, ze clovek treba prostredek chorvatska delal autem, co jelo za 5,5l benzínu kolem 100-110 po dalnici, natural stál max 25Kc/litr, bydlelo se v apartmanu za 32ECEK pro 4 lidi a na utraceni nebyl cas dovolena za par korun...(at nezeru ve dvou vcetne penez na utratu neco kolem 10t kc v hlavni sezone). cca 2003 to mohlo bejt? to byly takovy prvni "studentsky" dovoleny. clovek si musel ty vydaje celkem dost hlidat a tak opravdu bral i nejaky jidla a varilo se tam. ale bylo to taky vyborny (to jidlo ne, to byly vytvory nasich pritelkyn a ty samozrejme napr. ze spaget, co se vzdycky rozvari udelaly...spagety, co se zase rozvarily), vyborny to bylo jako celek a co si das k veceri nebo obedu ve dvaceti je cloveku vetsinou sumak. hlavne v tyhle dobe si urcujes, kde se ti bude libit i do budoucna...a pak se vracis a objevujes nejen to more ale i mistni kuchyni atd. mmchodem pamatuju se na cestu tam: na predku mi zustavaly viset desky na kotouci, smradu jako z hradu, co 100km pul hodiny pauza, divim se, ze to tenkrat dobre dopadlo. nazpatek uz si daly rict, doma pak dolu brzdic a vse ocistit a zas byl pokoj...pokud nekdo pastikuje i dnes, tak to beru, pokud to jsou mladasove nebo pokud opravdu nekdo jede vylozene K MORI a na to okolo uz moc nejsou fondy (lidi si tam jezdej i koupat lupenku, zlepsovat astma, jezdej tam rodiny s milionem decek atd.). to ale samozrejme neznamena, ze musi delat bordel atd. je fakt, ze co se pamatuju, tak se to pastikarstvi podporovalo jeste tak kolem r. 2005 i u malejch deti a to celkem dusledne. clovek treba nahodou dela vedouciho a prvni den nedela nic jinyho, nez ze z decek po dobrym i po zlym mami zasoby rizku, chleba, zeleniny v krabickach, salamu atd. rodice jim asi chteli doprat na tejden dopredu a bylo jim jedno, ze se z toho ratolesti zes...ou uz druhy den.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.05.2012 15:19, RE: off topic
anonym napsal:
Petr-Tipcars: toz to ja nejsem zadny pametnik, spis slo o to, ze clovek treba prostredek chorvatska delal autem, co jelo za 5,5l benzínu kolem 100-110 po dalnici, natural stál max 25Kc/litr, bydlelo se v apartmanu za 32ECEK pro 4 lidi a na utraceni nebyl cas dovolena za par korun...(at nezeru ve dvou vcetne penez na utratu neco kolem 10t kc v hlavni sezone). cca 2003 to mohlo bejt? to byly takovy prvni "studentsky" dovoleny. clovek si musel ty vydaje celkem dost hlidat a tak opravdu bral i ne...
Bordel jsem myslel ve smyslu, že po nich zbydou jen odpadky (jakkoliv zabalené), přitom do regionu nedonesou ani kačku za nákup, ubytko, pívo..jenom dýchají čerstvé luft a místním "zaplatí" pytlem smetí a příšetným smradem ze starého chrochtadla. Být víc takových turistů, je po turismu, nebylo by kam chodit, protože poskytovatelé služeb v turismu by se na to mohli vys*****, doplácet na české "kvůlikačcekolenovrtům". Ony ty lahvinky od vokurek a prázdné konzervy s petkama je potřeba vyvézt na smeťák, ale ani na to po těch paštikářích nezbydou kačáky. Prostě přijdou, nadělají škody a zase odejdou. Mi se tohle silně nelíbí. Jdu na dovolenou, až na ní mám. A podle toho, kolik mám, tak na takou jedu dovolenou. Tak, abych nemusel dělat národu vostudu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.05.2012 15:21, RE: off topic
anonym napsal:
Petr-Tipcars: toz to ja nejsem zadny pametnik, spis slo o to, ze clovek treba prostredek chorvatska delal autem, co jelo za 5,5l benzínu kolem 100-110 po dalnici, natural stál max 25Kc/litr, bydlelo se v apartmanu za 32ECEK pro 4 lidi a na utraceni nebyl cas dovolena za par korun...(at nezeru ve dvou vcetne penez na utratu neco kolem 10t kc v hlavni sezone). cca 2003 to mohlo bejt? to byly takovy prvni "studentsky" dovoleny. clovek si musel ty vydaje celkem dost hlidat a tak opravdu bral i ne...
Trochu jsme odbočili od témy ojetin, ale v předmětu tohoto diskuzního vlákna je off-topic
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.05.2012 15:23, RE: off topic
pargi napsal:
Bordel jsem myslel ve smyslu, že po nich zbydou jen odpadky (jakkoliv zabalené), přitom do regionu nedonesou ani kačku za nákup, ubytko, pívo..jenom dýchají čerstvé luft a místním "zaplatí" pytlem smetí a příšetným smradem ze starého chrochtadla. Být víc takových turistů, je po turismu, nebylo by kam chodit, protože poskytovatelé služeb v turismu by se na to mohli vys*****, doplácet na české "kvůlikačcekolenovrtům". Ony ty lahvinky od vokurek a prázdné konzervy s petkama je potřeba vyvézt na sme...
Petr-Tipcars: jj, takovyto styl cestovani, dovolenkovani a turismu, toto skalni setrilkovstvi se snad nemuze libit ani tem lidem, kteri jej bohuzel provozuji, to souhlasim...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.05.2012 15:26, RE: off topic
pargi napsal:
Trochu jsme odbočili od témy ojetin, ale v předmětu tohoto diskuzního vlákna je off-topic
Petr-Tipcars: asi se pujdu v ramci off topicu kouknout na fotky z tech starych dovolenych papirove fotky
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.05.2012 18:07, RE: off topic
anonym napsal:
Petr-Tipcars: asi se pujdu v ramci off topicu kouknout na fotky z tech starych dovolenych papirove fotky
To je zralý na diapozitivy...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.05.2012 18:24, RE: off topic
Pepe napsal:
To je zralý na diapozitivy...
Petr-Tipcars: ))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 31.05.2012 23:06, RE: off topic
anonym napsal:
Petr-Tipcars: ))
Já brečím smíchy....já se du posrat!!! Já jsem taky kdysi spával na parkovištích a chodil srat a scat do křáků (a nejenom to...). Ať už to bylo posázaví...krásně se spalo na parkovišti před hradem Český Štemberk. Pak se dobře chrápalo v Sázavě...město. Tam jsem se proslavil (tím bydlením v autě...) Spával jsem běžně v kufru vycpaném molitanem. Takhle jsem projel Alpy. Kolikrát se na mě přišel podívat hlídač na parkovišti, co právě dělám. Ale spalo se špatně. 190cm a malý kufr. To fakt nekecám. Chrápat mezi konzervama, kanystrem benzínu....atd. Ale byly to dobré časy. Dobrodružství jak lusk. Pamatuju si, jak jsem se soukal ven z kufru v té Sázavě. Viděly mě dvě holky a volaly: Divej, tam leze nějaký zmrd z kufru...hahahahahahaha....a za půl hodiny přijeli policajti a už mě lustrovali. To samé se mi stalo ve švycarksu. Soukám se do kufru a za záclonou mě sleduje baba...a už houkačky...kur*a fix. Já jim řekl, že jedu ze Šrasburku jako tlumočník od mezinárodního soudu.... A vy jste odkuď? Aha, čech, tak už rozumíme... tak spěte, v klidu, nenechte se rušit...hahahahaha.... fakt se to stalo.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.