0
zpět
 

diskuze k tématu: Volkswagen Golf 1.5 TSI 8. generace - recenze majitele a prvních 5000 kilometrů

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
Kopruss
počet příspěvků4
datum registrace26.06.2020
Neděle 06.09.2020 14:25, Díky nekoupím
Díky za recenzi. Jsem vlastník Golf 7.5 a měnit za 8 nebudu. I prodejce v Praze mne o tohoto úmyslu odrazuje. V Německu při testu vyhrál golf 7.5 před Golfem 8 tak to je co říct.
Mám 1.4tsi 150k v ME výbavě ...spotřeba 6litrů (umí za 4.5 i 7.5 ) ..najeto 50tkm bez jediné poruchy ...prostě super golf
Golf 7 je poslední dobrý a vybavený Golf ....
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 07.09.2020 14:51, Golf 8 je vlastně rozloučení s Golfem :-)
Pěkná recenze Golfu 8 ! Ohledně sw chyb, určitě příjde upgrade a bude vše fungovat dobře, bohužel ani v zahraničních recenzích nikdo nechápe, proč to šetření na nepravých místech. Auto za 600 000kč nemůže mít plastové výplně dveří a nepodsvícené posuvníky pro ovládání klimatizace. Vzpěra kufru tomu dává korunu, mají je i Dacie

Pro mě je pokračování Golfu spíše ID3, kde mám opravdu pocit moderního auta budoucnosti. Dokonce dizajnově jakoby dál novému "e Golfu" pořádnou dávku energie a dynamičnosti.
Jako ajťák musím říct hypotézu, že VW má problémy se sw, protože beztak chtěli ušetřit a nechali část vývoje na developerech někde v Indii, to je bohužel v posledních letech trendem obecně. Proto se bojím už letět i letadlem Bohužel vše okolo se nedovíme, VW si hlídá, co pustí do éteru a bohužel zejména čeští novináři na vše skočí jak moucha na lep..
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Pondělí 07.09.2020 18:48, RE: Golf 8 je vlastně rozloučení s Golfem :-)
citace:
reakce na: BobanHTP, 07.09.2020 14:51 (Pěkná recenze Golfu 8 ! Ohledn ...)


Já bych, ohledně nedotaženého software, spíše parafrázoval jiné motoristické médium: "Tesla je IT firma která neumí vyrábět dobrá auta, VW je automobilka která neumí vyrobit dobrý software". Něco na tom bude, neboť oba výsledky stojí za pendrek....
Osobně bych mnohem víc přivítal možnost koupit solidně mechanicky postavené, spolehlivé a pohodlné auto než předražený počítač na kolech. Elektronické hlídače k životu nepotřebuji. Stejně je mám, s výjimkou ESP a sledování slepého úhlu, trvale deaktivované.
reagovat
GSX1100G
počet příspěvků120
datum registrace02.12.2014
Úterý 08.09.2020 10:50, Dotaz
Celkem užitečná recenze, ale celkem mi vrtá hlavou otázka. Proč jste to auto vlastně koupil? To jste si to při zkušební jízdě nevyzkoušel? A už vůbec nechápu kritiku provedení a detailů, které jsou vidět na první pohled i bez zkušební jízdy. Za tolik peněz udělat tolik kompromisů by mě osobně hodně mrzelo.
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Úterý 08.09.2020 21:11, RE: Dotaz
citace:
reakce na: GSX1100G, 08.09.2020 10:50 (Celkem užitečná recenze, ale c ...)


To je přesně důvod, který mě odrazuje od nákupu nového auta - kompromisy. U ojetého jsou nutnost, ale tam se s tím počítá, bývá to zohledněno v ceně, a když je dost času na výběr (fakt roky), tak jich nemusí být tolik.
Jenže u nového už v konfigurátoru je to k vzteku. Chcete jen něco, ale musíte skočit do jiné výbavy, a tak dostanete spoustu kravin, které vyloženě nechcete a cena skočí nesmyslně. Dostal jsem možnost si nakonfigurovat služební buď Passat nebo Superb za celkem slušný budget. Možná jsem blázen, ale benefit jsem odmítl, protože jsem si nebyl schopen nakonfigurovat auto podle mých představ, neměl spoustu kravin navíc a stejně se nedostal ne specifikaci 10 let staré Insignie. Když jsem si spočetl, kolik by mě ten benefit ročně stál se všemi kompromisy, rozhodl jsem se si Insignii nechat a ty prachy vrazit do servisu. Je to asi poslední šestiválec, který si chci užít, když tak sleduji kam se ten automobilový svět ubírá...
Na těch autech ze staré školy fakt oceňuji, že pro důležité funkce mají kolečko nebo tlačítko, a že se hezky čitelného displaye nemusím dotýkat...jak tady nedávno psal Zdeny60 o Mondeu.
reagovat
capslock
počet příspěvků354
datum registrace28.07.2007
Středa 09.09.2020 14:04, RE: Dotaz
citace:
reakce na: GSX1100G, 08.09.2020 10:50 (Celkem užitečná recenze, ale c ...)


Počítám, že ho nekupoval, ale nafasoval.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.