0
zpět
 

diskuze k tématu: Golf 1.9 TDi nebo Focus II 1.8 TDCi?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, německá vozidla, americká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.11.2008 12:07, Z těchto dvou dieselů Golfa, jinak raději Focus
Začnu ze široka. V obecném povědomí jsou diesely od VW přehnaně vyzdvihovány (ne tady na fóru) a diesely Fordu provází špatná pověst (hodně zásluhou 1,8 TD).
Zkušenost vlastní a známých to však potvrzuje. Všichni, co máme TDi, problémy nemáme, lidem s TDCi a TD, co znám, přibyla ve tváři nejedna vráska.
Jiná věc je, že se jedná o auta rozdílných generací. Za hypotetického předpokladu, že by vedle sebe stály tyto s motorizacemi uvedenými tazatelem auta stejného stáří a nájezdu, bral bych raději TDi (vzhledem ke zkušenostem a nižší spotřebě), navzdory rozdílným generacím. Jenže ten předpoklad nebude splněn, protože ojetiny VW jsou stále drahé a při srovnatelném stáří bude Golf vždy dražší.
Kdyby tazatel srovnával tyto modely např. s benzínovými 1,6, byl by Fočus určitě lepší volba.

P.S.: A taky by měl tazatel dát na pana Hrdličku a kouknout se ještě po jiných značkách. Např. C4 s 1,6 HDi alternativa zajímavá JE, ostatně obdobný 1,6 TDCi ve Fočusu nalézt lze. Samozřejmě to není cupka 2,2 HDi biturbo či 2,7 HDi, ovšem určité kvality od těchto větších sourozenců přinesl si a jeho vlastnosti v porovnání s konkurenčními diesely NADprůměrné jsou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.11.2008 12:07, Mazdu 3 1.6 D ..
.. tu doporučuji já. Dle mého názoru je z výše jmenovaných VÝRAZNĚ nejlepší volbou.
Focus je na řízení trochu "příjemnější" než-li golfík, ale motor 1.8 TDCi je 2 trochy horší - než by měl být. Máte-li doposud s motory TDi PD jen a jen pozitivní zkušenosti, už si ho nekupujte - štěstí je zcela evidentně na konci sil...
PS: Šťastnou ruku při výběru a mnoho příjemně prožitých km za volantem Mazdy 3 přeji ..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.11.2008 12:08, RE: Mazdu 3 1.6 D ..
Kylie napsal:
.. tu doporučuji já. Dle mého názoru je z výše jmenovaných VÝRAZNĚ nejlepší volbou.
Focus je na řízení trochu "příjemnější" než-li golfík, ale motor 1.8 TDCi je 2 trochy horší - než by měl být. Máte-li doposud s motory TDi PD jen a jen pozitivní zkušenosti, už si ho nekupujte - štěstí je zcela evidentně na konci sil...
PS: Šťastnou ruku při výběru a mnoho příjemně prožitých km za volantem Mazdy 3 přeji ..
Úplně stejně jsme napsali!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.11.2008 12:08, RE: Z těchto dvou dieselů Golfa, jinak raději Focus
Muroň napsal:
Začnu ze široka. V obecném povědomí jsou diesely od VW přehnaně vyzdvihovány (ne tady na fóru) a diesely Fordu provází špatná pověst (hodně zásluhou 1,8 TD).
Zkušenost vlastní a známých to však potvrzuje. Všichni, co máme TDi, problémy nemáme, lidem s TDCi a TD, co znám, přibyla ve tváři nejedna vráska.
Jiná věc je, že se jedná o auta rozdílných generací. Za hypotetického předpokladu, že by vedle sebe stály tyto s motorizacemi uvedenými tazatelem auta stejného stáří a nájezdu, bral bych raději T...
Tedy Rudlíku! Na minutu stejně a ještě ses TAK pěkně "PS" psát naučil ,-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.11.2008 12:09, RE: Mazdu 3 1.6 D ..
Muroň napsal:
Úplně stejně jsme napsali!
... a nejen jednou ,-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.11.2008 12:15, K motůrku 1.6 HDi, 1.6 TDCi, 1.6 D a 1.6 MZ-CD
Muroň napsal:
Začnu ze široka. V obecném povědomí jsou diesely od VW přehnaně vyzdvihovány (ne tady na fóru) a diesely Fordu provází špatná pověst (hodně zásluhou 1,8 TD).
Zkušenost vlastní a známých to však potvrzuje. Všichni, co máme TDi, problémy nemáme, lidem s TDCi a TD, co znám, přibyla ve tváři nejedna vráska.
Jiná věc je, že se jedná o auta rozdílných generací. Za hypotetického předpokladu, že by vedle sebe stály tyto s motorizacemi uvedenými tazatelem auta stejného stáří a nájezdu, bral bych raději T...
Já bych v této kategorii opravdu (jednoznačně - prostě protože je /fakt, opravdu/ nejlepší) doporučila motor 1.6 HDi (ať se mu v různých vozech říká jakkoliv). V C4 bude asi v praxi nejlevnější, ve volvo možná nejdražší - já bych asi onu M3 1.6 MZ-CD zvolila = za naprosto "nej-" jí ze všech variant považuji
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.11.2008 12:22, RE: Mazdu 3 1.6 D ..
Kylie napsal:
... a nejen jednou ,-)
To už sem asi nikdo jiný nepřijde, protože si řeknou, že my si vystačíme a navíc ví, co napíšeme.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.11.2008 12:23, RE: Z těchto dvou dieselů Golfa, jinak raději Focus
Kylie napsal:
Tedy Rudlíku! Na minutu stejně a ještě ses TAK pěkně "PS" psát naučil ,-)
Nevěděl jsem, že dorazíš ve stejný okamžik a tím PS jsem se snažil odpovědět i za Tebe.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.11.2008 12:56, RE: Mazdu 3 1.6 D ..
Muroň napsal:
To už sem asi nikdo jiný nepřijde, protože si řeknou, že my si vystačíme a navíc ví, co napíšeme.
Ani se mi nechce nic dalšího psát (to podstatné jsme stejně již řekli a vše "vyřešili") - je to zatím příspěvkově takové pěkně "vyvážené" ..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.11.2008 13:06, Těžká volba
S benzínem bych šáhl jednoznačně po Focusovi (i ta Astra H je na mě nějaká strohá, na služebce jsem si v ní fakt připadal jak za ponkem a motor 1.6 16V se na dálnici choval o něco hůře než jeho o 20 let (no, možná jen o 15) starší bratr 1.8i) s naftou bych asi chtě-nechtě zvolil (ale já bych naftu nikdy nezvolil) Golfa. TDCi ve švagrově Focusu je hlučný, furt jsem o něm věděl a ta panická hrůza ze vstřiků vlivem kvalitní nafty od Shellu.... bojím, bojím. Na motory CDTi, které montuje Opel do Aster jsem zatím neslyšel žádné ohlasy s ohledem na spolehlivost, takže neradím tak ani tak.
Na závěr se domnívám, že kdo se rozhoduje mezi Focusem a VW, ten do Citrona asi nepude.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.11.2008 13:12, Snadná volba
David V napsal:
S benzínem bych šáhl jednoznačně po Focusovi (i ta Astra H je na mě nějaká strohá, na služebce jsem si v ní fakt připadal jak za ponkem a motor 1.6 16V se na dálnici choval o něco hůře než jeho o 20 let (no, možná jen o 15) starší bratr 1.8i) s naftou bych asi chtě-nechtě zvolil (ale já bych naftu nikdy nezvolil) Golfa. TDCi ve švagrově Focusu je hlučný, furt jsem o něm věděl a ta panická hrůza ze vstřiků vlivem kvalitní nafty od Shellu.... bojím, bojím. Na motory CDTi, které montuje Opel do...
Do "citróna" asi ne, do jeho motoru 1.6 HDi (třeba v M3) už ano. On totiž spojuje to povedené z focus (podvozek) s tím "nej-" od citroën (nafta 1.6) a výsledek je - par excellence!
PS: Motory CDTi v opel jsou snad fiat/alfa/lancia - tedy VELMi povedené diesly!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.11.2008 13:23, RE: Snadná volba
Kylie napsal:
Do "citróna" asi ne, do jeho motoru 1.6 HDi (třeba v M3) už ano. On totiž spojuje to povedené z focus (podvozek) s tím "nej-" od citroën (nafta 1.6) a výsledek je - par excellence!
PS: Motory CDTi v opel jsou snad fiat/alfa/lancia - tedy VELMi povedené diesly!
všetcko na guvno, tož kupte něco spolehlivé šmucky, Moskviča je jasná volba jezdí to i na sračku z kocura.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.11.2008 13:27, RE: Snadná volba
Kylie napsal:
Do "citróna" asi ne, do jeho motoru 1.6 HDi (třeba v M3) už ano. On totiž spojuje to povedené z focus (podvozek) s tím "nej-" od citroën (nafta 1.6) a výsledek je - par excellence!
PS: Motory CDTi v opel jsou snad fiat/alfa/lancia - tedy VELMi povedené diesly!
A kdo chce Báwo, tak nebude přemejšlet o Focusovi a Golfovi, natož o C4.
Motory CDTi jsou italské produkce, nevím, jestli to není nějaká konstrukční odnož JTD. Na všechny jsem slyšel chválu, jen nevím, jak pracují v Opelu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.11.2008 13:28, RE: Snadná volba
David V napsal:
A kdo chce Báwo, tak nebude přemejšlet o Focusovi a Golfovi, natož o C4.
Motory CDTi jsou italské produkce, nevím, jestli to není nějaká konstrukční odnož JTD. Na všechny jsem slyšel chválu, jen nevím, jak pracují v Opelu.
No jasně, Tys myslela Mazdu 3, tak to souhlasím, já to zmotal s BMW.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.11.2008 13:32, RE: Snadná volba: Mazda 3 1.6 MZ-CD
David V napsal:
No jasně, Tys myslela Mazdu 3, tak to souhlasím, já to zmotal s BMW.
Já se trochu nešikovně "vyjádřila" - ale opravdu v této kategorii za nej- volbu (a také za nej-podceňovanější verzi) Mazdu 3 s motorem 1.6 HDi (MZ-CD) považuji - skvělé auto + výborný motor = snad všechny ostatní podobné vozy se prodávají víc ... NEchápu!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.11.2008 13:37, RE: Snadná volba
David V napsal:
A kdo chce Báwo, tak nebude přemejšlet o Focusovi a Golfovi, natož o C4.
Motory CDTi jsou italské produkce, nevím, jestli to není nějaká konstrukční odnož JTD. Na všechny jsem slyšel chválu, jen nevím, jak pracují v Opelu.
Kdo si kupí fokusa, bude z něho škrábat rezavé fusa, kup si golfa bude se stebe kuřit jak z koncentráku za adolfa, nejlepší je opel zhnije až na popel
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.11.2008 13:53, RE: Mazdu 3 1.6 D ..
Kylie napsal:
Ani se mi nechce nic dalšího psát (to podstatné jsme stejně již řekli a vše "vyřešili") - je to zatím příspěvkově takové pěkně "vyvážené" ..
amen

a tak žili a klábosili o TDI a HDI, o DSG a V6 až dokaď si nového C5 a Golfa 9 nekoupili a pak žili a klábosili o....

Už jsou z vás dvou hotový internetový milenci, bacha ať vaše drahé polovičky nezačnou žárlit
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.11.2008 13:57, RE: Mazdu 3 1.6 D ..
kuko napsal:
amen

a tak žili a klábosili o TDI a HDI, o DSG a V6 až dokaď si nového C5 a Golfa 9 nekoupili a pak žili a klábosili o....

Už jsou z vás dvou hotový internetový milenci, bacha ať vaše drahé polovičky nezačnou žárlit
žili a kecali o TDi a HDi, nakonec se spářili a vzniklo HTP, Muroň a Kylie, stvořitelé nejvýkonnějších aut.Děkuju Adame a Evo
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.11.2008 13:58, RE: Mazdu 3 1.6 D ..
Guru napsal:
žili a kecali o TDi a HDi, nakonec se spářili a vzniklo HTP, Muroň a Kylie, stvořitelé nejvýkonnějších aut.Děkuju Adame a Evo
Tož to myslím v jejich případě nehrozí. Genetický základ mají oba dobrý, takže žádný levoboček nepovedený z toho určitě nebude!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.11.2008 14:07, RE: Mazdu 3 1.6 D ..
kuko napsal:
Tož to myslím v jejich případě nehrozí. Genetický základ mají oba dobrý, takže žádný levoboček nepovedený z toho určitě nebude!
tož možné to je, ale taky znám případy kdy 2 česi se spářili a vylezl číňan, to musí vědět p. HDi s kým měla poměr před TDi
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.