0
zpět
 

diskuze k tématu: Velká automobilová revoluce v Česku

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.05.2006 07:31, Výše pokut
Ani na těch stránkách s novými pravidly nejsou v sazebníku rozepsány všechny případy, které mohou nastat. A explicitně tam není řečeno (nikde, kde jsem to hledal), jestli je pro zcela všechny pokuty minimální částka 1 000 Kč (to mi někdo říkal). Jak to tedy je? Budeme platit za kdejakou "ptákovinu", kterou si policista usmyslí, takové docela šílené sumy?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.05.2006 10:16, 7bodu za nehodu
Nechapu, jak nekdo mohl vymyslet takovou kravinu, ze za zpusobeni dopravni nehody se skodou vyssi 50tis Kc dostane vinik 7bodu..50tis je pri dnesnich cenach obycejnym tukancem- staci praskly naraznik, zvlnena kapota, praskly chladic a mas polovnu konta v prdeli. Pak staci par drobnosti, nedejboze dalsi nehoda a prijdes o noty. Pri klickovani po rozmlacenych okrskach se docela casto auta vyhybaji na posledni chvili nebo naplno brzdi kdyz pozde uvidi diru, co by jim prorazila pneumatiku. Proste idealni prostredi pro sbirani bodu. A to nemluvim o skvele udrzovanych vozovkach v zimnim obdobi.Novy system nezatracuju, protoze je to asi jedniny zpusob jak trosku ukaznit ceske ridice, ale tohle je fakt nedomyslene. Pokud ridici ujizdeli od nehod, budou tak cinit tuplem prozoze prece nechteji prijit o body. Doplati na to pochopitelne poskozeny..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.05.2006 10:44, Super
No, dúfam, že u nás na Slovensku nič podobné zavádzat nebudú. Páni tak toto je fakt brutalita, nezávidím vám to. Už vidím ako budem mať pri jazde do Čiech "stiahnutú rit" aby som náhodou nespravil nejaký priestupok- samozrejme nie kvôly bodom, ale tym pokutam.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.05.2006 11:11, RE: 7bodu za nehodu
Krkovicka napsal:
Nechapu, jak nekdo mohl vymyslet takovou kravinu, ze za zpusobeni dopravni nehody se skodou vyssi 50tis Kc dostane vinik 7bodu..50tis je pri dnesnich cenach obycejnym tukancem- staci praskly naraznik, zvlnena kapota, praskly chladic a mas polovnu konta v prdeli. Pak staci par drobnosti, nedejboze dalsi nehoda a prijdes o noty. Pri klickovani po rozmlacenych okrskach se docela casto auta vyhybaji na posledni chvili nebo naplno brzdi kdyz pozde uvidi diru, co by jim prorazila pneumatiku. Proste id...
Taky to nechápu nedávno jsem to na mokré dlažbě neubrzdil a se služební octavii naboural do passatu rychlost cca 30km/h škoda na passatu cca 52000kč a na octavii by 89000kč to jsou samozřejmě ceny za opravu ve značkovém servisu,ale tohle se může prostě stát každému a když nemá havarijní pojištění tak bude shánět peníze na oopravu auta a ještě 50000kč na pokutu a za odměnu nakonec ještě dostane 7 bodů takže se bude 10 let snažit neudělat chybu aby mu ty body vynulovaly ale za tu dobu člověk co jezdí denně třeba 300km těch zbýcajících 5 bodů nasbírá,protože jsme jenom lidi a nemůžem bejt dokonalý je to podle mě hodně nedomyšlený ten alkohol beru,plnou čáru taky ale tady to jsou blbosti tak poslancům je jedno co tam schválej jich se to netýká oni maj imunitu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.05.2006 12:08, RE: 7bodu za nehodu
Jirka napsal:
Taky to nechápu nedávno jsem to na mokré dlažbě neubrzdil a se služební octavii naboural do passatu rychlost cca 30km/h škoda na passatu cca 52000kč a na octavii by 89000kč to jsou samozřejmě ceny za opravu ve značkovém servisu,ale tohle se může prostě stát každému a když nemá havarijní pojištění tak bude shánět peníze na oopravu auta a ještě 50000kč na pokutu a za odměnu nakonec ještě dostane 7 bodů takže se bude 10 let snažit neudělat chybu aby mu ty body vynulovaly ale za tu dobu člověk co je...
Imunita me hodne vadi, chapu imunitu kdyz je clvoek vyslancem v cizi zemi, ale imunita preci neni od toho aby se za ni schovavali trestne ciny, nebo aby si clovek mohl delat co chce, napriklad kdyz poslanec prejede dite na prechodu tak se mu nemuze nic stat, kde to jsme ??? Jinak jsem rad ze bude bodovy system, uroven lidi jak jezdi je priserna, na druhou stranu silnice taky hodne napomahaji tomu ze se nehoda stane, diry, vymoly atd. Nektere prestupky jako parkovani jsem rad ze vyskrtli, protoze dostavat body za parkovani mi prijde divne, ale na druhou stranu lidi parkuji kolikrat tak ze blokuji ulici kam treba potom nemuze sanitka, nebo hasici. Jinak za alkohol bych asi nedal 7 bodu, ale rovnou bych odebral ridicky prukaz, to je muj nazor.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.05.2006 12:42, RE: 7bodu za nehodu
Souhlas napsal:
Imunita me hodne vadi, chapu imunitu kdyz je clvoek vyslancem v cizi zemi, ale imunita preci neni od toho aby se za ni schovavali trestne ciny, nebo aby si clovek mohl delat co chce, napriklad kdyz poslanec prejede dite na prechodu tak se mu nemuze nic stat, kde to jsme ??? Jinak jsem rad ze bude bodovy system, uroven lidi jak jezdi je priserna, na druhou stranu silnice taky hodne napomahaji tomu ze se nehoda stane, diry, vymoly atd. Nektere prestupky jako parkovani jsem rad ze vyskrtli, protoze...
Jo a jeste- V nevyhode jsou ridici majici drazsi auta. Kdyz budu mit starou stadvacu co nebrzdi, nebo mi na ni upadne kolo a napalim do zigula, tak skoda bude do 50tis a dostanu jenom tri body. Neni to trochu nefer? Koupim si drahy auto, protoze je to muj druhy domov, staram se o nej aby vsechno fungovalo jak ma, pak jednou nedobrzim na krizovatce a od te doby budu jezdit s pulkama u sebe abych neschytal dalsi body.
Navic si nedokazu predstavit, jak majitel stareho auta plati pokutu 50tis za nejakou banalni nehodu (staci aby treba zminovana stodvaca pred supermarketem nacouvala do zadnich dveri nejakeho luxusniho bouraku) No, asi bude veselo:)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.05.2006 12:52, RE: 7bodu za nehodu
Krkovicka napsal:
Jo a jeste- V nevyhode jsou ridici majici drazsi auta. Kdyz budu mit starou stadvacu co nebrzdi, nebo mi na ni upadne kolo a napalim do zigula, tak skoda bude do 50tis a dostanu jenom tri body. Neni to trochu nefer? Koupim si drahy auto, protoze je to muj druhy domov, staram se o nej aby vsechno fungovalo jak ma, pak jednou nedobrzim na krizovatce a od te doby budu jezdit s pulkama u sebe abych neschytal dalsi body.
Navic si nedokazu predstavit, jak majitel stareho auta plati pokutu 50tis za nej...
No to je přesně ono jsem zvědavej jak to bude v praxi to bude mít každej druhej řidič co způsobé nehodu 50000kč dluh na finančním úřaděale je to hlavně bič na nás co jezdíme denně a je to náš chleba když k tomu ještě připočtu ten stav silnic jak jste tady zmínil vy tak je to opravdu katastrofa!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 23.05.2006 16:53, RE: 7bodu za nehodu
Jirka napsal:
No to je přesně ono jsem zvědavej jak to bude v praxi to bude mít každej druhej řidič co způsobé nehodu 50000kč dluh na finančním úřaděale je to hlavně bič na nás co jezdíme denně a je to náš chleba když k tomu ještě připočtu ten stav silnic jak jste tady zmínil vy tak je to opravdu katastrofa!!!!
Vidím to tak - vysmátí budou zase ti, co jezdí jako s prominutím hovada ve starých popelnicích (udržované staré auto, OK, ale já mám na mysli ty vraky, co projdou jen u kamaráda na STK za 2 litry) a normální řidič začne brzo chodit pěšky. Vždyť já si teď můžu při cestě na chalupu po silnici I. třídy! vybrat, jestli přijdu o řidičák, když přejedu párkrát plnou čáru (a na to stačí jedna cesta), nebo si někde v díře urvu kolo, což v autorizáku asi taky nebude zadarmo. Díky, pane Šimonovský, vás vážně půjdu volit... :(
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.