0
zpět
 

diskuze k tématu: V žebříčku spolehlivosti už nevítězí jen japonská auta

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 01:30, SK
Doufám, že si tento článek poctivě přečte i kolega ze Slovenska :o)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 06:39, RE: SK
Aleš napsal:
Doufám, že si tento článek poctivě přečte i kolega ze Slovenska :o)
Jo, jo, taky už se těším na jeho příspěvek. Copak nám asi zase sdělí za moudra? Asi se nám bude snažit vysvětlit, že to jsou zkreslené informace, jelikož ne všechny přední místa obsadily japonci, a hlavně nissan.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 08:32, RE: SK
A4 napsal:
Jo, jo, taky už se těším na jeho příspěvek. Copak nám asi zase sdělí za moudra? Asi se nám bude snažit vysvětlit, že to jsou zkreslené informace, jelikož ne všechny přední místa obsadily japonci, a hlavně nissan.
Já jsem třeba příznivcem japonců, ale Nissan už není co dřív, hlavně po spojení s Renaultem. Nejen že jim stoupla poruchovost, ale také design jde do háje a jízdní vlastnosti a pohodlí u nové Primery nejsou nic moc ve srovnání s první generací. Mimochodem stará P10 nám slouží bez problému dodnes. Jako druhé auto do rodiny jsme pořídili Mazdu 6 a dle mého názoru je to velmi kvalitní, krásný a nadstandartně vybavený vůz už v základu za rozumnou cenu, když to porovnám třeba se Škodovkou, nebo německými vozy, kde je mnohé za příplatek a základní verze jsou holé. Myslím, ale že bez rozdílu jestli německé, či japonské auto, záleží hlavně na tom, jak se o něj majitel stará a jak s ním zachází a konečně i o štěstí na konkrétní kus.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 09:45, ADAC ... ehm ehm
Já osobně žil v německu řadu let, vlastním auto německé značky (Mercedes C), dokonce jsem pár let odbíral i ADAC magazín, ale nikdy bych si nevybral vůz podle nějakého testu zkostnatělého ADACu - i v německu si každý trošku víc přemýšlející člověk vybírá podle TUV a ADAC mají v oblibě páprdi, kteří si na autě ani nedofouknou gumy... Ale kdo mu chce věřit a řídit se jím, tak samozřejmě může, já mu to nijak neberu :)))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 13:38, Pre starých známych: Aleša a A4
A4 napsal:
Jo, jo, taky už se těším na jeho příspěvek. Copak nám asi zase sdělí za moudra? Asi se nám bude snažit vysvětlit, že to jsou zkreslené informace, jelikož ne všechny přední místa obsadily japonci, a hlavně nissan.
V prvom rade, tiež si už bez vás neviem predstaviť žiadnu diskusiu. Ste ako malé deti. Ano som zastáncom japoncov, ale nie len Nissanu. Keď niečo chválim z Nissanov tak hlavne Primeru (keby ste pozorne čítali..), pretože ju mám a je to jedno vynikajúce a spoľahlivé auto. Keď niekedy vyzdvihujem Nissan, tak to hlavne preto, lebo niektorý Škodovkári tu tvrdili, že Škoda (v ktorej sú české možno koberce na podlahe alebo bezp. pásy) je lepšia ako Nissan. Vtedy som sa samozrejme musel zastať Nissanu, lebo Škodovka mu nesiaha ani po päty od spolˇahlivosti, cez techniku až po modely. (No aký off-road vyraba škoda?, Koľko modelov celkovo súčasne vyrába? 4? Supeeer!) Takže tu niet čo porovnávať. Pozrite sa, aj tak japonci patria medzi najspoľahlivejšie autá aj tak... A TUV je predsa len známejší, takže riadil by som sa ním.
Inak mimochodom bezproblémov by som ako ďalšie auto bral aj Lanciu Lybru, nemusel by to byť japonec aj keď tých uprednostňujem. Vy by ste brali čo? Stavím sa že VW, AUDI, ŠKODA,BMW, MB ine v ziadnom prípade však? Tak ako väčšina Slovákov aj Čechov......Také poznám že "Niet nad nemcov"... vtedy sa vždy len pousmejem
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 14:17, RE: ADAC ... ehm ehm
Csák napsal:
Já osobně žil v německu řadu let, vlastním auto německé značky (Mercedes C), dokonce jsem pár let odbíral i ADAC magazín, ale nikdy bych si nevybral vůz podle nějakého testu zkostnatělého ADACu - i v německu si každý trošku víc přemýšlející člověk vybírá podle TUV a ADAC mají v oblibě páprdi, kteří si na autě ani nedofouknou gumy... Ale kdo mu chce věřit a řídit se jím, tak samozřejmě může, já mu to nijak neberu :)))
Buď jsi se spletl nebo jsi úplně mimo, protože jsi to napsal přesně naopak. Zkostnatělé není ADAC ale TUV. Každý trochu víc přemýšlející člověk musí pochopit, že statistiky ADAC vypovídají o autech víc (je přece hloupost hodnotit spolehlivost auta podle toho, kolikrát majitel píchne pneumatiku). A páprdové, kteří si na autě ani nedofouknou gumy nekoukají samozřejmě na žádné statistiky, ale kdyby se přecejen koukali, tak spíš na ty TUV.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 15:31, RE: Pre starých známych: Aleša a A4
Kolega zo Slovenska napsal:
V prvom rade, tiež si už bez vás neviem predstaviť žiadnu diskusiu. Ste ako malé deti. Ano som zastáncom japoncov, ale nie len Nissanu. Keď niečo chválim z Nissanov tak hlavne Primeru (keby ste pozorne čítali..), pretože ju mám a je to jedno vynikajúce a spoľahlivé auto. Keď niekedy vyzdvihujem Nissan, tak to hlavne preto, lebo niektorý Škodovkári tu tvrdili, že Škoda (v ktorej sú české možno koberce na podlahe alebo bezp. pásy) je lepšia ako Nissan. Vtedy som sa samozrejme musel zastať Nissanu...
To mě těší, že mě kolega ze SR považuje za starého známého. Nápodobně. Ale teď k tématu: Pozor, s porovnáváním Nissanu a Škody jsi spíš jako malé dítě ty. Tvým prvním argumentem pro porovnání těchto dvou zanček je vždycky argument, že Nissan vyrábí off-roady a Škoda ne. A psát, že Škodovka nesahá Nissanu ani po paty, je podle mě dost ubohý, teda pokud neporovnáváš třeba Favorita s maximou. A bacha: sebechvála smrdí. Tím myslím, jak pořád toho svýho nissana jen vynášíš do nebe. Připomínáš mi jednoho "borce", který tady kdysi psal, že má jeho primera najeto 580 tkm bez jediný závady. Takový pohádky bych tady mohl šířit taky. Místo toho klidně přiznám, že mám Audi, který taký není vždy úplně bez poruch, i když jich za tu dobu, co ho mám, bylo minimum. U staršího auta se s tím prostě občas musí počítat.
Jinak musím říct, že na podobný statistiky spolehlivosti se stejně moc neohlížím. Prostě jsem koupil auto, který se mi líbilo a který mi vyhovuje, a předtím jsem do žádný statistiky nekoukal.
Jo, máš pravdu, příště bych bral opět Audi, VW, Škodu nebo třeba BMW, prostě mi sedí víc než japonci. U tebe to je naopak a já ti to neberu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.05.2006 17:31, pozor na japoncov a na nemcov
Pozor chlapi! Nezabudajte, kto rozputal 2 svetovu vojnu, a kto im v tom v okoli pacifiku vydatne pomahal :)))))))))
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.