0
zpět
 

diskuze k tématu: Úvěr, operák nebo leasing?

kategorie zařazení tématu:
maty45
počet příspěvků1
datum registrace03.04.2019
Středa 03.04.2019 20:37, Mě pomohl Afinpol Tábor
Dřív jsem si vybíral mezi možností leasingu nebo půjčkou na auto

Hodně mi pomohl pan Zivčák z Afinpolu.
Pokud máte stejné starosti, doporučuji navštívit přímo jeho stránku:
https://www.facebook.com/afinpolTabor/ Napište mu tam zprávu a on Vám zcela jistě odpoví.
reagovat
TomasB
počet příspěvků401
datum registrace11.02.2019
Středa 03.04.2019 23:16, RE: Mě pomohl Afinpol Tábor
citace:
reakce na: maty45, 03.04.2019 20:37 (Dřív jsem si vybíral mezi možn ...)


Auto se kupuje za hotové. Je nesmysl kupovat na co nemám. Ani do firmy nekupujeme jinak než výhradně celou cenu za hotové, respektive převodem.
reagovat
Kornaz
počet příspěvků65
datum registrace15.04.2017
Pátek 05.04.2019 14:32, RE: RE: Mě pomohl Afinpol Tábor
citace:
reakce na: TomasB, 03.04.2019 23:16 (Auto se kupuje za hotové. Je n ...)


Ano, pre Jantarov v malych firmach.
reagovat
TomasB
počet příspěvků401
datum registrace11.02.2019
Pátek 05.04.2019 17:01, RE: RE: RE: Mě pomohl Afinpol Tábor
citace:
reakce na: Kornaz, 05.04.2019 14:32 (Ano, pre Jantarov v malych fir ...)


Jelitům v korporátech rozhodně nezávidím. Kraviny typu leasing, otročení pro korporát za pár šupů, hraní si na manažery a s tím související boje, lezení někomu do prdele, nesmyslné reporty, analýzy, plánování, ...
A že velmi často jsou na vyšších postech neschopní kreténi, kteří jen umí vytvářet vlastní PR a strkat hlavu do správné prdele. Ve firmě vydrží rok-dva a stěhuje se na podobnou pozici jinam. Mezilidské vztahy jsou jen vyjímečně alespoň uspokojující.
To fakt nezávidím a jsem spokojen s malou firmou o 7 lidech, kteří jsou na svých místech napořát a obrat 50-80 mil/rok těch 7 lidí uživí královsky.
reagovat
petrk
počet příspěvků66
datum registrace21.04.2018
Neděle 07.04.2019 18:56, RE: RE: RE: RE: Mě pomohl Afinpol Tábor
TomášB ... Můžu se zeptat jaký je předmět Vašeho podnikání?
reagovat
TomasB
počet příspěvků401
datum registrace11.02.2019
Neděle 07.04.2019 20:18, RE: RE: RE: RE: RE: Mě pomohl Afinpol Tábor
citace:
reakce na: petrk, 07.04.2019 18:56 (TomášB ... Můžu se zeptat jaký ...)


B2B speciální přístroje a zařízení. Něco co nemůže dělat každej trouba, ale je potřeba specifických znalostí. Z celkem 7 lidí jsou 4 vysokoškolsky vzdělaní. Dva děláme obchod(oba VŠ), 2 servisní technici s VŠ , jeden servisní technik s maturitou a cca 30 letou praxí v oboru a 2x s maturitou administrativa.
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Pondělí 08.04.2019 15:28, RE: RE: Mě pomohl Afinpol Tábor
citace:
reakce na: TomasB, 03.04.2019 23:16 (Auto se kupuje za hotové. Je n ...)


Chtel jsem napsat neco podobnyho... Snad za predpokladu, kdy auto vydelava a zaplati se, je leas/oper na miste. Jinak kupovat takto pro soukrome vyuziti moc smysl nedava... Vec, ktera rychle podleha ztrate ceny na trhu a zaroven ji clovek v ramci uveru/leasu o kus preplati... Radsi bych vybral levnejsi auto za cenu, kde muzu treba 80% zaplatit hotove... A operak je jen jiny jmeno pro pronajem
reagovat
petrk
počet příspěvků66
datum registrace21.04.2018
Pondělí 08.04.2019 19:25, RE: RE: RE: Mě pomohl Afinpol Tábor
No ... inteligenci Vám nikdo neupírá, ale tento způsob (za hotové) financování aut (firemních) je trochu náročnější na zdroje, které mohou v rámci firmy chybět jinde. Navíc u firemních aut se trochu předpokládá, že budou vydělávat nebo alespoň napomáhat v rámci podnikatelské činnosti. Tímto neobhajuji jakýkoliv leasing nebo úvěr ... jen je rozdíl, když si auto pro radost nebo osobní reprezentaci koupí na úvěr mládenec, který chce být cool, ale nemá na to peníze ... nebo když se firma rozhodne pro obměnu vozového parku a financuje to cizími zdroji.
Takže ... nic není černobílé a záleží jen na úhlu pohledu
reagovat
Yuri
počet příspěvků5
datum registrace12.07.2019
Sobota 13.07.2019 00:00, RE: RE: RE: RE: Mě pomohl Afinpol Tábor
Ve skutečnosti není pronájem auta v Evropě LETIŠTĚ MALAGA PRONÁJEM AUT vůbec obtížné, mají ho tam dávno. Konkrétně vám nebudu vyprávět o vašich zemích, ale v Německu často pronajímají, několikrát i předem prostřednictvím internetu, velmi pohodlně.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Úterý 23.07.2019 12:57, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Mě pomohl Afinpol Tábor
citace:
reakce na: TomasB, 07.04.2019 20:18 (B2B speciální přístroje a zaří ...)


Tak já bych úplně firemní úvěr/leasing nezavrhoval už z důvodu průběžného odepisování. Danit 4 roky po sobě peníze, které jsem již utratil, mi nepřijde úplně rozumné. Ale buďto jste na tom tak dobře, že to nemusíte řešit, nebo to zvládnete optimalizovat jinak. Já nedávno kupoval auto taky bez financování, neb jsem věděl, že to zvládnu tou druhou cestou...
reagovat
TomasB
počet příspěvků401
datum registrace11.02.2019
Úterý 23.07.2019 23:01, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Mě pomohl Afinpol Tábor
citace:
reakce na: Pepe, 23.07.2019 12:57 (Tak já bych úplně firemní úvěr ...)


Platba hotově/převodem celé částky je nejlevnější. A může si říkat kdo chce, co chce. Peníze nejsou problém, těch máme dost.
A ty peníze se nedaní 4x, ale jen se ta částka neodepíše najednou, ale postupně ve více letech. Daně platíme, jak se má, nic se nesnažíme obcházet a odrbávat.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Středa 24.07.2019 09:08, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Mě pomohl Afinpol Tábor
citace:
reakce na: TomasB, 23.07.2019 23:01 (Platba hotově/převodem celé čá ...)


Nepíšu o zdanění 4x, ale 4-5 let, kdy probíhá odpis. 1. rok odepíšu (resp. mám uznáno v nákladech) cca 1/5 utracených peněz. Zbylé 4/5 zdaním daní z příjmu, i když jsem ty peníze už utratil. Další rok 3/5... Ale asi se tady o účetnictví nemá cenu bavit, když je to pro někoho odrbávání...
Jen víc takových, co "mají peněz dost", alespoň bude co "přerozdělovat"
reagovat
TomasB
počet příspěvků401
datum registrace11.02.2019
Středa 24.07.2019 12:43, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Mě pomohl Afinpol Tábor
citace:
reakce na: Pepe, 24.07.2019 09:08 (Nepíšu o zdanění 4x, ale 4-5 l ...)


Ono je to jedno, protože se stejně ty prachy zdaní. Respektive náklady se dříve či později odečtou. A jelikož pořád hodně zbývá, tak je to stejně šumák.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Středa 24.07.2019 13:53, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Mě pomohl Afinpol Tábor
citace:
reakce na: TomasB, 24.07.2019 12:43 (Ono je to jedno, protože se st ...)


Jo aha, tak až nebude zbývat dost, tak se konečně začnu chovat ekonomicky (hospodárně) .
Tak to je v pořádku. Jak říkám, jen víc takových...

Jelikož si peníze vydělávám prací, tak si jich asi jinak vážím. Ale starý moudro praví "lepší špatnej obchod, než dobrá práce".
reagovat
TomasB
počet příspěvků401
datum registrace11.02.2019
Středa 24.07.2019 16:44, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Mě pomohl Afinpol Tábor
citace:
reakce na: Pepe, 24.07.2019 13:53 (Jo aha, tak až nebude zbývat d ...)

Ono je to fakt jedno, protože tolik nákladů stejně nemůžeme vyrobit, kolik každej rok vyděláme. On jen nerozdělený zisk udržujeme jako malinká firma na úrovni 1 mil. EUR, aby případně bylo nové obchodní partnery z výpisu zřejmé, že jsme solidní firma. A ty peníze jsou skutečně zaparkované na účtech, nejsou to jen fiktivní čísla. A nemáme zapotřebí uměle vytvářet náklady, šidit a podobně. A ekonomicky se chováme, i když vyděláváme velmi slušně. Ostatně proto ty peníze máme, protože podnikáme dobře. Nekupujeme kraviny, nekrmíme leasingovky, marketingové agentury a podobné. Nepotřebujeme to a nehodláme nikoho takového živit. Ty náklady na auto jsou nejnižší, pokud se koupí cash. Nejen že je to nejlevnější, ale nikdo ti pak necpe ani pojišťovnu a máš absolutně volné ruce ve výběru. A já jsem pak schopen získat pojistku přes své kontakty za VIP cenu, kterou člověk z ulice nedostane. A je to další úspora. Zkus si kvalitně jako pražská firma pojistit Mercedesa za 2,5M, včetně GAPu, asistencí, skel, atd za 42 tis/rok. Budeš rád, když někde seženeš pojistku za 70 tis. Naše firma nikdy neměla ani 1Kč půjčky. A že začátky nebyly lehké. Nebylo tolik peněz, tak se podle toho také odvíjely náklady. Tak se holt nekoupilo auto za 2,5M, ale za 400-600 tis. Nemáme problém ani třeba klientovi něco dodat na splátky nebo zapůjčit za úplatu, aniž bychom do toho tahali nějaké finanční instituce, vystačíme si sami. Že to zdánlivě vypadá nevýhodně? Ale oni ti zákazníci nás maj rádi a to nám dělá obchody do budoucna a dělá dobré jméno a přivádí zákazníky nové. Nehodláme nijak dál expandovat, zvětšovat firmu a podobně. Je to živobytí pro pár lidí, velmi dobré a nehodláme si přidělávat starosti a komplikovat život. Jsme v pohodě a to je co chceme.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Středa 24.07.2019 19:54, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Mě pomohl Afinpol Tábor
citace:
reakce na: TomasB, 24.07.2019 16:44 (Ono je to fakt jedno, protože ...)


Tak hodně štěstí.
To jsem tedy radši živil lesingovku, než stát. A není problém mít sazbu pod inflací.
A přesně takhle podnikal můj dobrý známý - dalo by se říci kamarád. Jen cca o řád výš. Hrdej na to, kolik má na účtech legálně vydělaných peněz, lidi měli všechno na pásce, včetně diet. A když na něj FÚ zaklekl, rychle ho to přešlo. Jestli to byl konkurenční bj, to už se asi nikdo nedozví. Naštěstí toho dost zachránil, takže pokračuje dál, jen v jiném módu. Radši dělá, že "nic nemá". Image má vybudovanou, takže nemá zapotřebí, aby vyskakovala na určitých místech vysoká čísla...
A není třeba se prsit, taky mám auta ve flotile, nesjednávám pojistky na ulici...
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.