0
zpět
 

diskuze k tématu: Udržovat Felicii nebo koupit jiné?

kategorie zařazení tématu: poradna, servisní náklady, automobilky, česká vozidla
Lexor
počet příspěvků4
datum registrace27.04.2016
Středa 27.04.2016 17:35, Udržovat Felicii nebo koupit jiné?
Vlastním Škodu Felicii 1.3 MPI s novým čumákem a nalítáno má 250 tisíc kilometrů (reálných !). Já jsem s tím za 2,5 roku nalítal asi 50 tisíc km.
Asi 70 % cest město, zbytek dálnice a okresky

Letos ale poměrně dost investuji do oprav, za letošní rok dohromady 10 tisíc a není snad měsíc, abych něco neřešil. Letos to byly všechny manžety + kloub, jeden čep, geometrie, sada gum, repase alternátoru a teď se mi dokonce vysypala převodovka, takže 3 tisíce v pr***. Přestal fungovat centrál a teče střešním oknem.

Jel jsem asi 2x na výlet a musel jsem se tak v půlce cesty vrátit, prvně to byla oprava alternátoru a teď zase převodovka.

Na autě je čerstvá STK, prošel jsem bez problémů. Koroze je jen povrchová, zatím jen lemy blatníků.

Pořád uvažuji o Fabii 1.4, aktuálně je k dispozici dohromady 35 tisíc na dřevo. Najít něco pěkného na Bazošu v okolí dá práci, v Áčkách jsou auta až tak od 50 tisíc a do úvěru se mi jít moc nechce.

Vaše názory?

reagovat
Knouk
počet příspěvků5
datum registrace07.06.2012
Středa 27.04.2016 18:36, zůstat
Zdravím, pokud je 10 tisíc hodně velká investice, zůstal bych rozhodně u felicie a nekupoval neznámej šrot za 30k.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Středa 27.04.2016 18:47, Nesmysl
Přetrpět momentální sérii oprav a tu Felcku opravit. Fábie bude za tyhle peníze pravděpodobně ještě horší šrot.
reagovat
tipl
počet příspěvků36
datum registrace25.04.2016
Středa 27.04.2016 19:37, Pohled staršího člověka
Dám Vám jednu radu !

Nechte si ji co nejdéle a šetřete si na něco lepšího. Čím více peněz, tím lepší výběr. Jestli si chcete půjčit na auto, zajděte si do banky, kde Vám dají lepší úrok. Takové řešení je dobré jen pokud máte rodinu, protože potřebujete větší a bezpečnější auto a zároveň máte stabilní zaměstnání.

Než si koupíte další auto, tak se sám sebe zeptejte - opravdu potřebuji další auto, přinese mi užitek nebo to chci jen ze vzteku? Přesně na Vás čekají bazary typu AAA, kde Vám navykládají, jakým jezdíte šrotem a vpálí Vám stejnej šrot, který vykoupili třeba za 20 tisíc a prodají ho za 50 tisíc. Víte, že v AAA by Vám za Felicii dali jen 1 Kč?

Ono Vás to možná naštve, že Vás teď čeká oprava převodovky. S takovými výdají musíte u takového auta počítat. Pořád jsou to ale drobné v porovnání s mladšími auty. Zároveň si můžete užívat i výletů, protože amortizace u takového vozu je minimální a vsadím se, že valná část nákladů u Vás bude za benzín.

Věřte tomu, že drtivá většina kluků cca ve věku 25 let, co má auta s hodnotou 100 tisíc Kč, tak to má na úvěr a třeba polovinu výplaty dají jen za splátky a jejich roční nájezd rozhodně nebude jak ten Váš.

htěl jsem jen říct, buďte rád za to co máte.




reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Středa 27.04.2016 22:00, a
35 tisíc to není žádná výhra...

počkej až budeš mít aspon tu stovku.....do té doby si odkládej peníze....a udržuj Feldu,to je to nejlepší řešení...

Felicie je prakticky technologicky absolutně jednoduché ještě old school auto.Jeho udržba je opravdu za hubičku....jakékoliv novější auto,které máš v merku bude mít náklady rapidně vyšší.
A nezapomen,že cokoliv koupíš v kategorii do 50 kkč,bude v stavu čekání na generálku..

aneb..odpověz si sám..proč by někdo prodával auto za takovou malou cenu....
protože je v top stavu? pokud by bylo nechal by jej v rodině dojezdit...
takova low costová auta se prodavaj do bazaru,protože na nich něco visí a lidi se jich chtěj za každou cenu zbavit
reagovat
JITISredakce
počet příspěvků3
datum registrace30.05.2016
Pondělí 30.05.2016 09:56, Vyměnit nevyměnit ??
Vše opravdu záleží od finančních prostředků, ale koupit jiné auto nemusí být vždy výhra, určitě pomůže vědět kolik mně to nové kromě kupní ceny bude stát v provozu.

Jiří Gottwald
JITISredakce
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 30.05.2016 10:27, RE: Udržovat Felicii nebo koupit jiné?
Lexor napsal:
Vlastním Škodu Felicii 1.3 MPI s novým čumákem a nalítáno má 250 tisíc kilometrů (reálných !). Já jsem s tím za 2,5 roku nalítal asi 50 tisíc km.Asi 70 % cest město, zbytek dálnice a okresky Letos ale poměrně dost investuji do oprav, za letošní rok dohromady 10 tisíc a není snad měsíc, abych něco neřešil. Letos to byly všechny manžety + kloub, jeden čep, geometrie, sada gum, repase alternátoru a teď se mi dokonce vysypala převodovka, takže 3 tisíce v pr***. Přestal fungovat centrál a teče střešním oknem.Jel jsem asi 2x na výlet a musel jsem se tak v půlce cesty vrátit, prvně to byla oprava alternátoru a teď zase převodovka. Na autě je čerstvá STK, prošel jsem bez problémů. Koroze je jen povrchová, zatím jen lemy blatníků.Pořád uvažuji o Fabii 1.4, aktuálně je k dispozici dohromady 35 tisíc na dřevo. Najít něco pěkného na Bazošu v okolí dá práci, v Áčkách jsou auta až tak od 50 tisíc a do úvěru se mi jít moc nechce. Vaše názory?

Ahoj, vzhledem k tvému opravdu napjatému rozpočtu určitě dále udržovat Felicii. Není šance koupit něco "lepšího" za 30000 kč! Přiznám se, že jsi úplně první člověk, kterému odešla tak brzo převodovka a že jich znám s Felicii hodně ! Hned dva moji kolegové mají na Feliciích 1.3 MPI najeto přes 400000km a to ještě na LPG a převodovky jsou naprosto vpořádku a motor také, ostatní věci měnili jako ty... Podle mě jsi teď zainvestoval, ale Felicie by ti měla najet alespoň jednou tolik. Držím palec ať už nezlobí!

reagovat
Citroenak
počet příspěvků719
datum registrace13.04.2012
Pondělí 30.05.2016 12:55, Felicia prevodovka
Za mna taktiez oprava felicie. Ja by som to vlastne neopravoval. Kamaratovy odisiel na felicii motor 1.6. Vravel, ze z vrakaca kupil dalsi za 100 eur. Nejako takto by som riesil tu prevodovku. Opravit ju bude velmi drahe, ale najst na vrakaci a prehodit je za par supov. Napr. mna tolko vysli obidve predne vybojky do xenonovych svetlometov :)
reagovat
Lexor
počet příspěvků4
datum registrace27.04.2016
Středa 01.06.2016 22:04, Vyměněno
Tak Felicia byla opravena, převodovka byla kompletně vyměněna se spojkou. Celkem oprava za 4 500 Kč vč. práce. Zase na druhou stranu jsou u té nové jinak nastavené převody, takže při 100 km/h točí jen 2 500 otáček za minutu, což je znát na spotřebě, když jedu dálky. Dosud jsem jezdil za 7 l, nyní dálku dám za 6,5 l.

Auto má zase další závadu, a sice se občas za jízdy ozývá takové "broukání". Je to fakt občas, nepravidelně. Auto viděli už tři mechanici a nikdo na nic nepřišel. Bylo to i na zvedáku na STK a vše v pohodě.

Tento měsíc byl poměrně ve znamení ježdění, přišla i pěkná výplata, takže půlka bokem a půlka na zábavu, rozumějte na výlety. Ono zase do toho auta leju jen benzín....

To auto chytá už poměrně rez, zadní dveře, blatníky a lemy. Výfuk taky furt hnije. Ten můj mechanik mi říkal, ať se na to už vykašlu, rez neřeším a spravuji jen fatální závady. Technickou to má ještě rok a půl.



reagovat
Citroenak
počet příspěvků719
datum registrace13.04.2012
Čtvrtek 02.06.2016 08:14, Hrdza
Nuz, opravit sa da vsetko, ale ked uz auto zacne hrdzaviet, je pomaly cas zacat si setrit na nove. Kamarat mal tiez takuto feliciu. Vravel, ze ked mu raz dojazdi, kupi si vysnivane audi . A tak raz isiel po dialnici (standardne pre neho 150) a auto si povedalo, ze uz ma toho dost. A ako povedal, tak aj bolo. O tyzden stala pred firmou 4 rocna audi A6 automat :) Na felicii sa da usetrit naozaj vela, aj ked neviem, ci by som dal 20t eur za audinu z nabehanymi realnymi 100t km, kde sa v servise nic neriesilo, len vymena DSG :)
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 02.06.2016 10:10, RE: Vyměněno
Lexor napsal:
Tak Felicia byla opravena, převodovka byla kompletně vyměněna se spojkou. Celkem oprava za 4 500 Kč vč. práce. Zase na druhou stranu jsou u té nové jinak nastavené převody, takže při 100 km/h točí jen 2 500 otáček za minutu, což je znát na spotřebě, když jedu dálky. Dosud jsem jezdil za 7 l, nyní dálku dám za 6,5 l. Auto má zase další závadu, a sice se občas za jízdy ozývá takové "broukání". Je to fakt občas, nepravidelně. Auto viděli už tři mechanici a nikdo na nic nepřišel. Bylo to i na zvedáku na STK a vše v pohodě.Tento měsíc byl poměrně ve znamení ježdění, přišla i pěkná výplata, takže půlka bokem a půlka na zábavu, rozumějte na výlety. Ono zase do toho auta leju jen benzín....To auto chytá už poměrně rez, zadní dveře, blatníky a lemy. Výfuk taky furt hnije. Ten můj mechanik mi říkal, ať se na to už vykašlu, rez neřeším a spravuji jen fatální závady. Technickou to má ještě rok a půl.


Mechanik má bohužel pravdu. Rok a půl je dost na to, se toho zbavovat. Stejně ti za to nikdo nic nedá, takže dojezdit do konce TK a pak šup ze skály...pardon, na šrotiště.
Jestli ti dělá problém udržovat při životě felicii, pak je jedinou šancí sehnat zase felicii, co má ještě kus života před sebou.
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Čtvrtek 02.06.2016 10:45, RE: Vyměněno
Pepe napsal:
Lexor napsal:
Tak Felicia byla opravena, převodovka byla kompletně vyměněna se spojkou. Celkem oprava za 4 500 Kč vč. práce. Zase na druhou stranu jsou u té nové jinak nastavené převody, takže při 100 km/h točí jen 2 500 otáček za minutu, což je znát na spotřebě, když jedu dálky. Dosud jsem jezdil za 7 l, nyní dálku dám za 6,5 l. Auto má zase další závadu, a sice se občas za jízdy ozývá takové "broukání". Je to fakt občas, nepravidelně. Auto viděli už tři mechanici a nikdo na nic nepřišel. Bylo to i na zvedáku na STK a vše v pohodě.Tento měsíc byl poměrně ve znamení ježdění, přišla i pěkná výplata, takže půlka bokem a půlka na zábavu, rozumějte na výlety. Ono zase do toho auta leju jen benzín....To auto chytá už poměrně rez, zadní dveře, blatníky a lemy. Výfuk taky furt hnije. Ten můj mechanik mi říkal, ať se na to už vykašlu, rez neřeším a spravuji jen fatální závady. Technickou to má ještě rok a půl.
Mechanik má bohužel pravdu. Rok a půl je dost na to, se toho zbavovat. Stejně ti za to nikdo nic nedá, takže dojezdit do konce TK a pak šup ze skály...pardon, na šrotiště.Jestli ti dělá problém udržovat při životě felicii, pak je jedinou šancí sehnat zase felicii, co má ještě kus života před sebou.


To je dobrý tip a potom bych si tu starou nechal na ND (jestli je dneska něco takového vůbec možné).
Mechanicky se dá auto opravovat donekonečna, zejména Felicie, ale jak se zahryzne rez, tak je konec, a to dřív nebo později čeká každou Felicii.
Výměna převodovky se spojkou za 4500 Kč je sranda, za to mi na o chlup mladším Mondeu vyměnili pár rozpadlých hadic v sání...
reagovat
Lexor
počet příspěvků4
datum registrace27.04.2016
Čtvrtek 02.06.2016 12:26, Co dál
S druhým mechanikem jsme řešili, co by mohlo být jako nástupce. A on mi říkal, že klidně zase Felicie ale třeba už 1.6 a klidně vrazit do ní 30 tisíc, co bude vymazlená ( s výbavou a bez koroze) a že minimálně ty dvě technické přežije.

...a nebo do Fabie, která má už lepší bezpečnost a lépe odhlučněná.

Brát auto podle toho jaké mám potřeby. Až budu mít rodinu a děti, tak pak řešit větší, bezpečnější a lepší auto. Na to mé samotné ježdění mi to vlastně stačí..
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Pátek 03.06.2016 07:31, RE: Vyměněno
David V napsal:
Pepe napsal:
Lexor napsal:
Tak Felicia byla opravena, převodovka byla kompletně vyměněna se spojkou. Celkem oprava za 4 500 Kč vč. práce. Zase na druhou stranu jsou u té nové jinak nastavené převody, takže při 100 km/h točí jen 2 500 otáček za minutu, což je znát na spotřebě, když jedu dálky. Dosud jsem jezdil za 7 l, nyní dálku dám za 6,5 l. Auto má zase další závadu, a sice se občas za jízdy ozývá takové "broukání". Je to fakt občas, nepravidelně. Auto viděli už tři mechanici a nikdo na nic nepřišel. Bylo to i na zvedáku na STK a vše v pohodě.Tento měsíc byl poměrně ve znamení ježdění, přišla i pěkná výplata, takže půlka bokem a půlka na zábavu, rozumějte na výlety. Ono zase do toho auta leju jen benzín....To auto chytá už poměrně rez, zadní dveře, blatníky a lemy. Výfuk taky furt hnije. Ten můj mechanik mi říkal, ať se na to už vykašlu, rez neřeším a spravuji jen fatální závady. Technickou to má ještě rok a půl.
Mechanik má bohužel pravdu. Rok a půl je dost na to, se toho zbavovat. Stejně ti za to nikdo nic nedá, takže dojezdit do konce TK a pak šup ze skály...pardon, na šrotiště.Jestli ti dělá problém udržovat při životě felicii, pak je jedinou šancí sehnat zase felicii, co má ještě kus života před sebou.
To je dobrý tip a potom bych si tu starou nechal na ND (jestli je dneska něco takového vůbec možné).Mechanicky se dá auto opravovat donekonečna, zejména Felicie, ale jak se zahryzne rez, tak je konec, a to dřív nebo později čeká každou Felicii.Výměna převodovky se spojkou za 4500 Kč je sranda, za to mi na o chlup mladším Mondeu vyměnili pár rozpadlých hadic v sání...


Je to o přístupu a domluvě. V podstatě stačí dovézt kastli na kolech(jakýchkoliv) + motor a všechno nefunkční příslušenství. To, co má cenu a ještě funguje, lze nechat v garáži (startér, alternátor, čelní sklo apod). Skladováním auta na nd si člověk zahrává s odborem ŽP, i kdyby to stálo na soukromém pozemku. Už jsem pár pokut a výzev k odstranění na veřejné vývěsce viděl. Není nad to, mít auto ofiko zlikvidované. Letos a loni už jsem takhle zlikvidoval 3 užitková auta - motor by běžel dál, bohužel auto prohrálo boj s korozí. U nových aut je to obráceně, tam jsou na 1 kastli třeba 2 motory
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Pátek 03.06.2016 07:36, RE: Vyměněno
Pepe napsal:
David V napsal:
Pepe napsal:
Lexor napsal:
Tak Felicia byla opravena, převodovka byla kompletně vyměněna se spojkou. Celkem oprava za 4 500 Kč vč. práce. Zase na druhou stranu jsou u té nové jinak nastavené převody, takže při 100 km/h točí jen 2 500 otáček za minutu, což je znát na spotřebě, když jedu dálky. Dosud jsem jezdil za 7 l, nyní dálku dám za 6,5 l. Auto má zase další závadu, a sice se občas za jízdy ozývá takové "broukání". Je to fakt občas, nepravidelně. Auto viděli už tři mechanici a nikdo na nic nepřišel. Bylo to i na zvedáku na STK a vše v pohodě.Tento měsíc byl poměrně ve znamení ježdění, přišla i pěkná výplata, takže půlka bokem a půlka na zábavu, rozumějte na výlety. Ono zase do toho auta leju jen benzín....To auto chytá už poměrně rez, zadní dveře, blatníky a lemy. Výfuk taky furt hnije. Ten můj mechanik mi říkal, ať se na to už vykašlu, rez neřeším a spravuji jen fatální závady. Technickou to má ještě rok a půl.
Mechanik má bohužel pravdu. Rok a půl je dost na to, se toho zbavovat. Stejně ti za to nikdo nic nedá, takže dojezdit do konce TK a pak šup ze skály...pardon, na šrotiště.Jestli ti dělá problém udržovat při životě felicii, pak je jedinou šancí sehnat zase felicii, co má ještě kus života před sebou.
To je dobrý tip a potom bych si tu starou nechal na ND (jestli je dneska něco takového vůbec možné).Mechanicky se dá auto opravovat donekonečna, zejména Felicie, ale jak se zahryzne rez, tak je konec, a to dřív nebo později čeká každou Felicii.Výměna převodovky se spojkou za 4500 Kč je sranda, za to mi na o chlup mladším Mondeu vyměnili pár rozpadlých hadic v sání...
Je to o přístupu a domluvě. V podstatě stačí dovézt kastli na kolech(jakýchkoliv) + motor a všechno nefunkční příslušenství. To, co má cenu a ještě funguje, lze nechat v garáži (startér, alternátor, čelní sklo apod). Skladováním auta na nd si člověk zahrává s odborem ŽP, i kdyby to stálo na soukromém pozemku. Už jsem pár pokut a výzev k odstranění na veřejné vývěsce viděl. Není nad to, mít auto ofiko zlikvidované. Letos a loni už jsem takhle zlikvidoval 3 užitková auta - motor by běžel dál, bohužel auto prohrálo boj s korozí. U nových aut je to obráceně, tam jsou na 1 kastli třeba 2 motory


No dneska jsou holt prvotřídní kastle
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Pátek 03.06.2016 18:05, RE: Vyměněno
David V napsal:
Pepe napsal:
David V napsal:
Pepe napsal:
Lexor napsal:
Tak Felicia byla opravena, převodovka byla kompletně vyměněna se spojkou. Celkem oprava za 4 500 Kč vč. práce. Zase na druhou stranu jsou u té nové jinak nastavené převody, takže při 100 km/h točí jen 2 500 otáček za minutu, což je znát na spotřebě, když jedu dálky. Dosud jsem jezdil za 7 l, nyní dálku dám za 6,5 l. Auto má zase další závadu, a sice se občas za jízdy ozývá takové "broukání". Je to fakt občas, nepravidelně. Auto viděli už tři mechanici a nikdo na nic nepřišel. Bylo to i na zvedáku na STK a vše v pohodě.Tento měsíc byl poměrně ve znamení ježdění, přišla i pěkná výplata, takže půlka bokem a půlka na zábavu, rozumějte na výlety. Ono zase do toho auta leju jen benzín....To auto chytá už poměrně rez, zadní dveře, blatníky a lemy. Výfuk taky furt hnije. Ten můj mechanik mi říkal, ať se na to už vykašlu, rez neřeším a spravuji jen fatální závady. Technickou to má ještě rok a půl.
Mechanik má bohužel pravdu. Rok a půl je dost na to, se toho zbavovat. Stejně ti za to nikdo nic nedá, takže dojezdit do konce TK a pak šup ze skály...pardon, na šrotiště.Jestli ti dělá problém udržovat při životě felicii, pak je jedinou šancí sehnat zase felicii, co má ještě kus života před sebou.
To je dobrý tip a potom bych si tu starou nechal na ND (jestli je dneska něco takového vůbec možné).Mechanicky se dá auto opravovat donekonečna, zejména Felicie, ale jak se zahryzne rez, tak je konec, a to dřív nebo později čeká každou Felicii.Výměna převodovky se spojkou za 4500 Kč je sranda, za to mi na o chlup mladším Mondeu vyměnili pár rozpadlých hadic v sání...
Je to o přístupu a domluvě. V podstatě stačí dovézt kastli na kolech(jakýchkoliv) + motor a všechno nefunkční příslušenství. To, co má cenu a ještě funguje, lze nechat v garáži (startér, alternátor, čelní sklo apod). Skladováním auta na nd si člověk zahrává s odborem ŽP, i kdyby to stálo na soukromém pozemku. Už jsem pár pokut a výzev k odstranění na veřejné vývěsce viděl. Není nad to, mít auto ofiko zlikvidované. Letos a loni už jsem takhle zlikvidoval 3 užitková auta - motor by běžel dál, bohužel auto prohrálo boj s korozí. U nových aut je to obráceně, tam jsou na 1 kastli třeba 2 motory
No dneska jsou holt prvotřídní kastle


Bych byl opatrnější... Kaslte jsou o něco lepší, zato motory o dost horší. To není zásluha dobrých kastlí, ale horších motorů - z hlediska životnosti. Čest vyjímkám.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Pátek 03.06.2016 19:52, Opravy felicie
Jenom tak pro informaci, ty opravy Felicie jsou úplně směšně levné. Teď byl můj S-max v autorizovaném servise, výměna filtrů + palivový, doplnění a vyčištění klimatizace, výměna komplet zadních brzd (kotouče desky). Výsledná cena 17000 Kč. Tož bych si felcku nechal hodně dlouho.
reagovat
Sanyo
počet příspěvků13
datum registrace31.07.2015
Neděle 05.06.2016 11:54, ...
Za těch 30k si z Felicie uděláte pomalu nový auto a bude jistota, že tam je vše nové. Do auta za 30k budete moct hned dalších 30 vrazit aby to jezdilo.
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Neděle 05.06.2016 22:22, RE: ...
Sanyo napsal:
Za těch 30k si z Felicie uděláte pomalu nový auto a bude jistota, že tam je vše nové. Do auta za 30k budete moct hned dalších 30 vrazit aby to jezdilo.


přesně tak...raději udržovat staré,když nemám dost na "nové"
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Pondělí 06.06.2016 08:47, RE: Vyměněno
Pepe napsal:
David V napsal:
Pepe napsal:
David V napsal:
Pepe napsal:
Lexor napsal:
Tak Felicia byla opravena, převodovka byla kompletně vyměněna se spojkou. Celkem oprava za 4 500 Kč vč. práce. Zase na druhou stranu jsou u té nové jinak nastavené převody, takže při 100 km/h točí jen 2 500 otáček za minutu, což je znát na spotřebě, když jedu dálky. Dosud jsem jezdil za 7 l, nyní dálku dám za 6,5 l. Auto má zase další závadu, a sice se občas za jízdy ozývá takové "broukání". Je to fakt občas, nepravidelně. Auto viděli už tři mechanici a nikdo na nic nepřišel. Bylo to i na zvedáku na STK a vše v pohodě.Tento měsíc byl poměrně ve znamení ježdění, přišla i pěkná výplata, takže půlka bokem a půlka na zábavu, rozumějte na výlety. Ono zase do toho auta leju jen benzín....To auto chytá už poměrně rez, zadní dveře, blatníky a lemy. Výfuk taky furt hnije. Ten můj mechanik mi říkal, ať se na to už vykašlu, rez neřeším a spravuji jen fatální závady. Technickou to má ještě rok a půl.
Mechanik má bohužel pravdu. Rok a půl je dost na to, se toho zbavovat. Stejně ti za to nikdo nic nedá, takže dojezdit do konce TK a pak šup ze skály...pardon, na šrotiště.Jestli ti dělá problém udržovat při životě felicii, pak je jedinou šancí sehnat zase felicii, co má ještě kus života před sebou.
To je dobrý tip a potom bych si tu starou nechal na ND (jestli je dneska něco takového vůbec možné).Mechanicky se dá auto opravovat donekonečna, zejména Felicie, ale jak se zahryzne rez, tak je konec, a to dřív nebo později čeká každou Felicii.Výměna převodovky se spojkou za 4500 Kč je sranda, za to mi na o chlup mladším Mondeu vyměnili pár rozpadlých hadic v sání...
Je to o přístupu a domluvě. V podstatě stačí dovézt kastli na kolech(jakýchkoliv) + motor a všechno nefunkční příslušenství. To, co má cenu a ještě funguje, lze nechat v garáži (startér, alternátor, čelní sklo apod). Skladováním auta na nd si člověk zahrává s odborem ŽP, i kdyby to stálo na soukromém pozemku. Už jsem pár pokut a výzev k odstranění na veřejné vývěsce viděl. Není nad to, mít auto ofiko zlikvidované. Letos a loni už jsem takhle zlikvidoval 3 užitková auta - motor by běžel dál, bohužel auto prohrálo boj s korozí. U nových aut je to obráceně, tam jsou na 1 kastli třeba 2 motory
No dneska jsou holt prvotřídní kastle
Bych byl opatrnější... Kaslte jsou o něco lepší, zato motory o dost horší. To není zásluha dobrých kastlí, ale horších motorů - z hlediska životnosti. Čest vyjímkám.


To byl samozřejmě vtip..., který cílil na kvalitu dnešních motorů. Na druhou stranu, pokud je motor dnes vnímán jako ND a není zapisován do TP, tak s tím vlastně není problém, už jen bude stačit, jeho výměnu zanést do servisního plánu...5 let nebo 200 tisíc, co nastane dříve (taky vtip).
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.