0
zpět
 

diskuze k tématu: Toyota Yaris I - jaká je ojetina za 50 tis. Kč?

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Středa 17.05.2017 20:48, 15 let starý Yaris
vídám téměř denně u nás na letišti u jednoho modelářského kolegy. Má jej ve stříbrné metalíze a stáří by odpovídalo r.v. kolem 2003. Se vším v článku bych souhlasil. Kolega také tvrdí, že leje jen olej a mění filtry. Motor je absolutně spolehlivá (má litrovouverzi). Ovšem co v článku chybí jako zcela zásadní informace je fakt, že 15 let starý Yarsi bude shnilý na šrot. A také skutečn řada jich shnilých je, protože toto bylo low-cost auto s mizernoi antikorozní úpravou. Takže prahy, lemy, podběhy, noisníky a pd. jsou zcela jistě chycené, pokud nešlo o vůz, který nejezdil v zimě. PO stránce agregátů však má Yaris 10/10. Bohužel koroze ho v tomto věku sráží ke dnu. Japonci z té doby u těcho levných modelů antikorozní úpravu velmi silně omezili na naprosté mionimum kvůli konkureční ceně. Třeba Avensis či Corolla z podobného roku výroby je na tom o pořádný kus lépe.
reagovat
Laky
počet příspěvků5
datum registrace15.09.2008
Čtvrtek 18.05.2017 14:42, Určitě doporučuji
Mám od novoty dva Yarisy 1,3 63kW. Jeden 2003 najeto 230 tis. km, jediná vážná koroze byla na výfuku který jsem po 200 tis. km a 13ti letech vyměnil. Jinak pouze povrchová koroze na podvozku a spotřební materiál. Podotýkám že je to služebka se kterou se vystřídalo několik řidičů a stojí venku na dešti. Druhý 2008 rovněž bez údržby, ale to je ještě mladý kus .
Pro moji manžeku nejoblibenéjší a nejpraktičtější autíčko.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 18.05.2017 15:11, 15 let starý Peugeot 206 1.1 44kw
Ahoj, jen jsem se chtěl podělit o mou zkušenost s tolik pomlouvanými francouzi
Máme v rodine Peugeot 206, r.v.2002, najeto cca 170tis.km, auto je na svou dobu celkem slušně vybavené ABS, mech. klima, el. stahování oken, el. ovl. a vyhřívání zrcátek, mlhovky, reproduktory ve všech 4 dveřích, ovládání rádia/CD z volantu atd..
Na autě nebyla dosud žádná vážná porucha, opravy až na výfuk ve stovkách korun. Auto je tiché, na okreskách jezdí do 6l. Co je ale o třídu výš než u Yarisu je interiér, to se musí zažít, Yaris je skvělý dříč, ale spíše je to český bufet než francouzká kavárna vevnitř, ostatně i zvenku
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Čtvrtek 18.05.2017 23:10, 2. generace
Měli jsem 2. generaci Yarisu 1.3 64 kW 6 let a nebylo tomu co vytknout, jediná extra investice byly zadní kotouče 5. rokem (měli jsme verzi s ESP a kotoučema místo bubnů). 2. generace se dá sehnat už za 59 tisíc. Spotřeba dlouhodobě léto, zima 5.9L https://www.spritmonitor.de/en/detail/370745.html. 64 kW je na to auto dostačující výkon.

S korozí nebyl absolutně žádný problém. Třeba tyhle kousky z roku 2003 do 50 tisíc mají lak netknutý:
https://www.tipcars.com/toyota-yaris/toyota-yaris-10-wti-23850158.html
https://www.tipcars.com/toyota-yaris/toyota-yaris-10-3650192.html
Doporučuji si konkrétní auto osobně prohlédnout a udělat si vlastní názor spíš než poslouchat některé zdejší zaručené rady lidí co to auto viděli max. z dálky.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Pátek 19.05.2017 00:05, RE: 15 let starý Peugeot 206 1.1 44kw
BobanHTP napsal:
Ahoj, jen jsem se chtěl podělit o mou zkušenost s tolik pomlouvanými francouzi Máme v rodine Peugeot 206, r.v.2002, najeto cca 170tis.km, auto je na svou dobu celkem slušně vybavené ABS, mech. klima, el. stahování oken, el. ovl. a vyhřívání zrcátek, mlhovky, reproduktory ve všech 4 dveřích, ovládání rádia/CD z volantu atd..Na autě nebyla dosud žádná vážná porucha, opravy až na výfuk ve stovkách korun. Auto je tiché, na okreskách jezdí do 6l. Co je ale o třídu výš než u Yarisu je interiér, to se musí zažít, Yaris je skvělý dříč, ale spíše je to český bufet než francouzká kavárna vevnitř, ostatně i zvenku


Co řazení? Jedna paní mě před časem na sídlišti poprosila o vyparkování 206 z místa odkud se špatně vyjíždělo. Trefit rychlosti 1 a zpátečka byl docela kumšt. Nepamatuju že bych kdy jel autem, které by mělo tak nepřesnou převodovku.
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pátek 19.05.2017 09:19, RE: Určitě doporučuji
Laky napsal:
Mám od novoty dva Yarisy 1,3 63kW. Jeden 2003 najeto 230 tis. km, jediná vážná koroze byla na výfuku který jsem po 200 tis. km a 13ti letech vyměnil. Jinak pouze povrchová koroze na podvozku a spotřební materiál. Podotýkám že je to služebka se kterou se vystřídalo několik řidičů a stojí venku na dešti. Druhý 2008 rovněž bez údržby, ale to je ještě mladý kus .Pro moji manžeku nejoblibenéjší a nejpraktičtější autíčko.


Dobrý den, rozepište se o svém Yarisu v samostatné recenzi: https://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Budeme potěšeni
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pátek 19.05.2017 09:24, RE: 15 let starý Peugeot 206 1.1 44kw
BobanHTP napsal:
Ahoj, jen jsem se chtěl podělit o mou zkušenost s tolik pomlouvanými francouzi Máme v rodine Peugeot 206, r.v.2002, najeto cca 170tis.km, auto je na svou dobu celkem slušně vybavené ABS, mech. klima, el. stahování oken, el. ovl. a vyhřívání zrcátek, mlhovky, reproduktory ve všech 4 dveřích, ovládání rádia/CD z volantu atd..Na autě nebyla dosud žádná vážná porucha, opravy až na výfuk ve stovkách korun. Auto je tiché, na okreskách jezdí do 6l. Co je ale o třídu výš než u Yarisu je interiér, to se musí zažít, Yaris je skvělý dříč, ale spíše je to český bufet než francouzká kavárna vevnitř, ostatně i zvenku


Dobrý den, napište o Peugeotu 206 více v samostatné recenzi: https://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Děkujeme
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pátek 19.05.2017 10:05, RE: 15 let starý Peugeot 206 1.1 44kw
Petr S napsal:
BobanHTP napsal:
Ahoj, jen jsem se chtěl podělit o mou zkušenost s tolik pomlouvanými francouzi Máme v rodine Peugeot 206, r.v.2002, najeto cca 170tis.km, auto je na svou dobu celkem slušně vybavené ABS, mech. klima, el. stahování oken, el. ovl. a vyhřívání zrcátek, mlhovky, reproduktory ve všech 4 dveřích, ovládání rádia/CD z volantu atd..Na autě nebyla dosud žádná vážná porucha, opravy až na výfuk ve stovkách korun. Auto je tiché, na okreskách jezdí do 6l. Co je ale o třídu výš než u Yarisu je interiér, to se musí zažít, Yaris je skvělý dříč, ale spíše je to český bufet než francouzká kavárna vevnitř, ostatně i zvenku
Co řazení? Jedna paní mě před časem na sídlišti poprosila o vyparkování 206 z místa odkud se špatně vyjíždělo. Trefit rychlosti 1 a zpátečka byl docela kumšt. Nepamatuju že bych kdy jel autem, které by mělo tak nepřesnou převodovku.


Ahoj, řazení je trochu nepřesné, ale jde lehce. Vím že je třeba občas něco promazat, ale to jsem musel i u Fábie II a dokonce i u Focusu II Hmm asi mám lepší kus výroby, nestalo se mi, že bych musel násilím něco zařadit apod...
reagovat
mufik.martin
počet příspěvků248
datum registrace09.05.2007
Pátek 19.05.2017 13:49, RE: 15 let starý Peugeot 206 1.1 44kw
Petr S napsal:
BobanHTP napsal:
Ahoj, jen jsem se chtěl podělit o mou zkušenost s tolik pomlouvanými francouzi Máme v rodine Peugeot 206, r.v.2002, najeto cca 170tis.km, auto je na svou dobu celkem slušně vybavené ABS, mech. klima, el. stahování oken, el. ovl. a vyhřívání zrcátek, mlhovky, reproduktory ve všech 4 dveřích, ovládání rádia/CD z volantu atd..Na autě nebyla dosud žádná vážná porucha, opravy až na výfuk ve stovkách korun. Auto je tiché, na okreskách jezdí do 6l. Co je ale o třídu výš než u Yarisu je interiér, to se musí zažít, Yaris je skvělý dříč, ale spíše je to český bufet než francouzká kavárna vevnitř, ostatně i zvenku
Co řazení? Jedna paní mě před časem na sídlišti poprosila o vyparkování 206 z místa odkud se špatně vyjíždělo. Trefit rychlosti 1 a zpátečka byl docela kumšt. Nepamatuju že bych kdy jel autem, které by mělo tak nepřesnou převodovku.


Zena ma 206 z roku 1999 1,9D a musim rict, ze je to taky drzak. Vzhledove je to i na dnesni dobu stale hezke auto jak interierem tak zvenku. Vsechny kvalty dopredu jsou v pohode, nikdy jsem nemel jediny problem, ale zpatecka se musi hlidat, nevim proc, ale obcas tam nechce jakoby zapadnout napoprve, je takova napul, takze paka se tvari, ze je zarazena, ale je tam stale neutral. Ale po par dnech si clovek zvykne a uz po citu okamzite pozna, jestli zpatecka zapadla a neboj estli je potreba zaradit jijeste jednou. Jinak 206 v petidvirku a po faceliftu s cirymi svetly je porad krasny auticko a vsechny opravy jsou zatim v radu stokorun. Jen ta 1,9D je děsnej traktor, ale už cca od 50kmh ho moc nevnímáte, protože se hluk od motoru schova za hluk od kol a vzduchu. Ale v s benzinovy motorem nema temer chybu. Ani koroze u toho auta neni a dily jsou velmi levne a druhovyroba rozsirena.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.