0
zpět
 

diskuze k tématu: Toyota Yaris 1.0 VVT-i - test spotřeby

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 08:16, Srovnání
Je škoda, že se v testu neporovnávají 2vozidla najednou. Nebo že se nejede vždy stejná trasa, aby se dalo alespoň přibližně srovnávat s předchozími testy jiných aut. Myslím si ale, že by Yaris při jízdě mimo město dosáhl ještě lepšího výsledku při ekonomické jízdě než Fabia 1,2 HTP. Ta dosáhla ve vašem testu překvapivého výsledku 4,16 l/100km. Mně se na Yarísku nelíbí, že má přístrojovku uprostřed, jinak fajn auto.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 08:31, RE: Srovnání
pafe napsal:
Je škoda, že se v testu neporovnávají 2vozidla najednou. Nebo že se nejede vždy stejná trasa, aby se dalo alespoň přibližně srovnávat s předchozími testy jiných aut. Myslím si ale, že by Yaris při jízdě mimo město dosáhl ještě lepšího výsledku při ekonomické jízdě než Fabia 1,2 HTP. Ta dosáhla ve vašem testu překvapivého výsledku 4,16 l/100km. Mně se na Yarísku nelíbí, že má přístrojovku uprostřed, jinak fajn auto.
Zdravím, v testech spotřeby jsem pro malé vozy stanovil stejný testovaci okruh, takže v brzké době můžete porovnávat.
Na přístroj. desku uprostřed si řidič rychle zvykne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 17.03.2006 11:20, RE: Srovnání
Petr - TipCars.com napsal:
Zdravím, v testech spotřeby jsem pro malé vozy stanovil stejný testovaci okruh, takže v brzké době můžete porovnávat.
Na přístroj. desku uprostřed si řidič rychle zvykne.
Jo, máme ve firmě služební Yarisy (předchozí generace) a přestože se mi přístrojovka uprostřed palubky taky nelíbí, rychle jsem si na ni zvykl. Tahle předchozí generace má litrový čtyřválec 50kW (krouťák z hlavy nevím) a s ním je cestování ve dvou s malou bagáží příjemné a svižné (autíčko je malé a relativně lehké, takže si s ním motor poradí). Fabia s motory 1.0 nebo 1.2 se s tím ohledně dynamiky jízdy nedá vůbec srovnávat, ale Fabia je taky kapánek větší (a o hodně težší).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 18.03.2006 11:10, RE: Srovnání
Kybergreg napsal:
Jo, máme ve firmě služební Yarisy (předchozí generace) a přestože se mi přístrojovka uprostřed palubky taky nelíbí, rychle jsem si na ni zvykl. Tahle předchozí generace má litrový čtyřválec 50kW (krouťák z hlavy nevím) a s ním je cestování ve dvou s malou bagáží příjemné a svižné (autíčko je malé a relativně lehké, takže si s ním motor poradí). Fabia s motory 1.0 nebo 1.2 se s tím ohledně dynamiky jízdy nedá vůbec srovnávat, ale Fabia je taky kapánek větší (a o hodně težší).
Věřte, že nový tříválec mi přijde svižnější, akorát si je třeba zvyknout na netradiční zvuk (hluk) tříválce. První kilometry mě zvuk motoru obtěžoval a po čase jsem si na něj zvykl, ba se mi dokonce zalíbil. Cesty po Praze se staly zábavou a připadal jsem si jako na "inteligentní" motokáře.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.