0
zpět
 

diskuze k tématu: Toyota Yaris 1,0 VVT-i

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.05.2007 06:23, no jo japonec
Ani mě nepřekvapuje,že auto nemá nějakě poruchy je to prostě japonec a navíc Toyota. Mám doma Starleta r.v. 1992 už 5 let a liju tam jen benzín a olej, zato předtím s Felicií jsem si užil a servisáka jsem viděl častěji než manželku. Díky za vcelku zdařilou recenzi, sám uvažuji nad koupí Yarise.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.05.2007 08:29, RE: no jo japonec
anonym napsal:
Ani mě nepřekvapuje,že auto nemá nějakě poruchy je to prostě japonec a navíc Toyota. Mám doma Starleta r.v. 1992 už 5 let a liju tam jen benzín a olej, zato předtím s Felicií jsem si užil a servisáka jsem viděl častěji než manželku. Díky za vcelku zdařilou recenzi, sám uvažuji nad koupí Yarise.
Když tam není skoro žádná výbava, tak se tam toho nemá moc co pokazit. Jinak Toyota je držák, o tom žádná.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.05.2007 08:47, Vybava
Ja nevim, jak v roce 99 mohli vyrobci delat tak oskubana auta co se tyce vybavy. Ja chapu, ze chteli srazit cenu, ale ABS pryc, posilovac pryc, ani predni okna na el. Nevim, prijde me to jak Fabia Junior. Samozrejmne, ze spolehlivost je u Yarise vyborna a motor taky, ale s tim oskubanim to podle me trosku prehnali. Ktere jine auto okolo roku 2000 nemelo posilovac v zakladni cene? A ABS taky bylo temer snad s vyjimkou fabie standart. Je to skoda. Jinak me osobne se libi Yaris po faceliftu. Chtel jsem Yarise misto punta, ale kdyz jsem viel ceny na bazaru rychle jsem si to rozmyslel. Jinak mam dotaz, kolik stal v roce 99 Yaris jako novy? A slo do nej dokoupit nejakou vybavu? Pokud ano, asi bych dokoupil minimalne posilovac a ABS.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.05.2007 09:07, RE: Vybava
mufik.martin napsal:
Ja nevim, jak v roce 99 mohli vyrobci delat tak oskubana auta co se tyce vybavy. Ja chapu, ze chteli srazit cenu, ale ABS pryc, posilovac pryc, ani predni okna na el. Nevim, prijde me to jak Fabia Junior. Samozrejmne, ze spolehlivost je u Yarise vyborna a motor taky, ale s tim oskubanim to podle me trosku prehnali. Ktere jine auto okolo roku 2000 nemelo posilovac v zakladni cene? A ABS taky bylo temer snad s vyjimkou fabie standart. Je to skoda. Jinak me osobne se libi Yaris po faceliftu. Chtel ...
To souhlasim v 99 ta vybava zakl. modelu byla bida. Zlepsilo se to po roce 01, hl schází ABS, posilovac na 155/70R13 mi nechybi, jde s tim tocit lehce, ale zas nejsem krehka zena :)
Tehdejsi cena byla 279 000,- ale v te době třeba 206 stála 299 000,- ted´ jsou ceny úplně jinde.
Výbava dokoupit šla, ale klasika, byly 3 úrovně a od těch se to odvíjelo. Dnes se dá sehnat s klimou, abs , atd kolem 130k, ale musí se dovézt, je jako ojetina drahý.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.05.2007 09:24, RE: Vybava
Vywern napsal:
To souhlasim v 99 ta vybava zakl. modelu byla bida. Zlepsilo se to po roce 01, hl schází ABS, posilovac na 155/70R13 mi nechybi, jde s tim tocit lehce, ale zas nejsem krehka zena :)
Tehdejsi cena byla 279 000,- ale v te době třeba 206 stála 299 000,- ted´ jsou ceny úplně jinde.
Výbava dokoupit šla, ale klasika, byly 3 úrovně a od těch se to odvíjelo. Dnes se dá sehnat s klimou, abs , atd kolem 130k, ale musí se dovézt, je jako ojetina drahý.
a já myslel, že tyhle recenze čtou jenom chlupatý pupkatý řidiči náklaďáků
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.05.2007 09:47, Mám Yarise 7 let
V podstatě stejnou verzi, koupen jako nový, nyní najeto 135 tis. Jediná závada byl prasklý rozvodný řemen asi po roce - opraveno v záruce. Jinak jsem kromě běžných věcí (servisní intervaly: filtry, olej, svíčky) neměnil vůbec nic.

Ani mi nepraskla žárovka, i autobaterie slouží po těch 7 letech bez problému, v pohodě startuji i v mrazech. Souhlasím, že zpátečka tam někdy nechce zaskočit, ale stačí vymáčknot spojku a je to.

Dlouhodobá spotřeba 5,4 v létě (kombinace město, mimo město i dálnice) a 5,7 v zimě.

Srhnuto: naprostá spokojenost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.05.2007 09:59, RE: Mám Yarise 7 let
anonym napsal:
V podstatě stejnou verzi, koupen jako nový, nyní najeto 135 tis. Jediná závada byl prasklý rozvodný řemen asi po roce - opraveno v záruce. Jinak jsem kromě běžných věcí (servisní intervaly: filtry, olej, svíčky) neměnil vůbec nic.

Ani mi nepraskla žárovka, i autobaterie slouží po těch 7 letech bez problému, v pohodě startuji i v mrazech. Souhlasím, že zpátečka tam někdy nechce zaskočit, ale stačí vymáčknot spojku a je to.

Dlouhodobá spotřeba 5,4 v létě (kombinace město, mimo město i dálnice) a...
Rozvodový řemen.
Právě to mně překvapuuje, že autor článku po 7 letech provozu a ujetých 75 tis. km neuvádí výměnu rozvodového řemenu. Nevím kolik předepisuje výrobce, ale 7 let je přece jen dost. A to tím spíš , že Vy uvádíte prsklý rozvodový řemen po 1 roce provozu.
Jak to tedy je?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.05.2007 11:01, RE: Vybava
jodevaio napsal:
a já myslel, že tyhle recenze čtou jenom chlupatý pupkatý řidiči náklaďáků
To je fakt, já nejsem řidič náklaďáku
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.05.2007 11:07, RE: Mám Yarise 7 let
anonym napsal:
V podstatě stejnou verzi, koupen jako nový, nyní najeto 135 tis. Jediná závada byl prasklý rozvodný řemen asi po roce - opraveno v záruce. Jinak jsem kromě běžných věcí (servisní intervaly: filtry, olej, svíčky) neměnil vůbec nic.

Ani mi nepraskla žárovka, i autobaterie slouží po těch 7 letech bez problému, v pohodě startuji i v mrazech. Souhlasím, že zpátečka tam někdy nechce zaskočit, ale stačí vymáčknot spojku a je to.

Dlouhodobá spotřeba 5,4 v létě (kombinace město, mimo město i dálnice) a...
až na to, že yaris má bezudržbovú rozvodovú reťaz, že?...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.05.2007 11:11, Posaz
Taky jsem o něm přemýšlel, docela vážně. Nakonec to prohrál, protože v tom člověk sedí jako v dodávce (po prvním usednutí jsem měl pocit jako na míse) a vzal jsem saxo. Jinak motůrek skutečně bezkonkurenční!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.05.2007 11:21, RE: Vybava
Vywern napsal:
To souhlasim v 99 ta vybava zakl. modelu byla bida. Zlepsilo se to po roce 01, hl schází ABS, posilovac na 155/70R13 mi nechybi, jde s tim tocit lehce, ale zas nejsem krehka zena :)
Tehdejsi cena byla 279 000,- ale v te době třeba 206 stála 299 000,- ted´ jsou ceny úplně jinde.
Výbava dokoupit šla, ale klasika, byly 3 úrovně a od těch se to odvíjelo. Dnes se dá sehnat s klimou, abs , atd kolem 130k, ale musí se dovézt, je jako ojetina drahý.
279 000,- za takovou vránu bez ničeho?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.05.2007 11:24, RE: Mám Yarise 7 let
anonym napsal:
Rozvodový řemen.
Právě to mně překvapuuje, že autor článku po 7 letech provozu a ujetých 75 tis. km neuvádí výměnu rozvodového řemenu. Nevím kolik předepisuje výrobce, ale 7 let je přece jen dost. A to tím spíš , že Vy uvádíte prsklý rozvodový řemen po 1 roce provozu.
Jak to tedy je?
Asi jsem se nevyjádřil přesně. Prask mi takový ten pogumovaný řemen. Během půl hodiny mi ho vyměnili v rámci záruky (říkali, že to byla vada materiálu) a od té doby mám klid. Za sedm let jediná porucha. Jinak jezdím pravidelně do servisu Toyoty po 15 tis. km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.05.2007 11:29, RE: Vybava
Vywern napsal:
To souhlasim v 99 ta vybava zakl. modelu byla bida. Zlepsilo se to po roce 01, hl schází ABS, posilovac na 155/70R13 mi nechybi, jde s tim tocit lehce, ale zas nejsem krehka zena :)
Tehdejsi cena byla 279 000,- ale v te době třeba 206 stála 299 000,- ted´ jsou ceny úplně jinde.
Výbava dokoupit šla, ale klasika, byly 3 úrovně a od těch se to odvíjelo. Dnes se dá sehnat s klimou, abs , atd kolem 130k, ale musí se dovézt, je jako ojetina drahý.
Bratrnec koupil v roce 2004 fungl nového Yarise 1,0 včetně klimy, airbagů, ABS, serva, rádia s CD a vše v elektrice, centrál, litá kola a metaliza za 285 000,- Kč.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.05.2007 11:30, RE: Vybava
anonym napsal:
279 000,- za takovou vránu bez ničeho?
Tenkrát to jinak nešlo . Ona i Thalie zpočátku stála v základu přes 300tis. )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.05.2007 11:31, RE: Vybava
anonym napsal:
279 000,- za takovou vránu bez ničeho?
v 99 roce, mala nova auta stala v rozmezi 250-300k, nekdo nepotrebuje velky vuz a kdyz chce maly, tak proc nezaplatit o 20tisic vic jak u konkurence, ale pritom jen jezdit a jezdit a jezdit, od toho auto snad je,ne? a to toyota plni bezezbytku, takze spis vlastovka ;)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.05.2007 11:57, RE: Vybava
anonym napsal:
v 99 roce, mala nova auta stala v rozmezi 250-300k, nekdo nepotrebuje velky vuz a kdyz chce maly, tak proc nezaplatit o 20tisic vic jak u konkurence, ale pritom jen jezdit a jezdit a jezdit, od toho auto snad je,ne? a to toyota plni bezezbytku, takze spis vlastovka ;)
Je pravad, ze 279 tis za to se dnes da sehant super auto, ale drive v roce 99 toho pod 300 mco nebylo. Dneska za tu cenu sezenete grande punto, astru classic, novou corsu atd, ale driv to bylo jine. Je to skoda, ze auto nema vybavu, ale zase svuj ucel spolehliveho maleho auta do mesta splnilo na vybornou
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.05.2007 15:56, Yaris
Po 3 letech vlastnictví nového Yarise mohu říct že jsem naprosto spokojen. Najeto 60tis, 1x výměna žárovky, 1x odešla vnitřní žárovička na svícení v interiéru a při častém přehazování navigace a handsfree došlo k uvolnění plíšku uvnitř cigraretového zapalovače. S yarisem jsem neměl problem ani při velmi dlouhých cestách (2500km do jižní Itálie) - je velmi pohodlný a skvěle obratný i na úzkých silničkách a mezi velmi neslušně jezdícími italskými řidiči.
Vzhledem k tomu že mám model r.v. 2004 tak je již včetně abs+ebd+posilovače. Chybí mi trochu že není v elektrice a nemá central ale při nákupu už na to nezbylo a dále hluk při jízdě nad 100km/h. Jak poznamenal autor Yaris podlemanuálu má konstrukční rychlost 165km/h - ale při konstantní rychlosti nad 150km/h si řekne o hezkých 12l/100km.

Jinak nevím zda je to subjektivní pocit ale při natankování 100oktan benzínu místo 95 je auto svižnější i tišší. Ale jsem jen uživatel, ne odborník. Co je ale jisté tak velmi zřetelně klesá spotřeba. s tímto benzínem při rychlé jízdě nad 110km/h

Protože vlastníme verzi s klimatizací - což je fajn - tak zapnutí klimatizace na plný výkon zřetelně ubírá motoru sílu. Poznáte to hlavně při prudším stoupání. No a plně zapnutá klima znamená 1,5l spotřeby navíc což mi příjde dost.

Přesto že vypadá jako malinká beruška je vážně prostorný a plně dostačující pro celou naši rodinu - zvládli jsme vzadu vozit i kočárek. (2 menší dospělí +1 dítě nyní 4 roky).

Myslím že jakékoli snaha o porovnání s předchozím přibližovadlem - spíše pojízdnou rakví jménem Škoda Favorit - se míjí účinkem. Yaris je auto. Favorit byl v porovnání s ním příležitostně pojízdná maketa auta. (jeho rok výroby byl však o 8 let jinde pochopitelně)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.05.2007 17:04, RE: Posaz
anonym napsal:
Taky jsem o něm přemýšlel, docela vážně. Nakonec to prohrál, protože v tom člověk sedí jako v dodávce (po prvním usednutí jsem měl pocit jako na míse) a vzal jsem saxo. Jinak motůrek skutečně bezkonkurenční!
Já jsem to taky vzdal a vzal se slevou (105t) Corollu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.05.2007 21:23, RE: Vybava
mufik.martin napsal:
Ja nevim, jak v roce 99 mohli vyrobci delat tak oskubana auta co se tyce vybavy. Ja chapu, ze chteli srazit cenu, ale ABS pryc, posilovac pryc, ani predni okna na el. Nevim, prijde me to jak Fabia Junior. Samozrejmne, ze spolehlivost je u Yarise vyborna a motor taky, ale s tim oskubanim to podle me trosku prehnali. Ktere jine auto okolo roku 2000 nemelo posilovac v zakladni cene? A ABS taky bylo temer snad s vyjimkou fabie standart. Je to skoda. Jinak me osobne se libi Yaris po faceliftu. Chtel ...
Za to nemohl výrobce, ale zkurvenej importér TOYOTA MOTOR CZECH, k tomutu importérovy nemám co dodat protože tam seděj samí č..áci.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.05.2007 21:56, RE: Mám Yarise 7 let
anonym napsal:
až na to, že yaris má bezudržbovú rozvodovú reťaz, že?...
no jo, on myslel klíňák
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.