0
zpět
 

diskuze k tématu: Optimální vůz typu SUV do 500000Kč

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.01.2015 18:25, Optimální vůz typu SUV do 500000Kč
Dobrý den,
jsem před nákupem vozu, prodal jsem Voyager 2,8 CRDi s automatickou převodovkou, se kterým jsem byl celkem spokojen, jen ta automatická převodovka ( pohodlná v zácpách, ale odešla ) a vyšší spotřeba. Jinak pohodlné a tišší než předchozí Sharan, který byl hlučnější a je už designem trochu out. Je mi doporučován Toyota RAV 4 2,2D 4D nový za 590000 bez DPH referenční s najetými 17000km nebo totéž z dovozu 45000km za 500000Kč z r. 2013.
Najedu ročně 15-20000km, bydlím trochu v kopci a v tužší zimě se tam 2-3 týdny v roce nevyškrábu, mohu garážovat auto v těsnější garáži - Voyager byl skoro maximum ( +40cm je možné, širší ne..) .
Jezdím přes týden spíše krátké tratě do 10 km. Jinak 8x ročně 400-600km a jednou k moři nebo do hor. Bylo mi doporučováno kromě Toyoty Honda CRDi nebo Suzuki , ale zde se čeká nový model. Ještě jsem testoval KIA Sportage, ale benzín mi nesedl v řazení, zdálo se mi , že nejede, Subaru Forestr benzín jel pěkně, byl hlučný - hrůza, diesel má soused a je lepší… Porovnejte stručně, co byste doporučovali v cenách ojetin za 400-500 a nových vozů do 600tis. bez DPH. Peníze mám na účtě připraveny. Děkuji…
reagovat
Corlis
počet příspěvků135
datum registrace14.03.2007
Pátek 23.01.2015 15:56, yeti
pokud bych měl tyhle koruny, osobně bych moc neřešil a šel do Škody Yeti 1.8 TSI 4x4 ....vzhledem ke krátkým týdenním trasám benzín.
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Pátek 23.01.2015 20:04, RE: yeti
Corlis napsal:
pokud bych měl tyhle koruny, osobně bych moc neřešil a šel do Škody Yeti 1.8 TSI 4x4 ....vzhledem ke krátkým týdenním trasám benzín.


za peníze co je Yeti 4x4,která má délku 4,2m máte Fiat Freemont s Pentastarem 3,6 objem ktery má délku 5m a 4x4 a uveze i 7lidí...
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pátek 23.01.2015 20:40, RE:
Dobrý den. Pro jízdy na kratší vzdálenosti se hodí spíše benzínový motor. Z Vámi vybraných automobilů bude podle mého názoru nejlepší volbou Subaru Forester. Je to velmi spolehlivé auto, spotřebu lze při běžné jízdě držet okolo 10 litrů na 100 km. Vůz boduje zejména propracovaným pohonem všech kol Symetrical AWD, který mu propůjčuje velmi dobré jízdní vlastnosti jak na silnici, tak v terénu.
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Pátek 23.01.2015 20:51, Forestra urcite ne
Noveho forestera bych rozhodne nedoporucil. Jak uz jsem psal ve vedlejsi diskuzi otec si poridil XT a auto je velke zklamani. Snad jen ty jizni vlastnosti na auto teto velikosti se daji vyzdvihnout. Zpracovani interieru bida, sedadla absolutne bez bocniho vedeni, o papirovem vykonu si auto muze nechat zdat, predovka CVT ci jak se jmenuje absolutne zabiji i ten zbytek vykonu co v aute zustal. Atd.... smutny pribeh u auta za temer milion korun.
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Sobota 24.01.2015 09:49, ..
Jednoznačně Honda CRV. Všemi testy prochází bez ztráty kytičky, ani s benzínovým motorem nijak extra nežere. Klasická atmosféra, není se čeho bát. I automat je slušný. Pokud kupujete nový, už se pravděpodobně potkáte s 9stupňovým ZF, u některých výrobců nemá pravděpodobně slušný software,
protože ho nechválí tak jako osmistupňový stávající, ale nejdřív bych vyzkoušel. Systém připojitelného pohonu 4x4 ve většině případů naprosto dostačuje.
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Sobota 24.01.2015 14:59, RE: ..
Reno napsal:
Jednoznačně Honda CRV. Všemi testy prochází bez ztráty kytičky, ani s benzínovým motorem nijak extra nežere. Klasická atmosféra, není se čeho bát. I automat je slušný. Pokud kupujete nový, už se pravděpodobně potkáte s 9stupňovým ZF, u některých výrobců nemá pravděpodobně slušný software,protože ho nechválí tak jako osmistupňový stávající, ale nejdřív bych vyzkoušel. Systém připojitelného pohonu 4x4 ve většině případů naprosto dostačuje.


děláte si srandu?

Honda CR-V,která dlouhodobě propadá v americkém IHS testu?

http://www.iihs.org/frontend/iihs/ratings/images/api-rating-image.ashx?id=eyJSYXRpbmdJZCI6MTgwOSwiUGhvdG9JZCI6MX0
reagovat
alekas
počet příspěvků9
datum registrace06.06.2014
Sobota 24.01.2015 15:12, IIHS
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Sobota 24.01.2015 15:53, RE: IIHS
alekas napsal:
http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicle/v/honda/cr-vAsi neumíte anglicky....


ale ano,model 2015 na základě toho jak je IIHS velmi důležité v USA optimalizovali a z červeného rankingu je nyní zelená.Jenže tazatel uvádí rozpočet 500 000,a nové CRV pod 600 000 nesežene.Takže předpokládám,že mu tím pádem doporučujete 2014- a starší ojeté kousky
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Sobota 24.01.2015 18:01, RE: ..
Reno napsal:
Jednoznačně Honda CRV. Všemi testy prochází bez ztráty kytičky, ani s benzínovým motorem nijak extra nežere. Klasická atmosféra, není se čeho bát. I automat je slušný. Pokud kupujete nový, už se pravděpodobně potkáte s 9stupňovým ZF, u některých výrobců nemá pravděpodobně slušný software,protože ho nechválí tak jako osmistupňový stávající, ale nejdřív bych vyzkoušel. Systém připojitelného pohonu 4x4 ve většině případů naprosto dostačuje.


Pokud funguje
YT je plný ukázek, jak tneto zázrak u CR-V nezvládá základní fun kce.
Pak se mrkni na to samý u Forestera

Vysvětlení Hondy: v praxi se do této situace nikdy nedostanete
Jo, hned při výjezdu z garáže. Stačí minuta hledání.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Sobota 24.01.2015 18:03, RE: Forestra urcite ne
Valnoha napsal:
Noveho forestera bych rozhodne nedoporucil. Jak uz jsem psal ve vedlejsi diskuzi otec si poridil XT a auto je velke zklamani. Snad jen ty jizni vlastnosti na auto teto velikosti se daji vyzdvihnout. Zpracovani interieru bida, sedadla absolutne bez bocniho vedeni, o papirovem vykonu si auto muze nechat zdat, predovka CVT ci jak se jmenuje absolutne zabiji i ten zbytek vykonu co v aute zustal. Atd.... smutny pribeh u auta za temer milion korun.


Fotra parádně natáhli, jestli dal za Foryna s atmosférou mičudu za to je naplněný XTčko až po střechu a jetě zbyde. A jestli teď budeš tvrdit, že ani XT nejede, tak si dej sprchu.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Sobota 24.01.2015 18:13, RE: ..
Reno napsal:
Jednoznačně Honda CRV. Všemi testy prochází bez ztráty kytičky, ani s benzínovým motorem nijak extra nežere. Klasická atmosféra, není se čeho bát. I automat je slušný. Pokud kupujete nový, už se pravděpodobně potkáte s 9stupňovým ZF, u některých výrobců nemá pravděpodobně slušný software,protože ho nechválí tak jako osmistupňový stávající, ale nejdřív bych vyzkoušel. Systém připojitelného pohonu 4x4 ve většině případů naprosto dostačuje.


Čéče, není těch 9 stupňů málo? Já jen, aby to mimo ustavičnýho řažení dělalo i něco jinýho. S jedním takovým zázrakem jeem se vezl před týdnem v Číně. Tragedie.
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Sobota 24.01.2015 18:15, RE: IIHS
stréc od piva napsal:
alekas napsal:
http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicle/v/honda/cr-vAsi neumíte anglicky....
ale ano,model 2015 na základě toho jak je IIHS velmi důležité v USA optimalizovali a z červeného rankingu je nyní zelená.Jenže tazatel uvádí rozpočet 500 000,a nové CRV pod 600 000 nesežene.Takže předpokládám,že mu tím pádem doporučujete 2014- a starší ojeté kousky


600 tisíc bez DPH. Doporučuji to, co se prý neosvědčilo u Zdenyho - brejle.

reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Sobota 24.01.2015 18:16, RE: ..
Zdeny60 napsal:
Reno napsal:
Jednoznačně Honda CRV. Všemi testy prochází bez ztráty kytičky, ani s benzínovým motorem nijak extra nežere. Klasická atmosféra, není se čeho bát. I automat je slušný. Pokud kupujete nový, už se pravděpodobně potkáte s 9stupňovým ZF, u některých výrobců nemá pravděpodobně slušný software,protože ho nechválí tak jako osmistupňový stávající, ale nejdřív bych vyzkoušel. Systém připojitelného pohonu 4x4 ve většině případů naprosto dostačuje.
Čéče, není těch 9 stupňů málo? Já jen, aby to mimo ustavičnýho řažení dělalo i něco jinýho. S jedním takovým zázrakem jeem se vezl před týdnem v Číně. Tragedie.


Zdeny začínáš se chovat jako čůrák. Ne že by mi to vadilo. O něčím otci mluvíš jako o "fotrovi".
Kdyby tě někdo časem proplesknul, ani bych se nedivil.

reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Sobota 24.01.2015 18:25, CR-V namátkou pro názornost, jako funguje 4x4


https://www.youtube.com/watch?v=kRqDiTbniZ4
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Sobota 24.01.2015 18:26, Reno:
tak teď jsi tomu dal fakt korunu. Ale já jsem jiný než ty, takže na tvůj příspěvek radši nebudu reagovat. Ale vybarvisl ses. Dosud jsem tě bral jako partnera púro technickou diskuzi. Nyní vím, jak to s tebou je.
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Sobota 24.01.2015 18:28, RE: Reno:
Zdeny60 napsal:
tak teď jsi tomu dal fakt korunu. Ale já jsem jiný než ty, takže na tvůj příspěvek radši nebudu reagovat. Ale vybarvisl ses. Dosud jsem tě bral jako partnera púro technickou diskuzi. Nyní vím, jak to s tebou je.


Ty jsi chlapče hulvát a jako s takovým se s tebou bavím.

reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Sobota 24.01.2015 18:33, RE: Reno:
Reno napsal:
Zdeny60 napsal:
tak teď jsi tomu dal fakt korunu. Ale já jsem jiný než ty, takže na tvůj příspěvek radši nebudu reagovat. Ale vybarvisl ses. Dosud jsem tě bral jako partnera púro technickou diskuzi. Nyní vím, jak to s tebou je.
Ty jsi chlapče hulvát a jako s takovým se s tebou bavím.


Já a hulvát? Nespelt ses? Myslím, že s hulváttsvím jis začal ty.

Jinak pro srovnání:

https://www.youtube.com/watch?v=aSG-pF1LXHI

A poslechni si komentář, jetsli vládnš angličtinou.
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Sobota 24.01.2015 18:39, RE: Reno:
Zdeny60 napsal:
Reno napsal:
Zdeny60 napsal:
tak teď jsi tomu dal fakt korunu. Ale já jsem jiný než ty, takže na tvůj příspěvek radši nebudu reagovat. Ale vybarvisl ses. Dosud jsem tě bral jako partnera púro technickou diskuzi. Nyní vím, jak to s tebou je.
Ty jsi chlapče hulvát a jako s takovým se s tebou bavím.
Já a hulvát? Nespelt ses? Myslím, že s hulváttsvím jis začal ty.Jinak pro srovnání:https://www.youtube.com/watch?v=aSG-pF1LXHI A poslechni si komentář, jetsli vládnš angličtinou.


Zdeny už dva dny zpátky jsi začal mít urážlivé připomínky, typu "stejně to byly všechno výkaly"
"než ty něco vymyslíš já napíšu A4" a teď už ses dostal do ráže a o Valnohově otci píšeš
"tvojeho fotra pěkně natáhli". Ano, jsi hulvát.
Navíc tazatel napsal sám, že Forestera vyzkoušel a nijak ho neoslovil...

reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Sobota 24.01.2015 19:50, Reno...
Teda Reno, nezlob se, ale já na tom nic hulvátského nevidím. Ty spíš reaguješ nějak přehnaně. Že něčího fotra natáhli, za to zdeny, myslím, nemůže a že použil slovo fotr, to z něj přece hulváta nedělá.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.