0
zpět
 

diskuze k tématu: Toyota Hiace - jaké jsou zkušenosti uživatele?

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.07.2008 03:29,
Ještě,že jsi se nerozhodl pro transit.Já ho vlastním a problému opravdu dost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.07.2008 08:00, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Ještě,že jsi se nerozhodl pro transit.Já ho vlastním a problému opravdu dost.
no jo no.... hold Ford. Mám mondeo2 a už oprabdu nikdy. Tranďála máme v práci, a myslím, že víc stojí, než jezdí. A to je u firmeního tahače celkem průser.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.07.2008 08:11, RE: bez předmětu
anonym napsal:
no jo no.... hold Ford. Mám mondeo2 a už oprabdu nikdy. Tranďála máme v práci, a myslím, že víc stojí, než jezdí. A to je u firmeního tahače celkem průser.
to je divny, s vama dvouma jste 3 lidi,co znam ze si kdy stezovali na trandaka, jinak slysim samou chvalu na vsechny strany tranzita, u taty v praci je jich celkem dost na jezdeni delniku na stavby a taky spokojenost, asi u kazdy znacky je nejakej zmetek
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.07.2008 08:22, RE: bez předmětu
anonym napsal:
no jo no.... hold Ford. Mám mondeo2 a už oprabdu nikdy. Tranďála máme v práci, a myslím, že víc stojí, než jezdí. A to je u firmeního tahače celkem průser.
Nám jich proběhlo firmou cca 15 a z toho jeden byl extra poruchový a ostatní v pohodě.
Jinak Mondeo2 jsem mel taky a shodneme se v tom ze uz nikdy vic
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.07.2008 08:35, RE: bez předmětu
anonym napsal:
to je divny, s vama dvouma jste 3 lidi,co znam ze si kdy stezovali na trandaka, jinak slysim samou chvalu na vsechny strany tranzita, u taty v praci je jich celkem dost na jezdeni delniku na stavby a taky spokojenost, asi u kazdy znacky je nejakej zmetek
U nás bylo tranďálů 6, všechny se srl. Teď ty nový jsou "zatím" fajn )asi rok/60tkm). Stran mondea - 1 úplnej šrot, 2 hrůza děs s tichým benzinovým motorem a slušným prostorem, jinak hrůza. 3 je asi hezká, ale to je tak vše. Hold levná německá alternativa k ostatním osobním vozům.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.07.2008 08:48, RE: bez předmětu
anonym napsal:
U nás bylo tranďálů 6, všechny se srl. Teď ty nový jsou "zatím" fajn )asi rok/60tkm). Stran mondea - 1 úplnej šrot, 2 hrůza děs s tichým benzinovým motorem a slušným prostorem, jinak hrůza. 3 je asi hezká, ale to je tak vše. Hold levná německá alternativa k ostatním osobním vozům.
no pravda, pokud porovnavas 12 let staryho nebo 3 roky novyho....tak mas asi pravdu. ja mel na mysli ty novy
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.07.2008 08:52, RE: bez předmětu
anonym napsal:
U nás bylo tranďálů 6, všechny se srl. Teď ty nový jsou "zatím" fajn )asi rok/60tkm). Stran mondea - 1 úplnej šrot, 2 hrůza děs s tichým benzinovým motorem a slušným prostorem, jinak hrůza. 3 je asi hezká, ale to je tak vše. Hold levná německá alternativa k ostatním osobním vozům.
no a jinak to mondeo kamos ma 94, najeto 240tkm a neproto bez problemu, dela klimatky a co k nemu jezdej taxikari tak si je taky chvalej, takze to bude spis o tom, jak se k tomu lidi chovaj.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.07.2008 08:53, RE: bez předmětu
anonym napsal:
no a jinak to mondeo kamos ma 94, najeto 240tkm a neproto bez problemu, dela klimatky a co k nemu jezdej taxikari tak si je taky chvalej, takze to bude spis o tom, jak se k tomu lidi chovaj.....
bavíme se o mondeu 2
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.07.2008 09:18, abc
Sedmiletá skříňová dodávka asi neměla 85k km "najeto", nýbrž jen na tachometru. Ale o to víc vyniká, že vůz pořád slouží.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.07.2008 10:29, RE: abc
anonym napsal:
Sedmiletá skříňová dodávka asi neměla 85k km "najeto", nýbrž jen na tachometru. Ale o to víc vyniká, že vůz pořád slouží.
Dodávka stará 12 let s 236 tis.km to je strašně málo. To musí pořád stát. Tyhle kilometry dají přepravní firmy na mercedesech za rok !!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.07.2008 10:39, RE: abc
anonym napsal:
Sedmiletá skříňová dodávka asi neměla 85k km "najeto", nýbrž jen na tachometru. Ale o to víc vyniká, že vůz pořád slouží.
to abc .Dodávku jsem nekupoval přes bazar ale přímo od uživatele co měl obchod a zavážel sis ní zboží.Servisní kniha měla 50000km po pěti letech a těch zbylých 35000 ujel už bez servisky za ty zbylé dva roky.Samozřejmně to může a nemusí být pravda.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.07.2008 10:45, RE: abc
anonym napsal:
to abc .Dodávku jsem nekupoval přes bazar ale přímo od uživatele co měl obchod a zavážel sis ní zboží.Servisní kniha měla 50000km po pěti letech a těch zbylých 35000 ujel už bez servisky za ty zbylé dva roky.Samozřejmně to může a nemusí být pravda.
to anonym .Já ale nejsem přepravní firma.používám ji pro rozvoz vlastního vyrobeného zboží.A protože jsem drobný živnostník, tak kalkuluji abych někam nejel dvakrát nebo zbytečně nevytíženej.Najedu cca 30000 za rok.Přepravní firma si může dovolit odepsat auto po 3 letech provozu, já ne.Navíc v těch přepravních firmách jezděj zaměstnanci, ti na km nekoukaj, z cizího krev neteče.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.07.2008 10:48, RE: abc
anonym napsal:
Sedmiletá skříňová dodávka asi neměla 85k km "najeto", nýbrž jen na tachometru. Ale o to víc vyniká, že vůz pořád slouží.
tady ty poctare mam nejradsi. proste kazdej nejezdi 500km/den
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.07.2008 11:14, RE: abc
anonym napsal:
tady ty poctare mam nejradsi. proste kazdej nejezdi 500km/den
85k km za 7 let je 33 km denně, ne 500. Není to vyloučené, pokud by náhodou zavážel jenom z velmi blízkého skladu. Nebo jenom jednou za čas. Proč ne. Taky jsem v původním příspěvku psal "asi" a ne "určitě".
Známe to. Přetáčení je tak běžné, že člověk u nás už nevěří skoro ničemu. Auto s většími pravdivými kilometry se udá blbě a malému nájezdu zase nikdo nevěří... Netřeba rozebírat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.07.2008 11:39, RE: abc
anonym napsal:
85k km za 7 let je 33 km denně, ne 500. Není to vyloučené, pokud by náhodou zavážel jenom z velmi blízkého skladu. Nebo jenom jednou za čas. Proč ne. Taky jsem v původním příspěvku psal "asi" a ne "určitě".
Známe to. Přetáčení je tak běžné, že člověk u nás už nevěří skoro ničemu. Auto s většími pravdivými kilometry se udá blbě a malému nájezdu zase nikdo nevěří... Netřeba rozebírat.
Tady má snad každej skutečný km jako modlu. Rozhodující je snad stav, ne? Osobně si radši koupím třeba 2 roky starou dodávku s nájezdem 150tkm, než 7 letý auto se 100 tkm... Proč? Auto jetý jen po dálnici (velký nájezd) je na rozdíl od aut z měst v daleko lepším stavu - myšleno obecně, samozřejmě existujou vyjímky... a u každého ojetého auta platí, že může sloužit ještě x let, ale taky s ním nemusíte dojet domů...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.07.2008 14:56, RE: abc
Pepe napsal:
Tady má snad každej skutečný km jako modlu. Rozhodující je snad stav, ne? Osobně si radši koupím třeba 2 roky starou dodávku s nájezdem 150tkm, než 7 letý auto se 100 tkm... Proč? Auto jetý jen po dálnici (velký nájezd) je na rozdíl od aut z měst v daleko lepším stavu - myšleno obecně, samozřejmě existujou vyjímky... a u každého ojetého auta platí, že může sloužit ještě x let, ale taky s ním nemusíte dojet domů...
A co když na to dva roky starý auto nebudeš prostě mít?Budeš chodit pěšky a náklad nosit v batohu?Nabo půjdeš do nějakého ještě staršího na které finančně dosáhneš?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.07.2008 16:57, RE: abc
anonym napsal:
Dodávka stará 12 let s 236 tis.km to je strašně málo. To musí pořád stát. Tyhle kilometry dají přepravní firmy na mercedesech za rok !!!!
Ne všechny dodávky jezdí pro PPLku nebo nevím ještě pro koho a točí kilometry jak blázni. Tyhle malý dodávky si právě kupují řemeslníci a jezdí s nima pak po stavbách. Většinou v rámci okresu-elektříkáři,instalatéři,pokrejvači,obkladači......Dojedou na místo(10-20-30km) a pak celý den pracují.(rozuměj-nejezdí).
Já co měl na baráku řemeslníky,všichni měli nějakou tu dodávku.
Tak proč by mělo být divný,že má HiAce v sedmi letech 85tis km,nebo ve 12 letech 236tis km??
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.07.2008 18:16, Ford Transit
Připojím se k stěžovatelům na Fordy. Jsme malá firma s nájezdem do 30 000 km/rok a naše vozidlo s nájezdem 70 000 km je pořád v servisu. Je to děs. (ročník koupě 2006) Kupované jako nové a do 55 000 km jen drobnosti opravené v záruce. (teklo přes přední okno - zalepeno nějakým tmelem, rozpadlá mechanika na bočních dveřích - výměna za novou, odpadlé těsnící gumy na dveřích řidiče a spolujezdce - 2 x !! výměna za nové, koroze na rožcích dveří - oprava v servisu ford, originál rádio chvíli hraje a pak se samo stlumí na minimum - to už nemám sílu a ani čas řešit, tak to nechávám tak, a jiné drobnosti.) Po překročení 55 000km se začalo kazit něco v motoru. Zničeho nic zhasl motor a poté se rozblikala kontrolka žhavení. Opakovalo se to jen 10x během 15km, tak šlo dojet do servisu. Od této doby se to kazí pravidelně a jsme v servisu FORD častí návštěvníci. Už nás mají i rádi, známe se důvěrně. Tato poruch je opakovaná a servismeni si z ní neví rady. Máme již třetí čerpadlo a druhou výpočetní jednotku. Prej je nějaký problém i s relátky. Moc tomu nerozumím, ale .... . Jinak s vozidlem jezdím já a ještě jeden kolega, tak si nemyslím, že by s autem bylo špatně zacházeno. Zvažuji koupi dalšího dodávkového auta, ale asi se porozhlédnu po jiné značce. Už toho Fordu mám dost. Zdravím všechny řidiče a všem šťastnější ruku při koupi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.07.2008 19:40, Fakt se bavím
Článek o Toyotě, k němu tři vlákna a ve dvou se nadává na Ford. Asi to bude tím, že to je dlouhodobě nejprodávanější dodávka.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 18.07.2008 14:53, Dodávky
Přidám svou zkušenost s dodávkama Tak za 13 let jsem ve firmě (elektromontáže) vystřídal nejdříve ojetého tranzita /r.90/ v benzínu. Nevim kolikrát měl už přetočený budík, ale byl to držák. Bez poruch. Tak byl další zase tranzit , tentokrát funglovka/r.97/, turbonafta. No at ten už byl jen a jen problem. Takže pak jsem koupil Nissan Vanette, to byla ale katastrofa. Předčasně jsem vyplatil leasing a s obrovskou ztrátou ten dvouletý vrak prodal do áček, pánbůh za ně zaplat. Po celkem slušném trafiku,který měl ale velmi drahý servis mám od r. 2001 pouze transporter/multivan s 2,5TDI a i přes vyšší cenu jsou to na provoz nejlevnější auta. To že se k nim zaměstnanci nechovají zrovna dobře nemusim snad psát. Kamarád instalatér měl vito a to mu hnilo před očima, Ted má taky vw a je spokojený. Tahle toyota se mi vždy líbila, ale ten pohon na zadek je problem. Držák to ale asi bude.
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.