0
zpět
 

diskuze k tématu: Jak je stav Toyoty Corolly po jedenácti letech?

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.03.2009 12:51, první :-)
No, čekal jsem trochu víc, sám Corollu vlastním (sice 1.6 81 kW), ale doufal, že se dozvím něco, co jsem za pár let provozu nezjistil sám. Mimochodem, je to opravdu super autíčko, žádný problém s ním zatím nebyl
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.03.2009 13:23, 120tkm
Co na toto řeknou místní rejpalové, kteří nedovedou připustit, že 10 let stará ojetina může mít nalítáno 120tkm bez přetočení tachometru?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.03.2009 13:35, RE: 120tkm
briketomet napsal:
Co na toto řeknou místní rejpalové, kteří nedovedou připustit, že 10 let stará ojetina může mít nalítáno 120tkm bez přetočení tachometru?
Co se nájezdu týká, tak takovýto nájezd samozřejmě možný je. Ale pokud vozu nic není, pak se předává často v rodině nebo známým. V bazáru skončí málokdy. Navíc také jde o to, o jaký vůz se jedná. Tady je to drobek, ale auto střední třídy asi bude mít nájezdy vyšší. Nebo vozy s dieselem. Tehdy diesel kupovali opravdu ti, co toho váce najeli (ne jak dnes, kdy si každej trouba myslí, že na dieselu ušetří...). Takže taková 10 let stará Octavia nebo Passat v TDi s nájezdem 120tis. km pak komicky působí, obvzláště když servisní kniha zrovna není kvůli tomu, že předchozí majitel důchodce zrovna bohužel vyhořel.
Ale to nemá s tímto případem co dělat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.03.2009 13:58, hodnocení aut
120tisíc najela má tehdejší felda 1,3 Lxi kupovaná také v r.98 během 2let.. kromě pravidelného škoda servisu dle knížky se s ní také nic nedělalo. Když jsem jí vr. 2001 prodával (protiúčtm při pořízení O1 1,8T) měla najeto tuším 160tisíc a dělaly se navíc jen kotouče+destičky).
Jsem toho názoru že nejvíc snad záleží na tom jak se řidič k autu chová.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.03.2009 17:16, Upřímnou SOUSTRAST ...
karlos napsal:
120tisíc najela má tehdejší felda 1,3 Lxi kupovaná také v r.98 během 2let.. kromě pravidelného škoda servisu dle knížky se s ní také nic nedělalo. Když jsem jí vr. 2001 prodával (protiúčtm při pořízení O1 1,8T) měla najeto tuším 160tisíc a dělaly se navíc jen kotouče+destičky).
Jsem toho názoru že nejvíc snad záleží na tom jak se řidič k autu chová.
... milý karlos, to tedy k těm 2 rokům během kterých jste ve FELICIA 120.000 km najezdil ,-)
PS: Má zkušenost praví, že právě v TOM je HLAVNí a NEJvětší rozdíl mezi třídami (muset najet to samé např. v nějaké "vyšší" verzi Citroën C5 - žádné "nadšení" ale alespoň "pohoda" a "klid", ale ve Felicii já jela /jednou dokonce i ve Škoda 105!/, takže NEzávidím vám, ne Ne NE ,-)
Pěkný den
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.03.2009 19:54, RE: hodnocení aut
karlos napsal:
120tisíc najela má tehdejší felda 1,3 Lxi kupovaná také v r.98 během 2let.. kromě pravidelného škoda servisu dle knížky se s ní také nic nedělalo. Když jsem jí vr. 2001 prodával (protiúčtm při pořízení O1 1,8T) měla najeto tuším 160tisíc a dělaly se navíc jen kotouče+destičky).
Jsem toho názoru že nejvíc snad záleží na tom jak se řidič k autu chová.
KARLOS, tys na to kápnul !
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.03.2009 20:59, gratuluji
To auto vám v dobrém závidím. Měl jsem kdysi také Corollu, r.v. 92. Bez závad 7 let. Pouze rozklepaný silentblok na zadní nápravě za pár korun.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.03.2009 21:01, RE: hodnocení aut
hogofogo napsal:
KARLOS, tys na to kápnul !
Mhmmm, škoda, že si Karlos nenechal tu feldu 11 let, to už by taková sláva nebyla. Porovnávat auto jen podle ujetých km, tak nevím, no o tom nechť si každý udělá obrázek sám! Za těch 11 let by mu nejspíš upadly 5té dveře a nebo by mu je šlohnul jiný zoufalec, co tenhle skvost vlastní
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.03.2009 21:09, Je to tak!
Hodnocení je stručné, ale jasné. Naprosto ale s popisem souhlasím,zrovna minulý týden jsem to samé auto prodal,ale jen kvůli tomu,že mám ještě jedno auto do terénu a to potřebuji více. ALe neměl jsem s ním jedinou starost. To majitelé Škodovek, Fiatů, Fordů ....atd. nepochopí.
Když jsem ho prodal,tak mělo něco kolem 140 tisíc a mělo 12 let (nemusí každý najet za rok 60 tisíc kilometrů,někdo umí i chodit pěšky po městě nebo používat MHD).
Je naivní tady vykládat,že takové dobré auto se nedostane do bazaru a koluje v rodině (to je stejná blbost,jak když někdo vypráví dítěti o bubácích).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.03.2009 08:38, RE: Je to tak!
Marcus napsal:
Hodnocení je stručné, ale jasné. Naprosto ale s popisem souhlasím,zrovna minulý týden jsem to samé auto prodal,ale jen kvůli tomu,že mám ještě jedno auto do terénu a to potřebuji více. ALe neměl jsem s ním jedinou starost. To majitelé Škodovek, Fiatů, Fordů ....atd. nepochopí.
Když jsem ho prodal,tak mělo něco kolem 140 tisíc a mělo 12 let (nemusí každý najet za rok 60 tisíc kilometrů,někdo umí i chodit pěšky po městě nebo používat MHD).
Je naivní tady vykládat,že takové dobré auto se nedostan...
Neni pravdou, že to majitelé Fordů nepochopí, jako současný majitel Fordu a dřívější majitel Toyoty, to chápu docela dobře.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.03.2009 11:02, RE: Je to tak!
Marcus napsal:
Hodnocení je stručné, ale jasné. Naprosto ale s popisem souhlasím,zrovna minulý týden jsem to samé auto prodal,ale jen kvůli tomu,že mám ještě jedno auto do terénu a to potřebuji více. ALe neměl jsem s ním jedinou starost. To majitelé Škodovek, Fiatů, Fordů ....atd. nepochopí.
Když jsem ho prodal,tak mělo něco kolem 140 tisíc a mělo 12 let (nemusí každý najet za rok 60 tisíc kilometrů,někdo umí i chodit pěšky po městě nebo používat MHD).
Je naivní tady vykládat,že takové dobré auto se nedostan...
Ona se ta vzdalenost ujetych 60tis. km nejak zkrati kdyz ji pujde pesky nebo MHD? A kdyz uz jsme u toho, tech 60tis. km rocne v MHD bych ti pral zazit...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.03.2009 11:17, RE: Upřímnou SOUSTRAST ...
Kylie napsal:
... milý karlos, to tedy k těm 2 rokům během kterých jste ve FELICIA 120.000 km najezdil ,-)
PS: Má zkušenost praví, že právě v TOM je HLAVNí a NEJvětší rozdíl mezi třídami (muset najet to samé např. v nějaké "vyšší" verzi Citroën C5 - žádné "nadšení" ale alespoň "pohoda" a "klid", ale ve Felicii já jela /jednou dokonce i ve Škoda 105!/, takže NEzávidím vám, ne Ne NE ,-)
Pěkný den
Slečno na tyhle výplody se snad nedá ani reagovat. Moje upřímná soustrast patří Tobě, a vůbec se mi nechce psát proč. Hlavně už vůbec nereaguj na mě, skoč si do toho tvýho pelechu a N.E.U.N.A.V.U.J furt s těma tvejma zcestnejma názorama. Jsi prostě magor tak si to uvědom a nech toho. Vnucuju já někomu něc? Ne. Takže prosímtě, chovej se stejně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.03.2009 13:56, RE: 120tkm
briketomet napsal:
Co na toto řeknou místní rejpalové, kteří nedovedou připustit, že 10 let stará ojetina může mít nalítáno 120tkm bez přetočení tachometru?
Muze, jen to je malo pravdepodobne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.03.2009 17:28, Akumulátor vydrží 11 let?
Určitě ho v rámci garančky museli aspoň 1x vyměnit... 11 let se mi nezdá.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.03.2009 19:35, RE: Je to tak!
mikes napsal:
Ona se ta vzdalenost ujetych 60tis. km nejak zkrati kdyz ji pujde pesky nebo MHD? A kdyz uz jsme u toho, tech 60tis. km rocne v MHD bych ti pral zazit...
To byla narážka..... Každý nedojíždí do práce,nebo nependluje denně po republice v autě. Někomu se těch 10tisíc za rok najede těžko
Znám lidi,co neujdou ani 100metrů a raději pojedou autem...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 20.03.2009 08:26, RE: 120tkm
briketomet napsal:
Co na toto řeknou místní rejpalové, kteří nedovedou připustit, že 10 let stará ojetina může mít nalítáno 120tkm bez přetočení tachometru?
Já osobně najezdím ročně 5 až 6 tisíc km, takže na tom nevidím nic divného. Ne každý má auto jako dopravní prostředek na každý den. Jinak mám taky japonce, takže souhlasím s tím, že na japonských autech se nemusí nic opravovat, protože v drtivé většině jezdí bez poruch. Horší je to s bouráním, to se pak někdy po střední bouračce nevyplatí ani opravovat. Já jsem ťuknul LZ blatník (vyklepání) a nárazník (výměna) a oprava stála 45 000,- Kč.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 20.03.2009 09:02, RE: Akumulátor vydrží 11 let?
Petr S napsal:
Určitě ho v rámci garančky museli aspoň 1x vyměnit... 11 let se mi nezdá.
Souhlas, žádnej akumulátor nevydrží 11 let, tak 4 - 5 let.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 20.03.2009 09:24, RE: Akumulátor vydrží 11 let?
klobrch napsal:
Souhlas, žádnej akumulátor nevydrží 11 let, tak 4 - 5 let.
Na Opel Astra jsem měl origo baterii 13 let. Na svém současném Volvo mám baterii desetiletou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 20.03.2009 15:52, RE: Akumulátor vydrží 11 let?
eLzyx napsal:
Na Opel Astra jsem měl origo baterii 13 let. Na svém současném Volvo mám baterii desetiletou.
Proč by nemohl? Osobně jsem měl kdysi na š120 9 let baterku a držela. Skončila tím, že uhnil jejde kontakt, jinak by asi makala dál)) Záleží na kusu a na autě, jestli nepřebíjí, jeslti se dolévá (pokud to není gelovka, čistí kontakty a tak)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 21.03.2009 19:29, RE: Je to tak!
Marcus napsal:
Hodnocení je stručné, ale jasné. Naprosto ale s popisem souhlasím,zrovna minulý týden jsem to samé auto prodal,ale jen kvůli tomu,že mám ještě jedno auto do terénu a to potřebuji více. ALe neměl jsem s ním jedinou starost. To majitelé Škodovek, Fiatů, Fordů ....atd. nepochopí.
Když jsem ho prodal,tak mělo něco kolem 140 tisíc a mělo 12 let (nemusí každý najet za rok 60 tisíc kilometrů,někdo umí i chodit pěšky po městě nebo používat MHD).
Je naivní tady vykládat,že takové dobré auto se nedostan...
No ja vlastnim Fiata Bravu 1.6 r.v.96 najeto cca 100 tis, auto slouzi jako druhe auto v rodine a nyni jsem resil prvni zavadu vymena pastorku ve starteru po vymene noveho akumulatoru. Jinak u Cromy po 320 tis. jsem neresil nic, Firemni Doblo po 180 tis. oprava zadniho zamku dveri jinak nic, ja myslim, ze co pan popisuje u Coroly je dnes naprosto bezny standard!!!
Jinak osobne je mi take lito pana ktery musel ve Felde najet za dvs roky 180tis, to je opravdu o zdravi! ))
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.