0
zpět
 

diskuze k tématu: Toyota Corolla Verso nebo Ford C-Max?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, japonská vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.07.2010 12:00, mao
Neni to tak davno co kamos koupil A4-ku nateseny jak maly kluk jen do doby nez zacalo prset, strechou kapala voda a to se v autech fakt vyzna, no cumel na to, strhnul tepecirung ze strechy a jeste ze sedel, strecha svarena (to auto bylo svarene ze dvou!!!) no a to muze byt i tvuj problem, ze mas s mondeem takove problemy. Mnohdy to sikovne ceske rucicky tak dobre zamaskuji, ze mas pocit jak dobre jsi koupil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.07.2010 12:26, Internetové fora
Vždy, když vybírám auto, tak si najdu a pročtu internetová fora dané značky. Nenajdete tam žádné story typu "můj známej zažil", ale reálné zkušenosti a problémy uživatelů daných vozidel. Díky takovému jednomu foru jsem se rozhodl nekoupit Focuse (C-max). V současné době by za zvážení stála Zafira druhé generace, je to rozhodně lepší varianta, než např. zmiňovaný touran...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.07.2010 12:40, RE: Internetové fora
Atomas napsal:
Vždy, když vybírám auto, tak si najdu a pročtu internetová fora dané značky. Nenajdete tam žádné story typu "můj známej zažil", ale reálné zkušenosti a problémy uživatelů daných vozidel. Díky takovému jednomu foru jsem se rozhodl nekoupit Focuse (C-max). V současné době by za zvážení stála Zafira druhé generace, je to rozhodně lepší varianta, než např. zmiňovaný touran...
Fóra jsou dobrá věc, ale člověk je musí číst tak trochu povšechně, jinak by nikdy nekoupil nic. Obvykle se na fóru řeší problémy a nevypisuje se tam, jak auto pěkně jede a nejsou s ním problémy.
Někdy tu hloupost udělám a začtu se do problémů na fóru a musím toho hned nechat, protože mě děsí, co se všechno může pos....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.07.2010 15:24, RE: Internetové fora
David V napsal:
Fóra jsou dobrá věc, ale člověk je musí číst tak trochu povšechně, jinak by nikdy nekoupil nic. Obvykle se na fóru řeší problémy a nevypisuje se tam, jak auto pěkně jede a nejsou s ním problémy.
Někdy tu hloupost udělám a začtu se do problémů na fóru a musím toho hned nechat, protože mě děsí, co se všechno může pos....
Souhlas. Na fórech se člověk dozví spíše stížnosti a ne pozitiva, takže by musel srovnávat fóra podle značek a ještě přihlédnout k zastoupení značky na trhu, aby zjistil, na co si lidi stěžujou nejmíň. Taková fóra jsou dobrá až poté, co jsem se rozhodl pro konkrétní model, abych si ověřil, co můžu čekat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.07.2010 15:26, RE: OT benál
David V napsal:
Fóra jsou dobrá věc, ale člověk je musí číst tak trochu povšechně, jinak by nikdy nekoupil nic. Obvykle se na fóru řeší problémy a nevypisuje se tam, jak auto pěkně jede a nejsou s ním problémy.
Někdy tu hloupost udělám a začtu se do problémů na fóru a musím toho hned nechat, protože mě děsí, co se všechno může pos....
Tak jsem jako obvykle natankoval u Globusu a po nějaké době koukkám, spotřeba vyzkočila zase o půl litru nahoru. Tak jsem našel paragon a ejhle, natankoval jsem 95. Myslel jsem si, že jsem se spletl, ale včera jsem tam byl zase a koukám, oni už nemají 98 ale 95 a 95Ultra. To by mě zajímalo, co to Ultra znamená, když je to víceméně noname. Tak přemýšlím, kam budu jezdit pro levnou a poctivou 98.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.07.2010 21:41, RE: OT benál
Koloss napsal:
Tak jsem jako obvykle natankoval u Globusu a po nějaké době koukkám, spotřeba vyzkočila zase o půl litru nahoru. Tak jsem našel paragon a ejhle, natankoval jsem 95. Myslel jsem si, že jsem se spletl, ale včera jsem tam byl zase a koukám, oni už nemají 98 ale 95 a 95Ultra. To by mě zajímalo, co to Ultra znamená, když je to víceméně noname. Tak přemýšlím, kam budu jezdit pro levnou a poctivou 98.
Jo, zmetci, už před 14-ti dny, vlastně skoro 3-mi týdny jsem ho tam marně hledal. Takže jsem nic nevyzkoušel
Nevím, co znamená Ultra, nicméně kdysi jsen s Opelem jezdil na Carreru 95 a pocitově se mi na něj jezdilo velmi dobře. Spotřeba se nijak nezměnila, ale motor byl ochotnější jít do otáček.
Nicméně teď to neřeším, nicméně teď jsem absolvoval v těch vedrech cestu do Vizovic a z5 s klimou a kolama na střeše a je to pěkně cejtit. Nechápu jak někdo může říct, že nepozná na autě, jestli je plný nebo prázdný nebo jestli jede/nejede klima. Poznal jsem to zatím na každým autě, který jsem dostal do nohy...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.07.2010 00:31, RE: Verso
VSOP01 napsal:
Suhlas Valnoha, Verso 1,8 95kW dialnica - tempomat 130 km/h 2 dospeli,3 deti, plny kufor, trasa Stuttgart - Linz - spotreba 7,5. Verso no problem, C Max (znamy) riesi stale nejake drobnosti, vrzga spojkovy pedal, lozisko, elektrika a pod. (zatial neostal stat).
Taky Touran, no ... najporuchovsie (Auto bild test 100 tkm - posledne miesto), ale urcite najpraktickejsi, aj ked sedaky nie su podla mojej rite.
Trochu off-topic, ale kdyz uz se probira ta spotreba. Pred tydnem jsem jel s rodinou v Mazde 6 kombi 2.0L 104kW nabaleny s kuframa na letiste do Salzburgu z Prahy pres Budejovice, Linec. Spotreba podle dotankovani 6,7L/100. Byla nedele a volne silnice i dalnice. Jel jsem porad 0-3 km nad rychlostnim limitem pokud to slo. Rychlost merena navigaci, takze na dalnicich na tachometru cca 140.

Myslim ze kombik je obecne taky celkem slusne rodinne auto, ktere svou praci odvede podobne jako male MPV.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.07.2010 12:23, RE: Verso
Petr S napsal:
Trochu off-topic, ale kdyz uz se probira ta spotreba. Pred tydnem jsem jel s rodinou v Mazde 6 kombi 2.0L 104kW nabaleny s kuframa na letiste do Salzburgu z Prahy pres Budejovice, Linec. Spotreba podle dotankovani 6,7L/100. Byla nedele a volne silnice i dalnice. Jel jsem porad 0-3 km nad rychlostnim limitem pokud to slo. Rychlost merena navigaci, takze na dalnicich na tachometru cca 140.

Myslim ze kombik je obecne taky celkem slusne rodinne auto, ktere svou praci odvede podobne jako male MPV.
Jo a slo o benzinak
reagovat
zouf
počet příspěvků1
datum registrace11.02.2013
Pondělí 11.02.2013 04:34, C-max
Mám C-Maxe 5 let, za tu dobu žádná nepříjemná překvapení. Je pravda, že 1,6 TDCi 66 kw není žádný divoch, ale spotřeba je fajn. V letním provozu 4 - 4,5 l, v zimě na hory do Itálie ve čtyřech s boxe na střeše 5.5 l vše v limitech 50 - 100 - 130.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.