0
zpět
 

diskuze k tématu: Vybrat Avensis nebo Octavii?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, japonská vozidla, česká vozidla, korejská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 18.06.2009 16:48, RE: Kupujte evropský auta, ne?
Martin Kocias napsal:
Když máte plnou pusu krize (a myslím, že ti co vybírají octavii nebo avensis budou mít), tak kupujte evropská auta, ne? Auta, vyráběná v evropě, značky, vlastněné v evropě. Když budete kupovat všechno čínský a japonský, tak se sice číňanům a japoncům bude skvěle dařit, což jim přeji, ale nám o to hůře a budeme si od nich muset půjčovat a lít do naší ekonomiky peníze z našich daní, když naše peníze za zboží odcházejí do asie. Prostě se omliuvám, ale koupit si Toyotu mi přijde jako spros´tárna. Ne...
Chápu jak to myslíte a s Vaším názorem v principu souhlasím. Jenomže člověk má dnes právo volby. A rozum říká, abych volil Toyotu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 18.06.2009 17:06, RE: Kupujte evropský auta, ne?
Martin Kocias napsal:
Když máte plnou pusu krize (a myslím, že ti co vybírají octavii nebo avensis budou mít), tak kupujte evropská auta, ne? Auta, vyráběná v evropě, značky, vlastněné v evropě. Když budete kupovat všechno čínský a japonský, tak se sice číňanům a japoncům bude skvěle dařit, což jim přeji, ale nám o to hůře a budeme si od nich muset půjčovat a lít do naší ekonomiky peníze z našich daní, když naše peníze za zboží odcházejí do asie. Prostě se omliuvám, ale koupit si Toyotu mi přijde jako spros´tárna. Ne...
Pokud se nepletu, tak taková Toyota dává u nás v Kolíně práce několika tisícovkám lidí. A jak zaznělo v člínku i Avensis pochází z Belgie, tedy z Evropy. Smysl má jíst český jabka, ne kupovat značky, o kterých si myslíme, že jsou české.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 18.06.2009 17:19, RE: Znovu do Toyty :-)
mikes napsal:
Nedotknul, ale neni to zrovna typicka hodnota, to uz tomu musis teda slusne nakladat. Bezne je jezdit dlouhodobe tak za 5,5-6 (bez brzdeni provozu), tak si jen rikam ze musi dostavat celkem do tela...
Ať dělám co dělám pod 7 to neleze, jenom když opravdu lechtám plyn. A nemluvě o spotřebě oleje pul litru na 1000km, a to když jsem řekl v servisu Škoda tak mi tvrdili že je to normální.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.06.2009 06:56, RE: Kupujte evropský auta, ne?
Martin Kocias napsal:
Když máte plnou pusu krize (a myslím, že ti co vybírají octavii nebo avensis budou mít), tak kupujte evropská auta, ne? Auta, vyráběná v evropě, značky, vlastněné v evropě. Když budete kupovat všechno čínský a japonský, tak se sice číňanům a japoncům bude skvěle dařit, což jim přeji, ale nám o to hůře a budeme si od nich muset půjčovat a lít do naší ekonomiky peníze z našich daní, když naše peníze za zboží odcházejí do asie. Prostě se omliuvám, ale koupit si Toyotu mi přijde jako spros´tárna. Ne...
"Když si koupím anglický kabát, tak já mám kabát a Anglie má peníze. Když si ale koupím americký kabát, tak já mám kabát a peníze nám zůstanou v Americe!" prohlásil jistý prezident USA nějakých 200 let nazpět. Dnes se ví, že takhle uvažovat, je nehorázná pitomost. Pokud totiž kupujeme naše výrobky, přesto, že jsou předražené a přitom technicky zastaralé, jen tím podporujeme vlastní zaostávání. Nic nás pak totiž nenutí jít dopřededu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.06.2009 08:00, RE: Znovu do Toyty :-)
cooon napsal:
Ať dělám co dělám pod 7 to neleze, jenom když opravdu lechtám plyn. A nemluvě o spotřebě oleje pul litru na 1000km, a to když jsem řekl v servisu Škoda tak mi tvrdili že je to normální.
Souhlasim se spotrebou 7l prumer, pokud se jezdi vice po meste. Ja s tim na 12km trase plne semaforu a 2 kolon mam spotrebu stejnou, ne-li vyssi, klesne to, az vyjedu za mesto. Ale prumer celkovy je 6,5l.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.06.2009 08:05, RE: Kupujte evropský auta, ne?
Martin Kocias napsal:
Když máte plnou pusu krize (a myslím, že ti co vybírají octavii nebo avensis budou mít), tak kupujte evropská auta, ne? Auta, vyráběná v evropě, značky, vlastněné v evropě. Když budete kupovat všechno čínský a japonský, tak se sice číňanům a japoncům bude skvěle dařit, což jim přeji, ale nám o to hůře a budeme si od nich muset půjčovat a lít do naší ekonomiky peníze z našich daní, když naše peníze za zboží odcházejí do asie. Prostě se omliuvám, ale koupit si Toyotu mi přijde jako spros´tárna. Ne...
Nemuzu jinak, nez se nad prispevkem pana Kociase pousmat, okomentovali to uz jini :)))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.06.2009 09:56, RE: Znovu do Toyty :-)
cooon napsal:
Ať dělám co dělám pod 7 to neleze, jenom když opravdu lechtám plyn. A nemluvě o spotřebě oleje pul litru na 1000km, a to když jsem řekl v servisu Škoda tak mi tvrdili že je to normální.
Nevim teda jake trasy jezdis, pokud by to bylo jen po praze skrz mesto ve spicce tak jeste dejme tomu (tam ale ten plyn moc lechtat nemuzes, takze predpokladam ze to neni tento pripad ), ale za normalnich okolnosti ta spotreba nemuze byt tak vysoka, s tim motorem bude neco spatne. Ona ani spotreba oleje 0.5l na 1000km neni zrovna standard, u longlife (ktereho to sezere vic) to dela bezne kolem 1, max. 2l na cely interval - cca 30tis. km. Vyssi spotrebu oleje miva kdyz se jede porad plny kotel, ale rozhodne ne kdyz plyn je lechtas, to se pak da jet (pri dodrzovani rychlostnich limitu a bezne ne klouboucnicke jize) bez potizi pod 5.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.06.2009 09:58, RE: Spotřeba oleje?
cooon napsal:
Ano po roce 2003 to Toyota vychytala a u těch aut kde se to projevilo, byl agregát opraven na záruku.
Není to úplně tak jak by se zdálo , doporučuji zajiít na "www.toyotaklub.cz/forum" kde jsme tyto věci řešili a je tam pár lidí kteří z zadřeli motor , záruku vám nemusí uznat, mnozí o závadě nevěděli i v servisu vám řeknou že o ničem takovém neví ač v jejich servisním bulletinu se o tom psalo, dvolím si tvrdit že právě vozy se spotřebou až 1l oleje / 1000 km se sem vozí z ciziny jako "dobrá koupě" - a tím pádem můžete dát za repasovaný polomotor kde se závada může objevit znova 70tis. a to jsou ještě takové případy kdy vás autorizovaný servis pěkně o....., já bych raději volil 2,0 - , s 1,8 je to sázka do loterie , ač jsem zatvrzelý toyoťák , tenhle motor je sice parametrově pěkný ale koho potkala spotřeba oleje , radši by ho ani neviděl si myslím - stejný motor je u Celic a MR2 - spotřeba oleje se objevuje taktéž , motory sice po roce 2003/4 je to různé byly upraveny ale spotřeba se může objevit taktéž ale máme srovnání s motorem 2006 a ten už je přepracovaný mnohem více , také si dávejte pozor na rachtání řetězu - kontrola po 100tis. , už se objevilo protažení o 8mm což je dost špatné - leč ofiko. servis ho tam po výměně polomotoru nechal, takže kontrolovat a nenachat si namluvit že je řetěz bezúdržbový

hodně štěstí P.B.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.06.2009 10:22, RE: Znovu do Toyty :-)
Vywern napsal:
Souhlasim se spotrebou 7l prumer, pokud se jezdi vice po meste. Ja s tim na 12km trase plne semaforu a 2 kolon mam spotrebu stejnou, ne-li vyssi, klesne to, az vyjedu za mesto. Ale prumer celkovy je 6,5l.
Vywern: Pokud se jezdi jen po meste, samy semafor, zacpa, kratka trasa, tak to muze byt za 7, ale ne 7 jako dlouhodoby mix za rovnomerneho podilu mesto/mimomesto.

V globale ale me slo o to, ze uvest 7 litru jako mix je nadstandardni hodnota a trochu zavadejici hodnota - bezny ctenar by si z toho puvodniho prispevku vyvodil ze to musi byt desny kram kdyz to tolik zere (a neni napsano za jakych podminek).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 19.06.2009 13:15, RE: Znovu do Toyty :-)
mikes napsal:
Vywern: Pokud se jezdi jen po meste, samy semafor, zacpa, kratka trasa, tak to muze byt za 7, ale ne 7 jako dlouhodoby mix za rovnomerneho podilu mesto/mimomesto.

V globale ale me slo o to, ze uvest 7 litru jako mix je nadstandardni hodnota a trochu zavadejici hodnota - bezny ctenar by si z toho puvodniho prispevku vyvodil ze to musi byt desny kram kdyz to tolik zere (a neni napsano za jakych podminek).
Psal jsem 7, ne-li vis. A to v tom meste pri tomhle provozu nepospicham, vyrazuji apod abych usetril. Kdybych jel normalne 8l. ptal jsem se kolegy kolik ma prumer a pod 7 mu to nejde :) Nepopiram, ze se s tim autem neda jezdit za min, ale je to jeste jizda?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.06.2009 12:27, RE: Znovu do Toyty :-)
cooon napsal:
Doma máme Avensise 1.8VVTI Combi a v práci jezdím O2 s 1.9 TDI 77Kw. Když jedu toytou tak jsem celý natěšený, pohodlný podvozek, odhlučněný interiér, pružný motor a dlohodobá spotřeba 7-8l. S O2 je to horší pořád tam něco skřípe a to nemluvím o projevech motoru jako ve starým zetoru podvozek nic moc prostě Škoda opět ničím nepřekvapí,dlouhodobá spotřeba 7l, nikdo mi nenamluví, že mu to jezdí za 6. Takže u mě volba jasná příště zase Avensis je mnohem větší, technicky je mnohem dál, mnohem spoleh...
já se tady hrozně bavim.Všímám,si,že všichni odpůrci škodovky začínají stejně. Doma mají to super auto,které doporučují ke koupi,a v práci všichni z nich jezdí dvojkovou octavkou,aby jim nikdo nemohl říct,že nemůžou porovnávat.Takže ráno sednou do jejich auta celý natěšení a potom jezdí celý den pracovně v té octavce a chce se jim zvracet.Já si myslim,že se tady objevuje nová sekta antiškodovkářů - je to k smíchu,ale pokračujte,málokde se takhle pobavím.
Abych tedy napsal svůj názor: Doma mám dvojkovou octavku TDi,je super.V práci máme služební toyoty,na všech dieselových avensis máme problém s teplými starty,vstřikovače vyměněny,žhavicí svíčky také,a problémy zůstávají.Proto doporučuji octavku.
Pánům z redakce tipcars bych doporučil aby se svým článkům více věnovali,napsat že motory FSi jsou citlivé na kvalitu paliva a že se tím provoz vozu prodraží,to snad nemyslí ani vážně.Bude člověk který si koupil auto za statisíce řešit,jestli natankuje u Shell za 25 nebo ve statku za 24,8? to si děláte srandu ne?Které motory dnes nejsou citlivé na kvalitu paliva?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.06.2009 17:41, RE: Znovu do Toyty :-)
cooon napsal:
něco v nepořádku jezdím normálni jízdu,žádna brzda provozu. Promiň jestli jsem se tě dotknul
Chápu podivení,ale všichni škodovkáři-naftaři jezdi za 4,5l a to vůbec motor nešetří,dokonce jedou i 90km/h.U superbu jsem jezdil taky za 7l a byl jsem za blázna,vždyť je to božský tdi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 20.06.2009 17:49, RE: Znovu do Toyty :-) kvalita paliva
labio napsal:
já se tady hrozně bavim.Všímám,si,že všichni odpůrci škodovky začínají stejně. Doma mají to super auto,které doporučují ke koupi,a v práci všichni z nich jezdí dvojkovou octavkou,aby jim nikdo nemohl říct,že nemůžou porovnávat.Takže ráno sednou do jejich auta celý natěšení a potom jezdí celý den pracovně v té octavce a chce se jim zvracet.Já si myslim,že se tady objevuje nová sekta antiškodovkářů - je to k smíchu,ale pokračujte,málokde se takhle pobavím.
Abych tedy napsal svůj názor: Doma mám dv...
Právě,že je docela problém natankovat kvalitní palivo i u "značkových" pump.ČOI zjistila poměrně velký rozdíly v kvalitě.Třeba porovnávaly shell a jeho palivo prodávaný v německu a v čechách a to byl sakra rozdíl.Na kvalitu paliva v čechách dojezdilo už mnoho motorů.Když si naláduju benzín v D,tak je poznat rozdíl a u nafty je to podobný.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 21.06.2009 16:00, RE: Znovu do Toyty :-)
labio napsal:
já se tady hrozně bavim.Všímám,si,že všichni odpůrci škodovky začínají stejně. Doma mají to super auto,které doporučují ke koupi,a v práci všichni z nich jezdí dvojkovou octavkou,aby jim nikdo nemohl říct,že nemůžou porovnávat.Takže ráno sednou do jejich auta celý natěšení a potom jezdí celý den pracovně v té octavce a chce se jim zvracet.Já si myslim,že se tady objevuje nová sekta antiškodovkářů - je to k smíchu,ale pokračujte,málokde se takhle pobavím.
Abych tedy napsal svůj názor: Doma mám dv...
Ja jen mluvím o tom, že za stejné peníze co dám za škodovku, koupím vůz o třídu výš, spolehlivější, kvalitnější, pohodlnější, technicky mnohem vyspělější. A je jedno zda jde o Toyotu, Hondu, Mazdu, Kia, HYundai atd.. neříkám že škodovka je špatná, je to průměrné auto za nadprůměrné peníze a to se mě nelíbí. Co se FSI motorů týče tak jsou opravdu náchylné na kvalitu paliva, měl by se tankovat N98. Oni totiž s kvalitou paliva měli i motory Mitsubishi a to díky velkému množství síry v českých palivech. No a VW koupil tuto technologii od Mitsu. Jen nechápu z jakých důvodů je u čechů modla Škoda, když většina značek je s auty mnohem dál, at mi to někdo vysvětlí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 21.06.2009 16:21, RE: Znovu do Toyty :-)
labio napsal:
já se tady hrozně bavim.Všímám,si,že všichni odpůrci škodovky začínají stejně. Doma mají to super auto,které doporučují ke koupi,a v práci všichni z nich jezdí dvojkovou octavkou,aby jim nikdo nemohl říct,že nemůžou porovnávat.Takže ráno sednou do jejich auta celý natěšení a potom jezdí celý den pracovně v té octavce a chce se jim zvracet.Já si myslim,že se tady objevuje nová sekta antiškodovkářů - je to k smíchu,ale pokračujte,málokde se takhle pobavím.
Abych tedy napsal svůj názor: Doma mám dv...
A víš proč , jestli sis nestačil všimnout tak 90% českých firem má Škodu, proto potom tyhle začátky, svez se v jiném autě, zbuď se ze Škoda snu a poznáš o čem všichni kolem mluví. No a když mluvíš o Shellu, tak ten má v Čr jedno z nejhorších paliv, nejlépe vychazí Benzina, ale i tak je to bída.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 21.06.2009 17:23, RE: Znovu do Toyty :-)
cooon napsal:
A víš proč , jestli sis nestačil všimnout tak 90% českých firem má Škodu, proto potom tyhle začátky, svez se v jiném autě, zbuď se ze Škoda snu a poznáš o čem všichni kolem mluví. No a když mluvíš o Shellu, tak ten má v Čr jedno z nejhorších paliv, nejlépe vychazí Benzina, ale i tak je to bída.
Palivo je v ČR bídné - všichni ho kupují u Čepro a.s. Jedno která značka, všechno pochází odtud. Donedávna si vozil OMV z rakouska na jižní moravu, ale už není ani to....
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.